Setari Cookie-uri

COSMARUL CU ROCHIA DE MIREASA

AVERTISMENT!!!!!!!
Nu va apropiati de magazinul emno din craiova!
am cerut o rochie de mireasa simpla, cu 4 fuste si un rand de dantela la tiv.
am primit:
1.corsetul imi venea pana la jumatatea sanilor
2.erau 3 fuste desi modelul cerut avea 4
3.am vrut un rand de dantela si am primit dantela pana sus
4.platisem deja, iar rochia a fost gata dupa trei luni
5.nu mergeti neinsotite,altfel nu aveti martori ca vi se vorbeste rastit
6.nu fiti proaste ca mine sa inghititi toate astea
7.fiti destepte si nu intrati acolo sau chemati protectia consumatorului
SA AVETI O NUNTA SI O CASNICIE PERFECTE FARA COSMARUL CU ROCHIA DE MIREASA DE LA EMNO-CRAIOVA!

Postat pe 20 Iunie 2009 14:19
Imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat....eu am avut nunta in 2008 si mi-am luat rochia gata facuta de la targul de nunti din Bucuresti..era modelul visat
Se pare ca toti procedeaza asa cu rochiile facute pe comanda...de exmplu o prietena a patit-o la maya fashion ..tot din Craiova...initial a ales niste materiale iar cand a fost la proba ei o facusera din alte materiale...bineinteles ca nu a acceptat-o, a facut scandal si au refacut rochia din materialul dorit. Sper totusi sa ai o nunta de vis si sunt sigura ca o sa fii o miresica foarte frumoasa.
mika2006
Postat pe 4 Iulie 2009 09:45
Da fetelor, si eu am trecut printr-un cosmar cu rochia de mireasa...Am vazut-o, mi-a placut prima rochia pe care am probat-o, dar mi-era putin cam stramta asa ca mi-au luat masurile ca sa-mi faca una noua pe masura mea. Am platit avansul si cand m-am intors ca o iau....SUPRIZA!!! Nu mai era deloc acelasi model, cel putin acele cateva detalii care o facusera pe prima sa-mi ia ochii din prima: nuanta, floricica de pe sold, corsetul...Si cel mai enervant era fapul ca vanzatoarea nu vroia sa recunoasca ca e alt model...asa ca i-am cerut sa mi-o arate pe prima...si spre norocul meu mai era in magazin, si-mi venea atunci, ca mai dadusem putin jos cu emotiile astea de nunta. Asa ca fetelor....va puteti astepta la orice fel de aventura cu rochia de mireasa....dar eu va urez mult noroc si sa aveti o nunta de vis...eu am avut. Va pup!
sacha16ro
Postat pe 4 Iulie 2009 10:51
of. si eu imi fac rochia la comanda sper sa nu am surprize neplacute o fac la natalia vasiliev ..asa cred sa vedem ...voi ce ati auzit de ea ? astept sfaturi pupici
andre_dany
Postat pe 4 Iulie 2009 11:22
Buna fetelor....si eu am avut probleme cu rochia de mireasa.Am comandat-o la Colectia Miresei in Galati, modelul fiind printzesa,2 piese, corsetul cu cateva cristale.Am fost sunata ca a venit rochia(atelierul fiind in Bucuresti)dar, ca are cateva modificari fatza de comanda initiala.Modista a considerat ca modelul ales de mine nu ma avantajeaza si mi-a facut o rochie dintr-o singura piesa, corsetul fiind plin de margelutze si bilutze si pe fatza si pe spate si nu cu cristale, cum cerusem eu.Au incercat sa ma convinga ca acela este modelul de rochie pe care l-am cerut eu si ca ei mi-au facut ce am comandat.Dupa discutii tensionate,mi-au facut o alta rochie, respectand modelul ales de mine, am asteptat inca 4 saptamani, iar cand m-au anuntat ca a venit rochia...pot sa spun ca am avut emotii.Am fost marti si am luat rochia...este modelul pe care l-am cerut eu...dar a trebuit sa astept 2 luni sa mi-l faca si sa trec prin momente penibile in magazinul lor.Va sfatuiesc sa ocoliti acest magazin daca doriti o rochie pe comanda.....pupici!!!!
rona22
Postat pe 4 Iulie 2009 12:08
am citit ce ati scris voi si nu mi-a venit sa cred.Mi se pare jenant si absurd sa ti se intample asa ceva mai ales cand este vorba de rochia de mireasa. E chiar foarte grav..si nu inteleg de ce pentru ca magazinele si casele de moda isi pierd multi clienti astfel. Cred ca eu am avut mare noroc pentru ca mi-am comandat rochia cu o luna inainte de nunta. Si daca mi-ar fi facult altceva.. nu cred ca as mai fi avut timp sa o schimb... Este foarte importanta comunicarea intre vanzatoarele, modistele de la magazinele de genul asta si clientele. Eu mi-am facut rochia la magazinul GALA din Galati si nu pot sa va spun cat de fericita si multumita am fost pentru ca mi-au facut intocmai modelul dorit de mine si chiar au respectat intocmai cerintele mele in ceea ce priveste materialul.. dantela. Si pana acum chiar nu am mai auzit asa ceva. Si daca ati mai auzit astfel de cazuri e bine sa numiti magazinele de genul asta ca sa fie ocolite de toata lumea.
lady_me
Postat pe 4 Iulie 2009 12:37
stiu pe cineva care a avut probleme cu cei de la pronovias nu cu modelul ci cu scurtatul care se face la noi a taiat prea mult din rochita din fericire tot ei au rezolva problema dar fata si-a luat rovhita joi de la ei si sambata ava nunta a stat intr-un stres foarte mare.
kudika007717
Postat pe 4 Iulie 2009 15:48
De la: grace003566, la data 2009-06-20 14:19:11AVERTISMENT!!!!!!!
Nu va apropiati de magazinul emno din craiova!
am cerut o rochie de mireasa simpla, cu 4 fuste si un rand de dantela la tiv.
am primit:
1.corsetul imi venea pana la jumatatea sanilor
2.erau 3 fuste desi modelul cerut avea 4
3.am vrut un rand de dantela si am primit dantela pana sus
4.platisem deja, iar rochia a fost gata dupa trei luni
5.nu mergeti neinsotite,altfel nu aveti martori ca vi se vorbeste rastit
6.nu fiti proaste ca mine sa inghititi toate astea
7.fiti destepte si nu intrati acolo sau chemati protectia consumatorului
SA AVETI O NUNTA SI O CASNICIE PERFECTE FARA COSMARUL CU ROCHIA DE MIREASA DE LA EMNO-CRAIOVA!
NICOLE_V_condo
Postat pe 4 Iulie 2009 18:48
Buna!
Imi pare nespus de rau ca ti s-a intamplat una ca asta cu rochia de Emno. Eu am avut nunta anul acesta pe 6 iunie si rochia am luat-o tot de la Emno-in Craiova-dar nu a fost la comanda, insa nu am avut nicio problema cu vanzatoarele, chiar au fost foarte dragute, mi-a schimbat chiar si corsetul initial...per ansamblu nu am avut intamplari nefericite. Iar dupa cum au spus si fetele...se pare ca momente din astea se intampla cam peste tot. Cat despre Maya Fashion..nici nu vreau sa aud, sunt cele mai insuportabile fiinte posibile. ...sa ne auzim cu bine!
NICOLE_V_condo
Postat pe 4 Iulie 2009 18:53
De la: grace003566, la data 2009-06-20 14:19:11AVERTISMENT!!!!!!!
Nu va apropiati de magazinul emno din craiova!
am cerut o rochie de mireasa simpla, cu 4 fuste si un rand de dantela la tiv.
am primit:
1.corsetul imi venea pana la jumatatea sanilor
2.erau 3 fuste desi modelul cerut avea 4
3.am vrut un rand de dantela si am primit dantela pana sus
4.platisem deja, iar rochia a fost gata dupa trei luni
5.nu mergeti neinsotite,altfel nu aveti martori ca vi se vorbeste rastit
6.nu fiti proaste ca mine sa inghititi toate astea
7.fiti destepte si nu intrati acolo sau chemati protectia consumatorului
SA AVETI O NUNTA SI O CASNICIE PERFECTE FARA COSMARUL CU ROCHIA DE MIREASA DE LA EMNO-CRAIOVA!


iulik_flore
Postat pe 6 Iulie 2009 12:03
eu a trebuit sa o folosesc pe a nasei de cununie nu mia placut dar nu am avut ce sa fac
ccmaria_bela
Postat pe 6 Iulie 2009 23:41
eu a trebuit sa o folosesc pe a nasei de cununie nu mia placut dar nu am avut ce sa fac
ccmaria_bela
Postat pe 6 Iulie 2009 23:42
eu a trebuit sa o folosesc pe a nasei de cununie nu mia placut dar nu am avut ce sa fac
ccmaria_bela
Postat pe 6 Iulie 2009 23:42
De la: crystynna, la data 2009-07-06 23:42:58eu a trebuit sa o folosesc pe a nasei de cununie nu mia placut dar nu am avut ce sa fac

CUM ADICA NU AI AVUT CE SA FACI? TE-A OBLIGAT?!
raluk4coco_grace
Postat pe 7 Iulie 2009 09:20
De la: grace003566, la data 2009-06-20 14:19:11AVERTISMENT!!!!!!!
Nu va apropiati de magazinul emno din craiova!
am cerut o rochie de mireasa simpla, cu 4 fuste si un rand de dantela la tiv.
am primit:
1.corsetul imi venea pana la jumatatea sanilor
2.erau 3 fuste desi modelul cerut avea 4
3.am vrut un rand de dantela si am primit dantela pana sus
4.platisem deja, iar rochia a fost gata dupa trei luni
5.nu mergeti neinsotite,altfel nu aveti martori ca vi se vorbeste rastit
6.nu fiti proaste ca mine sa inghititi toate astea
7.fiti destepte si nu intrati acolo sau chemati protectia consumatorului
SA AVETI O NUNTA SI O CASNICIE PERFECTE FARA COSMARUL CU ROCHIA DE MIREASA DE LA EMNO-CRAIOVA!

fOARTE AIUREA...aM AVUT NOROC CA AM GASIT ROCHIE MARIMEAMEA LA ALB SI NEGRU. DACA VRETI PROFESIONALISM, DUCETI-VA ACOLO NU LA FEL DE FEL DE MAGAZINE CARE NU AU RENUME. PESTE TOT SUNT SI ROCHITE ACCEPTABILE CA PRET..
raluk4coco_grace
Postat pe 7 Iulie 2009 09:22
Dragele mele, am avut nunta sambata 4 iulie! A fost de vis,exact asa cum ne-am dorit! Sunt foarte surprinsa de ce ati scris despre Maya Fashion! Eu sunt din Bucuresti, inca mi-a placut atat de mult o rochita de la Maya Fashion, incat am mers in Ploiesti sa-mi iau rochita. Comanda am facut-o prin telefon fara proba, fara nimic. Fetele au fost mai mult decat dragute, iar rochia a picat turnata pe mine. Nu mi s-a parut nimic lipsit de profesionalism, din contra...

Postat pe 7 Iulie 2009 19:19
@ Mirela

felicitari.. te poti numi o femeie implinita..dpdv al nuntii
sa fie intr-un ceas bun!
pantera_roz_grace
Postat pe 7 Iulie 2009 20:32
vand rochie de mireasa alba tip printesa f frumoasapurtata o singuradata in iulie 2009 mai multe info si poze la myssnatacha@yahoo.com
myssnatacha
Postat pe 8 Septembrie 2009 12:57
Casa de moda serioasa 100%=Nanette-Iasi
1.alegi modelul visat
2.alegi materialul
3.ti se spune cand va fi gata
4.la ultima proba, poti interveni sa schimbi ceva daca nu iti place
5.la inceput dai doar un avans (pt a dovedi ca nu te vei razgandi)
6.platesti restul de bani la sfarsit

Eu am fost mireasa in rochie Nanette, am fost superba si m-am simtit ca atare, am stralucit si am fost admirata toata noaptea!!!!
va doresc la toate miresele o experienta frumoasa intr-ale rochiei, asa cum am avut eu!
Va pup!
Tinet
Postat pe 14 Septembrie 2009 09:12
buna pt fetele din craiova eu mi am facut rochia la natalia vasiliev si am fost super incantata a reusit sa mi faca nu ceea ce am visat ci mai mult nici nu credeam ca o sa fie asa de frumoasa de fapt e simpla si important e ca m am simntit f comod si in pielea mea a reusit sa o faca intr o luna jumatate si dupa multe cautari prin oras pot spune ca nu am gasit nimic pe placul meu bine...nici masura mea asta a fost primul motiv ca am facut o la comanda aveam emotii la fiecare proba mai ales ca nu intelegeam cam nimic din ceea ce o sa fie rezultatul final dar ea ma ajutat fff mult nu sa fac reclama dar e super profesionista a fost singura din craiova care ma multumit in rest flori tort rest formatie inca in craiova merg pe ideea sa te incante la inceput ca totul o sa fie ok iti iau bani dar nu sunt profesionisti va pup paaaaaaaaa
andre_dany
Postat pe 14 Octombrie 2009 13:19
cosmarul cu rochia de mireasa continua si la magazinul natalia vasiliev.
kudika337253
Postat pe 7 Decembrie 2010 15:39
in dimineata nuntii am stat o jumatate de ora imbracata in rochia de mireasa pe scaun pentru machiaj si cand m-am ridicat ce sa vad rochia mea distrusa .toate balenele erau strambe , aveam numai galci pe talie .am incercat sa le indrept dar totul fara rost.am fost distrusa .toata ziua am stat stresata si am incercat sa acopar defectul .cea mai importanta zi din viata mea a fost un cosmar .NATALIA VASILIEV a reusit sa-mi strice cea mai feumoasa zi din viata .va sfatuiesc sa tine-ti cont de lucrul asta .
kudika337253
Postat pe 7 Decembrie 2010 15:51
Subscriu Rona22 si eu la ce ai patit tu, parca e intamplare la indigo. Am comandat rochia la acelasi magazin "Colectia Miresei" din Galati si in acest moment am mari probleme cu ei ... pe langa faptul ca am comandat alta rochie, m-a chemat la proba siii...SURPRIZA.... nu era rochia pe care eu am comandat-o ....la acest moment le-am facut plangere la OPC si sa vedem ce urmeaza ... oricum nu ma opresc aici cu sesizarile am sa fac plangere si la politie si la finante sa le faca un control pentru ca in primul rand nu mi-au dat spre semnare un Contract de Prestari Servicii ...si ce sa va mai zic... nu sunt deloc profesionisti ... NU RECOMAND nimanui acest magazin "COLECTIA MIRESEI" .... sa nu mai zic de faptul ca am achitat rochia de 2 luni si mai am o luna pana la nunta, in conditiile in care mi-au spus ca va fi gata rochia in 30 zile lucratoare si acest termen nu a fost onorat ....
kudika_5839
Postat pe 24 Aprilie 2012 09:11
Mi-am achizitionat rochia de mireasa de la atelierul Otilia Brailoiu. am vrut modificări și nu s-au întâmplat decât după ce am plâns
-mi-am făcut singură voalul și pentru că nu era cumpărat de la ei am fost luată peste picior si mi s-a spus "să nu-ți uiți minunea asta aici"
-s-ar putea să nu vă vină calumea, la mine amanșura era prea mare.
-doamna cu care am ținut legătura a încercat să mă convingă că nemulțumirile mele nu ar trebui să existe
-dacă aveți experințe nașpa și le dați feedback nu veți primi nici măcar scuze
-s-ar putea să așteptați pe acolo prin atelier sau chiar la poarta în condițiile în care voi ajungeți la timp
-s-ar putea ca în ziua nunții să observați că jupa se lipește de voi sau ca au rămas fără dantelă și au pus și de altă culoare
-vorbesc despre clienții care abia au ieșit afară din atelier de față cu clienții rămași
-la ultima probă rochia îmi era mare, mi s-a spus "Ai slăbit!" (mă îngrășasem un kg)
-rochiile sunt frumoase dar experiența poate fi una urâtă.
Experiența mea a început bine, am văzut rochia mi-a plăcut și am mers mai departe, însă nu înainte să mă asigur că pot aduce modificări la rochia originală (care pentru mine era prea încărcată). Am plătit de la început aprox. 70% din prețul total al rochiei (greșeala mea). Lumea părea foarte profi, nu zâmbeau, nu râdeau, niște doamne serioase. Încă de la prima probă am spus toate modificările pe care vreau sa le aducem rochiei și mi s-a spus că se vor înfăptui. Au spus că o luăm din aproape în aproape, că nu se coase nimic până nu discutăm împreună.
(Săriți peste partea asta dacă nu vă pasă de lucruri specifice. Customizări la rochia de 9500 de lei:
-mai putină dantelă pe mâneci
-mai puține perle
-spatele gol
-fără trenă
-cordon fără flori 3d, care sa fie subtire, din tulle
-să fie mărimea potrivită)
Mi s-a spus să plătesc ultima tranșă de bani înainte să ridic rochia, așa am făcut.
Am ajuns la ultima probă, cu o săptămână înainte de nuntă, gata să probez și să ridic rochia. Am ajuns la ora la care am anunțat că voi ajunge si am asteptat 20 de minute, (alte fete care au ajuns după mine au fost primite înainte). Am fost întrebată și "Mai probezi?". Când în sfârșit am intrat și am pus rochia pe mine m-au năpădit lacrimile. Din decembrie până la începutul lui august, singura modificare realizată, dintre cele pe care eu le-am tot mentionat la fiecare proba, a fost faptul că rochia avea spatele gol.
Când am început să plâng, doamna cu care am interacționat cel mai mult în lunile acelea a încercat să mă convingă că plâng degeaba, că rochia este superbă, că s-a ținut cont de dorințele mele. Norocul meu a fost că venise împreună cu mine o prietenă, cu care am vorbit de la începutul procesului despre modificările pe care mi le doream (le-a convins sa noteze fiecare modificare).
Am stabilit că voi ridica rochia peste o săptămână, cu o zi înainte de nuntă, dar m-au asigurat că o să îmi trimită poze. Am primit doar 2 poze, solicitate insistent. La telefon doamna s-a comportat de parcă totul este în regulă când eu am spus ca sunt nemulțumită.
Mi s-a comunicat sa vin vineri între 12 si 13. Am ajuns la 12 si 8 minute in fata atelierului si nu ne a raspuns nimeni, desigur am dat un telefon. Eu spuneam că am nuntă a doua zi și iar aștept pe la uși ca data trecută, doamna mi-a spus că e pe autostrada, nu se poate face nimic "și la doctor aștepți, nu pot să vorbesc la telefon Maria, conduc!". Se poate face ceva, se poate anunța întârzierea, se poate să îți ceri scuze pentru întârziere, se pot face multe alte lucruri care nu s-au făcut.
O săptămână am adormit plângând de furie, că am avut încredere în acest atelier, că am plătit mai devreme, că nu am spus ce mă nemulțumea la ultima probă, etc... Am decis că trebuie să le spun tot ce nu a fost în regulă, foarte diplomat consider eu, am început să spun ce am scris și mai sus.
Doamna s-a simtit "certata" si a dat vina pe fetele din atelier care "nu citesc fișa tehnică". 5 minute mai târziu a spus că trebuia să comunic cu ea, dar si că nu poate să stea toată ziua sa scrie mesaje (semn ca am comunicat eu cam mult cu ea). Am spus explicit că vreau niște scuze pentru tot stresul pe care mi l-au provocat si pentru atitudinea lipsita de profesionalism, abia atunci am primit un simplu "scuze" care ar fi fost bine venit la proba trecuta sau la telefon.
Dupa aceste scuze mi-a spus ca i s-a părut ciudat că am început să plâng pentru niște detalii, că lumea la ei în atelier plânge de fericire. Am spus că am citit review-uri care spuneau altă poveste. Si ea a spus "aaa, acea era o doamnă care avea sânii mari", începuse sa-mi povesteasca de acest review negativ lasat de altcineva, cum nu era vina lor ci a doamnei că avea sânii prea mari și de acolo problemele.
Mi s-a spus de mai multe ori "dar rochia este gata acum, nu e totul bine acum?" Sigur că da, este. Dar este bine doar datorită faptului că prietena mea v-a convins să notați pe foaie, altfel plecam plângând cu o rochie care era diferită de cea visată.
Un singur lucru nu a fost rezolvat, cordonul, cordonul vineri era unul lat, din satin, cu flori 3d, le-am rugat sa mi-l dea acasa ca il cos eu, nu am vrut sa mai stau in camera aia.
Ar mai fi si altele demne de menționat însă deja e un review mult prea lung.
Cu doamna Otilia Brăiloiu m-am întâlnit o singură dată și am avut o experiență plăcută (dupa spusele celeilalte doamne, doamna Brăiloiu nu a notat că vreau un singur strat de tulle in partea de sus a bustului, deci pot adăuga și lipsă de colegialitate la gaslighting).
Consider însă că și dânsa este parțial vinovată, pentru modul în care își alege angajații și modul în care îi instruiește.
Îi multumesc doamnei draguțe (pe care am văzut-o o singură dată) care a fost acolo când am ridicat rochia și care a încercat să aplaneze situația și să gasească soluții la lucrurile care nu erau încă gata.
Trebuie în final să îi mulțumesc doamnei, care mi-a stricat poate cea mai importantă săptămână din viață cu lipsa ei de profesionalism. Vă mulțumesc că m-ați pus în această situație dificilă, am învățat multe lucruri datorită faptului că nu ați putut să îmi validați într-un mod uman supărarea.
1. E bine să citești review-uri înainte să iei decizii scumpe.
2. Nu trebuie să plătești integral nimic până nu primești lucrul promis.
3. E foarte bine să spui ce te nemulțumește și să "speak up for yourself" atunci când ceva nu-i ok.
kudika_1044612
Postat pe 14 Ianuarie 2023 14:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hi 2 De la: Diamond 24 Iulie 2010 22:13
poze nunta GRATIS 1 De la: kiya 31 Mai 2011 00:36
vand rochita de mireasa 2 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:24
bauturile pt nunta 52 De la: Gobeaja_Alex_1 30 August 2013 11:46
MA NUMESC IOANA VA ROG AJUTATIMA 1 De la: ioananeagoie 18 Octombrie 2009 22:19