Setari Cookie-uri

cu cat timp ineinte de nunta trebuie sa ne luam rochia de mireasa?

eu cred ca este suficient un interval de vreo trei luni... sa ai timp sa mai ajustezi pe ici pe colo si de asemenea timp sa tot cauti rochite pana se apropie data nuntii...
sotto
Postat pe 30 Octombrie 2008 16:13
Parerea mea e ca trebuie cumparata rochia de mireasa suficient de aproape de ziua nuntii, incat sa nu-ti fie teama ca mai slabesti sau te ingrasi si nici nu ai motive sa te razgandesti. Totodata, nici cu o saptamana inainte nu ar fi ideal, pentru a nu o cumpara in criza de timp, eu cred ca doua luni inainte sunt suficiente ca sa cumperi...
oda_tzac
Postat pe 25 Noiembrie 2008 08:14
eu m-am gandit sa o iau din timp pentru ca nu cred k ma voi ingrasa prea tare(nu reusesc de ani buni sa ma ingras sub nici un chip) si nici nu voi slabi (nu se poate mai slaba de atat:)) ).asa ca eu imi pot lua rochia si cu un an inainte dc vreau.plus de alta ca in ianuarie februarie rochiile sunt mult mai ieftine.ASA ca fetelor daca va ajuta metabolismul si ati vazut deja rochia visurilor nu ezitati pt k mai tarziu s-ar putea sa nu o mai gasiti
sweetyeye
Postat pe 26 Noiembrie 2008 17:23
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:22
asa este sweetyeye plus k in caz de ceva o pti omodifica!!!
si mie mi-e frica de chestia asta!
numai mie mi se poate intampla sa nu o mai gasesc!!!!
iulik_flore
Postat pe 12 Decembrie 2008 11:14
Desi noi am avut nunta in 20 septembrie, eu mi-am luat rochia la sfarsitul lui februarie. Am fost la targul de nunti sa vedem ce se poarta, ce idei mai putem fura. Stiam ce vreau asa ca atunci cand am vazut-o, am probat-o si am cumparat-o.
Nici prin cap nu-mi trecea sa ma ingras inainte de nunta, deci asta nu a fost o problema. Si iarna rochiile sunt cu cateva sute de lei noi mai ieftine.
fantome
Postat pe 15 Decembrie 2008 15:56
asa este fantome! eu stiu deja care este rochia visurilor mele, sper doar sa o gasesc adik sa o mai gasesc
iulik_flore
Postat pe 5 Ianuarie 2009 13:49
Eu mi-am comandat rochita in martie, in conditiile in care am avut nunta la mijlocul lui iulie. La inceputul lui iunie am fost la o proba, iar cu vreo trei saptamani inainte de nunta am luat-o acasa, problema e ca in ziua nuntii aveam cu 8 kg mai putin decat in ziua cand am dat comanda, asa ca mi-au strans corsetul la maxim si am rezolvat..Nu va speriati, nu am tinut niciun fel de cura, doar m-am ocupat de toata nunta si asta m-a subtiat
florentinu
Postat pe 5 Ianuarie 2009 14:30
De la: fantome, la data 2008-12-15 15:56:36Desi noi am avut nunta in 20 septembrie, eu mi-am luat rochia la sfarsitul lui februarie. Am fost la targul de nunti sa vedem ce se poarta, ce idei mai putem fura. Stiam ce vreau asa ca atunci cand am vazut-o, am probat-o si am cumparat-o.
Nici prin cap nu-mi trecea sa ma ingras inainte de nunta, deci asta nu a fost o problema. Si iarna rochiile sunt cu cateva sute de lei noi mai ieftine.







si eu am nunta pe 19 sept anu asta...cum a fost vremea la tine fantome???
my_chocolat
Postat pe 11 Ianuarie 2009 11:57
ar fi bine sa ma subtieze si pe mine ocupatul de nunta
iulik_flore
Postat pe 11 Ianuarie 2009 15:55
Draga Laurika, felicitari. Iti doresc o casnicie lina, frumoasa, plina de bucurii si de impliniri.

La Brasov au fost 8 grade, groaznic de frig. Eu nu ma pot plange ca l-am simtit, decat din cand in cand.

Nu am lasat vremea sa-mi afecteze starea de spirit. Ii invitam des pe participanti sa bea visinata cu mine, mai ales in timpul pozelor din parc. Eu ma prefaceam ca beam si ei se incalzeau cu dulcea licore.
fantome
Postat pe 12 Ianuarie 2009 11:33
dar eu ce faccccc ca ajung in tara cu o luna inainte nu am idee ce rochie sa am la noi fac numai pt fete cu silueta eu nu ma pot lauda si nici minuni nu pot sa fac ce am vazut pe net nu mi plac intrebarea este daca o fac la comanda este timp si credeti ca i sa ma coste exagerat va pup pa
andre_dany
Postat pe 17 Martie 2009 11:06
De la: andre_dany, la data 2009-03-17 11:06:15dar eu ce faccccc ca ajung in tara cu o luna inainte nu am idee ce rochie sa am la noi fac numai pt fete cu silueta eu nu ma pot lauda si nici minuni nu pot sa fac ce am vazut pe net nu mi plac intrebarea este daca o fac la comanda este timp si credeti ca i sa ma coste exagerat va pup pa


chiar nu gasesti nimic pe net care sa iti placa? din atatea modele?

la croitor iti sugerez sa mergi numai pe recomandari. nu te risca! eu una asa prefer.

oricum sfatul meu este sa nu lasi totul pe ultima luna. atunci vei intra in panica si iti vei lua la repezeala ce-ti pica in mana. s-ar putea sa iti para rau.
iulik_flore
Postat pe 18 Martie 2009 12:44
buna mes pt sfat am cautat pe net imi plac de la agnes toma in rest in craiova mai sunt cateva magazine sunt dragute dar stii cum e daca nu le poti proba si as vrea sa o fac eu cum imi imaginez eu sa mi acopar toate defectele in fine mes pa pa
andre_dany
Postat pe 18 Martie 2009 14:40
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Funda_accesoriu_chic_pentru_rochia_de_mireasa.html

superbbbbbbbbb
iulik_flore
Postat pe 22 Aprilie 2009 12:37
bune fetelor...eu mi-am luat rochia de la tg de nunti de la Rin(in ianuarie)..este superba...am intrat..am vazut-o..si nu mi-a mai tb sa ma uit dupa alte modele.)..si nunta o am pe 4 iulie :P..mai tb scurtata un pic..dar asta merg cu rochia inainte cu 1 sapt sa mi-o modifice..k tb sa merg cu pantofiorii:)....si sa mi-o mai stramteze la corset...sper k nu m-am ingrasat:P.... va pup..o zi frumoasa va doresc
hanamaria2k
Postat pe 28 Aprilie 2009 08:09
minim 6 luni !!!
antonia007
Postat pe 10 Mai 2009 21:56
eu am nunta in 15 august si mi-am cumparat deja rochia in aprilie :d am vazut-o, m-am indragostit de ea .... si nu am vrut sa risc sa nu o mai gasesc mai tarziu :)) oricum, inainte de nunta se mai fac ajustari la rochie
v3rdeatza
Postat pe 17 Mai 2009 18:22
am nunta in octombrie si am dat comanda pt.ea in februarie si este gata pe la sf.lui iunie
kudika007717
Postat pe 18 Mai 2009 12:45
eu am nunta pe 16 august și mi-am cumpãrat rochia la sfârșitul luni aprilie
angik_grace
Postat pe 18 Mai 2009 17:06
tarot_healthy
Postat pe 24 August 2009 14:50
eu mi-am cumparat-o cu vreo 6 luni inainte si nu imi pare rau!!mai am un pik pana la nunta dar nici nu m-am ingrasat,nici nu am slabit!!plus ca eu sunt de parere ca atunci cand o probezi pe `aceea` care va fi a ta..nu-ti mai vine sa o dai jos....bafta la cautari de rochii,mai scriu dupa nunta!!
Amy_1107
Postat pe 20 Octombrie 2009 20:41
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204 poze si alte servicii pt nunti puteti gasi pe www.nuntacluj.page.tl
cj25har
Postat pe 17 Iunie 2010 03:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bijuterii pt mirese 2 De la: cata_june 3 Decembrie 2011 23:48
Zambetul tau pentru eternitate. 1 De la: eunescu09 26 August 2009 08:24
vand costum mire alb si negru / dinasty 1 De la: grace006162 11 Septembrie 2011 23:10
vand rochie de mireasa 1 De la: grace004806 17 August 2009 23:19
Si eu vand rochita de mireasa (varianta 2 in 1) 3 De la: Monicutza 7 Octombrie 2009 10:31