Setari Cookie-uri

Pozele artistice de la nunta

Pozele artistice de la nunta - in parc sarutandu-va romantic sub o tufa de trandafiri sau mirele tinand mireasa pe palma, ori mireasa tinand mirele de un colt al costumului in sus:))..sau mai nou mireasa strivindu-l cu piciorul pe saracul mire..care sa nu va speriati care nu stiti despre ce vb, dar sunt doar poze 'artistice" cum bine zic unii, realizate de fotografi "profesionsti" in arta fotografiatului:), ce preferati?


se pare ca e o moda, sa faci astfel de poze, la ora actuala:))
pacat ca nu sunt in trend:))

PS; ieri am fost la cununia uneia dintre cele mai bune prietene ale mele, Florys si i-a pus in parc, fotograful sa stea cum v-am descris mai sus.. am ras de m-am prapadit si i-am zis si ei:):"Nebun e ala, girlie, ca va punea sa stati asa si sa vedeti voi ce fete aveati:)))"

ca sa fiu mai explicita, aveti aici exemple de poze unde cred eu, fotografii dau dovada de prea multa inspiratie:))

1: http://foto.cere.ro/album-Petreceri-Poze+artistice+la+nunti+-2869.html

si 2: poze cu adevarat frumoase:

http://foto.cere.ro/album-Petreceri-Poze+artistice+la+nunti+-2869.html
cristinne83
Postat pe 9 August 2009 12:07
scuze, v-am dat acelasi link pt albumul 2:
uite asta bun
si poze cu adevarat frumoase:
http://foto.cere.ro/album-Petreceri-Poze+artistice+de+nunta-2870.html
cristinne83
Postat pe 9 August 2009 12:09
Da, ai dreptate, unii au ramas pe stilul vechi si prafuit, insa gandeste-te ca atata pot ei.............nu ai ce sa faci.
Adevarul este ca in realizarea unor fotografii deosebite conteaza si starea de spirit a mirilor. De ex:daca ei sunt mereu stresati, preocupati de altceva, incruntati, e cam greu ......... insa DA, ideile fotografului conteaza f mult.
De aceea, cascati bine ochii inainte sa va alegeti serviciile foto-video la nunta voastra ( exclus sa mergeti pe mana nasilor, parintilor, etc)
binecuvantare_ro
Postat pe 11 Septembrie 2009 11:20
vaiiiiiii fetelor si pe mine ma dispera chestia asta cu pozele profesionale si artisitice la nunta!!!

si cea mai mare problema a mea e k nu stiu cum sa fac

nu imi place nici sa merg cu alaiul dupa mine si sa am "spectatori" dar totusi ma gandesc k nu stiu cand voi gasi o portita sa fug undeva intr-un parc ptr a trage niste cadre si a face cateva foto

tin sa precizez k ptr pozele la o nunta conteaza enormmmmmmm

adik ele iti raman ptr tot restul vietii

voi ce spuneti, faceti?

eu m-am gandit la urmatoarea varianta: inainte sa vina nasii, dau o fuga impreuna cu iubitul meu incongnito, cameramanul si fotograful intr-un parc, undeva aproape. apoi venim inapoi fara ca nimeni sa stie nimic. oricum vom face poze cu toata lumea, acasa, la biserica, la restaurant.
iulik_flore
Postat pe 12 Septembrie 2009 14:45
Pentru astfel de poze ese recomandat sa va intalniti cu echipa foto-vdeo in alta zi decat a nuntii voastre(inainte sau dupa).
daca va luati o echipa profi va vor recomanda asa ceva bine stiut fiind faptul ca in ziua nuntii nu prea ai cum sa fugi de invitati si de cele mai multe ori mirele nu poate fi in apele lui in anumite ipostaze cerute de fotograf.
Noi, echipa KYSART preferam si recomandam ca impreuna cu mirii sa alegem o zi, o locatie cu ceva interesant si sa mergem doar noi si mirii de altfel cu acest gen de sesiuni foto am ajuns sa ii ducem si la Targoviste la Turnul Chindie , la mare , la Cassino si la Buzau. Pe langa imaginile de mare exceptie a iesit si o distratie pe cinste!
...bine ,noi facem mai multe nebuneli...am ajuns si la gradina botanica prin Bulgaria cu un Trash The Dress...
Nu pot spune decat cum a zis cineva mai sus "nu lasati nasii,parintii, prietenii sa va aleaga echipa foto-video,fie si drept cadou de nunta!!" nu de alta dar trebuie sa iti alegi echipa dupa ce lucrari iti plac tie ,ca sa nu mai spun ca ai nevoie sa stabilesti o oarecare punte de comunicare cat mai relaxata cu ei ca sa iasa exact ceea ce iti doresti!! Multa atentie !!!
cu drag Alexandra (www.kysart.ro)
http://www.vimeo.com/5819638
http://www.vimeo.com/6084372 (aici un making of-trash the dress la mare)
http://www.vimeo.com/6084372 (aici videoclipul )
CASA DE PIATRA SI AMINTIRI MINUNATE!!!!!!!!!!!
BABY_INIMIOARA83
Postat pe 13 Septembrie 2009 10:50




Tel.: 0742.577.082
Mail: fotografie_dragosp@yahoo.com Foto – Video
pentru nunta ta!



Ofertã servicii 2009



Pachet Start – 700 lei

100 poze printate format 13x18 cm
5 poze, 20x25 cm, prelucrate cu soft special
1 album foto pentru fotografiile 13x18
DVD cu toate pozele

Se fotografiazã aproximativ 400 de cadre din care la alegerea clientului se printeazã 100 de fotografii în format 13x18.

filmare digitalã 6h pe suport DVD
prelucrare ,,Start”

Se filmeazã aproximativ 7 ore dupã care urmeazã prelucrarea cu efecte* iar forma finalã este de 6 ore pe DVD, rezultã 4 DVD-uri cu meniu personalizat**, într-o singurã copie.

Pachetul include prezenþa fotografului/cameramanului*** pe toatã durata evenimentului.

Termen de livrare 4 – 5 zile de la data evenimentului.











Tel.: 0742.577.082
Mail: fotografie_dragosp@yahoo.com Foto – Video
pentru nunta ta!








Pachet Complet – 1100 lei

100 poze printate format 13x18 cm
50 poze printate format 15x21 cm
5 poze, 20x30 cm, prelucrate cu soft special
1 album foto pentru fotografiile 13x18, 15x21
DVD cu toate pozele

Se fotografiazã aproximativ 500 de cadre din care la alegerea clientului se printeazã 100 de fotografii în format 13x18.

filmare digitalã 6h pe suport DVD
prelucrare ,,Complet”

Se filmeazã aproximativ 7 ore dupã care urmeazã prelucrarea cu efecte* iar forma finalã este de 6 ore pe DVD, rezultã 4 DVD-uri cu meniu personalizat**, în 4 copii.

Pachetul include prezenþa fotografului ºi a cameramanului pe toatã durata evenimentului.

Termen de livrare 5 – 6 zile de la data evenimentului.



+ Coperti ºi discuri personalizate!









Tel.: 0742.577.082
Mail: fotografie_dragosp@yahoo.com Foto – Video
pentru nunta ta!








Pachet Premium – 1500 lei

150 poze printate format 15x21 cm
20 poze printate format 20x30 cm
album format 20x30 (prelucrate cu soft special)
2 albume foto
DVD cu toate pozele

Se fotografiazã aproximativ 800 de cadre din care la alegerea clientului se printeazã 150 de fotografii în format 15x21 ºi 20 de fotografii 20x30.

filmare digitalã 6h pe suport DVD
prelucrare ,,Premium”

Se filmeazã aproximativ 8 ore dupã care urmeazã prelucrarea cu efecte* iar forma finalã este de 6 ore pe DVD, rezultã 4 DVD-uri cu meniu personalizat**, în 4 copii.

Pachetul include prezenþa fotografului ºi a cameramanului pe toatã durata evenimentului.

Termen de livrare 7 – 10 zile de la data evenimentului.

+ Coperti ºi discuri personalizate!


* prelucrare (vizionarea materialului brut de cãtre editor, eliminarea momentelor ,,moarte”, montarea cadrelor urmãrind succesiunea fireascã a evenimentului, introducerea unor efecte vizuale de tranziþie între secvenþe, introducerea unor coloane sonore atunci când momentul o cere).
** meniu DVD personalizat (acesta conþine: prenumele mirilor, data evenimentului, butoane animate pentru fiecare etapã a evenimentului –cununie civilã, tradiþii, cununie religioasã, restaurant ºi promo-)
*** pentru pachetul start fotograful ºi cameramanul sunt una ºi aceeaºi persoanã.
eunescu09_condo
Postat pe 10 Octombrie 2009 15:06
d-le eunescu.. daca tot faceti publicitate, da-ti va rog si linkul unui site sau ceva unde putem veea fotografiile acestui fotograf ieftin..pt sorry dar eu cl putin nu o sa iau niciodata un fotograf fara sa nu vad ce a facut, exemple, etc.. asa ca macar un album oline undeva trbuie sa ai.

cristinne83
Postat pe 12 Octombrie 2009 12:27
Dragos Popescu photography

Primesti flexibilitate!

Nici o nunta, nici o petrecere, nu este prea mare sau prea mica, prea indepartata sau prea apropiata. Pentru noi toate sunt la fel de impotante si le onoram cu placere.
Nici unul din pachetele noastre de servicii nu este gravat in marmura! Totul este deschis pentru schimbare, toate preturile noastre sunt negociabile.

Fotografia se face cu echipamente profesionale marca NIKON:
- Nikon DSLR D5000
- obiective Nikkor dedicate
- blitzuri i-TTL dedicate Nikkon
- prelucrarile digitale se fac cu soft-ware dedicate
- printarile se fac cu masini de ultima generatie

Filmarile se fac cu camere profesionale marca SONY:
- Sony DCR VX2100E
- lumini profesionale Sony
- editarea, prelucrarea, montajul se fac cu soft professional

Se folosesc:
- trepiede pentru stabilizarea imagini (Trepied foto-video 152 cm TNB FTDC034880 )

- calculatoare de ultima generatie dedicate

Ce va oferim:
- fotografii printate format 13 x 18, 15 x 21, 20 x 30, etc.
- album foto
- dvd cu toate fotografiile avand disc si coperta personalizate
- fotografii prelucrate ( luminozitate, contrast, artistic )
- sedinta fota clasica in parc sau intr-o locatie aleasa de d-tra
- sedinta foto Trash The Dress ( TTD )
- slideshow cu 50-60 fotografii

- filmare digitala 6 h pe dvd
- prelucrare si montaj de televiziune
- aspect ratio 16:9 videscreen sau 4:3 fullscreen
- clip video: Momente Importante Eveniment
- intro si outro film
- clip video Trash The Dress ( TTD )
- discuri si coperti personalizate ( aspect cinema sau classic )
-rezumat de 1:20 min. al filmului nuntii ori petrecerii
- compresie a filmului pentru rularea pe calculator in format AVI sau MPEG

Ce este Trash The Dress

TTD este un ritual American la origini, dar care a fost mai apoi imprumutat in toata lumea, inclusive la noi. Ideea este ca aceasta sedinta foto-video are un farmec aparte, in urma ei razultand materiale foarte artistice, expressive si neasteptate, de neatins la o filmare normala. Sedinta are loc, in general dupa eveniment, intr-o locatie aleasa de comun accord si care sa dea o traire de film artistic momentului.
La ora aceasta , majoritatea fotografilor si videografilor profesionisti propun astfel de sedinte.

Oferte de preturi:

In functie de pachetul ales si de ceea ce va doriti, oferta noastra de preturi este cuprinsa intre 700 si 2000 lei.
Pentru a va pune la current cu portofoliul nostru, oferim un DVD cu fotografii, filmari si clipuri TTD.


Servicii Foto-Video

- Nunti
- Botezuri
- Aniversari
- Majorete
- Book-uri personale
- Fotografie de Studio
- Sedinte Foto-Video TTD
- Albume profesionale ( nunta, botez, aniversare, clase terminale scoli, etc. )
- Montaje video de pe casete vechi, sau neprelucrate




Dragos Popescu photography
Adress:
Str. Brasov, Nr. 14, Bl. 2S14, sc. A, Ap. 9
Sector 6 Bucuresti
Phone 0742 577 082
E-mail: fotografie_dragosp@yahoo.com

eunescu09_condo
Postat pe 12 Octombrie 2009 15:24
publicitate peste publiictate;)) insa nik concret!

frate ti-e asa greu sa pui catev poze facute de tine aici la profil macar??
cristinne83
Postat pe 13 Octombrie 2009 15:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CINE ARE NUNTA IN 2010? 5 De la: grace000516 25 Mai 2010 22:19
invitatii speciale pentru parinti 10 De la: albacz7 4 Noiembrie 2009 18:11
Ce e de facut cand va macina intrebarea "Cum o fii cu altul?" 24 De la: Tycu 18 Septembrie 2009 10:23
inchiriere si vanzare rochii de mireasa 1 De la: leti 17 Noiembrie 2009 13:30
despre site-urile matrimoniale. 1 De la: George 27 Decembrie 2008 07:47