Setari Cookie-uri

intrebari

Buna,
Am si eu niste intrebari legate de nunta.
In cat timp imi schimba buletinul ca sa pot calatori cu el?
vreau sa plec in luna de miere dupa nunta si nu stiu nimik despre procedura si cat va dura si ce trebuie sa fac...pls help
Ramona160789
Postat pe 10 Noiembrie 2009 16:53
De la: Ramona160789, la data 2009-11-10 16:53:58Buna,
Am si eu niste intrebari legate de nunta.
In cat timp imi schimba buletinul ca sa pot calatori cu el?
vreau sa plec in luna de miere dupa nunta si nu stiu nimik despre procedura si cat va dura si ce trebuie sa fac...pls help

Buletinul se schimba intr-o saptamana,dar va trebui schimbat si pasaportul (in cz ca vrei sa calatoresti in afara UE), ceea ce mai inseamna cateva zile; nu te sfatuiesc sa mergi cu buletinul vechi peste granita,sa nu ai probleme,intrucat inainte de starea civila cei de-acolo t-il capseaza la un colt,deci va avea un mic orificiu,si s-ar putea sa ai probleme la vama.
avccraiova
Postat pe 10 Noiembrie 2009 17:37
e prea mult o saptamana
ce sa fac?asta e
vreau sa ma duc la paris, am si pasaport dar ma bazam ca imi schimba buletinul mai repede.
Ms mult de raspuns oricum
Ramona160789
Postat pe 14 Noiembrie 2009 16:19
mie mi-au schimbat buletinul in 2 saptamani si ai nevoie de certificat de casatorie original si copie, act de proprietate in original si copie si prezenta proprietarului, cererea pt eliberarea cartii de identitate, taxe care se platesc la directia de venituri si anume 7lei taxa buletin plus 4 lei timbru fiscal, certificat de nastere original si copie.
ps. sa nu uiti acasa cartea de alegator (cea veche)
oanaiullliana
Postat pe 15 Noiembrie 2009 12:12
Poti vorbi cu cei de la starea civila sa nu iti buletinul. Nu este ceva ilegal, pe mine m-au intrebat ciar ei. Atat doar, ca in maxim 2 saptamani de la nunta sa il schimbi. Eu asa am facut si a doua zi dupa nunta am putut pleca linistita in luna de miere
angi_bz
Postat pe 15 Noiembrie 2009 14:49
Dragele mele, in Brasov buletinul se perforeaza in momentul cununiei civile. Am incercat si noi sa apelam la bunavointa lor, dar degeaba. Dupa perforare, conform legii, ai 15 zile sa schimbi buletinul si de obicei se elibereaza in maxim 7 zile.
Daca ai pasaport, totul e ok. Poti pleca cu pasaportul si nu ai nevoie de buletin. Nu te obliga nimeni sa schimbi pasaportul, poti sa-l folosesti (chiar daca e pe numele vechi) pana expira.
Eu nici permisul auto nu l-am schimbat, CNP-ul e acelasi.
fantome
Postat pe 16 Noiembrie 2009 09:48
De la: Ramona160789, la data 2009-11-10 16:53:58Buna,
Am si eu niste intrebari legate de nunta.
In cat timp imi schimba buletinul ca sa pot calatori cu el?
vreau sa plec in luna de miere dupa nunta si nu stiu nimik despre procedura si cat va dura si ce trebuie sa fac...pls help


poti pleca din tara pe baza pasaportului, eu asa am facut, nu e nici un fel de problema.
imi_ase
Postat pe 17 Noiembrie 2009 09:34
Foto Video Trash The Dress
- versul din vis

Daca v-a dezamagit fotograful pe care l-ati avut la nunta sau daca, pur si simplu, doriti ceva plin de mister si savoare, dati-ne un semn - gasim o ruina, un lac, o capita de fan, o ferma in camp, o manastire, o cetate veche sau orice alt loc va trece prin cap si facem o sedinta foto sau si video, cu d-tra miri, deosebita! E ca si cum la nunta, dupa o crunta dezamagire, ati putea schimba lautarii. Ar fi ca o a doua nastere. V-au dezamagit fotograful si cameramanul? Trimiteti-ne DVD-ul si noi il vom prelucra, imbunatatindu-i calitatea si claritatea, dar va putem aranja si un foto sau videoclip minunat din imaginile trimise. Totul prin posta, daca distanta e prea mare. Iar daca evenimentul inca nu a avut loc, contactati-ne si vom fi la dispozitia d-tra.


Phone 0742 577 082
E-mail: fotografie_dragosp@yahoo.com
eunescu09@yahoo.com

Vizitati eunescu09 sunphoto pe Google

energiccom_grace
Postat pe 17 Noiembrie 2009 12:35
il schimbi cind ai timp ,pleci cu cel vechi.
grace003710
Postat pe 30 Noiembrie 2009 21:06
tarot_healthy
Postat pe 22 Aprilie 2010 15:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fantana de ciocolata 28 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:23
PENTRU MOMENTE UNICE… 1 De la: grace007731 27 Februarie 2010 16:36
Aranjamente de nunta din pene de strut sau paun 9 De la: MayanMistica 23 Noiembrie 2011 02:14
Meniul de Craciun 9 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:15
Vand rochie de mireasa Sottero 1 De la: pisu_bun 17 Noiembrie 2009 13:55