Setari Cookie-uri

RESTAURANTE

Ce experiente ati avut cu restaurante? Ce restaurante v-au placut? Care nu? La ce nunti ati fost si v-au placut sau nu v-au placut?

Postat pe 30 Noiembrie 2007 15:33
Eu am fost la un botez... la perla, ala de langa urgenta floreasca. A fost dragut, au amenajat un ring dragut de dans, au si un podium tot de dans sau formatie, e inteligent gandit. un hol dragut, cu garderoba, bai accesibile cu oglinzi imense si frumos amenajat. Cei care au organizat botezul nu au avut nici un fel de problema cu ei. Poate iti place. A!!! Era sa uit! un rsestaurant superb, minunat ca loc de nunta, de fapt toate din zona, sunt cele de langa herastrau, si sunt destul de ok cei de acolo. E unul privat, am uitat cum se cheama, ala cu intrare separata pe strada unde se afla barajul! nu am cuvinte sa il descriu, bestial e putin spus. Alee afara, lac, artificii, barcute de inchiriat... e un vis!
elly_grace
Postat pe 17 Aprilie 2008 13:09
Buna dragele mele. Din pacate eu nu am avut o experienta prea placuta. Si vreau sa o impartasesc cu voi ca sa nu treceti prin ce am trecut eu. Mi-am facut de curand nunta si am ales un restaurant care la prima vedere parea ideal. Un loc destul de retras, cu multa verdeata, linistit si cu o parcare in care sa incapa toti invitatii. O sa spuneti ca este locul perfect de nunta. Asta am spus si eu cand am vorbit cu patronul si mi-a prezentat locul si oferta lor. Si am acceptat.
Ce nu a mers bine? Pai cam tot. In primul rand am acceptat sa le platim o anumita suma de bani pentru serviciile lor. La a doua intalnire insa, dragutul de patron era beat turta si a inceput sa tipe la noi ca nu asa ne-am inteles. Si a trebuit sa ii dam mai multi bani (sau sa anulam nunta). Au stiut ca nu avem incotro si ne-au frecat mult si bine. A trebuit sa platim in plus pentru ospatari (de parca am fi avut cum sa ii aducem de acasa). Nu au decat un frgider, motiv pentru care am servit mare parte din bauturi calde. Norocul nostru a fost ca am prins o noapte racoroasa. Nici macar mancarea nu a fost stralucita. Ca sa nu mai spun ca de fapt nu ne-au pus toata parcarea la dispozitie, ci doar un sfert din ea...asa ca unii invitati au parcat pe trotoar si prin imprejurimi. Si daca asta nu e de ajuns, minunatul patron al cladirii a stat toata noaptea ca un scai la nunta mea, de parca il invitase cineva...
Nu va doresc sa dati peste asemenea localuri conduse de "patroni" imbogatiti peste noapte care considera ca pot face ce vor (inclusiv sa va strice nunta).
Despre ce restaurant vorbesc? Infoturism (nu stiu ce legatura are titlul cu un restaurant, dar asa se cheama) si se afla in spatele hotelului Parc. Din clipa cand am auzit denumirea lui de restaurant comunist ar fi trebuit sa o iau la fuga.

Postat pe 12 Iunie 2008 09:50
Buna!
Eu am norocul ca mi-am ales un restaurant....nu cu renume...dar patronul este un om minunat....Vorbesc despre Restaurantul Alba...din Titan. Am vorbit si cu alte persoane care au facut nunta acolo...si care mi-au spus ca au fost foarte multumiti...si de mancare...si de bautura rece...multe suprize placute din partea restaurantului...(ceva legat de muzica...niste formatii)...iar Dl.Achim...e o persoana foarte corecta.
Va doresc sa va gasiti si voi un restaurant bun...iar eu personal il recomand din suflet.
Sa fiti iubite!
crisdany75
Postat pe 13 Iunie 2008 13:01
torasexy_grace
Postat pe 27 Iulie 2008 15:10
de mic copil mi-am dorit sa fac nunta intr-un castel.nu mi-au placut restaurantele simple,sobre,mai ales terasele.mi-am dorit ca nunta mea sa aduca toata a basm.
insa cum nu prea gasesti in bucuresti asa ceva m-am orientat catre Casa Armatei,sala restaurant,care arata incredibil.daca nu vom reusi aici cred ca vom face la domeniul Stirbey la mine in Buftea.mai avem oricum...
iulik_flore
Postat pe 30 Iulie 2008 10:55
Ce parere aveti despre Cerbul Carpatin din Brasov? Gasiti poze pe google.
fantome
Postat pe 11 August 2008 16:47
Auzisem numai de bine despre restaurantul Viena din Brasov. Ieri am fost pentru prima data la o nunta acolo. Nunta s-a tinut in sala mica, la mansarda. Ce nu mi-a placut:
- aerul conditionat nu functiona;
- bauturile erau calde (si nu ma refer la cafea, ci la bere, apa, suc, vin);
- gratarul era doar pe jumatate gratar, cealalta jumatate era fripura de pui cu multa grasime, ulei;
- am avut doar 2 tacamuri: o lingura si o furculita pentru toata nunta;

Ce mi-a placut:
- sala in sine;
- desi erau doar 3 chelneri, au facut fata la aprox. 100 de persoane;
- pestele, sarmalele si cartofii taranesti au fost foarte bune, gustoase.
fantome
Postat pe 18 August 2008 13:37
pardon, cutit si furculita
fantome
Postat pe 22 August 2008 13:05
eu cununia civila mi-am facuto la casa latina din bucuresti (panduri 71)a fost foarte ok si oamneii si servirea totul ok,din nefericire nu cred k voi gasi si pt nunta tot acolo pt k sala e de maxim 150 de locuri eu avand nevoie vreo 200 de locuri, dar se mai deschide tot de la ei tot acolo ink o sala de vreo 400 de locuri asa ne spunea managera la cununie ramane sa mergem sa vb
sweetyeye
Postat pe 27 August 2008 20:56
Dragi prietene,

Referitor la mesajul doamnei Miruna Radu despre Infoturism Conference Center, dorim sa raspundem punctual la afirmatiile sale:
-Pana la aceasta data nu am cunoscut-o pe doamna Miruna Radu si nu i-am organizat nunta la centrul nostru. Nu stim de ce a ales sa posteze un mesaj defaimator la adresa noastra si a personalului firmei noastre. Rugam pe aceasta cale conducerea Forumului sa gestioneze in mod responsabil si cu discernamant capacitatea sa de canal de informare.
-Persoana abilitata sa negocieze cu clientii oferta noastra de servicii este directorul economic, Florentina Juhasz. Cu fiecare client in parte se incheie un contract, care prevede toate conditiile discutate, inclusiv pretul.
-Bucataria centrului este utilata corespunzator, cu echipamente profesioniste de ultima ora (inclusiv frigidere si lazi frigorifice) pentru a deservi evenimente de pana la 200 de persoane. Meniurile alese impreuna cu dumneavoastra sunt pregatite de o echipa de bucatari dedicati excelentei in arta culinara.
-Parcarea companiei noastre este pusa in intregime la dispozitia invitatilor;
-Personalul din conducerea Centrului nu participa la evenimente; in timpul desfasurarii nuntii dvs veti intalni doar personalul nostru profesionist pentru servire.

Suntem deschisi la sugestiile voastre pentru ca ne dorim sa fim mereu mai buni. Din acest an va asteptam intr-un nou decor interior, pe langa gradina noastra de vara.
Ramanem la dispozitia voastra pentru orice informatii si lamuriri. Va asteptam oricand sa va convingeti personal referitor la atmosfera primitoare, locatia unica si la serviciile profesioniste puse la dispozitie de Infoturism Conference Center.


Florentina Juhasz
Director Economic,
Infoturism Conference Center
Telefon 0788.481.195
http://www.infoturism-sa.ro/

Postat pe 4 Septembrie 2008 16:34
Miruna, ca sa nu mai existe dubii, scaneaza te rog contractul si pune-l spre vizionare pe profilul tau. Asa demonstrezi ca te cunosc si ca ai avut nunta acolo.
fantome
Postat pe 5 Septembrie 2008 08:31
Salut!!!
Eu sunt o viitoare miresica din Brasov si am o intrebare pentru voi,caut cu disperare un restaurant pentru nunta,chiar si o formatie...........
Cine are un sfat????????
nebunicaz
Postat pe 14 Octombrie 2008 14:13
Grupul Aro Palace
- restaurant Aro Palace
- restaurant Cerbul Carpatin
- restaurant Cetate
- restaurant Capitol

Restaurant Casa Romaneasca - super servire, mancare buna, capacitate 100-120 de locuri cu tot cu separeu

Cantina Soarelui (fosta cantina Metrom) - rezervarile se fac cu 2 ani inainte

Cantina Steagul Rosu - am auzit ca a fost renovata si e super

Pensiunea de langa Lady Di, pe Nicopole, dar are capacitate de 80-100 de locuri

Restaurant Vienna (vi-l recomand doar pe cel de jos, exclus mandarda unde parca e alt restaurant)

Cantina Carpatex, cam 100 de locuri, foarte frumos, mancare buna si servire ireprosabila

Nu recomand Rotmans (13 Decembrie), am avut intalnire cu patroana si dupa o ora de asteptare am plecat

fantome
Postat pe 15 Octombrie 2008 15:28
buna viitoare miresici!
un restaurant cochet pentru 70 pers ar fi Taverneria la Gigi!arata bnie,locatie bnua,mancare delicioasa, preturi mai mult decat rezonabile! aaaaaaaaaaa..........si mai au sambete disponibile pt evenimente pt anul 2009!
printesa_daisy
Postat pe 21 Decembrie 2008 14:25
Sunt si eu din Brasov si caut un restaurant pentru o nunta micuta , rude si prieteni apropiati...maxim 60 de persoane. Aveti ceva recomandari ?
IngerasFluturas
Postat pe 17 Februarie 2009 17:17
IngerasFluturas, mergi si vezi pensiunea de langa coaforul Lady Di de pe str. Nicopole. Sala e aranjata cu huse pe care nu le platesti si iti alegi si nuanta pentru ca au o paleta de cateva culori. Este o sala rotunda, frumoasa. Meniul e ok si au mai multe variante si poti aduce bauturile de acasa.
fantome
Postat pe 18 Februarie 2009 08:57
buna!
pentru nebunicaz (in cazul in care nu e prea tarziu), ca formatie iti recomand formatia Compus din Zarnesti. Sunt extraordinari, cel putin din punctul meu de vedere.Este adevarat ca sunt si cam scumpi.Daca vrei detalii pot sa fac rost de un numar de telefon.
ioana_jinga
Postat pe 18 Februarie 2009 09:16
Fantome, multumesc tare mult pt. sfat. M-am uitat si eu pe net la pensiunea de care spui Casa Muresan, dar am fost un pic reticenta citind ca sala este pentru 80 persoane. Eu sigur voi avea pana in 60, asta in conditiile in care vin chiar toti cei pe care m-am gandit sa-i invit. Oricum o sa trec pe acolo sa vad mai exact cum este spatiul, si din cate spui oferta lor pare foarte interesanta.
IngerasFluturas
Postat pe 20 Februarie 2009 10:25
daca sunteti din c-ta ,puteti sa-mi spuneti care restaurante va par frumoase?
cata27
Postat pe 16 Martie 2009 15:29
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro




Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 17:18
cu placere va recomand casa oamenilor de stiinta din str lahovarii nr 9 ,amianta placuta, interior deosebit, servire prompta, produse bune si proaspete,chelnari amabili, conducere intelegatoare.
grace003710
Postat pe 28 Noiembrie 2009 11:31
Localul tine de numar de locuri , distanta biserica-local etc. Ca si formatie recomand Soulgate Band , au filmulete pe youtube . solistii sunt foarte buni , canta de toate si sunt accesibili ca bani .
kudika486774
Postat pe 18 Decembrie 2011 16:31
Mie intotdeauna mi-au placut nuntiile la cort.Si aici daca sunt foarte misto organizate, arata "ca la carte" si iti ofera si piscina este cu adevarat perfect. Si eram putin sceptica ca am sa gasesc asa ceva in Buucresti. Si ce-i drept nu am reusit , insa am descoperit ca la Saftica-15 min cu masina exista Salon Du Mariage.
Asa ca fetelor vi-l recomand cu toata increderea , eu urmeaza sa imi fac nunta la ei intr-un decor de vis. Dai un ban si sti ca face ! :)
kudika_17683
Postat pe 29 Iunie 2013 10:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de raspuns!! 4 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:44
cum sa fac singura invitatiile 77 De la: 9 Mai 2016 17:20
Se mai pun fructe pe mese sau se pregateste separat o sing masa? 5 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:21
OSPATARI NUNTI 7 De la: Titanika 15 Ianuarie 2012 23:57
coloarea fistic si somon 3 De la: Cassey 22 Aprilie 2010 14:48