Verighete tatuate

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Verighete tatuate: (4 din 2 voturi)

necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

Tenteaza pe cineva sa isi tatueze verighetele in loc sa cumpere inelele traditionale? Si daca da, cum veti proceda la biserica? Se accepta asa ceva?
elenya83 Avatarul lui elenya83

66 mesaje
Oras: bucuresti

Doamneee ce idei nastrusnice ai Mi se pare o nebunie ...ceva din filmele SF serios.Si la biserica oricum va trebui sa aveti si inele adevarate nu tatuate Noi optam pt verighete..chiar nu am mai auzit de o tampenie asa de mare
Raporteaza abuz de limbaj
pagina_parfumata_grace Avatarul lui pagina_parfumata_grace

14 mesaje

eu vreau sa-mi tatuez verighetele dar asta dupa cununia religioasa!daca este s-o luam teoretic nu este acceptat de biserica sa tatuezi vreo zona a corpului.desi nu cred ca preotul va accepta sa te cunune in cazul asta...cred
Fosta membra Kudika.ro
Daca voi va tatuati verighete pot sa-mi tatuez si eu pantofi? K sa nu ma mai roada si sa nu ma mai stranga si nici n-ar trebui sa-mi mai schimb fetele la tocuri !

PS No offense, glumesc doar, nu fac misto de nimeni.
pagina_parfumata_grace Avatarul lui pagina_parfumata_grace

14 mesaje

DA DE CE NU??? ASA ESTE TOATA LUMEA IMPACATA!dar mie mi-a suras ideea asta
acum nu sunt sg 100%ca asa voi face!
grace001266 Avatarul lui grace001266

13 mesaje

Sunt curioasa cum se procedeza cand se pun verighetele de la unul la celalalt

www.DrinkShop.ro
www.DrinkShop.ro
iulik_flore Avatarul lui iulik_flore

1615 mesaje

doamneee feresteeeeeeeeeeee

a innebunit lumeaaaaaaaaaaaaaa

nu as face niciodata asa ceva!!!!!!!!!!!!!!
Petra84 Avatarul lui Petra84

13 mesaje
Oras: targoviste

Fetelor in primul rand salutari si pupici multi!!!!!!! Si noi am vrut sa ne tatuam numele in stil veregheta dar am renuntat in timp oricum vroiam sa avem si vereghete adevarate acesta era doar un simbol al dragostei dar ulterior am inteles ca e doar o insemnare a "teritoriului"
iulik_flore Avatarul lui iulik_flore

1615 mesaje

www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Boleroul_piesa_de_rezistenta_pe...

SUPERBEEEE
Fosta membra Kudika.ro
O prostie mai mare ca asta nici nu am mai auzit!!!....Cum sa iti tatuezi verighetele????
Poate divortezi dupa cativa ani.....si surpriza....cum mai indepartezi verigheta?!
Dar........fiecare cu ideile lui........

kudika061071 Avatarul lui kudika061071

17 mesaje

eh de ce nu?!
luati verighete pt biserica va cununati cu ele, iar apoi daca doriti sa le mai purtati.....si sa ascundeti tatuajele e perfect...
fiecare cum ii place. doar ca trebuie sa luati in calcul faptul ca tatuajele se vindeca mai greu deci faceti-le din timp.
mie imi plac verighetele noastre desi sunt intr-adevar doar o insemnare de teritoriu; dar le purtam cu mandrie de aproape doi ani de cand suntem logoditi si le-am dori forever. nu sunt speciale decat pt noi ... sunt simple si clasice....dar ce simtitm noi le amplifica valoarea :P
l0lita_2005 Avatarul lui l0lita_2005

2 mesaje

Eu am vazut si mi-a placut forte mult,nu stiu daca as opta pentru asa ceva pentru ca mi-am facut un tatuaj si stiu cat de dureros e ..mai ales pe deget...Oricum ma incanta ideea
tarot_healthy Avatarul lui tarot_healthy

754 mesaje

Dac ai ajuns s citii aceste rnduri i v strnesc interesul, nu este o pur ntmplare; ci este posibil ca tocmai eu s fiu persoana care v poate ajuta cu anumite rspunsuri referitoare la viaa dumneavoastr, fr s mi dezvluii detalii despre viaa personal, ca apoi s presupunei c m-am inspirat. Rmne doar s v convingei! Dac suntei interesat/, lsai un E-mail pe: cassey.cassey20@yahoo.com i v voi contacta n cel mai scurt timp posibil. http://cassey-tarot.weebly.com/ O sptmn frumoas, v doresc!
yanyacharberet_grace Avatarul lui yanyacharberet_grace

3 mesaje

fetele mai bine va tatuati o rochie pe voi asa nu mai trebuie sa dati bani multi pe rochia de mireasa
yanyacharberet_grace Avatarul lui yanyacharberet_grace

3 mesaje

fetele mai bine va tatuati o rochie pe voi asa nu mai trebuie sa dati bani multi pe rochia de mireasa
gyo85 Avatarul lui gyo85

41 mesaje

De la: , la data 2009-01-25 17:08:46Tenteaza pe cineva sa isi tatueze verighetele in loc sa cumpere inelele traditionale? Si daca da, cum veti proceda la biserica? Se accepta asa ceva?

sincer si mie mi se pare o prostie:D nu as face asa ceva niciodata..:D
gyo85 Avatarul lui gyo85

41 mesaje

De la: alina_hahuie, la data 2009-03-13 10:54:28Daca voi va tatuati verighete pot sa-mi tatuez si eu pantofi? K sa nu ma mai roada si sa nu ma mai stranga si nici n-ar trebui sa-mi mai schimb fetele la tocuri !

PS No offense, glumesc doar, nu fac misto de nimeni.

f tare, m ai facut sa rad :)) daca ar fi asa, mi as tatua si eu multeee =))
gyo85 Avatarul lui gyo85

41 mesaje

De la: iulika_flore, la data 2009-05-15 11:29:19www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Boleroul_piesa_de_rezistenta_pe...

SUPERBEEEE

nu le gasesc/// unde mai exact in pagina se afla?

merci
olguzza Avatarul lui olguzza

56 mesaje

wow wow wow....a venit cineva cu o idee mai deosebita si sau napustit toti asupra ei...noi am vrut sa ne tatuam numele chiar deasupra verighetelor printro tehnologie speciala.....explic...cind imbraci verigheta pe deget, de la caldura emanata de corp deasupra verighetelor apare inscriptia facuta...de ex...a ta pu totdeauna,...mereu impreuna...chestii de astea...imi place ideea...e ceva neobisnuit...nu toti isi tatuiaza verighetele..poti trage concluzie din mesajele primite....iar cei ce se gindesc "ce fac cu ea daca divortez"...atunci daragele mele...la ce bun toate ceremoniile astea de nunta si cununie....daca oricum stati cu gindul ca o data o sa divortati....eu teas sfatui sa alegi ceea ce va doriti voi...cred ca e cel mai important....
Celeste Avatarul lui Celeste

3 mesaje

Se pare ca are din ce in ce mai mult succes "moda" asta, si noi ne-am gandit serios dar inca n-am gasit modelul potrivit. Pana la urma casatoria se presupune a fi pe viata, si atunci ce o poate simboliza mai bine decat ceva permanent, cum e un tatuaj? In plus, verighetele tatuate sunt o idee foarte buna pentru cei carora nu le place sa poarte bijuterii sau pe care i-ar incomoda la locul de munca.

Insa personal as alege tatuaje pe alta zona a corpului, pentru ca cele pe degete sunt mult mai pretentioase. Odata ca sunt destul de migaloase, iar pielea degetelor difera de cea din alte zone, asa ca trebuie facute de cineva cu experienta sau risti ca rezultatul sa fie destul de urat. Apoi, ele se vor sterge destul de repede (mai ales pe palma) si trebuiesc refacute periodic altfel ramai doar cu niste mazgalituri inestetice.
grace007819 Avatarul lui grace007819

16 mesaje

eu am avut la biserica,la cununie,"inelul de logodna",iar preotul cand sa imi puna verigheta mi-a zis ca nu e crestinesc sa o port pe degetul destinat verighetei,si mi-a dat inelul jos cu toate ca e foarte finut....acum.......si eu de fire sunt mai traditionala,......accept si idei noi....dar aceasta le intrece pe toate,dar cine vrea de ce nu?oricum sigur preotul care oficiaza cununia nu va accepta acest lucru,de' nu o fi un preot de "moda noua".pupici
kudika425445 Avatarul lui kudika425445

3 mesaje

Cand o sa-si mai deschida oamenii mintea ? Verighetele tatuate pot sa iti placa sau pot sa nu iti placa, dar sa reactionezi ca o babuta de 80 de ani ..mmm rusinica
kudika425445 Avatarul lui kudika425445

3 mesaje

do it !conteaza ce va doriti voi , nu ce gusturi are popa
kudika_974846 Avatarul lui kudika_974846

1 mesaj

Si eu m-am gandit recent la chestia asta, si imi place destul de mult. Preotul nu ar putea fi de acord pentru ca este mentionat in Vechiul Testament sa nu ne insemnam corpul, dar noi traim acum dupa Noul Testament si daca ar fi sa respectam ce scrie in locul unde sunt mentionate tatuajele, nu ar trebui sa ne taiem nici perciunii, sa nu mancam nimic cu sange si mai multe chestii, pe care oricum nu cred ca le respecta nici ei, asa ca suntem "safe" din punct de vedere crestin. Si e foarte adevarat ca daca intri in casnicie cu ideea ca "poate o sa divortez" de ce sa mai intri? Asa ca, miresicilor, daca vreti un tatuaj in loc de sau sub verigheta, do it!!
kudika_979958 Avatarul lui kudika_979958

3 mesaje

De la: kudika_974846, la data 2014-10-11 11:20:06Si eu m-am gandit recent la chestia asta, si imi place destul de mult. Preotul nu ar putea fi de acord pentru ca este mentionat in Vechiul Testament sa nu ne insemnam corpul, dar noi traim acum dupa Noul Testament si daca ar fi sa respectam ce scrie in locul unde sunt mentionate tatuajele, nu ar trebui sa ne taiem nici perciunii, sa nu mancam nimic cu sange si mai multe chestii, pe care oricum nu cred ca le respecta nici ei, asa ca suntem "safe" din punct de vedere crestin. Si e foarte adevarat ca daca intri in casnicie cu ideea ca "poate o sa divortez" de ce sa mai intri? Asa ca, miresicilor, daca vreti un tatuaj in loc de sau sub verigheta, do it!!

3 mesaje

eu mi-am comandat online un inel de pe site-ul www.belladonna-swarovski.ro, e superb inelul si livrat intr-o cutie personalizata cu numele meu

3 mesaje

De la: kudika_979958, la data 2015-01-23 11:46:57eu mi-am comandat online un inel de pe site-ul www.belladonna-swarovski.ro, e superb inelul si livrat intr-o cutie personalizata cu numele meu

acesta e inelul:belladonna-swarovski.ro/magazin/modello-aian028026-con-elementi-...
kudika_988973 Avatarul lui kudika_988973

13 mesaje
Oras: suceava

Weird idea :) Sa iti tatuezi verigheta.... Mai degraba nu.
http://www.bride2beboutique.ro/
kudika_988973 Avatarul lui kudika_988973

13 mesaje
Oras: suceava

Tatuat verighete, tatuat sprancene, tatuat buze, toate le tatuam.....
http://www.bride2beboutique.ro/