Setari Cookie-uri

sani lasati

as avea nevoie de un sfat.din cauza faptului ca am trecut prin niste perioade in care am slabit mult si brusc am sanii foarte lasati, adica nu mai pot purta nici o haina fara sutien. nu as vrea sa trec direct la operatie deoarece am numai 22 de ani si dupa ce voi avea copii s-ar putea sa fie nevoie sa repet interventia. am nunta anul viitor si mi-am dorit intotdeauna sa port rochie fara bretele, dar asta presupune sa am sanii intr-o forma de invidiat. stie cineva sau a incercat ceva metode care sa dea rezultate cat de cat multumitoare? multumesc in avans de raspunsuri
yoyo_floricica
Postat pe 20 Mai 2009 20:56
la unele rochite nici nu e nevoie sa iei sutien, nici eu nu am purtat la a mea

corsetul ia o forma usoara a sanilor asa ca nu e nevoie sa iei sutien

tb sa te uiti bine cand mergi la proba dar pt cele care au sani mici nu prea cred ca e nevoie de sutien

casa de piatra si fericire
laura02maria
Postat pe 20 Mai 2009 21:07
multumesc lauramaria de urari. sper sa imi gasesc o rochie la care sa nu fie nevoie de sutien. eu am pieptul mai mare si sunt mai subtire la spate, de cele mai multe ori nici nu imi gasesc un sutien care sa imi vina. ba e prea mare la spate si cupa pe masura, ba e bun la spate, dar cupa e miniscula. imi doresc o schimbare si din motive estetice pt k ma jenez de logodnicul meu si nu vreau sa fie tot asa mai ales k vom sta impreuna si ma va vedea mai des.
yoyo_floricica
Postat pe 20 Mai 2009 21:32
din experienta mea eu sunt foarte multumita de sutienele de la sarieri.

de jolidon, argos - deloc
piera asa si asa
triumph - nici asa

sigur vei gasi ceva sa ti se potriveasca

laura02maria
Postat pe 21 Mai 2009 07:41
http://insanezone.ro/alexandra33-2016.html dati un click si o sa muriti de ras.......merita vazut......(nu e reclama).....:*:*:D:D
andra33_grace
Postat pe 15 Iulie 2009 23:21
tarot_healthy
Postat pe 24 August 2009 14:23
De la: lauramaria, la data 2009-05-20 21:07:28la unele rochite nici nu e nevoie sa iei sutien, nici eu nu am purtat la a mea

corsetul ia o forma usoara a sanilor asa ca nu e nevoie sa iei sutien

tb sa te uiti bine cand mergi la proba dar pt cele care au sani mici nu prea cred ca e nevoie de sutien

casa de piatra si fericire


exact in aceeasi situatie este si o prietena de a mea dar pentru asta s-au inventat corsetele cu "balene"
iulik_flore
Postat pe 26 Ianuarie 2010 23:48
aceeasi problema cu sanii lasati ii am si eu ..bine la mine cauza este alta si anume faptul k alaptez.sunt interesata de vreo crema revolutionara ceva sa-mi recapat makr fermitatea.ms
flory_2204
Postat pe 10 Februarie 2010 10:26
Bunã, ºi eu am o problemã de genul ãsta, am cupa E ºi circumferinþã 75 ºi la fel am slãbit brusc...nu m-am gândit încã la operaþii...dar îþi spun cum fac eu la rochiþe cu spate gol, poate te ajutã, asta în cazul în care chiar trebuie sã porþi sutien ºi nu gãseºti altã soluþie, poþi purta sutien cu brãteluþe detaºabile, iei una jos, iar cealaltã o desfaci la maxim aproape, o dai dupã gât ºi o prinzi tot în faþã în loc la cealaltã. Merge la rochiþe tip "halter neck", cu spatele gol, ºi mai ales dc ai pãrul un pic cãzut pe spate, recomand pentru asta sutienele de la triumph... Sper sã te ajute! Felicitãri ºi casã de piatrã! :-*
Dee23
Postat pe 10 Februarie 2010 12:39
si eu am sanii lasati si am 22 d ani.eu merg la sala pentru a rezolva problema si chiar a inceput sa se vada efortul.poti face flotari sau exercitii cu gantere, cu haltere.daca nu poti merge la sala poti face flotari acasa, si in loc de gantere, daca nu vrei sa cumperi, poti umple 2 sticle cu nisip si le poti folosi pe post de gantere.in timp vei vedea ca are efect, totul e sa fii perseverenta.
grace1
Postat pe 10 Februarie 2010 14:04
De la: ella_uaic, la data 2010-02-10 14:04:24si eu am sanii lasati si am 22 d ani.eu merg la sala pentru a rezolva problema si chiar a inceput sa se vada efortul.poti face flotari sau exercitii cu gantere, cu haltere.daca nu poti merge la sala poti face flotari acasa, si in loc de gantere, daca nu vrei sa cumperi, poti umple 2 sticle cu nisip si le poti folosi pe post de gantere.in timp vei vedea ca are efect, totul e sa fii perseverenta.

Exercitiile menþionate de tine sunt foarte eficace. As mai adauga un exercitiu mai usor decat flotarile ºi anume: iei o minge mica si o strangi in maini - ambele maini le folosesti, nu doar intr-o mana - (coatele le tii un pic ridicate - sa nu fie lipite de corp) - vei vedea cum se incoarda muschii de la piept. Casa de piatra!
iulia_expert
Postat pe 10 Februarie 2010 14:29
desi nu m-am confruntat niciodata cu problema asta si eu am mers la sala o per lunga de timp si sanii mi se tonifiasera f mult, adik erau asa tapeni si cu mult volum. insa nu stiu ce efect are in cazul sanilor deja lasati...
iulik_flore
Postat pe 10 Februarie 2010 14:39
si eu zic ca sportul e cel mai bun si mai natural;dar e nevoie de putina bunavointa.de ani de zile tot zic ca o sa merg la sala si nici in ziua de azi nu am ajuns.recunosc ca muncesc mult si nu prea am timp.bafta
ankaLoredana
Postat pe 10 Februarie 2010 17:50
BUNA FETELE!NU STIU CUM ESTE SA AI PROBLEME CU SANII PENTRU CA EU NU AM SANII FOARTE MARI , CU SCUZELE DE RIGOARE AS INTREBA DACA IUBITULUI TAU II PLAC SANII TAI DEJA LASATI? CAND O SA NASTI PANA UNDE O SA AJUNGA?

shteffa
Postat pe 11 Februarie 2010 11:42
vad ca au inceput discutii pe aceasta tema.vreau doar sa adaug ca iubitului meu ii plac sanii mei asa cum sunt,chiar e incantat ca nu par artificiali ( asta daca intrebarea imi era adresata mie) si la o adica nu doar femeile cu sanii mari se pot trezi cu ei la nivelul de jos.si cele cu sani mici pot avea aceeasi soarta. totul depinde de organism si de rezistenta tesutului. la mine nu a fost destul de rezistent avand in vedere ca la varsta de 12 ani eu purtam sutien pt ca sanii erau destul de mari. timpul si-a spus cuvantul. si mai vreau sa mentionez ca flotarile nu au dat cine stie ce roade in cazul meu.
yoyo_floricica
Postat pe 11 Februarie 2010 17:12
De la: yoyo_floricica, la data 2010-02-11 17:12:56vad ca au inceput discutii pe aceasta tema.vreau doar sa adaug ca iubitului meu ii plac sanii mei asa cum sunt,chiar e incantat ca nu par artificiali ( asta daca intrebarea imi era adresata mie) si la o adica nu doar femeile cu sanii mari se pot trezi cu ei la nivelul de jos.si cele cu sani mici pot avea aceeasi soarta. totul depinde de organism si de rezistenta tesutului. la mine nu a fost destul de rezistent avand in vedere ca la varsta de 12 ani eu purtam sutien pt ca sanii erau destul de mari. timpul si-a spus cuvantul. si mai vreau sa mentionez ca flotarile nu au dat cine stie ce roade in cazul meu.

yoyo, am vazut ca au aparut comentariile rautacioase - tin sa-ti spun ca eu am cupa D de la 14 ani, iar acum am 47 de ani ºi un copil de 20 de ani, care a supt pana la 1 an, ºi tot cupa D mi-a ramas, nu atarna, cum s-ar bucura cele fara sani (si complexate) nu sunt nici grasa, sa-i proptesc in burta, iar barbatilor INCA le aluneca privirea pe sanii mei. Te sfatuiesc sa faci exercitii si sa nu bagi in seama comentariile care nu merita luate in seama. Numai bine!
iulia_expert
Postat pe 11 Februarie 2010 18:09
De la: shteffa, la data 2010-02-11 11:42:59BUNA FETELE!NU STIU CUM ESTE SA AI PROBLEME CU SANII PENTRU CA EU NU AM SANII FOARTE MARI , CU SCUZELE DE RIGOARE AS INTREBA DACA IUBITULUI TAU II PLAC SANII TAI DEJA LASATI? CAND O SA NASTI PANA UNDE O SA AJUNGA?


iti dai seama ca daca a cerut-o in casatorie nu sanii il intereseaza la ea ci persoana ei. barbatii oricum nu prea observa chestii din astea decat daca sunt din aia barfitori si nu-si vad lungul nasului. mie mi-au scazut sanii de la cupa C la B si cand ma plang de asta la prietenul meu el imi spune ca nu-i adevarat, ca tot mari sunt si ca lui ii pplac oricum. asa ca daca u pui problema asa inseamna ca trebuie sa-ti schimbi prietenul, sau atitudinea daca remarca asta nu vine din partea prietenului, ori amandoua. inceraca sa faci exercitii in continuare ca o sa vezi ca o sa se mai ridice cat de putin. mie nu mi s-au ridicat dintr-o data, treptat, sunt mai sus si am si facut muschi la piept. mai incearca ca dupa dus sa t dai cu putina apa rece pe sani, e buna pentru tonifiere, n-ai observat ca atunci cand ti-e frig par mai ridicati si mai tari? bafta.
grace1
Postat pe 11 Februarie 2010 22:22
De la: yoyo_floricica, la data 2010-02-11 17:12:56vad ca au inceput discutii pe aceasta tema.vreau doar sa adaug ca iubitului meu ii plac sanii mei asa cum sunt,chiar e incantat ca nu par artificiali ( asta daca intrebarea imi era adresata mie) si la o adica nu doar femeile cu sanii mari se pot trezi cu ei la nivelul de jos.si cele cu sani mici pot avea aceeasi soarta. totul depinde de organism si de rezistenta tesutului. la mine nu a fost destul de rezistent avand in vedere ca la varsta de 12 ani eu purtam sutien pt ca sanii erau destul de mari. timpul si-a spus cuvantul. si mai vreau sa mentionez ca flotarile nu au dat cine stie ce roade in cazul meu.


iulik_flore
Postat pe 11 Februarie 2010 22:30
multumesc fetelor de incurajari. am sa ma straduiesc sa fac tot ce trebuie ca sa ma mentin pe linia de plutire mai ales ca vreau sa fiu o miresuca sexy si aratoasa si o sotie la fel. daca aflu despre ceva creme miraculoase sau tratamente la fel care dau rezultate nu o sa intarzii sa va anunt. apropo, a incercat cineva electrostimularea sau vacuum pentru astfel de probleme? am auzit ca functioneaza
yoyo_floricica
Postat pe 12 Februarie 2010 17:18
Scuze de off topic,dar poate vede cineva care este interesata...

Vand rochie Pronovias marca Bien Savvy Colectia La Sposa 2008, model Marsella, marime 40 la rochii de mireasa( adica 38 la haine), se potriveste la 1.70-1,76m, 52-60kg. Si voal original La Sposa mediu. Le-am achizitionat din magazin la pretul de 6100lei rochia si 700lei voalul(preturile sunt reale, puteti verifica la reprezentanta), anul acesta am vazut ca este 6800lei si niciodata nu este la reducere, ei mi-au explicat acest fenomen datorita faptului ca este un model foarte bine vandut, care se potriveste oricarei siluete; linkul rochiei de pe site-ul bien savvy http://www.biensavvy.ro/colectie.aspx?id_colectie=2&id_rochie=110&pas=4#aa , la pretul de 3700lei (rochie+voal). Se poate vinde si fara voal. Culoare ivory. Trena magnifica, cu sistem de prindere in 3 locuri cu nasturei transparenti. Descriere de pe site:Este o rochie somputoasa in care detaliile fine, drapajele, si broderiile se imbina armonios intr-o simfonie a frumusetii. Amestecul inovator de motive stilistice si designul exclusivist confera acestei tinute de mireasa puternice accente couture. Este abordata o estetica originala care combina voluptoasele falduri, cu pliseurile foarte largi, innobilate de pretioasa broderie cu accente imperiale. Linia bustului si a taliei sunt motivele stilistice de la care pleaca somptuoasa piesa vestimentara de mireasa. Imaterialul voal este punctat doar de broderia luxoasa care-i petrece marginile. Colectie:La Sposa 2008 Satin
Sunt rochii aduse din Barcelona, lucrate manual, broderia este minutios alcatuita din margelute mici, paiete mici si cusaturi. Rochia sta infoiata chiar si fara crinolina, fiindca are un sistem de voaluri pe dedesubt(eu am preferat cu crinolina). Calitatea este indiscutabila, nu se compara cu nimic romanesc sau de pe Lipscani aduse din Niro si facute de chinezi, cine cunoaste brandul international Bien Savvy stie despre ce vorbesc.
Nunta mea a avut loc in Sinaia, iar de Sarbatori am avut ocazia sa o duc la parinti in Bucuresti pentru a o duce la curatatorie la Marriot(in alta parte nu am incredere) si poate fi vazuta/probata in Bucuresti (dar chiar si Ploiesti,Brasov,Val.Prahovei daca este nevoie).
Nu ezitati sa ma contactati pentru mai multe informatii si poze.
0726173782, 0766541403 nache_andra@yahoo.com
Pot sa accept si plata in 2 rate daca nu se poate achita integral.
Poze la profil,la album ;)
andradeedee
Postat pe 12 Februarie 2010 20:53
Scuze de off topic,dar poate vede cineva care este interesata...

Vand rochie Pronovias marca Bien Savvy Colectia La Sposa 2008, model Marsella, marime 40 la rochii de mireasa( adica 38 la haine), se potriveste la 1.70-1,76m, 52-60kg. Si voal original La Sposa mediu. Le-am achizitionat din magazin la pretul de 6100lei rochia si 700lei voalul(preturile sunt reale, puteti verifica la reprezentanta), anul acesta am vazut ca este 6800lei si niciodata nu este la reducere, ei mi-au explicat acest fenomen datorita faptului ca este un model foarte bine vandut, care se potriveste oricarei siluete; linkul rochiei de pe site-ul bien savvy http://www.biensavvy.ro/colectie.aspx?id_colectie=2&id_rochie=110&pas=4#aa , la pretul de 3700lei (rochie+voal). Se poate vinde si fara voal. Culoare ivory. Trena magnifica, cu sistem de prindere in 3 locuri cu nasturei transparenti. Descriere de pe site:Este o rochie somputoasa in care detaliile fine, drapajele, si broderiile se imbina armonios intr-o simfonie a frumusetii. Amestecul inovator de motive stilistice si designul exclusivist confera acestei tinute de mireasa puternice accente couture. Este abordata o estetica originala care combina voluptoasele falduri, cu pliseurile foarte largi, innobilate de pretioasa broderie cu accente imperiale. Linia bustului si a taliei sunt motivele stilistice de la care pleaca somptuoasa piesa vestimentara de mireasa. Imaterialul voal este punctat doar de broderia luxoasa care-i petrece marginile. Colectie:La Sposa 2008 Satin
Sunt rochii aduse din Barcelona, lucrate manual, broderia este minutios alcatuita din margelute mici, paiete mici si cusaturi. Rochia sta infoiata chiar si fara crinolina, fiindca are un sistem de voaluri pe dedesubt(eu am preferat cu crinolina). Calitatea este indiscutabila, nu se compara cu nimic romanesc sau de pe Lipscani aduse din Niro si facute de chinezi, cine cunoaste brandul international Bien Savvy stie despre ce vorbesc.
Nunta mea a avut loc in Sinaia, iar de Sarbatori am avut ocazia sa o duc la parinti in Bucuresti pentru a o duce la curatatorie la Marriot(in alta parte nu am incredere) si poate fi vazuta/probata in Bucuresti (dar chiar si Ploiesti,Brasov,Val.Prahovei daca este nevoie).
Nu ezitati sa ma contactati pentru mai multe informatii si poze.
0726173782, 0766541403 nache_andra@yahoo.com
Pot sa accept si plata in 2 rate daca nu se poate achita integral.
Poze la profil,la album ;)
andradeedee
Postat pe 12 Februarie 2010 20:55
De la: yoyo_floricica, la data 2010-02-12 17:18:26multumesc fetelor de incurajari. am sa ma straduiesc sa fac tot ce trebuie ca sa ma mentin pe linia de plutire mai ales ca vreau sa fiu o miresuca sexy si aratoasa si o sotie la fel. daca aflu despre ceva creme miraculoase sau tratamente la fel care dau rezultate nu o sa intarzii sa va anunt. apropo, a incercat cineva electrostimularea sau vacuum pentru astfel de probleme? am auzit ca functioneaza


da, si eu am auzit la fel
am citit si un articol candva despre chestia asta.
cel mai bine, intereseaza-te pe net si vezi ceva centre sau clinic unde poti apela la asa ceva.
fa-ti o programare si cere mai multe informatii.

te pup si astept vesti de la tine
iulik_flore
Postat pe 13 Februarie 2010 00:36
tarot_healthy
Postat pe 22 Aprilie 2010 14:55
SI EU AM ACEEASI PROBLEMA EU AM DOAR 16 ANI DAR AM SANII MAI MARI SI SUN LASATI IN JOS NICI EU NU PREA STIU CE SA FAC DAR DI CATE AM AUZIT CICA DAK FACI EXERCITII MERGE.CASA DE PIATRA
kudika311697
Postat pe 5 August 2010 01:25
yoyo_floricica, nu stiu daca asta se poate numi "problema". multe fete isi doresc sanii mari, chiar si lasati, iar u, care ii ai mari...vrei schimbari :) exista operatie de ridicarea lor, insa nu stiu cat de costisitoare este si ce urmari poate avea pe viitor, avand in vedere ca esti destul de tanara. am gasit pe un link cateva informatii care sper sa-ti fie de ajutor: http://ridicare-sani.ro/ procedura se numeste mastopexie.

sincer, nu cred ca ai nevoie de asa ceva, cred ca viitorul tau sot este mandru de felul in care arati. la nunta iti poti pune un sutien fara bretele sau unul cu bretele transparente si totul va fi k. sa ne tii la curent :)
Lucky_girl
Postat pe 5 August 2010 16:55
De la: shteffa, la data 2010-02-11 11:42:59BUNA FETELE!NU STIU CUM ESTE SA AI PROBLEME CU SANII PENTRU CA EU NU AM SANII FOARTE MARI , CU SCUZELE DE RIGOARE AS INTREBA DACA IUBITULUI TAU II PLAC SANII TAI DEJA LASATI? CAND O SA NASTI PANA UNDE O SA AJUNGA?



ai gandit mult?????
Shhh
Postat pe 5 August 2010 17:19
eu am folosit un concentrat pentru sani de la Bacchara, f eficient, din pacate nu mai stiu exact cum se numeste fiindca l-am folosit dupa ce am nascut si a trecut ceva timo, dar m-a ajutat f mult.
MarinaIonescu
Postat pe 11 August 2010 16:00
De la: Shhh, la data 2010-08-05 17:19:20
De la: shteffa, la data 2010-02-11 11:42:59BUNA FETELE!NU STIU CUM ESTE SA AI PROBLEME CU SANII PENTRU CA EU NU AM SANII FOARTE MARI , CU SCUZELE DE RIGOARE AS INTREBA DACA IUBITULUI TAU II PLAC SANII TAI DEJA LASATI? CAND O SA NASTI PANA UNDE O SA AJUNGA?



ai gandit mult?????


Eu o sa te bat!
sau cum naiba sa te pun pe ignor
Ai cate-o replica, scurta si transanta de-mi pun cafeaua pe piept cand te citesc
stem_29
Postat pe 17 August 2010 09:18
iti recomad crema pentru fermitatea sanilor de la Life care:)
pentru mai multe informatii la adresa : angie_mistyc9@yahoo.com
kudika108540
Postat pe 20 August 2010 14:33
iti recomand crema de la life care pentru fermitatea bustului.
pentru informatii la adresaa : angie_mistyc9@yahoo.com
kudika108540
Postat pe 20 August 2010 14:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de informatii pentru transplat de celule stem 2 De la: fantome 9 Ianuarie 2010 15:29
tunsoare 10 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 11:07
GENE FALSE 8 De la: gracemakeup 10 Iulie 2013 22:37
Unghii cu gel si acryl, manichiura-pedichiura SPA (Timisoara) 7 De la: GeorgianaBB 27 Decembrie 2011 18:20
Vand cosmetice MAC originale 1 De la: sexynurse 19 Septembrie 2011 21:45