Setari Cookie-uri

Firma neserioasa

Buna fetelor,

Sunt foarte suparata pe anumita firma de la Sibiu care face invitatii. Ei chiar nu realizeaza ca nunta este un moment unic in care vrei ca totul sa fie perfect si nu conteaza banii? Am comandat de la ei invitatii din colectia de lux la un pret fabulos. Surpriza a fost cand au sosit: plicul este cel mai ordinar posibil, scrisul e decalat si invitatia se indoaie exact pe numele parintiilor, iar factura a venit la 2 zile dupa la insistentele noastre. Numai vorbim de culoare - trebuia sa fie aurie si defapt este bej. :( Mare grija cand alegeti.
vulpitza2004_grace
Postat pe 27 Octombrie 2008 23:38
Nu le poti returna?
fantome
Postat pe 7 Noiembrie 2008 16:22
Am renuntat sa ne mai certam cu ei. Avem nvitati din toata tara si mi-e greu sa le refac acum. Asta e, eu am luat plasa. Sper ca alte miresici sa fie mai precaute
vulpitza2004_grace
Postat pe 9 Noiembrie 2008 22:42
Iti doresc ca asta sa fie singurul eveniment neplacut. Multa bafta in continuare.
fantome
Postat pe 10 Noiembrie 2008 09:24
ce imbecili...sper sa am mai mult noroc...oricum asa cum a spus si fantome..sa speram ca asta va fi singura problema...dar dao naibii...fii optimista...

Postat pe 10 Noiembrie 2008 22:26
Multumesc mult pentru incurajari fetelor. Sunt optimista de fel si am trecut repede acest moment. Am vrut numai sa va impartasesc acest lucru ca sa fiti atente. Oricum am aflat ca verisoara mea are o agentie de organizare de nunti. Face lucruri minunate, iar pt nunta mea a venit cu o groaza de idei. Daca doriti detalii va voi da. :)
vulpitza2004_grace
Postat pe 11 Noiembrie 2008 22:54
Multumesc mult pentru intentii Diana, dar deja am dat invitatiile. Firma cred ca e Creative Service. Are site www.inviatii.ro
vulpitza2004_grace
Postat pe 12 Noiembrie 2008 17:49
Multumim de informatie chiar si eu vroiams a imi fac tot la ei invitatiile pt ca din ce am gasit p net au cea mai buna oferta.Acum ca stiu nu voi mai apela la ei.Ms
sweetyeye
Postat pe 13 Noiembrie 2008 14:17
daca ai nevoie de marturii, am eu de vanzare. 2lei/marturie tip saculet rotund, pe culorile alb , rosu. am si marturii din cristal. depinde cati bani ai. daca vrei imi trimiti un mail si vorbim. iti trimit si poze
cosmina@mysto.ro
123girl
Postat pe 25 Noiembrie 2008 16:07
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro

Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:37
www.publiserv.ro...........invitatii ieftine zic io
Bluesky_grace
Postat pe 28 Aprilie 2009 17:04
Fetelor : aveti mare grija !
O alta firma extrem de neserioasa din Bucuresti : CARDS INTERNATIONAL, ale carei cataloage si modele de invitatii le gasesti peste tot...
Mi-am comandat invitatiile, marturiile si cardurile de asezare la ei , la Targul de Nunti din ianuarie.Ne-au cerut banii chiar in momentul in care le-am comandat (18.01.2009)totul achitandu-se integral in ziua aceea si fixandu-se o programare pt 13.04 (motivandu-se ca noi avem nunta in iulie, deci nu e chiar graba)
Pe 13.04 fac un drum pana la ei cu textul in brate, doar il las si ramane sa-mi transmita modelul de invitatie pe mail a doua zi pt a primi acordul meu de tiparire. Asteptare..
Dupa inca 2 zile sun tot eu la ele si aflu ca trimisesera textul , dar adresa mea de mail o notasera gresit si eu puteam sa astept mult si bine ca ele nu verificau dc mail-ul se tranmitea cui trebuie sau nu se mai transmitea!
Dupa o cearta la telefon cu respectivele se indura sa-mi trimita mail-ul mult asteptat si stabilim sa-mi dea invitatiile la tipar, dar bineinteles ca uita de marturii si carduri (care si astea trebuiau personalizate ). Sun din nou sa intreb de restul , isi aduc si ele aminte, mai transmit cate un mail pt fiecare produs si iata cum sunt sunata in aceasta dimineata sa ma prezint la ele sa-mi ridic produsele- adika pe 02.05 !
Dar fericirea mea a fost de scurta durata !
Invitatiile mele sunt bucatele, bucatele (adika sunt 4 bucati pe care tr sa le asamblez eu : cartonul cu textul, o parte de plastic pe care trebuie sa o impart in trei si sa unesc aceste bucati cu un trandafir care are o banda dublu adeziva, o desfac si o lipesc eu si de abia apoi le bag in plic) iar marturiile sunt cutiute goale fara vreo urma de bomboana in ea !
La reactia mea vanzatoarea s-a aratat uimita : asa vin invitatiile, direct de la tipografie , dezasmblate iar marturiile ,,da ce va spus cineva ca vi le dam cu bomboane?de asta va ocupati dvs !"
Deci mare grija, fugiti de CARDS INTERNATIONAL,care stiu sa ceara banii de la comanda dar produsele ti la baga pe gat fara sa corespunda cu ce-ai cerut!
florance83
Postat pe 2 Mai 2009 11:06
De la: florance83, la data 2009-05-02 11:06:26 Fetelor : aveti mare grija !
O alta firma extrem de neserioasa din Bucuresti : CARDS INTERNATIONAL, ale carei cataloage si modele de invitatii le gasesti peste tot...
Mi-am comandat invitatiile, marturiile si cardurile de asezare la ei , la Targul de Nunti din ianuarie.Ne-au cerut banii chiar in momentul in care le-am comandat (18.01.2009)totul achitandu-se integral in ziua aceea si fixandu-se o programare pt 13.04 (motivandu-se ca noi avem nunta in iulie, deci nu e chiar graba)
Pe 13.04 fac un drum pana la ei cu textul in brate, doar il las si ramane sa-mi transmita modelul de invitatie pe mail a doua zi pt a primi acordul meu de tiparire. Asteptare..
Dupa inca 2 zile sun tot eu la ele si aflu ca trimisesera textul , dar adresa mea de mail o notasera gresit si eu puteam sa astept mult si bine ca ele nu verificau dc mail-ul se tranmitea cui trebuie sau nu se mai transmitea!
Dupa o cearta la telefon cu respectivele se indura sa-mi trimita mail-ul mult asteptat si stabilim sa-mi dea invitatiile la tipar, dar bineinteles ca uita de marturii si carduri (care si astea trebuiau personalizate ). Sun din nou sa intreb de restul , isi aduc si ele aminte, mai transmit cate un mail pt fiecare produs si iata cum sunt sunata in aceasta dimineata sa ma prezint la ele sa-mi ridic produsele- adika pe 02.05 !
Dar fericirea mea a fost de scurta durata !
Invitatiile mele sunt bucatele, bucatele (adika sunt 4 bucati pe care tr sa le asamblez eu : cartonul cu textul, o parte de plastic pe care trebuie sa o impart in trei si sa unesc aceste bucati cu un trandafir care are o banda dublu adeziva, o desfac si o lipesc eu si de abia apoi le bag in plic) iar marturiile sunt cutiute goale fara vreo urma de bomboana in ea !
La reactia mea vanzatoarea s-a aratat uimita : asa vin invitatiile, direct de la tipografie , dezasmblate iar marturiile ,,da ce va spus cineva ca vi le dam cu bomboane?de asta va ocupati dvs !"
Deci mare grija, fugiti de CARDS INTERNATIONAL,care stiu sa ceara banii de la comanda dar produsele ti la baga pe gat fara sa corespunda cu ce-ai cerut!


buna florance83, inteleg ca esti suparata si te inteleg ca tu te asteptai sa fie toate aranjate, insa tind sa tin partea si firmei care ti-a facut invitatiile (nu am absolut nicio legatura cu firma respectiva), insa, daca invitatiile sunt mai deosebite totdeauna vin separat toate bucatelele si tu trebuie sa le faci. si invitatiile mele au fost la fel si eu a trebuit sa lipesc funditele pe plic si sa pun textul in plic,iar in ceea ce priveste marturiile, nu e obligata firma sa iti puna si bomboanele in cutiute, pt ca poate tie nu iti plac bomboanele alea si ai alte preferinte. ei poate iti iau cele mai ieftine bomboane si tu vrei alt model. deci nu intra in atributiile firmei sa iti puna si bomboane in cutiute.
de exemplu eu am ales niste bomboane mai "sofisticate" decat cele cae sunt puse de obicei in marturii. si sincer bomboanelel m-au costat mult mai mult decat marturiile.
nu cred ca trebuie sa ii tragi la raspundere pe cei de la firma pt faptul ca nu ti-au impachetat inviitatiile sau nu ti-au impachetat marturiile si nu ti-au pus bomboane, pt ca orice firma care se ocupa cu asa ceva nu o sa-ti faca asta. invitatiile ti le dau exact cum vin de la tipografie, iar marturiile daca sunt cutiute tot asa ti le dau neambalate si tu trebuie sa le ambalezi.
carmela_grace
Postat pe 2 Mai 2009 12:14
De la: vulpitza2004, la data 2008-10-27 23:38:07Buna fetelor,

Sunt foarte suparata pe anumita firma de la Sibiu care face invitatii. Ei chiar nu realizeaza ca nunta este un moment unic in care vrei ca totul sa fie perfect si nu conteaza banii? Am comandat de la ei invitatii din colectia de lux la un pret fabulos. Surpriza a fost cand au sosit: plicul este cel mai ordinar posibil, scrisul e decalat si invitatia se indoaie exact pe numele parintiilor, iar factura a venit la 2 zile dupa la insistentele noastre. Numai vorbim de culoare - trebuia sa fie aurie si defapt este bej. :( Mare grija cand alegeti.


Imi pare rau ca ti sa intamplat asta. Eu una am ales o firma serioasa la prima vedere si ramasa serioasa pana la sfarsit. Am fost la ei, am ales invitatiile, apoi am trimis textul prim e-mail. A 2-a zi au trimis invitatia scanata si cu textul asezat pe ea in cazul in care vrem sa facem modificari. Dupa confirmare durata efecturarii comenzii a fost de 2-3 zile. Am platit dupa confirmare comenzii.
Succes fetelor !
m1r31s1
Postat pe 5 Mai 2009 11:08
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Ultimele_tendinte_in_materie_de_voaluri.html

PTR MIRESICILE INTERESATE DE VOALURI
iulik_flore
Postat pe 5 Mai 2009 11:17
Diana,spuneai ca te ocupi de invitatii?ce modele ai?unde le putem vedea?
lauryx
Postat pe 5 Mai 2009 15:18
De la: vulpitza2004, la data 2008-11-12 17:49:13Multumesc mult pentru intentii Diana, dar deja am dat invitatiile. Firma cred ca e Creative Service. Are site www.inviatii.ro

Diana..ziceai ceva de invitatii..unde le putem vedea?cate modele ai?
lauryx
Postat pe 5 Mai 2009 15:21
De la: vulpitza2004, la data 2008-10-27 23:38:07Buna fetelor,

Sunt foarte suparata pe anumita firma de la Sibiu care face invitatii. Ei chiar nu realizeaza ca nunta este un moment unic in care vrei ca totul sa fie perfect si nu conteaza banii? Am comandat de la ei invitatii din colectia de lux la un pret fabulos. Surpriza a fost cand au sosit: plicul este cel mai ordinar posibil, scrisul e decalat si invitatia se indoaie exact pe numele parintiilor, iar factura a venit la 2 zile dupa la insistentele noastre. Numai vorbim de culoare - trebuia sa fie aurie si defapt este bej. :( Mare grija cand alegeti.


eu le dadeam de cap si nu le achitam factura, apoi cautam in alta parte sau mi le faceam singura ca nu e asa greu...oricum le faceam mai frumoase :))daca zici ca aratau oribil
micki23
Postat pe 16 Mai 2009 00:07
Spuneti-va parerea...

http://www.grace.ro/comunitate/forum/view_topic/1564/Mireasa-blestemata-in-floraria-Iris-de-la-Universitate.html

Multumesc anticipat.
Diamond_grace
Postat pe 24 Iulie 2010 21:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pregatiri speciale pentru Paste 5 De la: imagineanuntiitale 27 Aprilie 2009 23:43
CINE ARE NUNTA IN 2010? 5 De la: grace000516 25 Mai 2010 22:19
3 sedinte foto gratis 3 De la: OC_Photography 8 Septembrie 2011 16:58
:(( 3 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:28
Interesant pentru viitorii miri 11 De la: Anama 5 Ianuarie 2010 19:21