Setari Cookie-uri

Cand pe parinti nu ii interesaza de nunta ta

Bnuna tuturor!am si eu o mica problema.mama mea nu e fff incantata de nunta.nu prea vrea sa ma ajute cu sfaturi and etc.ce sa fac!niciodata nu ne-am inteles prea bine dar credam ck cel mai important mom sin viata mea o sa o intereseze
adre_blondy
Postat pe 22 Septembrie 2009 13:24
de cele mai multe ori nu prea putem face nimic...nu le putem schimba gandirea si comportamentul parintilor nostri. poate trebuie sa ai un pic de rabdare cu mama ta, sa incerci sa-i explici ca aceasta decizie ai luat-o din suflet, ca ai nevoie de sustinerea ei si poate cine stie vei avea mai mult noroc decat mine...eu nu mi-am putut convinge tatal si drept dovada, nu mi-a fost alaturi in cea mai frumoasa zi din viata mea. mult succes!
raly_uca
Postat pe 24 Noiembrie 2009 16:10
Draga mea, arata-i mamei tale ca esti matura si ca te poti descurca si fara ajutorul ei. De multe ori e mai bine asa. Succes!
fantome
Postat pe 25 Noiembrie 2009 13:54
si eu ma casatoresc in august 2010 si parintii mi'au zis ba ca imi cumpara bautura pt nunta ba marturiile..dar cand a venit momentul sa le cumparam...nu au mai zis nimic de bani...de atunci am decis sa facem nunta cu banii nostri..atat cat putem..sa nu apelam la nimeni..parerea mea e k esti mai satisfacuta cand vezi k momentul cel mai frumos din viata ta a fost creat de tine..k ideile tale...etc...
elena8820
Postat pe 19 Decembrie 2009 22:57
draga mea eu am nunta pe 1 mai anul acesta mai am cateva saptamani pana la nunta iar pe viitorii socri nu ii intereseaza deloc.nu ne-au ajutat si nu ne vor ajuta cu nimic decat ca vor fi prezenti la nunta, sper. si asa noi tot ne facem nunta asa cum putem si din ce am strans noi.demonstreaza-i ca va puteti descurca si fara ajutorul ei/lor,demonstrati-le ca sunteti maturi si nu depindeti de ei. bafta multa si casa de piatra.pupici
kudika168477
Postat pe 19 Martie 2010 09:31
fetelor, bucurati-va ca nu se baga parintii:))

v-ar placea ca daca acesia va ofera in dar bautura si marturiile sa zicem.. sa aiba pretentii dupa??? sa isi puna apoi amprenta pe toata nunta? voua poate va place ceva dar vine mama si soacra sau doar una din ele si sare cu gura ca ei nu ii place, ca ei nu ii convinve ca ei nu stiu ce.. v-ar placea sa va faceti apoi nunta pe placul lor?? ba frate nu se marita mama sau soacra din nou....ma marit eu, e nunta mea..eu tre' s-o platesc eu tre s-o organizez.. simplu!
eu una asa gandesc!
ei trebuia sa fie acolo alaturi de mine ca printi..dar daca e sa imi dea si au de und,e ok..daca nu nu ma supar..dar nici nu plang daca nu imi ofera nu stiu ce opinie asupra a ceva.. mama a facut nunta acum 25 de ani..nu mai stie ea ce se poarat si ce nu.. la ce aveti nevoie de pareri nu stiu:)) pe bune
..
cristinne83
Postat pe 19 Martie 2010 11:48
Conteaza f mult sa te ajute parintii cu ce pot, fara sa le ceri tu,dar in cazul in care nu se ofera ce poti face?Si ce e mai rau, ca dupa aceea se lauda ca ti-au facut nunta,cam asa am patit noi,dar D-zeu ne-a ajutat si ne-am descurcat fara ajutorul nimanui,n-am ramas cu bani multzi dar nu mai conteaza, ca nu faci nunta sa te imbogatesti,important este sa va iubiti si sa va intelegeti voi doi,sa fiti un intreg si chiar demonstrati-le ca sunteti in stare sa va faceti singuri nunta.Succes!!
babalica
Postat pe 19 Martie 2010 12:05
La tine e mai usor. Dar la mine il si injura si noi rupem relatiile daca ma casatoresc. Si nici macar o sotie de preot nu o poate convinge pt ca mama nu e religioasa.......
anjula
Postat pe 19 Martie 2010 14:09
plus ca eu o am in august
anjula
Postat pe 19 Martie 2010 14:14
eu cred ca trebuie sa existe bunavointa. nu vorbim doar de ajutorul material, de cele mai multe ori ai nevoie de un sfat, de o vorba buna, de incurajare, sa simti ca ai familia alaturi. mama e pensionara, cu ce sa ma ajute financiar? n-am pretins nimic, dar a fost trup si suflet langa mine si m-a ajutat cu altele, ca numai cine n-a facut o nunta nu stie cata alergatura este inainte si chiar in ziua respectiva, si orice om are nevoie de persoane de incredere.
eu n-am cerut nimic de la nimeni, doar eu si sotul meu am tras si am muncit pt fiecare banut, dar faptul ca am fost tratati cu indiferenta, asta nu pot sa iert si nici sa uit.
raly_uca
Postat pe 19 Martie 2010 15:47
................
cred ca e perfect...
dack
Postat pe 19 Martie 2010 19:58
si eu am aceeasi problema cu socrii, din fericire avem sprijinul parintilor mei nu neaparat material, dar macar ne sustin, spre deosebire de socrii care sper sa-si aduca aminte data nuntii
alexx_andra
Postat pe 20 Martie 2010 01:11
Nu te descuraja!Te vei descurca si fara ea!E destul de trist pentru tine ca se intampla asa dar....asta este....Nici parintii mei nu m-au ajutat cu nimic.Si crede-ma ca am avut o nunta superba si nu a lipsit nimic numanui de la muzica la mancare si atmosfera....Mama nici nu s-a ridicat de la masa decat la o singura melodie.Nu au nimic cu sotul meu,pur si simplu asa sunt ei...
O sa vezi ce mandra vei fi ca ti-ai facut nunta singura,doar tu cu sotul tau!
kiki230485
Postat pe 20 Martie 2010 18:36
Da probabil voi fi foarte mandara ca am realizata totul doar noi....sper sa iasa totul bine.pupici si ms pt sfaturi
adre_blondy
Postat pe 22 Martie 2010 09:39
poate e tirziu pt ce voi scrie dar vreau sa astern citeva rinduri .Avemin viata ambitii, ura ,dorinta de a domina,devenim rele egoiste chiar RAZBUNATOARE . Stau si ma gindesc pt ce? Ca te ajuta, ca nu te ajuta , ca iti da dar mare ,ca ai socrilor e mic sau de loc, ca se baga sau soacra e afurisita urita ,batrina. Fetelor de fapt vorbim de parintii nostri care ne-au crescut si educat asa cum au putut si stiut mai bine ca sa devenim dintr-o data Monstrii Care sintem acum in momentul de fata. Noisintem luati de valul vietii cu diverse problemesi usor usor uitam de ei ,ei care ne enerveaza, pe care iiurim citeodata apoi timpul le rezolva pe toate.Se imbolnavesc ,mor,,,,,chiar si atunci ne enerveaza,pt ca trebuie sa alergam. De iubit ,oare cind ii iubim? De ajutat cind ii ajutam, cind le mai sintem recunoscatori pt ceea ce sintem? Nu am vrut sa va supar fetelor,dar cind ne maritam devenim ptopietare pe sotii nostrii si leoaicile sint bune pe linga noi! Oare de ce facem asa pt ca nu e bine deloc?
grace003710
Postat pe 22 Martie 2010 10:39
De la: grace003710, la data 2010-03-22 10:39:09poate e tirziu pt ce voi scrie dar vreau sa astern citeva rinduri .Avemin viata ambitii, ura ,dorinta de a domina,devenim rele egoiste chiar RAZBUNATOARE . Stau si ma gindesc pt ce? Ca te ajuta, ca nu te ajuta , ca iti da dar mare ,ca ai socrilor e mic sau de loc, ca se baga sau soacra e afurisita urita ,batrina. Fetelor de fapt vorbim de parintii nostri care ne-au crescut si educat asa cum au putut si stiut mai bine ca sa devenim dintr-o data Monstrii Care sintem acum in momentul de fata. Noisintem luati de valul vietii cu diverse problemesi usor usor uitam de ei ,ei care ne enerveaza, pe care iiurim citeodata apoi timpul le rezolva pe toate.Se imbolnavesc ,mor,,,,,chiar si atunci ne enerveaza,pt ca trebuie sa alergam. De iubit ,oare cind ii iubim? De ajutat cind ii ajutam, cind le mai sintem recunoscatori pt ceea ce sintem? Nu am vrut sa va supar fetelor,dar cind ne maritam devenim ptopietare pe sotii nostrii si leoaicile sint bune pe linga noi! Oare de ce facem asa pt ca nu e bine deloc?


exact la asta ma gandeam si eu...
cat despre socrii, cred ca daca nu poti sa ii iubesti,atunci macar ar trebui sa ii respecti doar pt ca ti l-au oferit pe baiatul lor cu care TU ai ales sa fii! eu una chiar numai pt acest lucru le port un mare respect, chiar daca nu sunt toate roz tot timpul.. tre' sa inveti sa treci peste toate astea.. ca iti inveninezi sufletul degeaba cu nimicuri.
cristinne83
Postat pe 22 Martie 2010 15:28
eu cred ca tre sa accepti si ajutorul parintilor si al socrilor si intradevar nu sa le impui cu ce anume sa te ajute, ci doar dak ei se ofera sa te ajute cu ce doresc , dar asta nu inseamna ca dak te ajutra sa-ti impuna ce tre sa faci
andreea4ia
Postat pe 23 Martie 2010 08:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
diagnosticare biorezonanta 1 De la: restadam 18 Ianuarie 2012 15:05
Dj profesionist Kiss FM 3 De la: kudika_17683 24 Septembrie 2013 21:15
Zambetul tau pentru eternitate 1 De la: eunescu09 25 August 2009 10:09
buchetul de mireasa 25 De la: grace005178 3 Mai 2014 20:15
hairstylist 1 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 13:43