Setari Cookie-uri

Caut domnisoara si cavaler de onoare

Adevarul e ca pentru a gasi asa ceva in ziua de azi este foarte greu. Cand adresezi aceasta intrebare cuiva, ai impresia ca i-ai prejudiciat cu ceva sau le ceri bani. Oricum, toate perechile pe care le-am intrebat in prima instanta n-au spus nu... Apoi, dupa o vreme, intervenea faptul ca sunt ocupati in ziua aceea, in asa hal incat exista posibilitatea sa nu vina deloc. Ba ca strang bani de concediu, ba... "cere-mi orice altceva, numai asta nu". Asa ca ma gandesc serios sa nu mai am deloc.. la ce-mi trebuie? Sau sa caut unii absolut necunoscuti... poate nu sunt asa ocupati.
claude1
Postat pe 22 Aprilie 2010 17:22
intreaba persoane care nu au o relatie daca vor sa accepte acest rol...ai mai multe sanse.
Multi se sperie de acest rol pentru ca au foarte multa responsabilitate si pentru ca sunt putin in centrul atentiei si poate nu le place....

succes
agny
Postat pe 24 Aprilie 2010 14:51
inseamna ca nu sunt intr-adevar prieteni...poate la nasi se mai intelege ca e o mare cheltuiala, dar la domnisosi de onoare...
prietena mea are nunta in 29 mai si a ales ca domnisoare de onoare 5 prietene din copilarie,printre care si eu si imi face o deosebita placere, abia astept :
andreiutzik
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:06
buna! eu voi avea nunta in 22 mai anul acesta si voi avea 10 domisoare si 10 domnisori!toti au acceptat de la inceput si au fot foarte incantati,la fel si eu. nici nu mi-am seama cate aLTE PROBLEME se vor ivi :sml-ashamed0001 . vreau sa-ti spun ca initial mi-am auzit ca nu mi-am ales verisoarele! avand o familie mare. am dat o tona de explicati ca sa nu supar pe nimeni. apoi am vrt ca toate sa aibe acelasi rochite ca model,dar am renuntat sa fie bine ca nu reuseam sa ajunga la comun acord! dar am vrt acelasi material macar atat! eram convinsa ca acuma totul va fi ok..deoarece puteau alege ce materila vroiau ele doar culoarea la fel, si model dupa bunul plac.daaaar....domisoarele mele proveneau din 2 grupuri defirite si nu stiu cum au reusit sa se contrazica si 3 din ele sau suparat foarte tare si au hotart sa renunte foarte tare m-am suparat deoarece imi sunt pritetene din copilarie si mi le doream aproape ca domnisoare..dar nu si nu..vreau sa zic ca eu sunt plecata din tara..pana la urma dupa multe ore de vb la tel le-am convins..si..acum 7 vor avea un fel de rochite(material) si 3 altfel! nu e ceea ce mi-am dorit initial dar macar am 10 domnisoare! e greu sa ai 10 persoane si sa ajunga la un comul acord! e foarte greu ca mireasa sa intelegi pe toate 10 si sa le multumesti..deci nu e usor sa fi mireasa cu domnisoare de onoare! dar totul e bine cand se termina cu bine
chetegalina
Postat pe 25 Aprilie 2010 18:52
Ei fetelor si eu am intalnit aceeasi problema, de onorat m-au onorat deocamdata, desi nu toate, chiar una din fetele mele de suflet nu-si doreste pt ca nu-i place dar fiind vorba de mine a zis ca se mai gandeste, alta nu vrea pt ca se considera prea batrana, prea altfel, nu mai de asta nu-i arde ei, dar cavalerul ei fiind prieten bun cu viitorul mire si ea cu mine nici nu se pune problema, a convins-o!!!
Apoi cu rochitele, bun nu acelasi model, dar acelasi material si aceeasi culoare cumparat de mine, ele trebuia doar sa-si faca, una mi-a zis pe fata ca ea nu are bani, deci mi-a dat de inteles ca dc am pretentii trebuie sa platesc, alta ca nu vrea sa aiba la fel cu celalalte, bun am convenit la culoare, lila sau mov, nici aici nu se inteleg, unele lila altele mov, nu ca ar fi foarte mare diferenta, dar de, una ca are deja mov, si nu ar da bani sa-si mai faca, dar dc trebuie face un efort, dar totusi nu e ok rochita pe care o are????mi-au taiat tot elanul....., nu stiu de ce e atat de greu sa acceptam anumite conditii, de exemplu am fost la o nunta in stil traditional si domnisoare si cavalerii arfi trebuit sa aiba ceva care aduce a traditional dc nu costum, dar nu a fost sa fie, eu una mi-am facut o rochita speciala pe costumul meu bineinteles, cu mult drag, si mi-am luat vesta de la costumul popular iar cavalerul meu a avut la fel o camasa si veste de la costumul popular,am incercat pe cat posibil sa nu fim total pe langa,
Eu am nunta pe 2 octombrie si voi vedea ni final ce va iesi,
Spor la pregatiri!!!!
lucky_happy
Postat pe 25 Aprilie 2010 22:24
N-am crezut ca voi avea atatea probleme si am nunta pe 29 mai. Pana la urma am vorbit cu nasii si vor avea ei pe cineva. Deja aveam impresia ca ma milogesc pe la toate prietenele. Daca n-au placerea sa fie... Nu prea cunosc vedete care se dau in spectacol (trebuie sa fii in centrul atentiei).
claude1
Postat pe 26 Aprilie 2010 13:18

PENTRU MOMENTE UNICE… VREI SA AI O NUNTA FRUMOASA SAU UN EVENIMENT CU TOTUL SPECIAL? NE OCUPAM NOI DE TOT CE AI NEVOIE PENTRU A FII MULTUMIT.VREI CA MOMENTELE SA FIE DE NEUITAT FARA SA AI PARTE DE GRIJI? POTI CONTA PE NOI,PENTRU CA PUTEM FACE VISUL UNUI EVENIMENT DE POVESTE SA DEVINA REALITATE! DECORATII DIFERITE EVENIMENTE! E-mail:mclapugean@gmail.com TEL:0721465264


PRETURI FOARTE BUNE!
Marry_grace
Postat pe 26 Aprilie 2010 14:36
da, noi am avut libertatea de a alege materialul si rochiile.initial trebuiau sa fie diferie ca model dar pana la urma le vrem la fel... super faine
andreiutzik
Postat pe 29 Aprilie 2010 18:14
tarot_healthy
Postat pe 11 Mai 2010 15:04
http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=mellynda&id_user=16713
flavystyle
Postat pe 12 Mai 2010 00:30
aoleo, ce prietene ai, draga! cum sa refuze? eu am fost anul trecut domnisoara de onoare, mi-a facut placere.. desi nu ma incadrez in categoria 'hai sa ne dam in spectacol' prietenii is alaturi, atat la bine, cat si la rau.. daca la bine fac asa, cum o sa fie la rau? intreb si eu, copil naiv ce sunt.. faza tare, ca tot se zice 'nu gasim nasi, nu gasim domnisoare de onoare'.. eu am si nasi si domnisoare.. atata tot ca inca nu am fost ceruta si nici nu ne gandim la casatorie anul asta.. so, depinde de anturaj.. ce fel de oameni sunt.. eu zic sa mai intrebi, nu stii cui ii faci o bucurie
KALI03
Postat pe 16 Mai 2010 16:20
ah, ca ai mentionat de bani.. iaca, nici fetele din anturajul meu (inclusiv eu) nu se scalda in bani.. dar nunta prietenei X e o data in viata.. asa ca, sa mai stranga si ele cureaua.. sa mearga la anul in concediu.. daca atata nu merita un prieten, nu stiu ce sa zic.. pe mine, sincer, ma revolta astfel de comportamente.. dar, pana la urma, fiecare cu prioritatile lui..
KALI03
Postat pe 16 Mai 2010 16:25
Buna, eu si uitasem de chestia cu domnisorii de onoare. asa ca ad-hoc inainte de a intra in biserica mi-am luat o prietena de mana impreuna cu prietenul ei si ei au fost domnisorii nostri de onoare. trebuie sa aveti invitate la nunta si perechi necasatorite. nu au nici o obligatie.
bafta in gasirea domnisorilor de onoare.
carmendidi
Postat pe 21 Mai 2010 08:26
si eu am fost in situatia ta si am platit un cuplu sot ,sotie 1000 ron (zece milioane lei ) toata ziua si noaptea si am fost f bucuroasa ca au fost de mare ajutor stiau ce sa faca .daca te ajuta cu ceva iti dau nr de tel 0741321408
iiryss
Postat pe 21 Mai 2010 09:20
Ai platit? nu am mai auzit asta pana acum , mie imi vine de multe ori sa ma ofer sa fiu domnisoara de onoare si la persoane pe care nu le cunosc....dar in nici un caz ptr bani, stiu ca ii ajut pe oamenii aia si asta conteaza cel mai mult...
ionelenasorina
Postat pe 21 Mai 2010 13:16
Fetelor atunci cind decide-ti sa mergeti catre altar cu atat de multe domnisoare{10} ginditi-va si la celalalt aspect::: costurile sunt mari pentru cele ce accepta asa ceva ,apoi sa iti faci o rochie ca vezi doamne esti domnisoara de onoare rochie care pe urma o arunci ca de purtat asa ceva anume nu mai ai unde purta!gusturile sunt diferite si la culoare si la model ce vrea una nu ii sta bine la alta etc.rezumati-va la doi cavaleri cu domnisoare pina in 10 ani care da foarte bine si renuntati la toate alea.Oricum daca ziceti de traditie ,tot ea zice ca trebuie sa fi fata mare si asta in 99,9% nu mai e cazul!
kudika015644
Postat pe 21 Mai 2010 19:04
De la: iiryss, la data 2010-05-21 09:20:45si eu am fost in situatia ta si am platit un cuplu sot ,sotie 1000 ron (zece milioane lei ) toata ziua si noaptea si am fost f bucuroasa ca au fost de mare ajutor stiau ce sa faca .daca te ajuta cu ceva iti dau nr de tel 0741321408

Ai platit domnisoara de onoare care pe deasupra nici macar nu era domnisoara? "cuplu sot sotie" => domn si doamna... Nu suntem in America!!!! sa avem domnisoare de onoare platite (doar acolo se intampla asta) sau ca domnisoarele de onoare sa fie imbracate la fel (arata atat de stupid, de parca fetele alea dragute ar fi ca niste angajate la nunta). La noi domnisoarele de onoare sutn prietenele, rudele necasatorite ale miresei, care vin la nunta din placere nu pt decor!!! Treziti-va la realitate fetelor!!! Si nu mai copiati tot ce vedeti in filme.
b_ralu_83
Postat pe 21 Mai 2010 20:01
eu am fost de 2 ori pana acuma domnisoara de onaoare si urmeaza sa mai fiu si in vara.imi place foarte mult acest lucru,ma face sa ma simt importanta.as fi dispusa sa fiu si la nunta ta.contacteaza-ma daca vrei.flavisor90@yahoo.com
flavisor
Postat pe 24 Mai 2010 20:53
De la: resigadaniela, la data 2010-05-21 19:04:08Fetelor atunci cind decide-ti sa mergeti catre altar cu atat de multe domnisoare{10} ginditi-va si la celalalt aspect::: costurile sunt mari pentru cele ce accepta asa ceva ,apoi sa iti faci o rochie ca vezi doamne esti domnisoara de onoare rochie care pe urma o arunci ca de purtat asa ceva anume nu mai ai unde purta!gusturile sunt diferite si la culoare si la model ce vrea una nu ii sta bine la alta etc.rezumati-va la doi cavaleri cu domnisoare pina in 10 ani care da foarte bine si renuntati la toate alea.Oricum daca ziceti de traditie ,tot ea zice ca trebuie sa fi fata mare si asta in 99,9% nu mai e cazul!


buna!:) eu tocmai am avut nunta si am avut(dupa cum am precizat) 10 domnisoare! a iesit absolut superb, toata lumea a zis! pe langa asta mi-au fost foarte aproape..m-au ajutat enorm! si credeti-ma ca daca mergi a nunta tot iti cumperi o rochita, si atunci de ce sa nu iti faci una pe culoarea nuntii in care esti dsoara de onoare. prietele mele au avut cateva chesti de obiectat dar le-am inteles si la ffel m-au inteles si ele pe mine. foarte mult depinde de fete! iar rochita de domnisoara se mai poate purta, de ce nu€? nu scre nici unde ca e de domnisoara de onoare.chiar una dn domnisoarele mele a avut o nunta cu 2 sapt de nunta noastra si a purta rochita de dsoara de onoare..de ce nu?
inca o data repet au fost superbe fetele! si daca as face nunta din nou tot asa as face-o!!! si ele la fel sunt convinsa! chiar am sa pun poze cand am sa le primesc!
chetegalina
Postat pe 28 Mai 2010 23:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
carduri de masa 3 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:23
LUMANARI PENTRU LOGODNA 51 De la: Cassey 18 August 2009 20:51
decoratiuni in Tg-Mures 7 De la: cj25har 4 Iunie 2010 12:55
cum ne adresam socrilor? 69 De la: nelu_lumi 15 Februarie 2010 14:52
Nunti cu tematica 3 De la: poshevents 30 Martie 2010 18:45