Setari Cookie-uri

Verighete tatuate

Tenteaza pe cineva sa isi tatueze verighetele in loc sa cumpere inelele traditionale? Si daca da, cum veti proceda la biserica? Se accepta asa ceva?

Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:08
Doamneee ce idei nastrusnice ai Mi se pare o nebunie ...ceva din filmele SF serios.Si la biserica oricum va trebui sa aveti si inele adevarate nu tatuate Noi optam pt verighete..chiar nu am mai auzit de o tampenie asa de mare
elenya83
Postat pe 13 Februarie 2009 09:41
eu vreau sa-mi tatuez verighetele dar asta dupa cununia religioasa!daca este s-o luam teoretic nu este acceptat de biserica sa tatuezi vreo zona a corpului.desi nu cred ca preotul va accepta sa te cunune in cazul asta...cred
pagina_parfumata_grace
Postat pe 11 Martie 2009 21:40
Daca voi va tatuati verighete pot sa-mi tatuez si eu pantofi? K sa nu ma mai roada si sa nu ma mai stranga si nici n-ar trebui sa-mi mai schimb fetele la tocuri !

PS No offense, glumesc doar, nu fac misto de nimeni.
bastiuta
Postat pe 13 Martie 2009 10:54
DA DE CE NU??? ASA ESTE TOATA LUMEA IMPACATA!dar mie mi-a suras ideea asta
acum nu sunt sg 100%ca asa voi face!
pagina_parfumata_grace
Postat pe 13 Martie 2009 15:12
Sunt curioasa cum se procedeza cand se pun verighetele de la unul la celalalt


www.DrinkShop.ro
grace001266
Postat pe 9 Mai 2009 15:24
doamneee feresteeeeeeeeeeee

a innebunit lumeaaaaaaaaaaaaaa

nu as face niciodata asa ceva!!!!!!!!!!!!!!
iulik_flore
Postat pe 10 Mai 2009 19:44
Fetelor in primul rand salutari si pupici multi!!!!!!! Si noi am vrut sa ne tatuam numele in stil veregheta dar am renuntat in timp oricum vroiam sa avem si vereghete adevarate acesta era doar un simbol al dragostei dar ulterior am inteles ca e doar o insemnare a "teritoriului"
Petra84
Postat pe 14 Mai 2009 23:07
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Boleroul_piesa_de_rezistenta_pentru_mireasa_.html

SUPERBEEEE
iulik_flore
Postat pe 15 Mai 2009 11:29
O prostie mai mare ca asta nici nu am mai auzit!!!....Cum sa iti tatuezi verighetele????
Poate divortezi dupa cativa ani.....si surpriza....cum mai indepartezi verigheta?!
Dar........fiecare cu ideile lui........

ada_ada_grace
Postat pe 15 Mai 2009 15:23
eh de ce nu?!
luati verighete pt biserica va cununati cu ele, iar apoi daca doriti sa le mai purtati.....si sa ascundeti tatuajele e perfect...
fiecare cum ii place. doar ca trebuie sa luati in calcul faptul ca tatuajele se vindeca mai greu deci faceti-le din timp.
mie imi plac verighetele noastre desi sunt intr-adevar doar o insemnare de teritoriu; dar le purtam cu mandrie de aproape doi ani de cand suntem logoditi si le-am dori forever. nu sunt speciale decat pt noi ... sunt simple si clasice....dar ce simtitm noi le amplifica valoarea :P
kudika061071
Postat pe 2 Iunie 2009 15:20
Eu am vazut si mi-a placut forte mult,nu stiu daca as opta pentru asa ceva pentru ca mi-am facut un tatuaj si stiu cat de dureros e ..mai ales pe deget...Oricum ma incanta ideea
l0lita_2005
Postat pe 3 Iunie 2009 22:42
tarot_healthy
Postat pe 20 August 2009 12:40
fetele mai bine va tatuati o rochie pe voi asa nu mai trebuie sa dati bani multi pe rochia de mireasa
yanyacharberet_grace
Postat pe 1 Octombrie 2009 15:16
fetele mai bine va tatuati o rochie pe voi asa nu mai trebuie sa dati bani multi pe rochia de mireasa
yanyacharberet_grace
Postat pe 1 Octombrie 2009 15:16
De la: , la data 2009-01-25 17:08:46Tenteaza pe cineva sa isi tatueze verighetele in loc sa cumpere inelele traditionale? Si daca da, cum veti proceda la biserica? Se accepta asa ceva?



sincer si mie mi se pare o prostie:D nu as face asa ceva niciodata..:D
gyo85
Postat pe 2 Octombrie 2009 17:49
De la: alina_hahuie, la data 2009-03-13 10:54:28Daca voi va tatuati verighete pot sa-mi tatuez si eu pantofi? K sa nu ma mai roada si sa nu ma mai stranga si nici n-ar trebui sa-mi mai schimb fetele la tocuri !

PS No offense, glumesc doar, nu fac misto de nimeni.


f tare, m ai facut sa rad :)) daca ar fi asa, mi as tatua si eu multeee =))
gyo85
Postat pe 2 Octombrie 2009 17:50
De la: iulika_flore, la data 2009-05-15 11:29:19http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Boleroul_piesa_de_rezistenta_pentru_mireasa_.html

SUPERBEEEE


nu le gasesc/// unde mai exact in pagina se afla?

merci
gyo85
Postat pe 2 Octombrie 2009 17:58
wow wow wow....a venit cineva cu o idee mai deosebita si sau napustit toti asupra ei...noi am vrut sa ne tatuam numele chiar deasupra verighetelor printro tehnologie speciala.....explic...cind imbraci verigheta pe deget, de la caldura emanata de corp deasupra verighetelor apare inscriptia facuta...de ex...a ta pu totdeauna,...mereu impreuna...chestii de astea...imi place ideea...e ceva neobisnuit...nu toti isi tatuiaza verighetele..poti trage concluzie din mesajele primite....iar cei ce se gindesc "ce fac cu ea daca divortez"...atunci daragele mele...la ce bun toate ceremoniile astea de nunta si cununie....daca oricum stati cu gindul ca o data o sa divortati....eu teas sfatui sa alegi ceea ce va doriti voi...cred ca e cel mai important....
olguzza
Postat pe 3 Octombrie 2009 17:32
Se pare ca are din ce in ce mai mult succes "moda" asta, si noi ne-am gandit serios dar inca n-am gasit modelul potrivit. Pana la urma casatoria se presupune a fi pe viata, si atunci ce o poate simboliza mai bine decat ceva permanent, cum e un tatuaj? In plus, verighetele tatuate sunt o idee foarte buna pentru cei carora nu le place sa poarte bijuterii sau pe care i-ar incomoda la locul de munca.

Insa personal as alege tatuaje pe alta zona a corpului, pentru ca cele pe degete sunt mult mai pretentioase. Odata ca sunt destul de migaloase, iar pielea degetelor difera de cea din alte zone, asa ca trebuie facute de cineva cu experienta sau risti ca rezultatul sa fie destul de urat. Apoi, ele se vor sterge destul de repede (mai ales pe palma) si trebuiesc refacute periodic altfel ramai doar cu niste mazgalituri inestetice.
Celeste
Postat pe 13 Martie 2010 10:28
eu am avut la biserica,la cununie,"inelul de logodna",iar preotul cand sa imi puna verigheta mi-a zis ca nu e crestinesc sa o port pe degetul destinat verighetei,si mi-a dat inelul jos cu toate ca e foarte finut....acum.......si eu de fire sunt mai traditionala,......accept si idei noi....dar aceasta le intrece pe toate,dar cine vrea de ce nu?oricum sigur preotul care oficiaza cununia nu va accepta acest lucru,de' nu o fi un preot de "moda noua".pupici
grace007819
Postat pe 13 Martie 2010 19:38
Cand o sa-si mai deschida oamenii mintea ? Verighetele tatuate pot sa iti placa sau pot sa nu iti placa, dar sa reactionezi ca o babuta de 80 de ani ..mmm rusinica
kudika425445
Postat pe 16 Ianuarie 2014 11:22
do it !conteaza ce va doriti voi , nu ce gusturi are popa
kudika425445
Postat pe 16 Ianuarie 2014 11:24
Si eu m-am gandit recent la chestia asta, si imi place destul de mult. Preotul nu ar putea fi de acord pentru ca este mentionat in Vechiul Testament sa nu ne insemnam corpul, dar noi traim acum dupa Noul Testament si daca ar fi sa respectam ce scrie in locul unde sunt mentionate tatuajele, nu ar trebui sa ne taiem nici perciunii, sa nu mancam nimic cu sange si mai multe chestii, pe care oricum nu cred ca le respecta nici ei, asa ca suntem "safe" din punct de vedere crestin. Si e foarte adevarat ca daca intri in casnicie cu ideea ca "poate o sa divortez" de ce sa mai intri? Asa ca, miresicilor, daca vreti un tatuaj in loc de sau sub verigheta, do it!!
kudika_974846
Postat pe 11 Octombrie 2014 11:20
De la: kudika_974846, la data 2014-10-11 11:20:06Si eu m-am gandit recent la chestia asta, si imi place destul de mult. Preotul nu ar putea fi de acord pentru ca este mentionat in Vechiul Testament sa nu ne insemnam corpul, dar noi traim acum dupa Noul Testament si daca ar fi sa respectam ce scrie in locul unde sunt mentionate tatuajele, nu ar trebui sa ne taiem nici perciunii, sa nu mancam nimic cu sange si mai multe chestii, pe care oricum nu cred ca le respecta nici ei, asa ca suntem "safe" din punct de vedere crestin. Si e foarte adevarat ca daca intri in casnicie cu ideea ca "poate o sa divortez" de ce sa mai intri? Asa ca, miresicilor, daca vreti un tatuaj in loc de sau sub verigheta, do it!!
kudika_979958
Postat pe 23 Ianuarie 2015 11:39
eu mi-am comandat online un inel de pe site-ul www.belladonna-swarovski.ro, e superb inelul si livrat intr-o cutie personalizata cu numele meu
kudika_979958
Postat pe 23 Ianuarie 2015 11:46
De la: kudika_979958, la data 2015-01-23 11:46:57eu mi-am comandat online un inel de pe site-ul www.belladonna-swarovski.ro, e superb inelul si livrat intr-o cutie personalizata cu numele meu


acesta e inelul:http://belladonna-swarovski.ro/magazin/modello-aian028026-con-elementi-e-cristalli-swarovski/
kudika_979958
Postat pe 23 Ianuarie 2015 12:17
Weird idea :) Sa iti tatuezi verigheta.... Mai degraba nu.
kudika_988973
Postat pe 31 August 2015 10:28
Tatuat verighete, tatuat sprancene, tatuat buze, toate le tatuam.....
kudika_988973
Postat pe 17 Noiembrie 2015 14:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Si eu vand rochita de mireasa (varianta 2 in 1) 3 De la: Monicutza 7 Octombrie 2009 10:31
Vand rochia de mireasa 1 De la: Julia 19 August 2009 13:53
Vand rochie de mireasa La Sposa, model Malasia 1 De la: playveve 13 Aprilie 2010 17:10
targ de nunti 1 De la: miu2910 18 Noiembrie 2009 13:03
Crinolina pentru rochie de mireasa cu 3 cercuri. 3 De la: myssnatacha 6 Iulie 2010 14:34