Setari Cookie-uri

posetuta sau saculet?

posetuta este mult mai eleganta, insa nu stiu daca e la fel de comoda... ce este mai potrivit?

Postat pe 7 Noiembrie 2008 14:29
Intrebarea este ce-ti place tie. Eu sunt pentru posetute micute sau plicuri. Nu ma atrag acei saculeti de nici un fel. Tu trebuie sa stii ce vrei si sa alegi. Gusturile difera.
fantome
Postat pe 10 Noiembrie 2008 10:07
posetutaaaaaaaa
clar!!!!!!!!!!!!!
nci nu ma gandesc saculet
la cate oferte sunt acum pe piata e si pacat
inainte era altceva
acum insa...posetulele mult mai elegante
ce dc sunt incomode, doar nu vei sta toata noaptea cu ea in brate
iulik_flore
Postat pe 19 Noiembrie 2008 15:10
eu am avut posetuta din argint, se asorta la trandafirii de pe rochie si la cizme. e adevarat ca a costa ceva mai mult insa este un obiect pretios pe care cu siguranta il voi mai purta si al alte evenimente deosebite! cred ca imi doream o astfel de posetuta din timpul liceului
anka_hanneman
Postat pe 20 Noiembrie 2008 01:00
Nici una nici alta!
Si poseta si buchet, mi se pare prea mult!
Ori una ori cealalta!
Saculetul mi se pare de-a dreptul penibil!!!!!!
Poate un plic micut....desi....
Gaby211081_grace
Postat pe 10 Decembrie 2008 16:00
Faraaaaaaaa saculeti !!!! Nu sunt deloc eleganti, nu mi-au placut niciodata pungutele alea cu 2 bani legate de mana.
Eu n-am avut poseta pt k n-am gasit in galati una suficient de potrivita k si nuanta, dar saculetul cu pricina (pe care l-am primit cadou la rochie k altfel nu-l cumparam nici moarta) a stat tot timpul in masina si mi-am luat de acolo ce si cand am avut nevoie, fara sa defilez cu el tot timpul, de altfel nici nu as fi avut cum k aveam deja buchetul si voalul f lung pe care trebuia sa-l mai tin pe mana din cand in cand.
bastiuta
Postat pe 15 Ianuarie 2009 13:53


ce tare alina

nici mie nu prea imi plac saculetii...

e si pacat la o tinuta f eleganta sa potrivesti un saculet
iulik_flore
Postat pe 16 Ianuarie 2009 11:23
Nici--nici...serios acum fetelor,ce nevoie aveti de ele?Ce sa puneti in ele?Exista domnisoara de onoare,prietena cea mai buna,mama,bunica care sa va ajuta la nevoie(improspatarea rujului,fardului de obraz,etc).Dar, daca voi asta va doriti,atunci trebuie sa o aveti.Tot ce va doriti,meritati!Va pup!
klarra
Postat pe 29 Ianuarie 2009 00:17
NUUUUUU SACULET !!!! . Saculetii aia parca r fi din poveste "Punguta cu doi bani" . Serios acum .
vivi1984
Postat pe 29 Ianuarie 2009 15:46
nici-nici...nu le vad rostul
angik_grace
Postat pe 30 Ianuarie 2009 09:07
e suficient buchetul! nu am chef sa port si grija posetutei in ziua respectiva!!! o am pe mama si pe sora mea pentru a ma ajuta cu "transport de chestii trebuincioase gen: mobil, ruj..."
in toamna am fost domnisoara de onoare la o nunta... si in biserica a trebuit s-o ajut pe nasa cu buchetul, am mai tinut si lumanarea aia gigantica si colac peste pupaza, mai aveam si plicul meu... de-abia asteptam sa ajung la sala...
NIGHTWISH_grace
Postat pe 14 Martie 2009 00:37
Niciuna. O sa ai atatea de tinut in maini incat o sa te incomodeze. Orcum o domnisoara de onoare o sa aiba grija de o gentuta cu toate lucrurile de care o sa ai nevoie (farduri, ruj, pudra, fixativ, pansamente pt. picioare, dres, deodorant, telefon, bani, etc), respectiv Cuierul Oficial al Miresei :P
Alexuta_grace
Postat pe 21 Aprilie 2009 11:18
DaAAAA
Nici una , nici alta! Fetelor sa ne simtim bine in ziua cea mare, nu sa ne acoperim de posete si alte accesorii si sa mai avem o povara in plus
florance83
Postat pe 21 Aprilie 2009 22:00
saculetii astia sunt chiar penibili,mi se par taranesti,posetute,gentute cu bratara pe mana,ceva elegant,si eu caut ceva,am gasit cei drept cele superbe sunt f scumpe ce mi-a placut mie ereau de la 7mil in sus,de firma,daca designerii au scos asa ceva inseamna ca saculetii aceia s-au dus de ani buni.am vazut f,frumoase la ACCESORIEZ,in mall,si nu sunt scupe incep d ela 1mil parca.o zi buna.
kalis27
Postat pe 22 Aprilie 2009 06:49
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Funda_accesoriu_chic_pentru_rochia_de_mireasa.html

superbeeeeeeee fetelor, uitati-va aici!!!!!!!
iulik_flore
Postat pe 22 Aprilie 2009 11:55
Gasiti plicuri si posetute dragute de la 50 de lei in sus.
fantome
Postat pe 22 Aprilie 2009 14:53
eu la nunta nu am avut nici saculet nici gentuta, mi-am imprastiat tot ce aveam prin gentile mamei, a surorii si a unor verisoare, iar cand aveam nevoie de ceva tipam dupa ele . a fost foarte bine ca n-am avut ca ma incomoda.
carmela_grace
Postat pe 22 Aprilie 2009 15:07
oricum posetuta nu o porti dupa tine!
eu asa zic
iulik_flore
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:37
cred ca depinde foarte mult si de rochita la unele modele merg foarte bine saculetele la altele posetutele.eu o sa imi cumpar o posetuta draguta
kudika007717
Postat pe 20 Mai 2009 16:25
Buna fetelor! Eu mai am cam 3 saptamani pana la nunta si nu mi-am luat nici poseta, nici saculet...Am si eu aceeasi parere: ma va incomoda...Prefer fara ,caci voi avea buchetul de tinut in mana, la ce sa mai ma incarc si cu altceva? Sa am alta grija in plus? Asta e parerea mea...Acum fiecare face cum doreste. Bafta tuturor!
evelinne
Postat pe 1 Iunie 2009 15:57
buna fetelor eu mi-am luat saculetz si nu mi se pare deloc de la tzara.Pur si simplu imi pot pune acolo rujul parfumul si niste servetzele fara sa fie nevoie sa "tip tot timpul dupa cineva" sa atrag atentia ca vreau s imi dau cu ruj.Depinde si de gusturile fiecarei persoane.Eu sunt pentru saculetz
gabielle88
Postat pe 11 Iulie 2009 13:32
Depinde de modelul rochiei; daca e gen "printesa" se potriveste mai bine un saculet decat o poseta. Eu am optat sa nu port nici una nici alta si bine am facut. Am avut atatea flori de tinut, pe langa buchetul meu de mireasa incat de-abia reuseam sa il mai tin pe sotior de mana. Telefonul si rujul le tinea o d-ra de onoare, iar restul lucrurilor de care aveam nevoie (deodorant, plasturi pt. picior, etc.) erau intr-o geanta in masina.
Alexuta_grace
Postat pe 13 Iulie 2009 09:40
nu neap

poti sa ai rochie de printesa si sa porti o posetuta superba in forma de scoica sau rotunda.

am vz o gramada de modele cu pietricele, perlute, f f dragutze...

intr-adevar sunt un pic mai piperate k bani dar ptr ziua cu pricina, merita

uitati-va aici

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Poseta_miresei_Un_accesoriu_pretios_si_util_.html

intrati la galerie, sunt superbe
iulik_flore
Postat pe 13 Iulie 2009 09:53
De la: klarra, la data 2009-01-29 00:17:27 Nici--nici...serios acum fetelor,ce nevoie aveti de ele?Ce sa puneti in ele?Exista domnisoara de onoare,prietena cea mai buna,mama,bunica care sa va ajuta la nevoie(improspatarea rujului,fardului de obraz,etc).Dar, daca voi asta va doriti,atunci trebuie sa o aveti.Tot ce va doriti,meritati!Va pup!



merci..ohh..in sfasit cineva care e de aceeasi parere cu mine..mie mi se pare incomod sa ai si buchetul si geanta/saculet...o am pe mama, domnisoare de onoare....si o sa am grija sa-si cumpere sotul un costum cu buzunare mari joke...
BarbieGirl_grace
Postat pe 4 August 2009 22:21
De la: sirena, la data 2009-08-04 22:21:54
De la: klarra, la data 2009-01-29 00:17:27 Nici--nici...serios acum fetelor,ce nevoie aveti de ele?Ce sa puneti in ele?Exista domnisoara de onoare,prietena cea mai buna,mama,bunica care sa va ajuta la nevoie(improspatarea rujului,fardului de obraz,etc).Dar, daca voi asta va doriti,atunci trebuie sa o aveti.Tot ce va doriti,meritati!Va pup!



merci..ohh..in sfasit cineva care e de aceeasi parere cu mine..mie mi se pare incomod sa ai si buchetul si geanta/saculet...o am pe mama, domnisoare de onoare....si o sa am grija sa-si cumpere sotul un costum cu buzunare mari joke...




aaa..se pare ca mai toate suntem de aceeasi parere...
BarbieGirl_grace
Postat pe 4 August 2009 22:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand rochie de mireasa ! Urgent ! 1 De la: Bogdan87 10 August 2009 20:09
FORMATIE NUNTA,BOTEZ,ANIVERSARI,PETRECERE 1 De la: kudika511061 22 Februarie 2012 20:45
Vand rochita de mireasa! Vei fi o adevarata printesa cand o vei imbraca! 1 De la: ancaiordache_grace 30 Iulie 2010 00:51
vand rochie mireasa ivory maggie sottero model nevaya 2 De la: mihaela_m100 16 Noiembrie 2009 15:16
vand sau inchiriez rochie de mireasa pret ffff convenabil 1 De la: railia22 23 Octombrie 2010 21:36