Setari Cookie-uri

mese cu nume, nu numere

am alta idee, Eu am fost la o nunta acum 2 saptamani si era cu tematica marina, mesele fiind denumite cu nume de mari. Marturiile au fost nu bomboane, ci scoici si pietricele, iar casuta de bani nu a fost casuta, ci vapor. Foarte dragut.
Numele marilor au fost scrise frumos pe niste cartoane visinii, si au fost facute chiar de miri.

Postat pe 7 Noiembrie 2008 15:14
cam acelasi lucru pe care vreau si eu sa il fac, numai k eu o sa pun peisaje si nume de orase
iulik_flore
Postat pe 19 Noiembrie 2008 15:52
De la: iulika_flore, la data 2008-11-19 15:52:49cam acelasi lucru pe care vreau si eu sa il fac, numai k eu o sa pun peisaje si nume de orase


E o idee foarte interesanta, daca as veni la nunta ta mi-as dori sa ma '' teleportezi'' in Peru sau Hawaii, ori pe o plaja americana
oda_tzac
Postat pe 26 Noiembrie 2008 09:10
hmmm Bora Bora
si va mai impartasesc ceva, in locul cardurilor de multimire
m-am gandit la o poza cu cu noi pusa pe un suport, pe care sa scrie "va multumim ca sunteti alaturi de noi" bla bla bla
poza vreau sa fie de la logodna, pe care o vom face separat inaintea nuntii
sunt convinsa ca toata lumea o sa ramana cu gura cascata, ptr k nu am mai vz asa ceva la nimeni
si mai ales k nu multi vor stii k am facut logodna
asadar abia astept....
eu am f multe idei originale
trebuie doar sa le pun in practica si bineinteles sa am "money"
bafta tuturor
iulik_flore
Postat pe 27 Noiembrie 2008 11:44
Daca tot veni vorba de tmaticile nuntilor, mie mi-ar place sa aiba ca tematica Grecia antica, mitologie, ma gandesc daca pe net pot gasi descrieri a nuntilor zeilor. Important e sa iasa o nunta la care sa ne simtitm bine atat ea cat si eu. Insa pe primul plan ma gandesc sa o fac pe fata sa se simta bine.

Insa m-am apucat cam de vreme de vorbit findca mai dureaza pana o sa imi gasesc fata.
Roxy1000
Postat pe 27 Decembrie 2008 09:17
bafta george
iulik_flore
Postat pe 3 Ianuarie 2009 16:46
Vand rochie Pronovias marca Bien Savvy Colectia La Sposa 2008, model Marsella, marime 40 la rochii de mireasa( adica 38 la haine), se potriveste la 1.70-1,76m, 52-60kg. Si voal original La Sposa mediu. Le-am achizitionat din magazin la pretul de 6100lei rochia si 700lei voalul(preturile sunt reale, puteti verifica la reprezentanta) linkul rochiei de pe site-ul bien savvy http://www.biensavvy.ro/colectie.aspx?id_colectie=2&id_rochie=110&pas=4#aa , la pretul de 3700lei (rochie+voal). Se poate vinde si fara voal. Culoare ivory. Trena magnifica, cu sistem de prindere in 3 locuri cu nasturei transparenti. Descriere:Este o rochie somputoasa in care detaliile fine, drapajele, si broderiile se imbina armonios intr-o simfonie a frumusetii. Amestecul inovator de motive stilistice si designul exclusivist confera acestei tinute de mireasa puternice accente couture. Este abordata o estetica originala care combina voluptoasele falduri, cu pliseurile foarte largi, innobilate de pretioasa broderie cu accente imperiale. Linia bustului si a taliei sunt motivele stilistice de la care pleaca somptuoasa piesa vestimentara de mireasa. Imaterialul voal este punctat doar de broderia luxoasa care-i petrece marginile. Colectie:La Sposa 2008 Satin
0726173782, 0766541403
Pot sa accept si plata in 2 rate daca nu se poate achita integral
andradeedee
Postat pe 30 Octombrie 2009 17:12
si eu am avut la nunta denumirile unor obiective turistice din locul unde urma sa ne petrecem luna de miere adica Barcelona.e super ideea sa denumesti mesele si nu sa le numerotezi.multa bafta si sa ai o nunta frumoasa.
mile
Postat pe 12 Ianuarie 2010 10:56
 HUSE,FUNDE SCAUNE SATEN, CULORI: ROSU, GRENA, FISTIC, SOMON, LILA, MOV, VERDE(SATEN/ORGANZA), AURIU(SATEN/TAFTA), NEGRU

 FETE DE MASA SI FUSTITE, ACELEASI CULORI DISPONIBILE

 ARANJAMENTE FLORALE MESE INVITATI

 ARANJAMENT FLORAL MASA PREZIDIU

 ARCADA INTRARE

 2 INIMI MASA PREZIDIU

 PAHARE PERSONALIZATE

 CASUTA/CUFAR DAR
 BONUS: COCARDE NATURALE MIRI SI NASI
 PRET:1100 LEI





PACHET CLASIC

 HUSE SCAUNE

 FETE DE MASA SI FUSTITE

 DÉCOR MASA PREZIDIU CU FALDURI ORGANZA

 ARANJAMENT FLORAL MASA PREZIDIU

 ARANJAMENTE FLORALE MESE INVITATI, SUPORT FIER FORJAT CU
LUMANARI

 BUCHET MIREASA

 BUCHET NASA

 LUMANARI CUNUNIE

 ARCADA INTRARE FLORI NATURALE

BALON JUMBO SAU VULCAN SCENA
 BONUS:COVOR ROSU,6 STALPI INTRARE CU ARANJAMENT FLORALE,CASUTA DE DAR
 PRET:2100




PACHET MARIAGE

 HUSE SCAUNE

 FETE DE MASA,FUSTITE

 DÉCOR MASA PREZIDIU

 ARANJAMENT FLORAL PREZIDIU

 ARANJAMENTE FLORALE MESE INVITATI

 BUCHET MIREASA

 BUCHET NASA

 LUMANARI CUNUNIE

 PERDEA LUMINI FATA/SPATE

 COCARDE NATURALE MIRE,NASI,SOCRII,CAVALERI

 ARCADA FIER FORJATCU ORNAMENT FLORI NATURALE

 VULCAN SCENA

 COVOR ROSU

 6 STALPI INTRARE CU ARANJAMENT FLORAL
 BONUS:CASUTA DE DAR SI COCARDE
ARTIFICIALE
 PRET:2700



PACHET NUNTA IDEALA

 HUSA SCAUNE

 FETE DE MASA,FUSTITE

 DÉCOR MASA PREZIDIU

 ARANJAMENT FLORAL PREZIDIU

 ARANJAMENTE FLORALE MESE INVITATI

 BUCHET MIREASA

 BUCHET NASA

 LUMANARI CUNUNIE

 PERDEA LUMINI FATA/SPATE

 COCARDE NATURALE MIRE, NASI, SOCRII, CAVALERI

 ARCADA FIER FORJAT CU ORNAMENT FLORI NATURALE

 INIMA PREZIDIU DIN FLORI ARTIFICIALE

 70 PLICURI PERSONALIZATE

 100 MARTURII

 DÉCOR MASA PROTOCOL

 8 STALPI INTRARE CU ARANJAMENT FLORAL

 COVOR ROSU
BONUS: PAHARE PERSONALIZATE MIRI, NASI; COSULET COCARDE; DÉCOR MESE ; PIETRICELE COLORATE; PETALE TRANDAFIRI; CASUTA/ CUFAR DE DAR
 PRET: 3600 LEI






…PRETURILE SUNT CALCULATE
PER 100 DE PERSOANE.…










grace007131
Postat pe 12 Februarie 2010 17:01
daca sunteti din constanta si din impreunjurimile jud,va recomand BEST MOMENTS catalinacristea11@yahoo.com
grace007131
Postat pe 12 Februarie 2010 17:03
Eu sunt de acord cu orice idee care iese din tipare.. Nu-mi plac nuntile copiate sau "ca asa se face".
Timpurile in care traim, sursele de inspiratie si mai ales ca avem si totul la indemana ar trebui sa ne ajute sa avem cea mai faina zi asa cum o vrem.. nu cum vrea bunica, mama, tata sau mai stiu eu cine.
Eu mi-am incurajat mereu prietenele sa faca ce vor ele, toti vor accepta pana la urma.. pentru ca toti vor ca mireasa sa fie happy.
Daca vrei niste culori anume.. flori de plastic sau fara flori, rochie cu verde.. fa cum vrei.
Bine, tii cont de parerea celorlalti la alte detalii.. poate au niste experienta.. si ma refer aici la mancare, bautura, muzica.. dar.. repet, adu ceva nou si deosebit la nunta ta.. Ca sa fie o nunta de tinut minte si pentru tine si pentru invitati.

Succes la pregatiri si multa fericire!
adeana
Postat pe 19 Februarie 2010 12:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CAUT SOTIE PT. FRATELE MEU 15 De la: rricarda2003 31 Mai 2010 19:25
Firma neserioasa 21 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:28
Totul pentru nunta ta 21 De la: AdrianaR 21 Octombrie 2010 15:29
concurs foto 1 De la: karlla666 25 Mai 2010 16:33
intrebari 10 De la: Cassey 22 Aprilie 2010 15:04