Setari Cookie-uri

Solutii pentru o dieta echilibrata

Solutii pentru o dieta echilibrata

Programul nostru personalizat 100% va ajuta sa pierdeti in greutate incet dar constant si va invata despre aportul de energie in comparative cu consumul de energie, despre valorile nutritive ale alimentelor si despre nevoile dumneavoastra nutritive.

Combinand substituenti alimentari, impreuna cu alimentele zilnice, va aduce organismului aportul recomandat de substante nutritive esentiale, in cadrul unui sistem flexibil ce presupune ca nu trebuie sa renuntati la restaurante, petreceri si aniversari. Veti invata sa combinati alimentele neprocesate in cel mai potrivit mod si veti gasi echilibrul intre alimentele procesate si cele neprocesate, ce va ajuta la mentinerea greutatii.

http://team21wellness.blogspot.com/
TEAM21
Postat pe 19 Iulie 2009 22:36
Daca ati ramas in urma cu achizitionarea cadourilor, intrati pe www.evermarket.ro
Aici puteti gasi o gama larga de cadouri la preturi avantajoase.
Va astept!
lif3_dr3am
Postat pe 19 Decembrie 2009 12:17
O dieta echilibrata inseamna sa consumam in fiecare zi fructe si legume proaspete si sa pastram si proportiile acelea de 15% proteine, 55% carbohidrati (Dar majoritatea dintre ei sa fie cu eliminare rapida) si 30% acizi grasi nesaturati. Si evident sa evitam pe cat posibil zaharul si acizi grasi saturati.
daniela_castu
Postat pe 18 Ianuarie 2010 12:09
tarot_healthy
Postat pe 11 Mai 2010 15:13
Multe dintre noi suferim de celulita si uneori chiar rezistenta la sport si dieta, asa ca indiferent de dieta tot nu scapam de ea. mai nou au ajuns la noi aparate foarte performante care te ajuta sa inlaturi aceasta celulita chinuitoare. Sunt aparate de biostimulare pt. tonifiere musculara si drenaj, endermologice prin LPG lipomasaj pt remodelare corporala, si liftmasaj pt lifting nechirurgical la nivelul fetei, spargerea macronodulilor de celulita utilizand tehnologia de ultima generatie de la Guinot, capsula dermalife cu ajutorul careia se deblocheaza organismul, sauna umeda si uscata, infrarosii, impachetari cu Parafango si Thalasalgo pt scadere rapida in cm si in kg. Sunt o echipa de profesionisti motivati pt a veni in sprijinul tau si de a te scapa de aceste probleme suparatoare. Pentru detalii, informatii suplimentare si implicit o diagnoza personalizata te asteptam de luni pana sambata la sediul nostru din Calea Dorobantilor, nr.111-131, sector 1, tel: 021 230 21 61 sau 0723 019 807sau la adresa de adresa de e-mail affroditaspa@yahoo.com
laitama
Postat pe 27 Mai 2010 19:47
Intr-adevar ai dreptate, dar pe langa aceste lucruri mai sunt si altele pe care trebuie sa le avem in vedere. de exemplu eu am fost la un salon unde am primit si consiliere pe partea de nutritie, adica cateva sfaturi usoare despre stil de viata.la urma urmei avem de tinut o dieta toata viata, adica asa sa ne fie stilul de viata. nu mi-a interzis nimic si totusi am slabit din ianuarie pana in martie cam 10 kg iar pielea si-a pastrat fermitatea, nu e lasata. investitia nu a fost enorma, dar spre deosebire de alte saloane acolo am obtnut rezultate.merg acum rar doar pe mentinere. conteaza ca dupa un regim sa fim si aspectoase. eu in aprilie am avut nunta si am aratat super in rochie. vb. dc vrei regulile simple pe care mi le-a dat sa imi zici. pupicei multi
grace009067alina
Postat pe 29 Mai 2010 12:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MACHIAJ PROFESIONAL LA PRETURI MICI 9 De la: gracemakeup 28 Iulie 2014 14:43
promotie unghiutze false cu gel doa 39 ron!!! 1 De la: blondiss 29 Decembrie 2011 14:03
Hétköznapi és alkalmi mukörmök 1 De la: Nailtechnician 12 Martie 2010 00:27
Club Cortina 4 De la: kudika_28132 5 Februarie 2013 22:10
urasc manichiura aia french modificata 19 De la: ully1986 19 August 2013 22:19