Setari Cookie-uri

nunta pe 31 decembrie

saluty,

va rog frumos sa-mi spuneti ce pare aveti despre organizarea unei nunti pe data de 31 decembrie ? l-am cunoscut pe iubitul meu pe 31 decembrie 2006, si de la petrecerea de Revelion suntem si astazi impreuna si sarbatorim in fiecare luna aceasta data de 31 spre 1, si am ajuns sa ne gandim si la o data pt nunta noastra. Eu mi-as dori ca data nuntii sa aiba o semnificatie pt noi, si nu stiu cum ar reactiona lumea la o nunta in loc de Revelion ...
Multumesc anticipat.
sweetlavinia
Postat pe 10 Februarie 2009 17:17
buna..cred ca e o ideee supeeeeeeeeer sa faci nunta de revelion...si eu m am gandit...si chiar mi ar placea f mult....pentru ca intr un anume fel imbini petrecerea de revelion cu nunta...si astfel, zic eu,esti mai relaxata stiind ca treci in noul an alaturi de cei dragi si totodata te mariti...trebuie sa fie un sentiment f frumos...mai ales ca voi sarbatoriti si ziua in care v ati cunoscut(ca si noi aproape...numai ca noi pe 1ian 2006)....mai ales ca iarna e anotimpul meu preferat..daca ar mai si ninge....ar fi de vis mersi mult ...chiar credeam ca sunt singura care se gandeste serios sa faca nunta de revelion...de obicei cui am spus pana acum ca m ar bate gandul asta .... s a uitat cam ciudat la mine ..pupici ,bafta si astept vesti bune
adrianaciprian2000
Postat pe 23 Martie 2009 17:06
Mi se pare o idee buna, e un moment bine ales pt o petrecere de nunta. Suna bine !:)
bastiuta
Postat pe 24 Martie 2009 10:24
Servus. Eu am niste prieteni care au fost nevoiti sa mearga la o nunta in noaptea de Revelion, nu au fost incantati. Asa ca, dupa jumatatea nuntii s-au scuzat si au plecat sa sarbatoreasca noul an si cu prietenii lor.
fantome
Postat pe 24 Martie 2009 16:01
Slutare Nici eu cred ca nu m-as duce la o nunta in seara de revelion as trimite bani cred ca risti sa nu ai prezenta la nunta ceea ce este destul de important. Nuntile sunt frumoase vara. Poate pe 31 Decembrie ii dai vestea ca vine bebe . Noi am lasat aproximativ 2 ore dupa biserica la Cluj se face cununia, biserica si masa festiva in aceiasi zi, in acele 2 ore ne-am plimabat si am fost numai cu nasii, foto si filmarea a fost super relaxant si pozele au iesit super - bine ca acum le poti prelucra cu ce imagini vrei tu dar nu e tot una, vei dardai de frig si toate le vei face pe fuga ca banuiesc ca vrei o rochita decoltata. Dar oricum casa de piatra si mult succes
laura02maria
Postat pe 28 Martie 2009 19:38
Ar trebui sa te interesezi foarte bine inainte!
am avut si eu aceasta idee, dar am un prieten care este aporape preot si mi-a spus ca de pe 8 noiembrie de cand incepe postul Craciunului si pana la sf. Ion nu se fac cununii religioase!
alinamihaela2004
Postat pe 30 Martie 2009 10:17
Ar fi frumos sa ai o nunta intre trecerea dintre ani,dar nu cred ca se poate face ,tocmai pt ca este post si n cred ca vreun preot o sa faca cununii.dar uite si eu si viitorul meu sot suntem impreuna din 26 dec,ne-am gandit sa facem nunta tot pe o data de 26,deci poti sa o faci si tu tot la fel.
ce sa zic bafta si casa de piatra pe cand o fi nunta
anca__05
Postat pe 7 Mai 2009 11:54
vand rochita de mireasa: http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Cele_mai_extravagante_buchete_de_mireasa
raluk4coco_grace
Postat pe 9 Iunie 2009 16:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cel mai bun meniu de nunta!100 lei 1 De la: restadam 18 Ianuarie 2012 15:12
a inceput numaratoarea inversa 80 De la: fantome 28 Iulie 2013 15:18
MERITA VAZUT 1 De la: grace006966 5 Ianuarie 2010 10:46
Cat costa o nunta? 10 De la: adeeadeea 12 Februarie 2011 02:13
Nunta la Palatul Bragadiru. Tu ce locatia ti-ai ales? 5 De la: LaCafele 29 Aprilie 2013 22:53