Setari Cookie-uri

cum ati fost cerute in casatorie?

pai mai fetelor ce noroc sa aveti asa iubiti romantici si indrazneti...noi facem nunta in mai dar el nu m-a cerut inca:))....si mai am doar 4 luni si nu am inel de logodna....UEEEE
andrada2010
Postat pe 4 Ianuarie 2010 22:40
De la: _melissa_, la data 2010-01-04 17:59:41inca astept aceasta cerere desi ne cunoastem de 10 ani...credeam ca va fi anul trecut in august cand am fost plecati in italia in concediu insa cred ca stia ca mi-am dat seama de lucru acesta si a pastrat supriza pentru intoarcere dar......la intoarcere am avut accident de masina :((:((:((.....am ramas socati amandoi din cauza asta mai ales ca eu eram la volan si adormisem la un moment dat.....nici acum nu ne-am revenit dupa tragedia din care am scapat doar cu zgarieturi usoare pot spune la cum arata masina facuta praf...asa ca dupa o asemenea gafa nici nu ma astept prea curand sa ma ceara dupa ce era sa-l omor...:D:D:D:D dar cine stie....Daca a scapat odata viu din mana mea .... poate isi mai incearca odata norocul:D:D:D:D:D....o sa va povestesc cum va fi....mai ales ca am aflat de foarte putin timp ca vom avea un bebe si e foarte incantat de idea de a fi tatic!


Felicitari pentru bebe, sa fie sanatos si norocos! In ceea ce priveste cererea in casatorie, va veni si ea, nu iti face probleme. A fost o greutate peste care ati trecut cu bine, inca te iubeste asta dovedeste faptul ca inca este langa tine. In viata poti sa dai peste multe lucruri rele , conteaza cum le abordati!
Iti doresc o cerere in casatorie cat mai frumoasa, sa iti ramana in memorie, o nunta la fel de minunata si sa va bucurati de bebele vostru.
Pupici
alexandra_unica
Postat pe 4 Ianuarie 2010 23:06
Am citit mesajele voastre mi se pare inedit si parca mi as fi dorit ca toate sa mi se intample, dar cum nu toate lucrurile din lume sunt la fel si nici perfecte ci depind de foarte multi factori, la mine cererea a fost simpla in centru din Piata Mare a Sibiului, langa fantana arteziana, stiam ca se va intampla pt ca in aceeasi zi avusese ultimul examen din sesiune si ma amenintase ca voi avea o surpriza cand va termina sesiunea, asa ca m a asteptat cand am iesit de la serviciu, si m-a dus sa-mi aleg inelul pe care il voi purta o viata, (ma luase si pe mine din cauza faptului ca am degetele foarte mici si pt ca era fffffffff emotionat si nu stia ce sa aleaga), mama mea era venita din italia asa ca era momentul perfect, seara eu eram la un curs si el incerca din rasputeri sa o convinga pe mama sa mergem la terasa, mama care nu stia ce are el de gand, intr-un final am intervenit si eu si atunci incepuse greul, am fost la o terasa in centru el nu stia cum sa inceapa, ce sa zica si intr-un final ne-am ridicat de la masa, si ne-am indreptat spre Piata, acolo a fost fericitul eveniment noi doi si mama, unde i-a fagaduit o gramada de lucruri ei, si uitase sa ma ceara pe mine!!!!!!! eu asteptam si asteptam...... a vrut sa mi puna inelul si tot nu m-a cerut asa ca am fortat nota si i-am zis dar pe mine nu ma ceri???????????? Eram oricum emotionati si fericiti, auper frumos, iar anul acesta e nunta, pe 2 octombrie!Am sa caut filmuletul cu cererea si am sa-l postez, !!! Sa fiti fercite!!!
lucky_happy
Postat pe 5 Ianuarie 2010 00:58
buna eu am fost ceruta in casatorie in a 2-a zi dupa ce ne-am vazut ,noi ne-em cunoscut pe chat si am vb 3 luni la tel. si nu ne-am vazut decat cand am fost invitata la el,eu fiind din severin el din bucuresti,am zis sa ne intalnim si noi dupa 3 luni de dat telefoane sa ne vedem,si cand sa plec acasa mi-a zis ca nu ma mai lasa si m-a cerut in casatorie in fata cinematografului de langa cismigiu,asta cererea neoficiala(intamplarea avand loc in aprilie 2003),cea oficiala de fata cu parintii si cu inel a avut loc in ajunul craciunului 2003 la ceasul de la parcul moghioros,s-a pus in genunchi si m-a cerut in casatorie de fata cu parintii si prietenii care erau cu noi,numai ce iesisem de la biserica,am incremenit pt ca tota lumea se uita la noi si politia se pregatea sa ne dea si o amenda pt ca se oprise circulatia noni fiind in mijlocul strazii pe trecerea de pietoni.ne-am casatorit civil 1 an mai tarziiu si ne-am casatorit in secret am fost doar noi doi si 3 prieteni drept martori parintii nostri au aflat deabia anul acesta cand am facut casatoria religioasa si botezul puiului nostru mic,ei ne tot bateu la cap sa intram in randul lumii si noi spuneam sa mai asteptam acum suntem casatoriti si religios si avem si o fetita de care ne bucuram si care ne-a implinit si visurile de a forma o familie deplina
madalina23a
Postat pe 6 Ianuarie 2010 21:20
Buna tuturor,
Am intrat pe acest site pentru a va face cunoscuta firma noastra de organizari evenimente private si corporate!
Fie ca este vorba despre o nunta, botez, aniversare, lansare de firma, aranjamente florale pentru birou sau pur si simplu doriti sa oferiti unei persoane dragi sau angajatilor dumneavoastra un aranjament floral rafinat, apelati cu incredere la serviciile echipei noastre! Avem idei pentru orice dorinta si pentru orice buget!
Nuntile de Vis nu se intampla pur si simplu...ele se planifica! Noi te putem ajuta sa-ti indeplinesti visul!
http://www.e-nuntadevis.ro
andrea28
Postat pe 5 Februarie 2010 22:39
la noi a fost..cum ma asteptam mai putin probabil asta era si ideea...eram d aproape 4 ani impreuna si nimic...eu vroiam ..el ...nu prea...cel putin asa ma tachina.. ce ne leaga o hartie bla si bla...si uite asa intr-o noapte mai bine zis dimineatza...rupti d somn (venisem d la o nunta la care ne certasem dintr-o prostie cei drept)..pe la 5 se trezeste dragul meu ..ma trezeste si pe mine cu pupaturi...si pe nepusa masa cum se zice ma intreaba "vrei sa te mariti cu mine?" sincer la cat d adormita eram nu stiam daca am auzit bine sau visez ...si uite ca mai am un pic facem nunta..
celia_sadu
Postat pe 19 Februarie 2010 10:04
Hotaraseram sa ne casatorim de cateva luni...dar cererea propriu-zisa...pauza.Intr-un fel ma resemnasem cu toate ca,imi doream sa fiu ceruta intr-un mod cat mai inedit.Fiecare dintre noi visam de mici la momentul cererii si mai ales la momentul nuntii...dar,ce era sa fac?Nici sa fiu pisaloaga nu voiam ,asa ca...am tacutNu mi-as fi dorit sa fiu ceruta doar pt ca i-am indus eu acest lucru.De ziua mea,ziua numelui,iesim cu cativa prieteni apropiati la restaurantul unde alesesem sa face nunta,la un pahar de vin.O prietena ma roaga sa merg cu ea la baie (asa se porta in grupul nostru,merem cate doua),nimic de banuit,iar la intoarcerea de la baie,pe masa,in dreptul scaunului meu...un cadou.Desfac repede...o carte de poezii scrisa de iubitul meu atunci,actual sot.Pe prima pagina,trimitere la pagina 32,la o poezie a carui ultim vers este :"vrei sa fii sotia mea?"Stiam ca este pasionat de poezie,mi-a scris si mie cateva...dar la acest lucru nu m-am asteptat nici o secunda.Nici nu am vazut cand s-a asezat in genunchi,tremurand din toate incheieturile....am rapuns "da" cu ochii inlacrimati....cam asa am fost ceruta de sotie.
adinaelena_grace
Postat pe 28 Aprilie 2010 03:20
buna! nu am cititt toate msajele dar vreua sa va intreb daca vreo una din voi ati fost cerute de 2 ori??? eu da..adica mai bine zis prima data a fost o tentativa..eram de 2 ani impeuna,iubire maaare asa ca intro zi mai bine zis pe 1 dec am mers la o plimbare prin oras, apoi la un restaurant ...acolo am papat ceva apoi a venit desertul. si exact cand venea desertul a inceput melodia"time of my life":X:X foarte frumoasa, si ma intreaba prietenul pe vremea aceea, ti-ar placea sa fi ceruta pe melodia asta??, iar e daaaaaa, e absolut superba melodia..apoi incep eu sa mananc desertul, la care ma intreaba"siii..nu iti atrage nimic atentie", la care eu ba daaaa, e absolu suuuperb...desertul, la care el nuuuuu,,, mai uitate...si ma tot uit eu si ma tot it si vad in varf un ineeell:X:X:X am inceput sa plang, el sa emotionat, de emotii nu ma intrebat daca veau sa fiu sotia lui sau nu, dar eu am acceptat:)))).acrasta a fost logodna noastra in taina.pentru ca nu am zis la nimeni. apoi dupa inca 2 ani, noine mutasem in irlanda, planuisem deja nunta pentru 2010.trebuia sa merg acasa pentru o saptmana, si intro dimineata ma trezesca ca isi doreste foarte mult sa ma duca undeva. mai exact in clifs of moher, o zona absolut suuuperbaaaa:X din irlanda, daca dati pe google vedeti, langa oceanul atlantic. am mers ma dus in varf, ma lasat acolo si pe motiv ca si-a uitat telefoul in masina merge. si dupa vreo 15 minute il vad pe dragul meu veninta, cu o saptanie in mana, cu 2 pahare si cu un buchet de vreo 60 de treandafiri in mana si cel mai important cu vreoooo.....30 de turisti in spatele lui:))) am inceput sa tremur...a venit sa pus in genunchi, si-a zis discursul(absolut superb:X)si apoi ma cerut:)toti turisti au facut poze si la final toti au aplaudat...a fost suuuperb:X:X:X:X
chetegalina
Postat pe 29 Iunie 2010 05:49
waw...exact ca in filme. va doresc multa fericire!!!
vyrtual
Postat pe 29 Iunie 2010 20:18
multumim frmos:*
chetegalina
Postat pe 29 Iunie 2010 22:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti de nunta la cort? 8 De la: Lilly_s 23 Octombrie 2009 11:48
concurs foto 1 De la: karlla666 25 Mai 2010 16:33
Alune, fistic, crantzanele 15 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:26
obsedata de colegul meu... 56 De la: chetegalina 28 Iulie 2010 13:29
doresti o nunta perfecta ? 1 De la: emiltudose 18 Ianuarie 2011 11:56