Setari Cookie-uri

restaurante recomandate in bucuresti

as dori sa aflu si eu niste restaurante decente,de preferat si cu terasa,cine are experienta poate ne impartaseste si noua:P
getfit_miki
Postat pe 7 Septembrie 2009 11:13
intre ce preturi.. cam pt cate persoane?
cristinne83
Postat pe 17 Septembrie 2009 10:32
sa nu mergi la Riviera! e f scump si am auzit ca nu e buna mancarea.....
................................................................
http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=concurs
adika_healthy
Postat pe 17 Septembrie 2009 12:41
daca ai intre 70-100 de persoane du-te la Majestic. e superb! e f luxos, servirea e super, localul arata f bine si meniul nu e scump..(270 de ron totul) plus ca iti da si o camera gratis dupa nunta, pt miri cadou!
am fost de curand.
cristinne83
Postat pe 17 Septembrie 2009 21:54
MAXIM 100 PERSOANE,DE PRET..NU STIU CE SA ZIC..nici f mult,ceva mediu..acceptabil.
getfit_miki
Postat pe 18 Septembrie 2009 13:50
alegerea mea pt maxim 100 de pers ar fi clar Majestic. bun gust si rafinament!.. apoi alte variante mai ieftine nitel ar fi Fleur de Lys sau Salon Angel - restaurante mici de pana in 100 de pers cu preturi bune: 200-250 de ron meniul all.
cristinne83
Postat pe 18 Septembrie 2009 16:21
buna fetelor,eu as vrea sa imi fac meniul de nunta prin firma de catering,dar am nevoie de o sala in care sa incapa 90-100 persoane...va rog frumos daca stiti pe cineva care a inchiriat sau inchiriaza sala anuntati-ma,va sun sau va contactez eu pe mail,poate sa fie si cantina nu e problema a voi avea decoratiuni dar sa fie ieftina(15-25 mil lei vechi) nunta va fi pe 22 august 2010
va rog...
felicia16
Postat pe 27 Octombrie 2009 10:55
casa oamenilor de stiinta, str lahovarii nr 9, este olocatie clasica,eleganta, cu mici incovienente care se pierd pe parcursul nuntii, daca stii sa te faci placut, se maninca bine, au parcare si de altfel sint in buricul bucurestiului,
grace003710
Postat pe 29 Octombrie 2009 11:52
am fost si eu anul trecut la o nunta la rest Majestic. e superb , e f luxos, servirea e super, localul arata f bine nu am ce spune insa mancarea lasa de dorit. arata foarte frumos aranjat pe farfurie pana am gustat. mai toti cunoscutii au avut acceasi parere despre mancare. poate a fost de vina ceea ce au avut nuntasii ca meniu dar pur si simplu mancarea nu mi-a placut
julyanne85
Postat pe 2 Noiembrie 2009 01:39
face diferenta si perioada cand se fac nuntile. Ai avantaje ca faci nunta in mijlocul lui iulie,dar rosiile acelea nu o sa aiba niciodata gustul si savoarea celor din septembrie, octombrie..poate de aceea mancarea uneori lasa de dorit..la 40 de grade afara si rosii de import nu trebuie sa ai asteptari prea mari cu privire la mancare..fie ea si de la restaurant de lux;

PS: am o prietena care a fost la Intercontinental la o nunta de 200 de euro tacamul de pers. nunta de super lux si ea nu s-a putut apropia de mancare! icrele de manciuria devenisera orible pe bucatica de paine prajita care se inmuiase deja iar prosciuto era ingalbenita prea rau pe margine..deci.. yac!
cristinne83
Postat pe 2 Noiembrie 2009 09:45
am uitat sa specific ca am fost la o nunta la jumatatea lui august deci inca era vara.
julyanne85
Postat pe 2 Noiembrie 2009 17:58
Eu am avut nunta anul acesta la Restaurant Pescarus, in Herastrau. Am ales terasa pentru ca are o capacitate mare si mi-am dorit foarte mult ca nunta sa fie intr-o locatie in care sa poti respira. Per total am fost multumiti de alegerea facuta si cred ca aceeasi alegere as face chiar si acum. In plus am beneficiat ca bonus si de prezenta lui Traian Basescu, spre deliciul invitatilor.
mihaelabrincoveanu_grace
Postat pe 16 Noiembrie 2009 21:44
recomand, restaurantul Jubile, s-a deschis in acest an, este foarte frumos si nu cred ca preturile sunt mari si la cate persoane ai tu merge perfect. Am fost acum 1 luna la un botez acolo. Mancarea a fost foarte buna si servirea de asemenea. este in zona Pipera (aproape de sediul unde s-au mutat cei de la Udriste)
carmela_grace
Postat pe 17 Noiembrie 2009 11:13
PENTRU NUNTI,BOTEZ,ZILE ONOMASTICE SI ORICE FEL DE PETRECERE VA RECOMAND RESTAURANTUL MISTERGRILL ESTE IN ZONA MILITARI,OAMENII DE ACOLO SUNT......,PRETURILE OK,SERVIREA OK,MANCAREA FOARTE BUNA,RESTAURANTUL ESTE FOARTE FRUMOS,CURAT ,SE MERITA
mihamedlife
Postat pe 20 Noiembrie 2009 22:44
Va rog sa ma ajutati cu un model de contract de nunta pentru restaurant. La restaurantul la care vom organiza nunta imi cere sa le aduc model. Va rog mult . E urgent.
grace005191
Postat pe 22 Noiembrie 2009 20:07
Va rog sa ma ajutati cu un model de contract de nunta pentru restaurant. La restaurantul la care vom organiza nunta imi cere sa le aduc model. Va rog mult . E urgent
grace005191
Postat pe 22 Noiembrie 2009 20:12
De la: grace005191, la data 2009-11-22 20:07:57Va rog sa ma ajutati cu un model de contract de nunta pentru restaurant. La restaurantul la care vom organiza nunta imi cere sa le aduc model. Va rog mult . E urgent.




n-am mai auzit...
iulik_flore
Postat pe 22 Noiembrie 2009 20:29
recomand cu toata incredere Casa Anghel, zona Berceni.
capacitate 120 pers ( poate si mai mult)
locatia este f frumoasa, eleganta inuntru, curata ( lucru f important), mancare delicoasa, preturi decente.
il recomand ( ma repet) inca o data din suflet.
ptr cineva care nu are f multi bani, aici este locul ideal.

iar ptr cei interesati, gasiti poze la profilul meu in albumul "o mireasa finuta".
iulik_flore
Postat pe 22 Noiembrie 2009 20:39
la Pescarus am si eu, in iulie 2010. dar in interios, nu terasa,nu am avut multe persoane. sper sa fie frumos
getfit_miki
Postat pe 23 Noiembrie 2009 15:37
De la: grace005191, la data 2009-11-22 20:12:47Va rog sa ma ajutati cu un model de contract de nunta pentru restaurant. La restaurantul la care vom organiza nunta imi cere sa le aduc model. Va rog mult . E urgent


Cand te hotarasti asupra restaurantului, e normal ca directorul restaurantului sa aduca contractul, il completeaza in fata voastra, il cititi, semnati. Apoi va face o copie si voua. N-am mai auzit sa se ceara clientului formularul. De unde sa aiba el? In tot cazul...sa fie intr-un ceas bun!
anadenisa
Postat pe 3 Decembrie 2009 09:44
De la: grace005197, la data 2009-09-07 11:13:15as dori sa aflu si eu niste restaurante decente,de preferat si cu terasa,cine are experienta poate ne impartaseste si noua:P

Noi am incheiat contract cu un restaurant deosebit...e altceva fata de cele traditionale...Cris Garden, langa aeroportul Baneasa. Ca pret, crede-ma ca nu e mult, iar nr de locuri e de max 140. Am cautat foarte mult, ceva care sa fie mediu ca pret, si superior prin design si calitate. Sa fiti fericiti!
anadenisa
Postat pe 3 Decembrie 2009 09:47
da, si noi la fel
nu ti-as putea sugera timpul meu de contract decat orientativ.
ptr k restaurantul cu, care am inchiriat este mai "deosebit" deci prin urmare are alt statut, alte prevederi si functioneaza in alt regim.
iulik_flore
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:13
Buna fetelor.
Stie cineva ceva de Radisson blu sau imi poate recomanda cineva o locatie mai selecta?
toXicuta
Postat pe 21 Ianuarie 2010 12:41
eu am vazut ceva interesant pe net..locatie: Celebration Events Hall. Stie careva despre ei?
in poze par super misto si preturile wow!! citisem undeva ca sunt de la 35 de euro meniul pt 2010 fara bauturi..deci cu tot cu bauturi, zi 50, tot e bine..
cristinne83
Postat pe 22 Ianuarie 2010 10:10
sau mai vazusem pe net un salon mare si destul de ok ca pret: High Life Events Tineretului ( arata ffff bine )
cristinne83
Postat pe 22 Ianuarie 2010 10:18
in cazul in care este cineva interesat de un fotograf avantajos din toate pdv astept sa ma contacteze
Grace_ro
Postat pe 25 Ianuarie 2010 11:59
De la: cristinn, la data 2010-01-22 10:18:16sau mai vazusem pe net un salon mare si destul de ok ca pret: High Life Events Tineretului ( arata ffff bine )


da, m-am interesat eu de el.

mi l-a recomandat si mie cineva ptr nunta.

locatia arata in general bine, este mare, f eleganta, f curata, baile arata f f bine ( eu in general am o problema cu baile restaurantelor), mancarea f buna.

iar ca preturi, intr-adevar cele afisate sunt reale. acum ramane sa te decizi u in privinta pachetului de bauturi.

va pup

toate cele bune
iulik_flore
Postat pe 25 Ianuarie 2010 22:37
la celebration events hall am fost eu de curand,...preturile nu sunt acelea,desi am sunat ca sa verific mi s-a spus ca da, acelea sunt preturile,i-am spus ca vreau in august,am vorbit chiar si de data iar cand am ajuns...35E pt decembrie si ianuarie,...pt august 50 pus ca nu prea te lasa sa colaborezi cu alta firma de decoratiuni ca "e imaginea lor in joc" si trebiue sa ii punem la curent cu absolut orice decizie,flori,culori...etc.dar per ansamblu arata bina,nu la fel ca in poze(unde mie mi s-a parut spatos) dar e ok ca local.neseriozitate managerilor insa..care nu ma lasa sa folosesc artificii si nici vulcanu la tortul miresei ca dacai se arde mocheta?...deci..parerea v-o faceti din ce v-am zis.
felicia16
Postat pe 27 Ianuarie 2010 13:57
Buna, as dori si eu mai multe informatii despre restaurant cris garden. stii ceva mai au liber pentru 2010? ceva foto? Pupici!
ioana_b_grace
Postat pe 27 Ianuarie 2010 15:36
Buna, am vazut mesajul tau(cam tarziu), tin sa iti spun ca am gasit un restaurant fff dragut, nu e f scump, au o oferta f buna in ceea ce priveste meniul si aranjamentul salii+florile. Tin sa iti spun ca intra in pret inclusiv bautura, si asta ajunge cam la 250 ron de persoana. Are 4 feluri de mancare+open bar+aranjamente florale si mese+scaune ,,ce zici? Poate imi raspunzi. Ti-l recomand cu caldura iar bucatarul il cunosc si face un meniu bun la alegere...au si Dj,,eu cred ca acum pe criza asta e buna oferta.Eu am nunta cu fiul meu pe 2 octombrie 2010 acolo. Mi-ar place sa-mi raspunzi,,Florina.(Bucuresti).
grace_42
Postat pe 2 Februarie 2010 13:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ORGANIZARI EVENIMENTE: NUNTI, DRAGELE MELE! 1 De la: daniellem 25 August 2010 00:30
In cautare de fini pentru 2012 2 De la: guru_ion 27 Noiembrie 2011 11:47
sa nu irositi viata! 15 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:24
Ce parere aveti de nunta la cort? 8 De la: Lilly_s 23 Octombrie 2009 11:48
Imi pastrez numele sau urmez traditia? 84 De la: chetegalina 14 Iulie 2010 17:30