Setari Cookie-uri

MACHIAJUL IN ZIUA NUNTII - SFATURI, VA ROG!

Buna! Numele meu este Maria. Pe data de 17 octombrie 2009 voi avea si cununia civila si cea religioasa...
La cununia civila voi purta o rochie lunga din voal bleu . Eu am ochi albastri , si m-ar interesa in ce nuante sa ma machiez (nu ma duc la un salon specializat, ma voi machia acasa)...
La cununia religioasa, evident voi purta o rochie de mireasa alba... si ma intereseaza ce nunante sa folosesc la machiaj si ce nuanta sa aiba rujul...
Va rog sa ma sfatuiti!

Si mai am o intrebare: Pot sa imi pun peste rochie , in cazul in care este frig , capa din blanita alba pe care o voi avea la rochia de mireasa? Daca nu merge capa , sa imi spuneti ce as putea si imi iau pe deasupra , in cazul in care este frig.

Va multumesc anticipat!
anaydamaria
Postat pe 29 Septembrie 2009 14:41
Buna,
Te pot ajuta cu cateva sfaturi in privinta machiajului
Ai putea folosi ca si fard de ochi,un auriu cu maroniu inchis,pamantiu ,pentru ochii albastrii merge de minune poti folosi la cununie nuante mai deschise iar ptr nunta sa mai accentuezi un pic,plus rimel si fdt,fard de obraz etc...iar ca ruj foloseste tot ceva natural,nuante calde de roz,crem,culoarea buzelor...
Si un fond de ten care sa tina!
Sper ca ti am fost de folos...
O zi placuta si un machiaj reusit
Petra
petramakeup
Postat pe 29 Septembrie 2009 14:57
multumesc, ma ajuta sfaturile tale.
anaydamaria
Postat pe 1 Octombrie 2009 14:28
Buna Maria,eu nu sunt de acord cu sfatul Petrei .as opta pt o combinatie intre gri si roz,s-ar potrivi de minune nu doar cu rochia de cununie ci si cu cea de mireasa.ochii neaparat conturati cu tus sau creion,mult mascara si un luciu de buze roz.Bafta!
grace005609
Postat pe 1 Octombrie 2009 16:24
Draga Maria...in primul rind as dori sa te felicit cu aceasta minunata zi din viata ta, si sati urez casa de piatra , in al doilea rind ia aminte Culorile - fie ca este vorba de cele destinate machiajului sau de cele ale imbracamintii sau accesoriilor - se impart in doua categorii: culori calde si culori reci. Cele calde le recunosti dupa nuanta de galben pe care o contin, iar cele reci par sa contina mai mult albastru. Ca sa complicam lucrurile si mai mult, fiecare culoare poate avea cinci nivele de saturatie: pastel, culoare deschisa, culoare pura, culoare inchisa si culoare foarte inchisa.
Totusi, nu este nevoie sa studiezi teoria cromatica pentru a-ti alege machiajul sau imbracamintea in culorile potrivite. Pentru ca sa obtii armonia dorita intre culoarea imbracamintii, a machiajului si a infatisarii tale naturale (data de ten, ochi si par), trebuie sa tii minte doua dintre optiunile pe care ti le ofera machiajul: dominant sau tonic.
Daca hainele pe care le porti sunt in culori neutre (bej, grej), negre, albe sau gri, adauga o culoare dominanta in machiaj astfel incat aceasta sa fie accentul care contrabalanseaza culoarea tinutei
Pentru tinute in culori pastel, foloseste nuante asemanatoare in machiaj dar fie mai inchise, fie mai stralucitoare (satinate).
Pentru tinute in culori intense (in special in cazul celor de seara sau pentru ocazii speciale), va trebui sa iti machiezi fie buzele, fie ochii in aceeasi nuanta cu cea a tinutei, dar mai inchisa sau mai deschisa.
Fardurile usor iridescente (cum este L'Oreal Holografic) vor aduce un plus de stralucire si feminitate fetei, in timp ce fardurile si rujurile metalice sau sidefate vor parea avangardiste, indraznete sau, din contra, demodate si tipatoare. Nu uita ca fardurile metalice si sidefate nu se potrivesc femeilor mature sau tenurilor foarte palide, in schimb pot arata bine pe o piele maslinie. Nu in ultimul rand, tine cont de faptul ca culoarea depinde si de textura fardurilor. In functie de textura, aceeasi nuanta poate parea transparenta (cand este satinata), naturala (daca este mata) sau tipatoare si demodata (in cazul texturilor metalice).
Faci parte din categoria femeilor cu tenul deschis? Daca da, foloseste farduri in nuante naturale, bej deschis, roz pal sau crem. Pentru fardul de obraz alege de asemenea o nuanta calda, care sa nu-ti incarce tenul. Rujul potrivit tenului tau este cel roz deschis, pal sau un gloss stralucitor care iti va pune frumusetea in valoare. Ai tenul deschis spre mediu? Esti norocoasa, ti se potrivesc aproximativ toate culorile pe care le contine trusa ta de make-up. Asorteaza fardul de pleoape, si rujul cu imbracamintea si accesoriile pe care le porti. Vei fi moderna si feminina! Pentru tenul mediu sunt potrivite nuantele de roz
Ce culori sa alegi pentru machiaj si imbracaminte?
Pe cele reci daca tenul tau este masliniu, rozaliu deschis sau mediu sau chiar roz-maroniu, parul este inchis la culoare pana la negru, saten , blond sau orice alta culoare cu exceptia celor aurii si ai ochii negrii, albastrii, verzi sau de culoarea mierii.

Pe cele calde daca tenul tau este in nuante de auriu sau deschis spre mediu, parul este saten auriu, blond auriu, roscat sau blond-roscat, iar ochii sunt de culoarea mierii sau caprui.

Evident, exista si tipuri combinate sau neutre, de pilda: par blond auriu, ten masliniu si ochii albastrii/verzi sau ten alb roz, ochii caprui si par saten inchis sau negru.

Dar care sunt pana la urma culorile reci si care sunt cele calde?
Este usor. Gandeste-te doar ce-ti inspira cand vezi o anumita nuanta sau culoare. De exemplu: albastru, bleu, alb, negru, roz, mov, indigo, lila sunt nuante reci iar galbenul, rosu, portocaliu, maron sunt nuante calde.
Culorile ideale:

Exista o paleta variata de nuante care iti accentueaza culoarea albastra a ochilor tai. Aceasta cuprinde culori precum: violet, argintiu, roz sidefat.

Culoarea rece a ochilor tai este intr-un contrast imens cu tonurile calde ale culorilor de mai sus. Daca vrei mai multa culoare merita sa incerci: fuchsia, violet inchis, gri si bej.

Pentru o seara speciala bazeaza-te pe tonurile inchise si formale. Merita sa experimentezi o combinatie cu negru si cu alta culoare mai deschisa. Smokey eyes arata perfect pentru orice forma a fetei si pentru orice nuanta a ochilor.

Daca ai ochii albastri si vrei sa le accentuezi culoarea este indicat sa nu folosesti farduri si creioane albastre. Culoarea ochilor tai se va amesteca in nuanta fardulului, iar ochii tai nu vor fi pusi in evidenta asa cum ti-ai dori.

Sfat: Combina albastrul inchis cu negru pentru un efect dramatic!

Mascara

Rimelul maro, la fel si traditionalul negru, iti definitiveaza aspectul ochilor.

In zilele in care vrei un look natural, cu ochi ca de pisica, aplica decat mascara atat pe genele superioare cat si pe cele inferioare.
olguzza
Postat pe 2 Octombrie 2009 22:49
Eu ti-as recomanda un salon totusi , sunt profesionisti ... am fost si eu miresica acum 3 luni , iti inteleg emotiile , m-am machiat la Ines Style , in Constanta , lucreaza cu Mac si nici nu e scump , mi-a luat 250 ron , rezultatul te face sa uiti de acesti bani sincer , am fost minunata la nunta mea . In fond o data iti e menit sa fii miresica nu ? daca totusi te razgandesti si vei opta pentru un salon uite iti recomand acest salon , 0241 553 993 , intreaba de oana , pupici
eugenia_24
Postat pe 3 Octombrie 2009 23:08
iubito., daca esti din Buc... ori iti permiti un machiaj de 250-300 de euro la un make up artist consacrat care stie ce sa faca si are produse profesioanle ori stai cuminitica acasa, economiseti si banii si te machiezi singurica.

prietena mea la fel a facut.. nu poate da 300 de euro la unul smecher si a incercat intai la cununie ceva la 200-250 de ron,adica 2,5mil si a ramas super dezamagita! S-A DUS APOI LA O PROBA LA UNUL , ALTUL, LA ACELASI PRET.. PT NUNTA.. DOAR PROBA..si la fel de varza! pt ce? tipul care a machiat=o avea produse mai ieftine decat ea in trusa ei de zi cu zi iar machiajul a fost unul deloc de seara..ci mai degraba unul cam ca ce isi facea ea de zi cu zi cand se ducea la munca. Pai scuza-ma frate dar asta pot sa fac si eu. Stiti pt cine sunt buni astia care fac d-astea? pt persoane care nu se machiaza in viata de zi cu zi si pt care un machiaj un pic mai strident, si mai bine facut reprezinta Domnul pe Pamant.. pe bune acum.. sunt o groaza de femei care nu se machieaza, ca nu stiu.. nu le place cred.. de ies asa palide pe strada zilnic..si care daca dau 2,5 mil unuia sa le faca normale.. zic ca gata! "wow ce multumita am fost",etc.. insa eu care ma machiez de 2,5 mil pe zi.. o sa am pretentii mult mai mari in ziua nuntii, sincer...si prietena mea la fel, avea pretentii ..mai ales ca v-am zis.. produsele aluia era net inferioare calitativ!


PS: in ziua nunti tre' sa fii un pic mai strident machiata, da bine in poze...si pana la urma, o sg data in viata te machezi. Nu neaparat la culoare ..ci cat la gene fff rimelate si f lungi..blush in obraji stralucitor, buze ff glossy,etc..
machiaza-te tu acasa zilnic..pana obtii un rezxultat f bun, asta dupa ce ti-ai cumparat o trusa de produse f bune (fond de ten bun, cu acoperire totala, un blush stralucitor, un creion de ochi bun, o pudra buna, un gloss bun,etc)

PS2: retine doar ca nu o sa mearga niciodata culoarea imbracamintei cu ce o sa ai la ochi..pe multe le vad ca fac prostia: rochie albastra, machiajul ochilor: albastru.. si tot asa.. ele devenind invizibile de atata albastru sa zicem:))

Casa de Piatra!
cristinne83
Postat pe 4 Octombrie 2009 19:10
sorry: era in loc de " o sg data in viata te machezi." .. o sg data in viata te mariti"
cristinne83
Postat pe 4 Octombrie 2009 19:11
Eu am avut nunta acum 2 sapt.. si o vreme am vrut sa-mi fac eu machiajul.. Am probat mai multe.. mi-am facut poze.. mie imi placea, insa lumea pe care am intrebat nu observa machiajul meu.. :D Mie mi-e cam teama sa pun culoare si de asta am apelat la cineva care se pricepe.. si la Arad sunt alte preturi la machiaj..

Daca ai experienta in a te machia, atunci e foarte ok sa te faci tu. Asa stii ca o sa-ti faci un machiaj care o sa-ti placa, asta conteaza pana la urma.. Vei avea acelasi machiaj si la cununia civila si seara la petrecere? Daca ai putin timp, poti sa-ti iei cu tine niste farduri si sa aplici niste farduri mai tari pentru seara.. in local sunt alte lumini si ai nevoie de ochi bine definiti si pometi pusi in valoare..

Este foarte important sa folosesti produse bune, care rezista de banii care ii dai la un make-up artist, poti sa-ti iei produse profesionale. Cere sfatul cuiva avizat sau fetelor din magazinele de cosmetice.. Fii sincera si zi-le adevarul si cere-le si cateva sfaturi..

Sa exersezi acasa inainte, eventual sa probezi si rochia cu machiajul, sa vezi cum iti sta.. si sa-ti faci poze, sa vezi cum arata si pozele.. N-ar strica si parerea cuiva in care ai incredere sau cuiva care nu te minte :)

Despre culori.. pentru zi as recomanda culori calde, scot cel mai bine in evidenta ochii albastri. Si eu am ochii albastri si cel mai bine imi sta cu nuante de maro, piersica.. Rozul ma face sa par ca si cum n-as fi dormit de 3 zile.

Seara eu am folosit umbre de mov, dar mov spre maro.. nu stiu sa explic prea bine.. ideea e ca nu e mov strident.. Pe mine m-a machiat o doamna, de fapt m-a pictat, ca a pus vreo 4-5 farduri si le-a combinat foarte frumos :)

Neaparat sa probezi machiajul, ca altfel o sa arati ca o paiata.. si nu vrei asta exact in ziua nuntii tale.. si fa-o zilele astea, ca altfel o sa intri in panica si se duce totul naibii.

Cat despre capa de blanita.. e cam nepotrivita la rochia albastra de voal. Poti incerca un sal intr-o culoare care sa se potriveasca cu rochia, ca textura ma refer. Iti doresc o zi calduroasa de octombrie, sa nu dardaii pe-acolo.. :)

Si sa incerci sa te odihnesti in noaptea dinainte.. pentru ca orice produs ai folosi, oricat de bun ar fi.. n-o sa reuseasca sa iti ascunda cearcanele..
Si sa nu faci experimente in ziua aia.. foloseste ce stii ca e potrivit pentru tenul tau, altfel risti iritatii :(
adeana
Postat pe 5 Octombrie 2009 10:20
ps: capa de blanita era ptr rochia de mireasa

ps2: ochilor albastri le vin superb nuantele de gri inchis.

Fetelor sa stiti k nu este chiar asa. Nu trebuie sa dai sute de euro unui make-up-er ptr a fi machiata bine.

pe bune...uitati-va in albumele mele la "miresica deosebita" si "mireasa de vis", au fost machiate de 150 ron fiecare...soooo

prima, "miresica desoebita" nu prea se machiaza in viata de zi cu zi deci ptr ea a fost ceva "wowwwwwwww". tipa care a machiat-o lucreaza pe la B1 parca, o machiaza pe columbeanca. sincer va spun, nu stiu cat de cuprinzatoare a putut fi poza...dar in realitate arata senzational.

eu stiu sa ma machiez f bine, dat fiind faptul k machiez si alte mresici la nunti insa in ziua cea mare chiar vreau sa se simta "mana unui profesionist"

dar ptr asta nu inseamna ca voi scoate din buzunar sute de euro. sa fim seriosi...

eu mi-am gasit un make-ul artist, defapt este o cunostinta, lucreaza la Euforia TV si a lucrat si ptr. trustul Media Pro, a machiat personajele din Regina, Ingerasii, dansatorii de la Dansez ptr Tine.

ps3: in ziua nuntii nu vrea sa am "nenorocul" ca din cauza emotiilor, a lipsei de timp machiajul sa nu imi reuseasca machiajul. nu este exclus. in plus eu am o vorba: "stiu ca numai mie mi se poate intampla"
iulik_flore
Postat pe 5 Octombrie 2009 13:33
TE POT AJUTA CU UN MACHIAJ PROFESIONAL miomediaproduction@yahoo.com
kudika036025
Postat pe 5 Octombrie 2009 23:52
buna viitoarelor miresici!!eu am avut nunta in 5 sept si datorita unei profesioniste de la un salon am avut un machiaj care mi a placut la nebunie!sincer...eu as sfatui pe toata lumea..daca stii pe cineva sau iti recomanda cineva un(o) profesionist(a) merita toti banii!!!sunt mai mult decat convinsa ca daca ma machiam eu acasa,nu avea cum sa iasa asa!cand m am vazut in ziua nuntii..nu imi venea sa cred ca sunt eu!.avand in vedere ca eu nu ma prea machiez zi de zi! asta e parerea mea...probabil ca sunt asa de incantata pt ca pana astazi nu am avut" dezamagiri",:) "emotii" in ceea ce priveste "opera" unui profesionist..bafta multa viitoarele miresici!!!
alexandra_h_grace
Postat pe 8 Octombrie 2009 08:58
Noi filmam, fotografiile vi le oferim gratis


Nunta e un moment sublim, botezul e intruparea fireasca a doua inimi transformate intr-una singura, si orice aniversara, un moment de mare bucurie.
Imortalizati-le impreuna cu noi, transformati-le in amintiri vii si nu ve-ti regreta.
O aparatura profesionista, foto si video, de inalta claritate si fidelitate asteapata sa se puna in slujba d-tra la preturi rezonabile. Nu ezitati, suna-ti la 0742577082 sau contactati-ne la adresa de e-mail fotografie_dragosp@yahoo.com si impreuna vom face ca acest moment sa ramana mereu aevea.
Ne adresam oricui si de ori unde, caci Olt sau Dolj, Mehedinti ori Teleorman, Gorj sau Giurgiu, Valcea ori Bucuresti, Arges, Brasov si Ploiesti, ne sunt la fel de aproape, la fel de accesibile si va oferim serviciile noastre foto in mod gratuit, urmand ca d-tra sa le platiti doar pe cele video.
Aveti nevoie de un insotitor in luna de miere care sa imortalizeze unicitatea unor clipe de vis? Contati pe noi.

Titular, Dragos Popescu, Sect. 6 Bucuresti
0742577082
0744580054
0251335150

Video : Camera Sony DCR-VX 2100E
Foto : Nikon Digital Camera DSLR5000


eunescu09_condo
Postat pe 9 Octombrie 2009 08:23
Esti mireasa pentru prima data si poate si ultima data, incearca sa fii cat mai frumoasa , pentru ca in felul acesta te vei simti tu bine. Eu te sfatuiesc sa te deci la un salon, nu unde costa 300 euro,undeva mai ieftin,sigur gasesti la 150 ron iti va face un machiaj profesionist si te vei simti foarte bine.
Acesta este sfatul meu.

CASA DE PIATRA !
Dorys_healthy
Postat pe 9 Octombrie 2009 08:36
Esti mireasa pentru prima data si poate si ultima data, incearca sa fii cat mai frumoasa , pentru ca in felul acesta te vei simti tu bine. Eu te sfatuiesc sa te deci la un salon, nu unde costa 300 euro,undeva mai ieftin,sigur gasesti la 150 ron iti va face un machiaj profesionist si te vei simti foarte bine.
Acesta este sfatul meu.

CASA DE PIATRA !
Dorys_healthy
Postat pe 9 Octombrie 2009 08:37
Buna fetelor...si eu am avut nunta in 20 sept, fost totul super iar cu machiajul...mai bine sa fi cat mai naturala. Eu m-am nachiat singura am folosit nuante de bej iarr la coada ochiului mai inchis am conturat cu un dermaograf(retractabil) de la Avon, mi-am facut buzele cu contur si cu un ruj dlicat nu o culoare ffff indazneata si vreau sa va zic k nu am folosit fdt si nici pudra.....fiti cat mai naturale...pupici si sa nu aveti emotii in ziua cea mare.Va doresc o nunta ca in povesti
andreeaaugustin_grace
Postat pe 9 Octombrie 2009 12:16
DACA DAI UNSEARCH PE GOOGLE VEI GASI O MULTIME DE SFATURI , UTIE ZIC EU...
MULTA FERICIRE SI CASA DE PIATRA
ioanaiuliana21
Postat pe 9 Octombrie 2009 12:54
buna! ma numesc Mirela Ecobici si sunt make-up artist.
sunt de parere ca machiajul este un detaliu foarte important atunci cand esti mireasa. nu trebuie neglijat si nu trebuie sa fie unul"casnic", cand nu te pricepi sa il faci. sunt sigura ca printre voi exista multe care stiu cum sa aplice un machiaj si cum sa-l poarte, dar mesajul este pentru cele care au nevoie de ajutor.
am machiat multe mirese si ceea ce mi-a placut mult a fost momentul cand isi dadeau seama cat de mare si de importanta este transformarea print-un machiaj profesionist.
cu drag!
CASA DE PIATRA pentru toate miresicile
aecobici@yahoo.com
www.ecobicimirela.com
grace004494
Postat pe 9 Octombrie 2009 14:16
stiu ca ai emotii vizavi de machiaj..si nu stii cum sa faci ca sa arati senzational pt ziua nuntii...eu m-am maritat in 16 august...si pot sa zic ca la fel ca tine eram de preocupata de machiaj pt ca el schimba totul la o tinuta...o fata frumoasa luminoasa pune in valoare si rochia..eu am procedat astfel...dupa mai multe probe nereusite...si ieftine si scumpe..am hotarat asa...am ales o persoana care sa-mi faca f. frumos ochii..cu culorile care stiam ca imi vin bine si merge la rochie..mi-am cumparat 2 fonduri de ten f bune...apropiate nuantei mele de piele..pt ca make up artistele astea folosesc fonduri de ten mai inchise si parca ai efectul de masca, si mi-am pus niste gene f. interesante cu pene la capatul ochiului..ceva f de efect...rujul era tot de la mine, dupa ce am incercat mai multe nuante am ales un roz discret,dar nu neaparat palid..pt ca un ruj cat ar fi de rezistent tot merge de pe buze...si de obicei merge pe bucati si arata destul de inestetic..toate fardurile sa fie rezstente...si la final sa-ti dai cu spray fixator de machiaj de la sefora sau artdeco..deci TEN FRUMOS, OCHII EXPRESIVI, asta e machiajul cel mai reusit...si nu am dat o caruta de banii..doar genele au fost mai scumpe..dar merita..in rest machiajele de sute de euro imi par fitze..succes si casa de piatra.
kudika046833
Postat pe 9 Octombrie 2009 20:13
mey,fetelor,nu inteleg de ce voi care ati fost mirese nu ne aratati si noua poze,...avem si noi nevoie de ajutor asa cum ati avut si voi...e mult mai bine cand avem exemple,iar fotografiile sunt cele care descriu cel mai bine!
felicia16
Postat pe 9 Octombrie 2009 23:55
Buna fetelor! Am trecut si eu prin aceleasi emotii in ceea ce priveste machiajul si am ajuns la concluzia ca e mai bine sa apelez la un profesionist, singura te poti machia oricand doresti, dar 200 euro, nu poti da cand poftesti,pt un machiaj(cel putin in cazul meu)...In profilul meu puteti vedea diferenta, la cununia civila m-am machiat singura iar la nunta un profi(Maria Pauna). Ziua nuntii este memorabila!

Casa de Piatra si numai bine!
alinutza83
Postat pe 10 Octombrie 2009 01:45
pentru mai multe idei puteti sa intrati si pe www.beautifuleyes-romania.com
petramakeup
Postat pe 10 Octombrie 2009 20:38
Buna, da-mi si mie te rog mai multe detalii , un contact ceva depre make-up-ul de la pro despre care vb. O sa fiu si eu miresica la anul si ma intereseza un adevarat specilaizt. Mersi mult.Pupici.
prispi
Postat pe 12 Octombrie 2009 09:22
Pentru Oradea va pot recomanda pe cineva foarte bun, care lucreaza la preturi foarte mici, poti merge si la salon si vine si la domiciliu.
tel: 0770123822 Laura
Are si blog: http://machiajoradea.wordpress.com
machiajoradea
Postat pe 12 Octombrie 2009 11:06
sfat. machiajul trebuie sa fie cat mai simplu exerseaza inainte.fa-ti peelinguri inainte ca sa ai fata cat mai curata si apoi fardeaza-te asa cum t simti tu bine dar cat mai natural.Am avut nunta pe 4.oct initial trebuia sa ma fardeze o doamna cu produse profesioniste.bla bla...nu a mai pututu veni in ziu acu pricina si mi- adus fardurile ei pt a-mi face singura machiajul(ma descurc cat de cat) produsele bunicelesi m-am fardat in 15 minute(k nu mai avea timp).proba facuta de ea nu mi-a palcut si m-am bucurat ca nu a mai vnt ea sa ma fardeze.cel mai bine e sa t fardezi asa cum t simti tu bine ca sa fixezi fardul si sa tina aplica si pudra peste fondul d ten.si la ruj la fel da cu pudra pe buze apoi aplica rujul musca dintr-un servetel si repeta faza de 3 ori apoi la ultima aplicare nu mai musca servetelul si aplica pe mijlocul buzelor un strop de glos pt volum si luciu. o sa fi superba
sweetyeye
Postat pe 12 Octombrie 2009 14:44
cristinn draga, bravo ca ai subliniat: nu va machiati in aceeasi culoare in care aveti tinuta.. e groaznica o astfel de combinatie.
intr-adevar, un machiaj strident da fffffff bine!!!o prietena a avut nunta in iulie anul acesta, e mai palida ea asa, dar nu foarte, e si blonda ( combinatie care uneori poate fi dezastruoasa), dar a avut un machiaj pe nuante de roziu cu gri inchis, un tus negru de ochi si gene puternic rimelate...SUPER COMBINATIE.... ca ruj avea o nuanta destul de stearsa( oricum te saruti cu mirele toata ziua, pupi toti invitatii , asa ca nu e bine sa te axezi pe machiajul buzelor...
anca_elena2007
Postat pe 12 Octombrie 2009 18:33
in ziua nuntii ochii trebuie sa fie puternic subliniati ptr a da bine in poze!!!

asadar rimel la greu
contur cu creionul cajal ori eye liner-ul

sau ptr cele mai putin inzestrate, GENELE FALSEEEEEEEE!!!!!!!!!
iulik_flore
Postat pe 12 Octombrie 2009 21:34
am pus o poza cu mine in album
kudika046833
Postat pe 13 Octombrie 2009 00:43
Nu toti make-up artistii iti iau pielea dupa tine! se pot realiza machiaje frumoase cu produse exclusiv profesionale de calitate la preturi decente. Si nu uitati, machiajul trebuie adaptat nu numai dupa fizionomie ci, mai ales, dupa personalitatea celei care il va "purta". Profesionistii stiu asta. Sa aveti o viata senina!
www.promakeup.ro
grace000496
Postat pe 15 Octombrie 2009 00:42
Doamne am ras de am intrat sub birou=))

advarul e ca daca ma duc la salon sa ma machiez, profesionista de acolo va sti cu siguranta ce personalitate am eu si isi va da seama imediat ce tip de machiaj mi se potriveste! cand saraca ma cunoaste de doar 5 minute =)))

f tare asta!


=)))

cristinne83
Postat pe 15 Octombrie 2009 15:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Invitatie 2 De la: marry 18 Martie 2010 16:12
Invitatie la rasfat! 2 De la: cassey_tarot 11 Mai 2010 15:14
Unt de shea nerafinat/ cel mai mic pret 1 De la: I3ianca 14 Ianuarie 2011 22:03
Invitatie la rasfat! 1 De la: grace008091 17 Martie 2010 09:36
Albire cosmetica a dintilor 1 De la: happyastrid 7 Iunie 2011 20:21