Setari Cookie-uri

E sau nu e EL?

Cererea in casatorie a fost emotionanta..s-au adaugat sentimentele mele pt el si ..nu am refuzat,iar la ceva timp am inceput sa ne facem planuri de casatorie.
Sentimentele pe care le am pentru el nu le-am mai avut pentru nimeni.Nu e genul de barbat cu care ma vedeam casatorita,dar m-am indragostit si am luat lucrurile asa acum au venit.
Acum insa ca se apropie data nuntii cand stau si ma gandesc serios la moment ma mai ia teama uneori: ca iubit a fost ok, minunat in multe momente, si totusi el e cel cu care vreau sa imi petrec viata?
Cea mai mare problema a mea e ca ,trebuie sa recunosc: sunt geloasa si suspicioasa si nu am incredere 100% in el si de multe ori ma gandesc ca tot o sa vina si ziua cand o sa ma insele.
A avut si o clipa de slabiciune cand nu a facut decat sa imi confirme indoielile: a luat legatura pe net cu prima lui iubita cu care a avut o relatie de aprox 4 ani (culmea ca sunt 6 de atunci)si nu a avut o conversatie banala: el incerca sa ii reaminteasca de relatia lor, ba chiar o ruga sa ii raspunda la tel cand o mai suna.(ii stie si acum nr pe de rost, nu o are memorata in tel)
Am vazut conversatia si am vrut sa ma despart de el, dar la insistentele lui, si dupa o perioada mai dificila am trecut peste.
Dupa ce ne-am cunoscut eu nu m-am mai uitat nici in stg nici in dr si nu stiu de ce ma asteptam ca si el sa faca la fel.
Ne-am si apucat incet, incet de pregatirile de nunta,ne-am anuntat parintii..dar cateodata imi vine sa spun stop! nu sunt pregatita pt asta!
Pe de o parte stiu ca am si eu pb pe care trebuie sa le rezolv (sunt un pic paranoica),pe de alta parte nici el nu e asa cum ar trebui sa fie (nu mi s-a parut normal sa isi roage fosta iubita sa ii raspunda la tel, din moment ce tipa nu mai vrea sa vb cu el,de ce nu lasa trecutul in trecut )
Stau si ma gandesc ca fara el nu mai pot sta, si e f rabdator si face multe gesturi frumoase,dar ce fac cu lipsa de incredere...
Vi se intampla si voua sa aveti indoieli? Parca ale mele sunt exagerate...sunt foarte posesiva si nu imi dau seama daca sunt doar eu sau are si el o vina si daca sa-mi fac griji....
cristinel85
Postat pe 21 Septembrie 2009 21:40
E greu sa lupti cu prima dragoste ce-i drept dar avand in vdere ca lasat-o undeva in trecut e ok, eu cred ca tu aio problema si nu el, ba esti geloasa pt ca vrei sa fie numai al tau, ba esti nehotarata dc e el sau nu???
si eu umreaza sa ma casatoresc si mi-e teama putin dar nu-mi pun intrebarea daca e el sau nu eu am alte probleme, de genul dc parintii ne vor lasa sa fim fericiti si linstiti, din afara e usor sa spui nu lasa pe nimeni si pune piciorul in prag dar sunt mult mai multe lucruri la mijloc
Eu zic sa te gandesti foarte bine ce e bine pt tine, dc iti place acel om sau nu pt toata viata
lucky_happy
Postat pe 21 Septembrie 2009 22:20
cum naiba se intampla,daca nu sunt pb ni le facem singuri..asa cred ca e in cazul meu.O prietena imi tot zice ca imi fac gandurile astea de prea mult bine :)
Sunt balanta, si mi se intampla des sa cad dintr-o extrema in alta,acum vreau asta,mai incolo vreau altceva..mai adaugam si putina imaturitate...
Cu parintii e si mai delicat...cred ca trebuie foaaarttteee multa rabdare
cristinel85
Postat pe 22 Septembrie 2009 18:16
Rabdarea asta bat-o vina!!
Ce greu e sa multumesti pe toata lumea dar cel mai greu e sa te multumesti tu pe tine sa fii multumit de ceea ce ai !!!
lucky_happy
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:14
tarot_healthy
Postat pe 12 Noiembrie 2009 04:37
Nu esti paranoia, esti doar o femeie care iubeste si nu vrea sa isi imparta viitorul sot cu alta, ceea ce mi se pare normal...In ceea ce priveste povestea cu fosta, e clar ca esti mult mai buna ca ea din moment ce e cu tine si nu cu ea, pe a lasat-o pentru ca nu a gasit la ea acel ceva pe care l-a gasit la tine si care l-a determinat sa faca pasul cel mai important:sa te ceara de nevasta. Eu te sfatuiesc sa te bucuri de povestea ta de dragoste fara sa iti faci griji in legatura cu fosta, gandeste-te mereu ca esti mult mai buna ca ea si ca oricare alta care ar putea aparea in viata lui deoarece esti speciala pentru el si pe tine te-a ales dintre toate! Si nu uita ca gelozia este doar lipsa increderii in sine...so...repeta-ti "sunt cea mai frumoasa, cea mai desteapta, cea mai buna si cea mai potrivita pentru EL"!!!
Multa bafta!
andreeabl
Postat pe 17 Decembrie 2009 12:00
ms de sfat..ai dreptate,si intr-adevar cred ca in primul rand nu mai am incredere in mine tocmai pt ca il iubesc f mult... ma simt vulnerabila ( e primul om pe care l-am iubit)
cristinel85
Postat pe 17 Decembrie 2009 15:44
buna.singura nu esti care nu are incredere.eu am numai 20 de ani si sincer mi s-a intamplat la fel.am o relatie de 3 ani am ramas insarcinata cu respectivul nemernic,am avortat si m-am scarbit de cate ori m-a inselat.am vazut cu ochii mei niste poze in tel la el si el mi-a confirmat.si mai ales ca stau si il intretin ca proasta.sunt plecata afara la munca si sunt singura.ma rog.eu cred ca ar fi bine daca ai face ceea ce simti.va fii mult mai greu daca mai tarziu dupa casatorie vor veni si copii.decizia este a ta.
Licuriky
Postat pe 20 Decembrie 2009 00:17
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204
cj25har
Postat pe 10 Iunie 2010 11:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pe cine trec pe invitatii.... 56 De la: angik_grace 20 Martie 2014 21:26
pentru concurs 1 De la: mami_meuv 2 Iunie 2009 20:16
Decoratiuni nunta 6 De la: grace009075 28 Iulie 2010 12:41
Locatie super pentru petreceri pana in 100 persoane 2 De la: grace004978 8 Noiembrie 2009 19:54
Fotografie si filmare profesionala - Bucuresti 2 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:43