Setari Cookie-uri

nunta cu dj

ce parere aveti despre nuntile cu dj?este la moda se distreaza lumea?astept opiiniile voastre .multumesc
cammm
Postat pe 9 Mai 2009 10:41
Eu am facut cu dj si a fost super. In primul rand a fost muzica de toate felurile. In al doilea rand nu trebuia sa ia pauza ca si orchestra. Sa nu mai mentionam faptul ca orchestra se apuca sa cante cele mai bune melodii cand lumea e la masa, iar cand termina lumea de mancat, le vine randul lor. Si sa continuam cu faptul ca la orchestre se mai dau acele rateuri de iti tiuie urechile. Si intotdeauna vor fi cativa invitati langa orchestra care vor regreta ca au ajuns prea tarziu si au ajuns langa ea (asta o spun din proprie experienta). Dj-ul e mai ieftin, iti poate pune orice muzica doresti, iar ca si sistem de sonorizare este mult mai bun. Iar dedicatiile le dai mai usor si mai "ieftin"
daniian
Postat pe 3 Iulie 2009 17:13
Parerea mea este ca muzica este f importanta la o nunta, si ea face ca lumea sa se simta bine. O muzica pusa de un dj este ceva mecanic, pe cand o orchestra cu muzicanti si un solist este cu totul altceva. El face atmosfera, dedica melodii mirilor, nasilor,mesenilor, invita lumea la dans... La nunta mea am avut o formatie f buna care a cantat, iar solistul mergea si printre mese si canta la oamenii de acolo. Pot sa zic ca el a contribuit in proportie de 50 % ca nunta noastra sa fie atat de reusita .
klaudika_grace
Postat pe 4 Iulie 2009 21:49
trebuie sa ai un dj bun daca vrei sa faci cu dj. nu sa il chemi pe vecinu care are un calculator si iti da muzica. eu am avut dj, iar ringul de dans nu a fost gol nici macar 10 secunde. dovada stau si casetele filmate. iar lumea s-a simtit foarte bine. dedicatii poti da si la dj. un dj bun te costa cam 300 de euro, maxim 400, iar o orchestra iti ia undeva la 1.000 de euro (poti sa iei si unii la 500-600 de euro, dar vei regreta). un dj nu iti va goli buzunarele cu dedicatiile nici tie si nici invitatilor. la nunta mea nu s-a plans absolut nimeni ca nu am taraf. cheful a inceput la ora 15, iar de plecat acasa, am plecat a doua zi dimineata la 6. asa ca eu zic ca s-a distrat lumea daca a stat atat.
daniian
Postat pe 5 Iulie 2009 17:48
Eu am avut dj la nunta...dar si o formatie, care a venit pe la 12 noaptea, si vreau sa zic ca daca nu era formatia sa ridice lumea la dans..o dadeam in bara. Dj-ul a pus numai muzica disco...si cateva melodii populare, n-a tinut cont de play-listul meu..eu una nu m-am distrat! Dj-ul e de la Mariaj Perfect, ca sa-l puteti evita.
cookie-tatata
Postat pe 6 Iulie 2009 09:57
sora mea a avut nunta cu DJ si a iesit superb!!!!

sambata noaptea am fost la o nunta cu dj si mi-a placut maxim, am dansat pana nu mi-am mai simtit picioarele

au avut si niste efecte superbe, fum, ;laser, jocuri de lumini, la un mom ziceai k esti in discoteca
iulik_flore
Postat pe 6 Iulie 2009 12:06
De la: iulika_flore, la data 2009-07-06 12:06:26sora mea a avut nunta cu DJ si a iesit superb!!!!

sambata noaptea am fost la o nunta cu dj si mi-a placut maxim, am dansat pana nu mi-am mai simtit picioarele

au avut si niste efecte superbe, fum, ;laser, jocuri de lumini, la un mom ziceai k esti in discoteca
si eu am comandat pachetu asta cu jocuri de lumini, fum ,balonase de sapun.si eu cred ca o sa fie superb cum ai spus si tu ca in disco.mersi de sfaturi...
cammm
Postat pe 6 Iulie 2009 15:55
De la: cammm, la data 2009-07-06 15:55:32
De la: iulika_flore, la data 2009-07-06 12:06:26sora mea a avut nunta cu DJ si a iesit superb!!!!

sambata noaptea am fost la o nunta cu dj si mi-a placut maxim, am dansat pana nu mi-am mai simtit picioarele

au avut si niste efecte superbe, fum, ;laser, jocuri de lumini, la un mom ziceai k esti in discoteca
si eu am comandat pachetu asta cu jocuri de lumini, fum ,balonase de sapun.si eu cred ca o sa fie superb cum ai spus si tu ca in disco.mersi de sfaturi...


cu placere iubita
iulik_flore
Postat pe 7 Iulie 2009 13:47
De la: cammm, la data 2009-07-06 15:55:32
De la: iulika_flore, la data 2009-07-06 12:06:26sora mea a avut nunta cu DJ si a iesit superb!!!!

sambata noaptea am fost la o nunta cu dj si mi-a placut maxim, am dansat pana nu mi-am mai simtit picioarele

au avut si niste efecte superbe, fum, ;laser, jocuri de lumini, la un mom ziceai k esti in discoteca
si eu am comandat pachetu asta cu jocuri de lumini, fum ,balonase de sapun.si eu cred ca o sa fie superb cum ai spus si tu ca in disco.mersi de sfaturi...



hei spuneti si mie..despre ce fum si balonase vb...mi-ar placea si mie asa ceva..de unde pot sa le cumpar???
BarbieGirl_grace
Postat pe 2 August 2009 18:32
Si eu am avut dj la nunta. Atat de multumitaam fost de el... si eu si mesenii, incat cei care s-au casatorit dupa noi mi-au cerut numarul de telefon al dj-iului. Super a fost! Muzica a fost de toate felurile, si populara si disco si lenta.. super! Tata lumea a fost in picioare.. de toate varstele. A facut dedicatii, a cantat si el..

Am mai fost la o petrecere unde dj-iul a facut concurs de karaoke. A iesit super! Atmosfera s-a incins... si toata lumea a ras copios! imi pare rau ca nu m-am gandit la asta si la nunta mea.

Conteaza in primul rand dj-ul. Nu toti sunt la fel. Si formatiile.. am fost la o nunta unde au avut numai formatie si aia au cantat din cand in cand...
As fi vrut o formatie BUNA la nunta... dar al meu sot s-a zgarcit.. fiind si influientat de mamitica lui..

Eu zic ca o nunta e reusita si super in primul rand datorita muzicii. Asta conteaza cel mai mult. Nu rochia.. nu limuzina.. nu florile.. nu aranjamentele.. IN PRIMUL RAND MUZICA . Si daca aveti posibilitati.. luati-va o formatie BUNA!
La nunta surorii prietenei mele, a cantat formatia AZUR din Galati. Toata noaptea. Fiind 7 solisti, au facut schimb si au cantat in continuu, toata lumea fiind in picioare. Au mers si cu nunta ziua si au cantat.. Si sunt in jur de 2000 de euro. Au fost fenomenali.
lady_me
Postat pe 3 August 2009 15:10
Ca sa fie nunta si mai reusita, ar trebui sa stam de vorba si sa va vedeti la televizor :).
dar despre asta urmeaza sa vorbim, intrucat nu stiu consitiile pentru reclama aici.

Succes la pregatiri!
Producator_Asistent
Postat pe 12 Februarie 2010 14:58
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli consumat. Tel de contact 0746762204. Deasemenea oferim servicii de foto video de maistru fotograf cu vechime in domeniu de peste 20 ani, porumbei voiagiori, si unghii tehnice!!!
cj25har
Postat pe 11 Iulie 2010 12:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cat trebuie sa "dau pe masa"? 68 De la: TALPA_IUTE 9 Ianuarie 2012 22:48
ce preferati? 1 De la: andrei_cristian 16 Ianuarie 2010 09:36
Decoratiuni 5 De la: cj25har 9 Iunie 2010 10:46
iubirea mea, iubitel, pui, pufulete, ciocolatica mea, grasutu` meu, dragul meu .....cum ne alintam iubitul? 13 De la: flore 23 Iunie 2010 21:07
va rog 1 De la: grace003315 9 Noiembrie 2009 00:48