Setari Cookie-uri

Vand Rochita "Babe" HERVE

Am ajuns si eu in momentul in care trebuie sa ma despart de ea. E rochita pe care am visat-o de cand ma uitam iar si iar la "Printesa Sissi". Rochita mea de printesa!
Am cumparat-o de la Marithe'.

Se numeste BABE (HERVE').
Corsetul are broderie aplicata manual si cateva cristale swarovsky presarate pe ici si colo - nu prea multe ca sa permita si ceva bijuterii (colier, cercei mai lungi, bratara). Corsetul se inchide cu sireturi, iar trecerea lui catre rochie se face printr-o centura din satin elegant (care mascheaza si unirea celor doua).
Fusta rochiei este din batistute de tull cristal, alb stralucitor [ca doar o data-n viata putem purta un astfel de alb ], cusute pe tafta. Eu am purtat rochia pe crinolina cu 4 cercuri. Sa fiu complet cinstita mi-as fi dorit jupon - da o miscare mai naturala rochiei, nu are balansul acela "artificial" al crinolinei. DAR crinolina a adus urmatoarele avantaje: 1. a preluat aproape toata greutatea rochiei si nu a trebuit sa trag toata noaptea de corset ca sa nu-mi cada de pe sani; 2. a pus in evidenta stralucirea ei (juponul nu intindea bine fusta, iar faldurile care se formau - mici ce-i drept - cadeau ca niste umbre); 3. cel mai important cred - a fost foarte comoda: a tinut rochia departe de picioarele mele, astfel incat nu am transpirat si nici nu m-am incurcat/impiedicat in ea.
Dimensiuni mele:
inaltime: 1.73 (cu tocuri de 9cm pe care am stat toata noaptea, si m-am zbantzuit toata noaptea. E drept ca a doua zi m-au durut picioarele, dar la petrecere adrenalina isi spune cuvantul si nu simti nimic, nici oboseala nici durere. Acestea vor fi resimtite, acut , a doua zi!)
greutate: 52kg
talie: 66cm
sold: 72 cm (care este acoperit cu centura din satin descrisa la corset)
bust: 90 cm (fara sutien). Trebuie mentionat ca pe corset a fost fixat - cu cateva puncte - un sutien masura 75B (i.d.sarrieri) - care poate fi inlocuit in functie de dimensiunile persoanei care imbraca rochia.
alte mentiuni: - pe sold, pe centura din satin, este aplicat un buchetel de 3 flori, una mai mare, iar celelalte doua de dimensiuni descrescatoare. Acelasi fel de floare l-am avut si in par.
- siretul cu care se prinde corsetul se ascunde sub centura, astfel incat fundita/nodul final sa nu se vada.
pret: 2000 lei (am cumparat-o cu 3500 lei)

Doritoarele pot accesa linkul de mai jos pentru poze.

Va pup si va astept.

http://picasaweb.google.ro/diyanngel/ROCHITAMARITHE#
diyangel
Postat pe 18 August 2009 12:41
Pretul poate fi negociat!!!
diyangel
Postat pe 26 August 2009 10:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga un costum de ocazie sau de mire pentru iubitul tau! 1 De la: eley 6 Februarie 2012 21:01
rochie mireasa si bolero ROSEMARIE de vanzare 1 De la: grace007279 11 Februarie 2010 17:36
Vand rochie superba Eddy K colectia 2008 1 De la: AncaDinita 25 Mai 2009 22:31
Vand rochie Pronovias - Raika 1 De la: grace007141 16 Ianuarie 2010 12:55
vand rochie de mireasa 2 De la: moniq 29 Octombrie 2011 19:42