Setari Cookie-uri

rochia de mireasa colorata

eu as alege-o alba, cu usoare tente de crem pe alocuri, in zona dantelei, cat sa ii dea acesteia o umbra usoara, sa o evidentieze discret... poate pe alocuri si un fir auriu de asemenea aplicat discret. voi ce parere aveti de rochiile de mireasa colorate?

Postat pe 7 Noiembrie 2008 13:57
pai...mai c-am pus pe ganduri...eu o vreau ALBA CA LACRIMA.....sunt hotarata:)))

Postat pe 10 Noiembrie 2008 22:29
De la: marianauzula, la data 2008-11-07 13:57:25eu as alege-o alba, cu usoare tente de crem pe alocuri, in zona dantelei, cat sa ii dea acesteia o umbra usoara, sa o evidentieze discret... poate pe alocuri si un fir auriu de asemenea aplicat discret. voi ce parere aveti de rochiile de mireasa colorate?

Eu am avut rochia de mireasa aurie.
Plecasem ferm convinsa k eu o sa-mi iau o rochie alba, nici nu voiam sa aud de rochii colorate, dar cand am ajuns acolo si am probat am constatat k cel mai bine mi se potriveau cele bej sau aurii, asa k am ales una aurie.
MI-a fost putin teama de reactia nasei sau a altor rude pe care le credeam mai conservatoare dar am avut o teribila surpriza sa constat k toata lumea a fost foarte incantata ( inclusiv prietenele bunicii mele )
Ia-ti ce rochie iti place si-ti sta bine si stai linistita k nu-i nici o pb, important este sa fie Acea Rochie pe care iti doresti tu s-o porti.
PS Daca vrei poze k sa-ti faci o idee cere-mi si-ti dau pe mail.
bastiuta
Postat pe 12 Noiembrie 2008 11:16
asa este, eu una imi doresc rochie alba cu soare tente de bej sau auriu, una dintre nuantele mele preferate
fiecare isi ia ce rochie vrea, insa in cazul meu eu nu mi-as imbraca niciodata intr-o rochie rosie, mov, galbena, albastra, etc...
iulik_flore
Postat pe 12 Noiembrie 2008 15:37
eu o sa am o rochia alba , asa imi dorec un alb pronuntat
angik_grace
Postat pe 12 Noiembrie 2008 16:24
Eu imi doresc o rochie de mireasa impecabil de alba si sa fie de printesa...pupici
mihaelamitea
Postat pe 14 Decembrie 2008 12:45
Fara dar si poate trebuie sa fie neagra!
simona_grace
Postat pe 16 Decembrie 2008 17:47
De la: simona, la data 2008-12-16 17:47:18 Fara dar si poate trebuie sa fie neagra!

razi tu razi dar sa stii k am vazut la targ decoratiuni de nunta pe negru (vorba lu' tata arata k la o pomana selecta)si rochie cu alb cu negru, nu era neagra toata ce-i drept, dar avea peste tot funzi mari negre.
bastiuta
Postat pe 17 Decembrie 2008 12:05
De la: simona, la data 2008-12-16 17:47:18 Fara dar si poate trebuie sa fie neagra!


simona sper k nu ai vorbit serios????!!!!!!
iulik_flore
Postat pe 3 Ianuarie 2009 16:53
De la: iulika_flore, la data 2009-01-03 16:53:53
De la: simona, la data 2008-12-16 17:47:18 Fara dar si poate trebuie sa fie neagra!


simona sper k nu ai vorbit serios????!!!!!!

si eu am facut glume pe tema rochiei negre dar pe un alt topic ea zice k chiar vrea neagra, cred k vb serios totusi
bastiuta
Postat pe 4 Ianuarie 2009 21:59
De la: marianauzula, la data 2008-11-07 13:57:25eu as alege-o alba, cu usoare tente de crem pe alocuri, in zona dantelei, cat sa ii dea acesteia o umbra usoara, sa o evidentieze discret... poate pe alocuri si un fir auriu de asemenea aplicat discret. voi ce parere aveti de rochiile de mireasa colorate?[/quot

Pentru cine nu stie,p[entru cine nu are o mama ,sau o bunica ca sa-i aminteasca,richia alba de mireasa inseasmna castitate si puritate.
trebuie sa meriti sa p[orti rochie alba de mireasa,in rerst sunt bune si alte culori,inclusiv mov sau rosu.

Postat pe 5 Ianuarie 2009 06:53
rochita mea a fost ivoire cu o bentina visinie lata de 2 degete si cu o ata de culoare pe trena..daca vrei s-o vezi am poze cu ea la profilul meu si e de vanzare....e pacat sa n-o mai poarte inca cineva! trebuie insa sa fii cat de cat inaltuta!
norocoasa_grace
Postat pe 5 Ianuarie 2009 11:12
De la: alina_hahuie, la data 2009-01-04 21:59:58
De la: iulika_flore, la data 2009-01-03 16:53:53
De la: simona, la data 2008-12-16 17:47:18 Fara dar si poate trebuie sa fie neagra!


simona sper k nu ai vorbit serios????!!!!!!

si eu am facut glume pe tema rochiei negre dar pe un alt topic ea zice k chiar vrea neagra, cred k vb serios totusi



aoleuuuuu
iulik_flore
Postat pe 5 Ianuarie 2009 12:35
eu vreau o rochie alba cu un brau cu funda rosie sau grena!

Postat pe 16 Ianuarie 2009 00:34
Pentru cine nu stie,p[entru cine nu are o mama ,sau o bunica ca sa-i aminteasca,richia alba de mireasa inseasmna castitate si puritate.
trebuie sa meriti sa p[orti rochie alba de mireasa,in rerst sunt bune si alte culori,inclusiv mov sau rosu.

Asta a spus mai sus o doamna.

Dumneavostra sunteti cea care trebuie sa ne dati voie sa purtam alb sau nu? Inaintea nuntii tot la dumneavoastra trebuie sa ne spovedim? Faceti si spovedanii on-line?

Va rog din adancul sufletului sa nu mai judecati oamenii, cu totii vom da socoteala pentru ceea ce am facut, zis, gandit sau nu am facut. Acceptam toate sfaturile si opiniile, dar nu sa fim judecati. Nu aveti acest drept.
Va doresc sanatate maxima si multe impliniri.
fantome
Postat pe 16 Ianuarie 2009 09:43
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Rochii_colorate_pentru_mirese_.html

pentru viitoarele miresici care isi doresc rochite colorate
iulik_flore
Postat pe 16 Ianuarie 2009 10:54
De la: fantome, la data 2009-01-16 09:43:40Pentru cine nu stie,p[entru cine nu are o mama ,sau o bunica ca sa-i aminteasca,richia alba de mireasa inseasmna castitate si puritate.
trebuie sa meriti sa p[orti rochie alba de mireasa,in rerst sunt bune si alte culori,inclusiv mov sau rosu.

Asta a spus mai sus o doamna.

Dumneavostra sunteti cea care trebuie sa ne dati voie sa purtam alb sau nu? Inaintea nuntii tot la dumneavoastra trebuie sa ne spovedim? Faceti si spovedanii on-line?

Va rog din adancul sufletului sa nu mai judecati oamenii, cu totii vom da socoteala pentru ceea ce am facut, zis, gandit sau nu am facut. Acceptam toate sfaturile si opiniile, dar nu sa fim judecati. Nu aveti acest drept.
Va doresc sanatate maxima si multe impliniri.
iulik_flore
Postat pe 16 Ianuarie 2009 10:54
fetelor ati fost la targul de nunti de la Rin Grand Hotel?

Ia uitati ce am gasit!!!!

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Tendinte_pentru_mirese_la_Wedding_and_Fashion_Show.html
iulik_flore
Postat pe 27 Ianuarie 2009 12:22
De la: marianauzula, la data 2008-11-07 13:57:25eu as alege-o alba, cu usoare tente de crem pe alocuri, in zona dantelei, cat sa ii dea acesteia o umbra usoara, sa o evidentieze discret... poate pe alocuri si un fir auriu de asemenea aplicat discret. voi ce parere aveti de rochiile de mireasa colorate?


nu stiu ce sa spun.. mie imi surade ideea. am de gand sa schimb rochiile de mireasa iar culorile o sa varieze. insa o sa fie cel putin doua: una alba shi una rosie ca focul [inger si demon]
ale_glamour
Postat pe 28 Ianuarie 2009 18:21
Rochia mea va fi galbena(nu auriu,crem sau ceva asemanator),dupa un model propriu.O sa va arat poze dupa nunta,doar ca aveti ceva timp de asteptat(nunta este pe 22 august).
klarra
Postat pe 28 Ianuarie 2009 23:25
http://yourrealwedding.blogspot.com/
pisikoasa_grace
Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:01
klarra abia asteptam sa vedem rochita ta!!!!!!!!
iulik_flore
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:36
pana de curand credeam ca fetele tinere, aflate la prima casatorie ar trebui sa poarte fara discutie o rochie alba...vad ca din ce in ce mai des, dorinta de a deveni mireasa e la moda si femeile nu tin cont de varsta.
culoarea tine de preferintele fiecarei femei de aceea nu vad de ce tre sa venim cu argumente in acest sens.
daca eu vreau rochie alba, asta nu inseamna ca nu am vazut mirese superbe care au ales sa imbrace rochii aurii, bej etc.
cu altfel de culori...negru, rosu, galben inca nu ma pot obisnui. probabil ca as confunda mireasa cu nasa...sincer!
faceti ce va dicteaza inima, important e sa va simtiti unice in pielea voastra, cred ca asta e ideal!
raly_uca
Postat pe 30 Ianuarie 2009 12:08
Buna fetelor!Sambata am fost la Romexpo,la targul de nunti,si nu am gasit mai nimic interesant.Organizarea-oribila,standurile erau atat de inghesuite,parca erai in piata la Obor,rochii si mai oribile(de fapt am vazut doua modele care mi-au placut intr-o oarecare masura) ;materialele,din care erau facute rochiile,srigau a proasta calitate ,aranjamente-obisnuite,cam ce vezi si intr-un simplu pliant al firmelor de gen. Asa ca trebuie sa o iau de la capat cu cautarile.........
klarra
Postat pe 1 Februarie 2009 20:30
nasol moment klarra
iulik_flore
Postat pe 5 Martie 2009 15:58
buna, daca va intereseaza o rochie deosebita din colectia 2009 Alfred Angelo, care sa adauge un strop de culoare nuntii voastre: http://www.grace.ro/comunitate/forum/view_topic/549/Vand-rochie-de-mireasa-Colectia-Alfred-Angelo-2009.html
norocoasa_grace
Postat pe 13 Martie 2009 12:25
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Mituri_si_realitati_despre_rochia_de_mireasa.html

rochite superbeeeeeee
iulik_flore
Postat pe 13 Martie 2009 17:36
Buna fetelor, eu personal va spun ca fiind la a doua casatorie nu o sa pot sa imi iau alba. Oricum prima oara nu mi-a placut rochia am fost nevoita sa port asa cum a fost. In concluzie nu pot sa imi iau alba asa ca m-am gandit la o combinatie alba cu rosu. Asa ca eu optez pentru colorate.
mgmm
Postat pe 24 Martie 2009 09:42
Rochita mea este alba, stil princess, provenienta Italia, model 2009. Este din 2 piese , bust -brodat manual cu aplicatii din pietricele si margelute f foarte finute si fusta -
stil princess cu terminatie din aceeasi broderie de pe bust. de asemea are o trena superba cam de 2 metri (destul de grea ce-i drept, dar dc este prinsa ok nu e nici un fel de problema).
Accesoriile sunt incluse si anume:crinolina, voalul (2 piese..unul lung-1 bucata si unul scut -2 randuri) cu acelasi model din rochie, manusile, saculetul, evantai
Marimea mea la rochii este 36-38 , 1, 65 m, 51 kg, dar cred ca se poate modifica.
Rretul de cumparare al rochiei a fost de 2000 eur, iar eu sunt dispusa sa o vand sub jumatate de pret si anume 3000 ron negociabil.
Rochia a fost dusa la curatatorie in alta tara si nici macar nu se observa ca a fost purtata.

pentru mai multe detalii si fotografii puteti accesa : http://www.hi5.com/friend/photos/dis...umId=349145614

dc sunteti interesate nu ezitati sa ma contactati....
elena_iorgoveanu
Postat pe 4 August 2009 01:53
eu imi doresc o rochie alba cu accesorii colorate
:))
dupa cum mai spuneam pe undeva pe aici mai in gluma mai in serios: nu ma marit daca nu am un accesoriu colorat pe mine, minim! Da incredibil de tare pe alb!
Rochia de printesa alba din muuult tul sau oricum ceva asemanator si o maree funda mov lila :D:D:D mmm..sau mai nou acum ma gandeam ca deh, nu se prea gasesc rochii si frumoase la model si la care sa poti accesoriza o funda, asadar accesorirul meu colorat va fi oricum clwar o mare orhidee inchisa la coloarea, un mov lila, (tot cu movul am ramas:P) in cap, in par, eu fiind blonda , cred ca va arata extraordinar. Un lucru e cert: nu voi fi o mireasa 'normala'=))

PS: se poarta atata de mult in ultimii ani, culoarea untului, bej sau ivoire incat a devenit ceva normal..nimeni nu mai ramane gura casca cand te vede intr-o rochie bej sa zicem, cum era acum 10 ani poate. so don't worrie; bej, unt, nu e rochie de mireasa colorata!. culoare inseamna: rosu, portocaliu, verde, mov sau roz si albastru:)) nu neaparat culori care bat spre alb, cum e bejul:)

apropo la targul de mirese de anul asta am vazut si eu rochia de mireasa neagra, insa nu cred ca era acoo ca cineva sa o cumpere, sunt sigura ca daca nu era facuta eventual pt nevasta lui M, Manson atunci, era doar pt efect!
cristinne83
Postat pe 9 August 2009 17:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand rochie de mireasa tip sirena 1 De la: iuliana_olariu 18 Ianuarie 2011 10:24
VIND ROCHIE DE MIREASA NOUA 2 De la: cristina_88 6 Iulie 2010 20:29
buna fetelor 2 De la: Barbie30_ 22 Noiembrie 2010 18:49
VAND ROCHIE DE MIREASA ANIEE RENEE 1 De la: onica12 6 Mai 2009 06:44
VAND ROCHIE DE MIREASA 1 De la: kudika334771 2 Decembrie 2010 00:27