Setari Cookie-uri

Criterii pentru alegerea rochiei de mireasa

Da, m-am gandit, daca gasiti mai multe rochii ce va plac foarte mult (in cazul meu sunt doua) trebuie sa aveti in vedere: posibilitatea de accesorizare... ce accesorii se potrivesc rochiilor si evident care va vin mai bine, aici apar sigur diferente, plus cele de pret daca se pune problema. Apoi... va puteti gandi la dansul mirilor, una va poate da mai mult loc de miscare decat cealalta rochie. Apoi... daca se potriveste cu stilul nuntii, tema nntii... Si nu mai stiu ce sa mai zic, voi ce pareri aveti?
amalia79_healthy
Postat pe 23 Aprilie 2009 17:41
eu zic sa alegi rochita in care te simti tu cel mai bine si in care te vezi tu facand acest pas.
kudika007717
Postat pe 27 Mai 2009 07:57
si eu zic obligatoriu sa te simti bine si sa-ti vina bine

sa fie USOARA, si asa cum zici si tu sa-ti dea libertate de miscare, daca se poate sa nu mai retusati nimic la ea

- eu mi-am dorit rochita sa fie cu sclipici si floricele aplicate si asa a fost.

SUCCES sigur vei gasi rochita potrivita
laura02maria
Postat pe 27 Mai 2009 09:23
fetelor vreti o rochie frumoasa si intrati pe ybai si gasiti rochii super tari la preturi super
yougena
Postat pe 22 Iunie 2009 21:13
rochia mea ge acolo este cumparata si pantofii
yougena
Postat pe 22 Iunie 2009 21:14
Eu am nunta in luna septembrie anul acesta....va sfatuiesc inainte de a cumpara rochita mult visata sa va cumparati pantofi...este mult mai bine asa...cand mergeti sa luati rochita incaltati-va cu pantofi sa vedeti cum va sta sa vedeti lungimea si cum vine rochita....succes.....si care sunte-ti din cat spuneti-mi si mie unde gasesc rochite frumoase merg luna viitoare sa o iau...(eu asa am sa fac in legatura u pantofiiiiii)succes viitoare MIRESE..... Aura Constata
aura_blonda21
Postat pe 23 Iunie 2009 02:19
Eu am vrut sa fie usoara, sa ma pot misca si sa nu ma incomodeze.
Nu am vrut sa fie cu corset, ca am avut mereu impresia ca trebuie sa trag de ea in sus.. Dupa ce am probat cateva si am vazut cat de strans este, m-am mai razgandit.. nu e asa de rau nici cu corset.. Dar am o problema cu felul in care se vede pielea sau grasimea la deasupra sanilor, la subrat.. :)
Mie nu-mi plac rochiile cu aplicatii, pietricele, paiete sau margelute.. si de asta mi-o fac la comanda, pentru ca tot ce am gasit pe piata, la un pret cat de cat rezonabil, avea de toate.. :) am cautat rochie in Arad, Timisoara si Bucuresti.. si toate sunt la fel.. si n-am vrut sa dau 1000€ pe ea..
Va fi simpla, vaporoasa, o sa-mi puna in evidenta talia si sanii.. si cred ca facutul la comanda e cea mai potrivita solutie pentru mine.
Nunta e in 19 sept..
adeana
Postat pe 7 August 2009 09:58
De la: adeana, la data 2009-08-07 09:58:37Eu am vrut sa fie usoara, sa ma pot misca si sa nu ma incomodeze.
Nu am vrut sa fie cu corset, ca am avut mereu impresia ca trebuie sa trag de ea in sus.. Dupa ce am probat cateva si am vazut cat de strans este, m-am mai razgandit.. nu e asa de rau nici cu corset.. Dar am o problema cu felul in care se vede pielea sau grasimea la deasupra sanilor, la subrat.. :)
Mie nu-mi plac rochiile cu aplicatii, pietricele, paiete sau margelute.. si de asta mi-o fac la comanda, pentru ca tot ce am gasit pe piata, la un pret cat de cat rezonabil, avea de toate.. :) am cautat rochie in Arad, Timisoara si Bucuresti.. si toate sunt la fel.. si n-am vrut sa dau 1000€ pe ea..
Va fi simpla, vaporoasa, o sa-mi puna in evidenta talia si sanii.. si cred ca facutul la comanda e cea mai potrivita solutie pentru mine.
Nunta e in 19 sept..

Asteptam pozici ! :)
bastiuta
Postat pe 7 August 2009 14:35
mai multe detalii despre acest site
ade23ade
Postat pe 9 August 2009 18:05
vand rochie de mireasatip printesa ,voal,pantofi,costum mire alb sacou pantaloni vesta cravata sau papion pret de criza pt mai multe info si poze myssnatacha@yahoo.com
myssnatacha
Postat pe 29 Septembrie 2009 11:28
Conteaza mult sa te simti bine; eu am avut rochita scurta - gogosar - foarte scurta in fata si lunga la spate. Desi am facut nunta in Mai si nu a fost foarte cald vreau sa va spun ca mi-a fost si asa cald. Nu stiu ce as fi facut cu o rochie cu multe straturi. Am avut dres cu banda de dantela si tocuri foarte inalte - sunt obisnuita cu tocuri deci nu a fost o problema.
Cel mai mult conteaza sa te simti bine; atat cu rochia, pantofii, voalul.
Mult succes!
roxanap
Postat pe 19 Octombrie 2009 14:58
tarot_healthy
Postat pe 22 Aprilie 2010 14:54
tarot_healthy
Postat pe 22 Aprilie 2010 14:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vand rochii ieftine de ocazie. 2 De la: RBK2008 16 Martie 2011 15:20
vand rochie mireasa 1 De la: grace000357 18 Martie 2009 21:08
Vand rochie de mireasa "Eddy K" 1 De la: grace007691 17 Februarie 2010 12:54
Vand Rochita Mireasa White Lady 1 De la: revoltata 14 Februarie 2011 19:23
Am nevoie de un sfat :) 13 De la: Gota_Ana_Gabriela_1 11 Februarie 2012 16:28