Setari Cookie-uri

Help me!!!!!!!

am pus acest titlu pt k altul mai potrivit nu am gasit. problema mea este km asa: sunt intr-o relatie de vreo 2 ani, ne-am mutat impreuna de 1 an.pana aici totul bine si frumos, acum vine problema....inaiante de aceasta relatie am fost cu un baiat care la inceputul relatie a fost plecat dincolo sa lucreze, in tot acest timp am vb la telefon, pe mess, si abia asteptam sa se intoarca si el zicea k abia asteapta. s-a intors in tara si era super fericita, dar atunci s-a schimbat totul, nu ma prea baga in seama, plangeam mult, il sunam nu-mi raspundea ii trimiteam sms-uri nu raspundea, ne-am tot certat si impacat pana cand eu am hotarat sa pun punct.si am inceput relatia care o am acum.ei fostul vazand k eu vb serios de data aceasta a revenit si el cu picioarele pe pamant si si-a dat seama ce a facut. a fost o perioada in care m-a cautat s-a certat cu actualul, totul s-a linistit, fiecare cu viatza lui.dar de la o perioada iara vb pe mes.....si mi-am dat seama k eu defapt nu l-am uitat, tot timpul m-am gandit la el si chiar mai tin si el la fel.nu stiu ce sa fac, nu vreau sa-l ranesc pe actualul care a avut atata rabdare cu mine si ma inteles....pls un sfat, o parere.....dak nu vi se pare km mult de citit.va multumesc mult pupici:*
grace001048
Postat pe 26 Octombrie 2009 09:44
scz pt ce am pus la sfarsit nu stiu de ce......
grace001048
Postat pe 26 Octombrie 2009 09:44
nu cred ca sfaturile noastre te vor ajuta cu ceva. totul depinde de tine, sa iti dai tu seama ce iti doresti cu adevarat. Daca analizezi la rece totul primul si-a dat seama ce are abia dupa ce te-a pierdut, iar acum cand poate te-a vazut fericita ce-a zis, hai sa o mai bulversez putin. poate ca si el tine la tine, dar daca intr-adevar tinea foarte mult la tine de ce s-a comportat asa la inceput si acum dintr-o data vrea sa te recucereasca. mie mi se pare ca e o persoana cu 2 fete, in care nu o sa poti sa ai incredere totala nicioada.
daca te hotaresti sa te impaci cu fostul, tu ai convingerea ca totul va fi bine si ca el nu iti va mai face ceea ce ti-a facut? ca din gura toti putem sa dam dar faptele conteaza cel mai mult.
gandeste-te la ceea ce iti doresti cu adevarat pentru ca nu merita sa-l faci sa sufere si pe actualul, de care zici ca te-a inteles si te-a ajutat cand ti-a fost mai greu.
bafta, sper sa iei decizia cea mai buna, astfel incat sa nu sufere niciunul din cei implicati, inclusiv tu.
carmela_grace
Postat pe 26 Octombrie 2009 10:17
ms mult carmela stiu k eu sunt cea care tre sa hotarasc pt mine dar o parere din afara nu strica niciodata
grace001048
Postat pe 26 Octombrie 2009 15:06
buna..
orice alegere pe care o vei face sau pe care ai facut o deja , asigura te bine ca e cea potrivita 100%(si sthim ca asta e imposibil)

chiar si asa , noi (oameni fiind) stim ca exista probabilitatea ca dupa o vreme sa regretam alegerea facuta , intrebandu ne :


"oare daca ash fi ales diferit .. cum ar fi fost ?"
vorbim deci despre relatzii .. si sincer sa fiu nu ma dau expert ,nu sunt nu am fost si .. in viatza asta .. nu cred ca o sa am sansa sa fiu


viatza e plina de iluzii shi de compromisuri la tot pasul....
doar cateva clipe amagitoare de fericire , clipe fugare ,


ai iluzia ca daca alegi ceva itzi va fi bine .. dupa o vreme .. totul se schimba ...iluzia se transforma in realitatea si realitatea in monotonie
apare compromisul ...
regretul, indoiala ...
si in final intrebarea
:
daca ash fi ales...?????
sper sa nu fiu etichetat ca un dezaxat mental pentru ca gandesc asha ...dar imi spun parerea .. ceea ce gandesc ..
singuri ne nastem , singuri o sa murim , in zadar cautam iluzia jumatatzii ideale
e doar o iluzie ..
dar chiar si sthiind asta facem un alt compromis .. cu viatza ..
pasim inainte incarcatzi cu intrebari,
indoieli , dureri ,alergand dupa cateva clipe firave de bucurie .. pe care viatza imtamplator sau poate cu buna sthiintza ni le ofera ..
deci?????
bogdan_grace
Postat pe 19 Noiembrie 2009 21:27
pe scurt :
bucura te de orice clipa de fericire pe care o gasesthi





Carpe diem !!!...
bogdan_grace
Postat pe 19 Noiembrie 2009 21:29
realizez machaij pt mirese cu produse dior lancome mac etc cristiona0723065330]
cris_make_up_artist
Postat pe 17 Aprilie 2010 20:10
Buna,

O situatie asemanatoare am trait si eu. Eu am lasat trecutul sa fie trecut si am trait prezentul chiar daca din cand in cand aparea intrebarea: "dar daca ...?". Acum suntem casatoriti (eu si "actualul") si suntem foarte fericiti. Sunt sigura ca daca as fi ales trecutul int imp ar fi aparut reprosuri si certuri din nimicuri.

Traieste iubirea si daruieste fericirea!

Cristina.
blue_tweety
Postat pe 18 Aprilie 2010 21:11
Bine zis Cristina:traieste iubirea si daruieste fericirea,eu zic sa ramai cu actualul,daca zici ca ti-a fost alaturi si la bine si la greu,fostul de ce nu iti mai rasp la mess ,tel ,etc,era ocupat cu altcineva?Nu sunt rea ,dar eu in locul tau asi fi ramas cu actualul.Va pup.
gabita_grace
Postat pe 19 Aprilie 2010 11:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
IN CE PARTE SA FAC NUNTA!! 15 De la: grace2010 19 Ianuarie 2010 16:27
Porumbei albi pentru nunti Constanta 2 De la: porumbeinunti 9 Martie 2011 15:07
Este cineva din Craiova 2 De la: yra_time 3 Mai 2016 14:55
BUCHET MIREASA - HELLLPPPP!!!! 9 De la: alfredodecurtofreco 8 Octombrie 2010 15:36
viata de dupa casatorie 32 De la: ully1986 29 Iunie 2013 11:04