Setari Cookie-uri

pastile?

eu am incercat cam tot ce este pe piata,dar rezultate fara o cura nu se vede.Acum vreo 5 luni auzeam peste tot de aceste pastile ca e foarte buna,am inceput sa iau si eu ce credeti? prima zi nu a fost cine stie ce dar a doua zi cand am luat mi-a venit rau,varsaturi ameteli si foarte ,foarte rau.Cred ca cel mai sanatos e sa incercam sa ne aptinem de la mancat sa ne plimbam mult si sa bem apa plata cam 2 l pe zi.Nu cred ca aduc la ceva pun pentru organizm asa zise si uimitoarele pastile de slabit
cony_adrian
Postat pe 8 Iunie 2009 16:51
Mare atentie la pastilele pentru slabit... Am prietene care au vrut (unele au si reusit) sa slabeasca; au incercat si pastile si...pot sa spun cu dezamagire ca majoritatea pastilelor pentru slabit contin amfetamina, care in timp distruge ficatul. E adevarat, facem sacrificii ca sa fim frumoase, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne distrugem organismul.
Am o prietena care avea 90-92 kg si a ajuns la 60 kg, asta pe parcurs cam de jumatate de an. Ce a facut? A mancat putin, dar A MANCAT. A mancat natural, a evitat produsele ultra-prelucrate si incarcate cu substante gen conservanti si coloranti; nu a mancat dupa 6 seara, a baut multe lichide NEACIDULATE si a evitat combinatiile de alimente care ingrasa (de exemplu, proteine cu carbohidrati - carne cu paine sau cartofi). Dupa ce a slabit si-a dat seama ca ar avea nevoie si de sport pentru a-si tonifia muschii si s-a inscris la o sala de aerobica. Dupa ce a ajuns la greutatea dorita (60 kg - ea are cam 1,65-1,68 m), a mai gustat din cand in cand si cate o prajitura, mentinandu-si greutatea. Acuma umbla in fuste scurte, mananca cu masura, tot chestii naturale si se simte foarte bine in pielea ei.
P.S. Pentru cele care sunt grasute din cauza ca organismul lor retine apa, recomand tinctura de ienupar. Se gaseste la plafar. Cunosc pe cineva care a slabit mult datorita ei.
Alex_H_grace
Postat pe 20 August 2009 12:47
tarot_healthy
Postat pe 20 August 2009 12:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Daruri pentru cununia civila..... 60 De la: kudika325851 16 Octombrie 2010 19:04
cat de des ati fost la ginecologie? 61 De la: grace007948 15 Martie 2010 16:36
M-a cerut!!!! 7 De la: myssnatacha 22 Iunie 2010 13:16
CRISTALE SWAROVSKI 2 De la: cj25har 4 Iunie 2010 12:54
pareri despre restaurante 1 De la: ralucutzu 16 Mai 2010 19:53