Setari Cookie-uri

Perlele aduc ghinion miresei?

Perlele aduc ghinion miresei?
ully1986
Postat pe 9 Iulie 2008 23:14
eu cred ca e o prostie...eu voi purta perle..si daca e sa fiu nefericita asa a fost sa fie...daca ne luam dupa superstitii va trebuia sa renuntzam la o multzime de lucruri care ne-ar face placere...pererea mea...eu tzin cont de superstitzii doar cand e de bine:)))va sfatuiesc sa facetzi la fel

Postat pe 17 Iulie 2008 21:22
Ha! Prostii! Nu purta perle, sa nu-ti vada rochia, sa porti ve albastru, ceva nou, ceva vechie, ceva imprumutat, ba am auzit si varianta cu ceva furat... Pana unde pot merge cu prostiile astea?
fantome
Postat pe 21 Iulie 2008 10:54
pana la infinit..mai intru draq si in puscarie...

Postat pe 21 Iulie 2008 21:27
Haideti sa fim serioase si sa renuntam la prostiile astea ! Ce sa zic dak n-o sa ma inteleg cu stul meu exact din cauza perlelor o sa fie ! Dak el o sa ma insele , in mometul ala se va gandi : ''ma culc cu alta k a mea a purtat perle ''=))
Astea sunt de la babe cititre si sunt o infinitate k numar iar multe dintre ele se bat cap in cap.

Postat pe 23 Iulie 2008 14:42
Eu am purtat perle la logodna - au fost ceva de imprumut!!! si cum sunt perle de cultura:)) am de gand sa le folosesc si la nunta.... ce o fi o fi.... e chestia aia cu puritatea eu zic ca sunt perfecte pentru mirese!!! multa bafta si multe perle!!!

Postat pe 24 Iulie 2008 16:50
mie perla mi sa pare accesoriul cel mai elegant...mai ales pentru o mireasa ...asa ca facetziva de cap...

Postat pe 24 Iulie 2008 21:14
Mi se pare o prostie si eu voi purta perle,mi se par elegante si inca un avantaj:se mai pot purta si dupa.Haideti sa lasam superstitiile deoparte si sa ne gandim la ce este mai bun.Succes
lumialm
Postat pe 25 Iulie 2008 10:48
si eu am purtat perle si nu avem deloc ghinion si suntem castoriti de 3 ani asa ca viitoare mirese puteti putra perle linistite ca este doar o superstitie
anabanc
Postat pe 25 Iulie 2008 22:13
De la: alina_capmare, la data 2008-07-23 14:42:33Haideti sa fim serioase si sa renuntam la prostiile astea ! Ce sa zic dak n-o sa ma inteleg cu stul meu exact din cauza perlelor o sa fie ! Dak el o sa ma insele , in mometul ala se va gandi : ''ma culc cu alta k a mea a purtat perle ''=))
Astea sunt de la babe cititre si sunt o infinitate k numar iar multe dintre ele se bat cap in cap.

mai auzi....mireasa trebuie sa-si insele sotul inainte de nunta sa vada daca iubirea lui e atat de puternica incat sa nu o paraseasca....
rocsanyk3
Postat pe 27 Iulie 2008 01:32
De la: kamellia, la data 2008-07-24 16:50:32Eu am purtat perle la logodna - au fost ceva de imprumut!!! si cum sunt perle de cultura:)) am de gand sa le folosesc si la nunta.... ce o fi o fi.... e chestia aia cu puritatea eu zic ca sunt perfecte pentru mirese!!! multa bafta si multe perle!!!

si eu am sa port tot perle cultivate....mi se par foarte dragute.....n-am sa le schimb pt nuj ce superstitii...noi sa fim sanatoase
rocsanyk3
Postat pe 27 Iulie 2008 01:36
imi plac perlele la nebunie...sunt simbolul perfectiunii..insa nu stiu ce sa zic..nu tin neaparat sa port...insa imi plac mult..eu nu cred in superstitii..dar am auzit multe pers dezamagite...chiar povestiri reale
iulik_flore
Postat pe 30 Iulie 2008 10:39
eu am purtat cercei din 2 perle naturale..si inca nu am plans...
caurea_grace
Postat pe 31 Iulie 2008 15:45
De la: iulika_flore, la data 2008-07-30 10:39:40imi plac perlele la nebunie...sunt simbolul perfectiunii..insa nu stiu ce sa zic..nu tin neaparat sa port...insa imi plac mult..eu nu cred in superstitii..dar am auzit multe pers dezamagite...chiar povestiri reale

`povesteste si noua povestirile reale.......
rocsanyk3
Postat pe 1 August 2008 23:44
my_chocolat
Postat pe 2 August 2008 22:03
cunosc o anumita persoana,o femeie care a fost casatorita de 3 ori...in prezent a treia oara.si de fiecare data la fieccare nunta a purtat perle.A spus ca a suferit si varsat f multe lacrimi in primele doua casnicii ale ei.si desi toti o sfatuiau sa nu mai poarte perle ea totusi a purtat.Insa la cea dea treia le-a asculat sfatul si nu a mai purtat.iN prezent este casatorita de f multi ani,are un copilas si este f fericita. Acum nu stiu ce sa spun dc din acest sau asa a fost sa fie...cert este insa ca ea a ajuns sa creada in chestia asta.....
iulik_flore
Postat pe 6 August 2008 10:13
Nu e mai bine ca eu prefer pietrele in loc de perle? Nu imi fac probleme daca voi plange sau nu, chestii d'astea ridicole, purtati fetelor ce va place si cu ce va sta bine...
oda_tzac
Postat pe 12 August 2008 13:42
ASA ESTE...DC NU SUNTETI PERSOANE SUPERSTITIOASE PUTETI PURTA ORICE... :))
iulik_flore
Postat pe 14 August 2008 10:37
E tare greu sa gasesti accesorii vintage...
fantome
Postat pe 19 August 2008 14:49
daaa clar...mai ales pentru mireasa
iulik_flore
Postat pe 20 August 2008 10:40
este doar o superstitie!!!!!!!


eu am purtat perle dar nu mi au adus ghinion!!!!!
din contra chiar am noroc
am un sot excelent,o viata minunata!!!!!
ramonik10
Postat pe 21 August 2008 21:13
Incepe sa ma tenteze ideea de a nu-mi pune nimic la gat, ci doar niste cercelusi frumosi in urechi...
fantome
Postat pe 22 August 2008 16:56
pai si eu am avut numai cercei si m-am simtit tare bine. eu personal nu pot asorta la puritatea rokiei albe multe accesorii sau un makiaj incarcat. cred ca apoi nu mai iesi in evidenta tu (fata, corpul) ci rokia, bijuteriile sau stralucirea fardurilor. deja avem voalul si buchetul in plus fata de orice tinuta obisnuita asa ca eu le-am ales pe ele ca accesorii. parerea mea....
caurea_grace
Postat pe 2 Septembrie 2008 17:04
Mai ales la o rochie care se prinde dupa gat nu merg deloc bijuteriile la gat! Doar in urechi! Ceva discret, frumos, cu strasuri! Eu nu sunt pentru perle! Si vreau sa respect traditiile cu ceva nou, vechi etc. Furat NU! Exclus!
Gaby211081_grace
Postat pe 3 Septembrie 2008 11:25
nici eu nu am avut nimic vechi, imprumutat....etc...
caurea_grace
Postat pe 3 Septembrie 2008 15:07
sincer nici eu nu cred in superstiitii si cu toate acestea nu lam lasat p sotul meu sa vada rochia pana la nunta si de asemenea am purtat si ceva nou,ceva vechi.ceva albastru si ceva imprumutat,dar am purtat de asemenea si perle la gat si la urechi,asa ca...sper sa nu am ghinion
madalina21
Postat pe 3 Septembrie 2008 18:46
eu sunt de parere sa nu uitam de traditi sunt cele mai frumoase
angik_grace
Postat pe 7 Octombrie 2008 17:05
eu am purtat perle la nunta cu toate k toata lumea mi-a zis sa nu le port pt k aduc "lacrimi" in ziua nunti...am vrut sa vad pe pielea mea dak este adevarat sau nu si tin sa va spun k am plans de vre-o 3 ori dar de fericire!!!aveam si rochita cu perle pe ea si a trebuit sa-mi asortez rochia cu colierul,cerceii si posetuta si am cumparat toate acestea din perlute...sunt f elegante si sexy asa k viitoarelor miresici,stati linistite k dak ar fi adv cu "lacrimile" o sa fie de fericire,e si normal intr-o zi asa de speciala sa plangeti!va poop
CHRISTINE_KATRINA
Postat pe 8 Octombrie 2008 11:55
Nu sunt o supersitioasa de fel. Pentru nunta mea eumi-am luat un set cu perle. insa cum toata lumea mi-a spus ca aduc ghinion...si mama si prietena si cumnata..am decis sa imi iau altceva s m-am reorientat spre. Mi-am luat un set de bijuterii din argint gen anii 60. Au foat mai frumoase decat perlele si am decis sa nu fiu eu cea care risca sa poarte perle la nunta.. Aduc sau nu lacrimi..ghinion. eu nu cred. Dar mai bine lasa-le pentru alta ocazie.
lady_me
Postat pe 29 Octombrie 2008 22:22
Nu am avut nimic vechi..nu am imprumutat nimic..iar rochia am cumparat-o impreuna cu sotul meu. Toate cumparaturile pentru nunta le-am facut impreuna. Pentru ca in primul rand trebuie sa ii placa lui. Si daca eu ma ascundeam cu rochia..riscam sa isi ia el cine stie ce costum... asa ca ne-am sfatuit reciproc... Si a fost foarte bine. Oricum a fost o surpriza si pentru el si pentru mine pentru ca in ziua nuntii eram coafata, aranjata... Si el la fel..era dichisit si frumos...asa cum nu mai fusese niciodata pana atunci
lady_me
Postat pe 29 Octombrie 2008 22:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de un sfat :) 13 De la: Gota_Ana_Gabriela_1 11 Februarie 2012 16:28
Verighete cu pietre sau fara pietre? 42 De la: grace003710 28 Noiembrie 2009 11:37
Vand rochie de mireasa Alfred Angelo 2 De la: julianaaa 7 Septembrie 2010 01:23
Casuta de bani handmade,idei 16 De la: Bibilusha_grace 20 Mai 2013 10:44
sa-l ceri tu in casatorie poate fi naspa ???? 74 De la: denis_roxana 8 Februarie 2011 13:03