Setari Cookie-uri

cum merge cu crinolina?

fetelor, cele care ati avut rochie de mireasa cu crinolina, cum v-ati descurcat la dans, urcat scarile etc, este comoda?

Postat pe 7 Noiembrie 2008 14:30
Ciao. Eu la logodna am avut o rochie cu crinolina. Sa stii ca nu e incomoda. Un pic mi-a fost prea lunga rochia si am calcat pe ea. Sa ai grija la lungime. In rest a fost ok. ;)
ioana_taut
Postat pe 11 Noiembrie 2008 15:09
ete foarte comoda

eu am avut rochia de mireasa cu crinolina si la dans si mers a fost foarte k

ideea este sa o iei detsabila; cea cu cercuri, deoarece; fata de cele prinse de rochie poate fi inlaturata la un moment dat;;;;


singura incomoditate creata de crinolina este in cazul in care mergi la....toaleta....
mihaela_cristea2000
Postat pe 11 Noiembrie 2008 23:22
Si eu am avut crinolina la nunta si am dantuit toata noaptea, nu am avut probleme, singura chestie ar fi ca dimineata cand m-am schimbat acasa am vazut ca m-a cam ros pe .... dos si aveam mici bubite, asta pentru ca am avut ciorapi trei sferturi :sml- in rest e ok.
florentinu
Postat pe 5 Ianuarie 2009 14:25
Crinolina este aerul conditionat al miresei! Fara ea, cu atatea materiale in rochie, o sa ne coacem..sa nu mai vorbesc de iritatii!
Asa ca crinolina RULES!
cookie-tatata
Postat pe 18 Ianuarie 2009 10:42
Ma gandeam ca e foarte grea crinolina si asta pentru mine ar fi un dezavantaj. N-as mai putea dansa toata noaptea din cauza ei si nu m-as simti confortabil. Cum e crinolina din punctul asta de vedere? Ma gandisem foarte serios sa nu imi iau o rochie cu crinolina, tocmai din cauza greutatii ei... cercurile alea si o groaza de material in plus...
Ana_Maria_Dinca
Postat pe 18 Ianuarie 2009 10:53
De la: Ana_Maria_Dinca, la data 2009-01-18 10:53:05Ma gandeam ca e foarte grea crinolina si asta pentru mine ar fi un dezavantaj. N-as mai putea dansa toata noaptea din cauza ei si nu m-as simti confortabil. Cum e crinolina din punctul asta de vedere? Ma gandisem foarte serios sa nu imi iau o rochie cu crinolina, tocmai din cauza greutatii ei... cercurile alea si o groaza de material in plus...


Nici nu o simti. Tocmai am probat de curand si cea pe care am purtat-o eu era f usoara.
alina
Postat pe 18 Ianuarie 2009 12:09
ideea este sa urmaresti sa o iei detasabila...nu sa fie prinsa de rochie...intr adevar cele cu cercuri din plastic sunt fffffffff usoare, nici nu le simti
mihaela_cristea2000
Postat pe 18 Ianuarie 2009 12:43
Buna. Eu am avut crinolina la rochia de mireasa si a fost foarte ok, usoara, nici nu am simtito, am dansat toata noaptea, si sunt mica de inaltime, si mie mi-a fost frica...dar am fost foarte multumita.
Asa ca stai linistita, doar sa ai grija sa ti-o iei pe masuta ta....a mea a fost un pic mai lunga decat trebuia si se mai lasa in timpul dansului...depinde foarte mult de miscari.
Bafta si mult noroc in casnicie!
soralumihai
Postat pe 18 Ianuarie 2009 16:42
Eu am avut crinolina la nunta,in fien sunt si obisnuita pentru ca lucrez la teatru si mai mereu ma imbrac in rochii cu crinolina,oricum a fost super la nunta am dansat super mult ,nici nu se simte crinolina,mai greu este sa ai rochie cu trena nedetasaliba.Crinolina este super usoara mai ales cea cu cercuri ,iar daca esti miniona si putin plinuta ca mine....cred ca este cea mai avantajoasa rochie.Cand probezi rochia sa o faci cu pantofii pe care ii vei purta la nunta,eu sincer am avut niste patofi cu tocul mai jos cand am probat-o dar a fost bine pentru ca a iesit buna ca lungime ,nu era prea lunga.
elenutza666
Postat pe 18 Ianuarie 2009 18:49
Nu este ok sa ai decat ciorapi lungi la nunta parerea mea,sunt mai comozi si te ajuta sa nu te rozi intre picioare.
In rest am avut tocurile prea mari dar imi trebuiau pentru ca el este f inalt iar eu miniona dar dupa 1 noaptea le-am schimbat pentru ca nu le mai suportam,am dansat incontinuu.
In rest rochia cu crinolina trebuie sa sti sa o porti,adica daca vrei sa urci sau sau cobori scarile sa te gandesti la miscarile unei printese ,se apuca rochia cu tot cu cercurile de la crinolna....se ridica apoi poti sa urci treptele fara probleme ,daca o ridici ....
elenutza666
Postat pe 18 Ianuarie 2009 18:53
e f mishto cu crinolina si la dans sa stii k e super,mai ales la vals se plimba rochia asa dintr-o parte in alta cu totul... ...si mie mi-a fost frik sa-mi pun crinolina dar cand am fost sa-mi cumpar rochia si am probat crinolina mi-am dat seama k fara nu ar cadea rochia asa frumos oricat de "bufanta" ar fi ea!!!
fara nicio problema iti recomand si eu CRINOLINA(detasabila desigur)...doar sa ai grija la toaleta cand te-oi duce!!!!poop si CASA DE PIATRA
CHRISTINE_KATRINA
Postat pe 19 Ianuarie 2009 03:45
De la: Ana_Maria_Dinca, la data 2009-01-18 10:53:05Ma gandeam ca e foarte grea crinolina si asta pentru mine ar fi un dezavantaj. N-as mai putea dansa toata noaptea din cauza ei si nu m-as simti confortabil. Cum e crinolina din punctul asta de vedere? Ma gandisem foarte serios sa nu imi iau o rochie cu crinolina, tocmai din cauza greutatii ei... cercurile alea si o groaza de material in plus...


Stai linistita k nu e grea deloc; cercurile alea sunt dintr-un plastic f usor si maleabil, asa incat nici sa nu atarne , nici sa nu ti se ridice toata rochia in cap cand te asezi jos.
Trebuie sa ai putina grija cand ridici rochia k sa urci scari sa ridici cu tot cu cercuri k sa nu se vada si la toaleta e putin cam incomod in rest e f ok, poti dansa si te poti misca ok.
bastiuta
Postat pe 19 Ianuarie 2009 12:27
parerea mea:o rochie arata mult mai bine fara crinolina...se misca altfel.acum depinde si de ce model iti alegi si daca merge purtat fara.eu imi puteam pune dar am preferat fara pentru ca la dans se vedea destul de rau.
miresica
Postat pe 10 August 2009 19:50

Daca ati ramas in urma cu achizitionarea cadourilor, intrati pe www.evermarket.ro
Aici puteti gasi o gama larga de cadouri la preturi avantajoase.
Va astept!
lif3_dr3am
Postat pe 19 Decembrie 2009 20:23
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204 poze si alte servicii pt nunti puteti gasi pe www.nuntacluj.page.tl
cj25har
Postat pe 17 Iunie 2010 03:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand rochie de mireasa model Jim Hjelm 2008, 1400 RON!!!! 2 De la: kudika036046 14 Ianuarie 2011 15:48
Rochie super ieftina 700lei 1 De la: kudika509776 19 Februarie 2012 19:06
rochii mireasa pt miresici micute 4 De la: ancabaran_yahoo_com 12 August 2009 16:45
Vand rochie White Lady 2008 3 De la: grace001009 13 Mai 2009 14:27
Vand rochie de mireasa White Lady 1 De la: koozee 12 Ianuarie 2010 22:53