Setari Cookie-uri

nunta cu doua rochii de mireasa?

am auzit varianta aceasta, o rochita "mai de zi", eventual rochita de mireasa scurta pt cununia civila si... la restaurant sa se schimbe intr-una de gala! ma rog.... dupa parerea mea rochia de mireasa e doar una, dar parca... nici cu doua n-ar fi rau... bani sa ai
sotto
Postat pe 30 Octombrie 2008 16:15
personal cred ca poti gasi intr-o singura rokie tt ce=ti doresti de la rokia ta de mireasa...
2 rokii? bani cheltuiti fara rost, timp irosit si as merge kiar att de departe incat sa spun ca ceva nu e in regula cu personalitatea...
caurea_grace
Postat pe 4 Noiembrie 2008 12:26
mi-ar place si mie dar totusi nu cred ca merge...eu stiu
angik_grace
Postat pe 4 Noiembrie 2008 18:20
Cand am hotarat sa ne unim destinele, eu am vrut o cununie simpla, in familie si el impreauna cu restul familiei lui si a mele, vroiau nunta. Un timp am stat sa cuget si apoi am acceptat pentru:
- visul lui Florin de a ma vedea imbracata in mireasa
- visul parintilor mei de a-si duce copilul catre altar in rochie alba
- faptul ca nu ma puteam hotara pe cine sa nu invit in cazul unei cununii restranse
- etc

Cand ne-am apucat de organizat (doar noi 2, fara a accepta nici o implicare din partea celor din jur) am facut si concesii: nu am acceptat nici in rupul capului sa dau mii de euro pentru o rochie pe care o porti cateva ore. Viata noastra, relatia noastra nu se reduce doar la ziua nuntii. Decat sa dau 1-2.000 de euro pe o rochie, mai bine plec impreuna cu iubitul meu la Paris pentru 3 zile.

Pentru mine, 2 rochii de mireasa inseamna risipa, inseamna a pune pret pe cum arati si pe lucruri materiale mai mult decat pe ceea ce reprezinta momentul nuntii.
Daca asta vreti si va permiteti, dati-i bice, dar nu uitati ce simbolizeaza intreaga zi.
fantome
Postat pe 5 Noiembrie 2008 08:52
pai eu o sa am trei...una scuta pentru cununia civila (da o sa fie tot de mireasa)si ink 2 pentru seara:)))))))))))))

Postat pe 5 Noiembrie 2008 21:13
din cate stiu rochia de mireasa e unica si toate ne dorim sa o purtam o singura data ( asta insemnand evident ca mariajul e o reusita )
anka_hanneman
Postat pe 6 Noiembrie 2008 03:09
De la: k3ntutza, la data 2008-11-05 21:13:15pai eu o sa am trei...una scuta pentru cununia civila (da o sa fie tot de mireasa)si ink 2 pentru seara:)))))))))))))



ma mai gandesc....nu-s hotarata....

Postat pe 8 Noiembrie 2008 20:07
De la: sotoo, la data 2008-10-30 16:15:08am auzit varianta aceasta, o rochita "mai de zi", eventual rochita de mireasa scurta pt cununia civila si... la restaurant sa se schimbe intr-una de gala! ma rog.... dupa parerea mea rochia de mireasa e doar una, dar parca... nici cu doua n-ar fi rau... bani sa ai


Poti purta cate rochii de mireasa vrei, desigur, atat timp cat te tine si buzunarul, mi se pare o idee super
simona_grace
Postat pe 12 Noiembrie 2008 16:34
Si eu am avut 2 rochii de mireasa: una pentru casatoria civila si una pentru cununia religioasa. In general, cui ii spuneam ca am 2 rochii ma avertizau ca n-o sa-mi mearga bine in casnicie, dar eu nu-i bagam in seama. Raspunsul meu era: SUPERSTITII spuse de babe.
Si intr-adevar nu mi-a adus noroc. La nunta au iesit ceva discutii, cum ies la orice nunta si asta a dus la declinul casatoriei. Oricum orice rau duce spre bine. La 3 ani de la divort m-am recasatorit cu un om deosebit care ma alinta si nu stie ca sa-mi mai faca. Avem deja 4 ani de casatorie si un baietel de 2 anisori.
Asa fetelor ca optati pentru o singura rochie de mireasa, caci totusi in superstitii exista un sambure de adevar.
lacramioara_suzana
Postat pe 13 Noiembrie 2008 09:04
eu nu cred in superstitii...insa o prietena mi-a spus : "si daca ramai cu un gand ca totusi e adevarat ?" si avea dreptate asa ca am tinut cont de ele
anka_hanneman
Postat pe 13 Noiembrie 2008 15:10
De la: lacramioara_suzana, la data 2008-11-13 09:04:38Si eu am avut 2 rochii de mireasa: una pentru casatoria civila si una pentru cununia religioasa. In general, cui ii spuneam ca am 2 rochii ma avertizau ca n-o sa-mi mearga bine in casnicie, dar eu nu-i bagam in seama. Raspunsul meu era: SUPERSTITII spuse de babe.
Si intr-adevar nu mi-a adus noroc. La nunta au iesit ceva discutii, cum ies la orice nunta si asta a dus la declinul casatoriei. Oricum orice rau duce spre bine. La 3 ani de la divort m-am recasatorit cu un om deosebit care ma alinta si nu stie ca sa-mi mai faca. Avem deja 4 ani de casatorie si un baietel de 2 anisori.
Asa fetelor ca optati pentru o singura rochie de mireasa, caci totusi in superstitii exista un sambure de adevar.

Nu rezist si trebuie sa te contrazic!
Tu chiar crezi k mariajul vostru nu a mers din cauza rochiilor???
Tu zici k discutiile de dupa nunta au declinat casatoria? Hai sa fim serioase, nu cred k astea chiar sunt motive de divort. Au fost si dupa nunta mea un milion de discutii si pb au aparut cu carul (desi am avut o singura rochie), dar nu am lasat tampeniile astea si barfele dintre rude si nepasarea unora k sa nu zic nesimtire sa ne afecteze noua relatia.
Eu raman la parerea mea ca relatiile nu merg din cauza celor doi care compun cuplul respectiv ( fie nu comunica, fie au gresit in alegera partenerului, fie sentim lor nu-s destul de puternice, fie pur si simplu nu sunt facuti unul pt altul ) si in nici un caz din cauza unor obiecte care nu au nici o putere ( rochii, coliere, sandale, flori, colaci etc). Astea sunt DOAR NISTE OBIECTE PE CARE NOI LE FOLOSIM de decor, dar NU AU NICI O PUTERE IN A INFLUENTA CASNICIA NOASTRA. Daca ziceai k mama, cumnata, soacra etc s-a bagat as fi inteles si-ti dadeam dreptate, dar ca ai divortat din cauza unei rochii............
bastiuta
Postat pe 10 Ianuarie 2009 15:19
De la: alina_hahuie, la data 2009-01-10 15:19:23
De la: lacramioara_suzana, la data 2008-11-13 09:04:38Si eu am avut 2 rochii de mireasa: una pentru casatoria civila si una pentru cununia religioasa. In general, cui ii spuneam ca am 2 rochii ma avertizau ca n-o sa-mi mearga bine in casnicie, dar eu nu-i bagam in seama. Raspunsul meu era: SUPERSTITII spuse de babe.
Si intr-adevar nu mi-a adus noroc. La nunta au iesit ceva discutii, cum ies la orice nunta si asta a dus la declinul casatoriei. Oricum orice rau duce spre bine. La 3 ani de la divort m-am recasatorit cu un om deosebit care ma alinta si nu stie ca sa-mi mai faca. Avem deja 4 ani de casatorie si un baietel de 2 anisori.
Asa fetelor ca optati pentru o singura rochie de mireasa, caci totusi in superstitii exista un sambure de adevar.

Nu rezist si trebuie sa te contrazic!
Tu chiar crezi k mariajul vostru nu a mers din cauza rochiilor???
Tu zici k discutiile de dupa nunta au declinat casatoria? Hai sa fim serioase, nu cred k astea chiar sunt motive de divort. Au fost si dupa nunta mea un milion de discutii si pb au aparut cu carul (desi am avut o singura rochie), dar nu am lasat tampeniile astea si barfele dintre rude si nepasarea unora k sa nu zic nesimtire sa ne afecteze noua relatia.
Eu raman la parerea mea ca relatiile nu merg din cauza celor doi care compun cuplul respectiv ( fie nu comunica, fie au gresit in alegera partenerului, fie sentim lor nu-s destul de puternice, fie pur si simplu nu sunt facuti unul pt altul ) si in nici un caz din cauza unor obiecte care nu au nici o putere ( rochii, coliere, sandale, flori, colaci etc). Astea sunt DOAR NISTE OBIECTE PE CARE NOI LE FOLOSIM de decor, dar NU AU NICI O PUTERE IN A INFLUENTA CASNICIA NOASTRA. Daca ziceai k mama, cumnata, soacra etc s-a bagat as fi inteles si-ti dadeam dreptate, dar ca ai divortat din cauza unei rochii............




fetelor uitati aici ceva interesant

cum sa iti alegi rochia in functie de fizionomie, este si un articol si galerie



http://www.flu.ro/galerie/277/Rochiademireasaideala.html
iulik_flore
Postat pe 16 Ianuarie 2009 17:28
si eu mi-am luat inca o rochie pentru nunta. pentru ca la noi, la legat, dimineata, mireasa se schimba. ce sa mai zic..o rochie superba.. din matase naturala..cu imprimeu de piele de leopard..pur si simplu imi plac rochiile in genul asta. insa..n-am mai avut timp sa ma schimb..sau..nu mai stiu..am si uitat. si am ramas in rochia mea de mireasa..k am zis k si asa o port numai o data..
lady_me
Postat pe 24 Februarie 2009 13:52
Daca o sa gasesti rochita ta ideala (sau o sa iti faci singura modelul, asa cum am facut eu) o sa te indragostesti de ea si nu o sa mai vrei alta.
Alexuta_grace
Postat pe 9 Aprilie 2009 09:58
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204 poze si alte servicii pt nunti puteti gasi pe www.nuntacluj.page.tl
cj25har
Postat pe 17 Iunie 2010 03:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vand rochie mireasa 3 De la: grace001219 18 Septembrie 2009 23:08
Vand rochita Pronovias-Lorca deosebita si rezonabila ca pret... 2 De la: cj25har 17 Iunie 2010 03:42
vand rochie mireasa agnes toma 1 De la: gracegora 15 Ianuarie 2010 00:55
vand rochie mireasa 1 De la: grace000357 18 Martie 2009 21:08
Vand rochie de mireasa 2 De la: grace007692 17 Februarie 2010 13:51