Setari Cookie-uri

Cadourile pentru invitati

Am fost la o nunta acum doua saptamani si, recunosc, am o obsesie pentru "cadoul meu", adica obiectul acela simbolic pe care il pun mirii pe masa in dreptul meu ca sa-mi aduc aminte de nunta lor toata viata. Este oul meu kinder de la fiecare nunta sau botez si ma bucur ca un copil cand il descopar. Cum spuneam, am fost la o nunta a unei colege de facultate si am descoperit ca m-am plictisit pana peste urechi de eternele cutiute de bombonici multicolore si pipernicite. Inteleg ca este simbolic, repet, dar nu prea vad simbolul in asta. Voi, de curiozitate, ce cadouri aveti pentru invitati? Eu inca nu am gasit ceva care sa ma multumeasca...
meet_me_upstairs
Postat pe 20 Ianuarie 2009 12:10
Cauta discutiile purtate pe marginea marturiilor, ai sa gasesti acolo multe idei.
fantome
Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:44
SI EU CRED CA TOATA LUMEA S-A PLICTISIT DE TIPARUL ASTA...LUAM CUTIUTE SAU PUNEM BOMBOANE IN TULL.
E NEVOIE DE UN PIC DE IMAGINATIE SI DE BANI...CRED CA MULTI OPTEAZA PT VARIANTA DE MAI SUS PT CA E USOR DE FACUT ACASA SI CEA MAI IEFTINA.
EU NU M-AM HOTARAT CE-O SA ALEG, MAI CAUT, CER PARERI...MAI AM TIMP!
raly_uca
Postat pe 3 Februarie 2009 15:06
Daca doresti dai acele marturii daca nu ....nu...da bomboanele infasurate in tull sunt ok si e un gest frumos , uneori cand nu ai un buget prea mare dai asa ...ca sa iei la fiecare mesean cine stie ce atentie...scuza-ma unde iesi?
Cypcip
Postat pe 3 Februarie 2009 15:19
De la: Cypcip, la data 2009-02-03 15:19:32Daca doresti dai acele marturii daca nu ....nu...da bomboanele infasurate in tull sunt ok si e un gest frumos , uneori cand nu ai un buget prea mare dai asa ...ca sa iei la fiecare mesean cine stie ce atentie...scuza-ma unde iesi?


cypcip are dreptate, pana la urma bomboanele acelea au o semnificatie anume, eu nu vreau sa renunt la ele

de obicei sunt cinci la numar si fiecare inseamna care o urare pentru invitati
iulik_flore
Postat pe 5 Februarie 2009 11:07
Nu stiu cum e pe la voi dar la mine cand le vb oamenilor mai in varsta despre marturii sau cadouri pentru nuntasi ma intreaba ce sunt alea .Asa ca prefer sa le ofer cate o poza cu mine si cu ei la nunta( dupa terminarea nuntii normal)decat sa dau bani pe niste cadouri pe care multi dintre invitati poate nici nu le ating nestiind despre ce este vorba.
mihaelaonu
Postat pe 18 Februarie 2009 09:46
Se pot oferi fotocarduri de multumire, cu fotografiile invitatilor in cabina foto, personalizate cu fotografia mirilor si un mesaj de multumire.
SayCheese
Postat pe 8 Martie 2009 16:23
viitorii nasi au dat invitatilor cate o poza inramata... s-au fotografiat cu fiecare invitat si la sfarsitul nuntii toti au plecat foarte incantati!
eu voi da cate o sticla de bautura cu etichete personalizate si cate o caserola cu prajituri! inca nu m-am decis daca bautura va fi vin sau tuica de prune... si inca mai fac cercetari daca sa mai dau inca ceva sau nu, momentan nu am gasit nici o idee care sa-mi surada ... am auzit de borcanase cu miere, de lumanarele gravate cu numele mirilor, magneti de frigider personalizati, chiar de bilute de baie in locul bomboanelor din acei saculeti... dar cum la nunta vin invitati de toate varstele, nu impaci toate gusturile, si nici n-as vrea sa arunc cu banii aiurea pe ceva ce poate ca nu o sa placa! si momentan, bautura si prajiturile sunt apreciate de toti!
NIGHTWISH_grace
Postat pe 12 Martie 2009 23:53
eu sunt din iasi si acolo inca nu e moda cu marturii sau cadouri la invitati...eu cred ca e ziua ta cea mare si tu trebuie sa fii cea surprinsa placut....sunt de acord ca e un detaliu foarte dragut...dar si costisitor..pentru ca daca mai cumperi inca o sticla de sampanie cu poza ta pe ea pentru fiecare invitat este o chletuiala in plus zic eu...sigur pentru cine are bani este un detaliu interesant.Eu la cate nunti am fost nu am dat atentie la asta...a contat muzica si atmosfera
adrianaciprian2000
Postat pe 25 Martie 2009 16:56
Buna dragelor! Noi vom da la nunta o sticla de 0,5L tuica de prune, o caserola de praji si o poza cu noi. Am vorbit cu un studio foto din oras sa ne faca circa 200 poze imediat dupa cununia religioasa. Pozele vor fi doar cu noi si va reprezenta un colaj de mai multe poze. Cred ca e destul. Pe mine deja ma plictisesc bombinelele alea, mai ales ca am acasa destule si cum nu le-am mancat (am zis sa le tin amintire) s-au topit pe mobila si am fost nevoita sa le arunc. Asa ca... macar poza ramane. Va pup si succes cu pregatirile! Casa de piatra!
Tassy_grace
Postat pe 9 Aprilie 2009 08:27
fetelor eu la toate nuntile la care am fost am primit marturii....si bomboane si poze si mai altceva...dar eu am gasit o metoda nu foarte costisitoare....am gasit o figurina cu mire si mireasa...sau poate orice alta figurina in caz ca nu mai gasesc....sunt 2 lei si cu putina imaginatie poti sa le personalizezi cu putin tull......si un biletel.....acele bombonele costa vreo 3 lei una...si sunt deja ceva de rutina ....incvercati si altceva...parerea mea
Puffy_grace
Postat pe 27 Aprilie 2009 16:45
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro





Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 17:50
La Cluj se da o tavita de 250gr de prajitura de casa cu arome diverse gata facute si portionate pe la cofetrii si o sticla cu vin.

Eu abia astept sa le primesc cand vin de la o nunta si sa le mancam impreuna cu sotul a 2 zi,

este o traditie in familie - ai adus praji de la nunta?

La o alta nunta am primit I love milka aceea cutiuta in forma de inimioara si o sticla de vin.

sau poate merge si o cutie de bomboane mercy
laura02maria
Postat pe 27 Aprilie 2009 17:53
Si la noi in Suceava este aceeasi moda...se da o caserola cu prajituri si vin sau tuica pe langa marturii ....deci vad ca in mai multe colturi ale tarii s-a extins acest obicei :)
Cypcip
Postat pe 28 Aprilie 2009 15:21
De la: misssy, la data 2009-01-20 12:10:36Am fost la o nunta acum doua saptamani si, recunosc, am o obsesie pentru "cadoul meu", adica obiectul acela simbolic pe care il pun mirii pe masa in dreptul meu ca sa-mi aduc aminte de nunta lor toata viata. Este oul meu kinder de la fiecare nunta sau botez si ma bucur ca un copil cand il descopar. Cum spuneam, am fost la o nunta a unei colege de facultate si am descoperit ca m-am plictisit pana peste urechi de eternele cutiute de bombonici multicolore si pipernicite. Inteleg ca este simbolic, repet, dar nu prea vad simbolul in asta. Voi, de curiozitate, ce cadouri aveti pentru invitati? Eu inca nu am gasit ceva care sa ma multumeasca...
eu imi aleg tipul de marturie ..o cutiuta in care se gaseste o foare.cand deschide cutiuta o sa gaseasca o floare nu bombonele.mi se par super dragute....
cammm
Postat pe 4 Mai 2009 07:19
BUNA FETELOR.EU M-AM GANDIT SA FAC O SURPRIZA PT FETE CATE UN EVANTAI PT CA VOI AVEA NUNTA IN VARA SI VA FI CALD ASA LE VA FI SI UTIL CADOUASUL, IAR PT BAIETI AS VREA SA DAU CEVA DE BAUT SI CATE UN TRABUC.CE PARERE AVETI?
SWEET2KYS_S
Postat pe 4 Mai 2009 17:41
EEE F TARE INSA AI GRIJA SA NU TE COSTE PREA MULT

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Ultimele_tendinte_in_materie_de_voaluri.html

PTR MIRESICILE INTERESATE DE VOALURI
iulik_flore
Postat pe 5 Mai 2009 11:11
Pai ......... sa vedem..........mda..........bugetul RULES......... asa ca pentru ceva deosebit incercati link-ul urmator

http://www.drinkshop.ro/produse/bauturi-alcoolice/cognac-brandy-armagnac/cognac-remy-martin-louis-xiii/


grace001266
Postat pe 9 Mai 2009 15:34
Daca ai nevoie de trabucuri te ajutam noi cu mare placere

http://www.drinkshop.ro/produse/trabucuri/


www.DrinkShop.ro
grace001266
Postat pe 9 Mai 2009 15:35
De la: SWEET2KYS_S, la data 2009-05-04 17:41:36BUNA FETELOR.EU M-AM GANDIT SA FAC O SURPRIZA PT FETE CATE UN EVANTAI PT CA VOI AVEA NUNTA IN VARA SI VA FI CALD ASA LE VA FI SI UTIL CADOUASUL, IAR PT BAIETI AS VREA SA DAU CEVA DE BAUT SI CATE UN TRABUC.CE PARERE AVETI?



ok sunt de acord cu tine in ceea ce priveste evantaiele...dar oare kiar toti barbatii de la nunta ta fumeaza?...sincer si io m-am gandit la cadoul asta pt barbati, dar.....nu toti fumeaza...asa ca m-am reprofilat...
Bluesky_grace
Postat pe 20 Mai 2009 16:52
se poate sa incerce, chiar dac nu fumeaza - e ceva mai special

va fi ceva nostim la un mom va fi aproape toata sala cu trabucu intre degete

cred ca si eu as incerca
laura02maria
Postat pe 21 Mai 2009 15:12
neata fetelor....noi avem...lumanarele...parfumate...marturii..cadouri pt invitati..sunt fff frumoase,finute si delicate:P....si am vrut sa fie mai deosebite...au iesit de vis...le-am comandat de la fabrica de accesorii:P...va dau si link-ul sa vedeti:P....si poate gasiti ceva sa va placa:P..si sunt ffff profesionisti cei de acolo:P http://www.fabricadeaccesorii.ro/.............si acum sa va dau si link-ul cu lumanarelele..puteti sa va faceti culoarea in functie de culoare nuntii...noi avem pe verde totul:P
http://www.fabricadeaccesorii.ro/index.php?cPath=7&osCsid=661e08b91297141181bd041ba83907ad.....sunt lumanarelele de la diverse:P,,si scrie un biletel cu numele nostru si data nuntii:Pva recomand cu mare drag...va pup..si o zi buna sa aveti:P
hanamaria2k
Postat pe 22 Mai 2009 07:28
logodnicul meu a facut la munca brelocuri cu dracula si castelul bran albe si rosii ( culorile nuntii ). sper sa le placa invitatilor
dolph
Postat pe 22 Mai 2009 10:56
De la: adrianaciprian2000, la data 2009-03-25 16:56:08eu sunt din iasi si acolo inca nu e moda cu marturii sau cadouri la invitati...eu cred ca e ziua ta cea mare si tu trebuie sa fii cea surprinsa placut....sunt de acord ca e un detaliu foarte dragut...dar si costisitor..pentru ca daca mai cumperi inca o sticla de sampanie cu poza ta pe ea pentru fiecare invitat este o chletuiala in plus zic eu...sigur pentru cine are bani este un detaliu interesant.Eu la cate nunti am fost nu am dat atentie la asta...a contat muzica si atmosfera


si eu sunt tot din iasi daaaaar...kiar se poarta marturiile...poate nu ai fost la multe nunti dar eu peste tot pe unde am fost s-au dat marturii si la prima nunta la care am fost in 2005 am primit marturie...kestia asta cu marturiile nu e kiar de mult timp dar are vreo cativa ani....
Bluesky_grace
Postat pe 22 Mai 2009 18:42
De la: lauramaria, la data 2009-05-21 15:12:05se poate sa incerce, chiar dac nu fumeaza - e ceva mai special

va fi ceva nostim la un mom va fi aproape toata sala cu trabucu intre degete

cred ca si eu as incerca





ok de acord ,ceva nostim...nah nu vcreau sa te contrazic dar asa cum zicea si cineva mai sus la nunta ta ai invitati de toate varstele...ce te faci in cazul batranilor?s-ar putea ca la o parte din ei sa li se para de prost gust.e parerea mea nu dau cu parul ca tine trabucurile nu mi se par marturii care sa poate multumi pe toata lumea...in plus sunt atatea alte tipuri de marturii care ar putea fi pe gustul majoritatii....REPET..... e doar parerea mea
Bluesky_grace
Postat pe 22 Mai 2009 18:49
De la: allinutzza, la data 2009-05-22 18:49:41
De la: lauramaria, la data 2009-05-21 15:12:05se poate sa incerce, chiar dac nu fumeaza - e ceva mai special

va fi ceva nostim la un mom va fi aproape toata sala cu trabucu intre degete

cred ca si eu as incerca





ok de acord ,ceva nostim...nah nu vcreau sa te contrazic dar asa cum zicea si cineva mai sus la nunta ta ai invitati de toate varstele...ce te faci in cazul batranilor?s-ar putea ca la o parte din ei sa li se para de prost gust.e parerea mea nu dau cu parul ca tine trabucurile nu mi se par marturii care sa poate multumi pe toata lumea...in plus sunt atatea alte tipuri de marturii care ar putea fi pe gustul majoritatii....REPET..... e doar parerea mea



ca idee e ok, chiar ma gandeam la nunta mea cum ar fi fost si mie chiar mi-ar fi placut - dar la noi nu se da asa ceva la noi vestitele prajituri fara de care nu-mi imaginez dimineata de dupa nunta si o stical cu vin

- nu cred deloc sa li se para de prost gust, parerea mea dintotdeauna sa fumat si mie mi-ar place sa-mi gasesc o sipca roz lunaga cum erau pe vremuri si asa sa fumez - chiar daca nu fumez

- si-o vor duce acasa, sau cu cel mai mare drag o vor fuma cu cineva impreuna - chiar si oameni de la tara sau mai emancipat, daca nu se vor conforma

laura02maria
Postat pe 23 Mai 2009 06:55
tarot_healthy
Postat pe 20 August 2009 15:59
Buna fetelor!! Eu m-am gandit sa fac ceva mai deosebit , asa ca am facut niste desene in creion pe care le-am pus in rame de culoarea salii. Eu cred ca a iesit ceva super si nu sunt deloc costisitoare.
Desenele sunt facute pe patrate de 11 pe 11 cm: lumanarele, flori, cupidon, pantoful miresei, verighete.....
CRINUT
Postat pe 21 August 2009 16:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand rochie de mireasa 2 De la: imagineanuntiitale 27 Aprilie 2009 23:44
Ne dorim nasi 18 De la: ocaziebuna 14 Octombrie 2010 13:51
vand rochie mireasa 1 De la: geanina_jane 8 Martie 2010 17:39
buna fetelor! 9 De la: imi_ase 11 Martie 2010 15:12
Inchirieri rochii de mireasa EDDY K 1 De la: grace007530 6 Februarie 2010 15:09