Setari Cookie-uri

Clovn la nunta

Buna fetelor,

Noi facem nunta anul viitor.
Printre invitati vom avea cel putin 10 copilasi, majoritatea in jur de 5 ani si apoi variatii 1-2 ani mai mari si mai mici.
Noi ne-am gindit sa angajam un clovn care sa vina la nunta; destul de devreme, probabil dupa aperitiv (sau inainte?).

Voi ce ziceti? E o idee buna?

Probabil ca si adultii vor da in mintea copiilor
viorela_grace
Postat pe 2 Decembrie 2009 13:34
Buna,
Eu ma ocup de clowning, si am si fost la o nunta ca si clown.
Avand in vedere ca multi dintre copii sunt foarte mici, sansele sunt sa se sperie de clown, si sa planga.
Dar in acelasi timp poate fi si la polul opus, sa fie atrasi de clown si sa nu se dezlipeasca de el.
In schimb adultii vor fi fascinati de clown.
Eu zic ca merita sa incerci pentru vreo ora, doua sa angajezi un clown.
Succes!
dorinausvat
Postat pe 7 Decembrie 2009 08:33
De la: dorinausvat, la data 2009-12-07 08:33:25Buna,
Eu ma ocup de clowning, si am si fost la o nunta ca si clown.
Avand in vedere ca multi dintre copii sunt foarte mici, sansele sunt sa se sperie de clown, si sa planga.
Dar in acelasi timp poate fi si la polul opus, sa fie atrasi de clown si sa nu se dezlipeasca de el.
In schimb adultii vor fi fascinati de clown.
Eu zic ca merita sa incerci pentru vreo ora, doua sa angajezi un clown.
Succes!
iulik_flore
Postat pe 7 Decembrie 2009 11:53
dupa mine nunta este un alt fel de moment, o alta distractie,nu vi se pare trist un claun la nunta? copii de 9 ,10 ani ii mai vad la masa, pe ring, pina la o anumita ora,dar copii mici care se pot bucura de acesti, comedianti ,sincer le vad locul numai la un botez,unde intradevar pot fi copii de virste diferite.
grace003710
Postat pe 7 Decembrie 2009 13:25
www.filmarinuntigalati.ro
Cu acordul si ajutorul vostru putem face ca fiecare clipa din aceasta zi sa ramana mai mult decat o amintire. Prin pachetele de nunta va oferim o varietate de servicii pe care le personalizam pentru voi cum ar fi: albumul, DVD-urile si videoclipul, muzica si toate momentele nuntii. Seriozitatea, discretia si eleganta sunt cuvintele care ne caracterizeaza. Noi apreciem clientii care vor calitate! Viziteaza www.filmarinuntigalati.ro si alege ce ti se potriveste!
Tel: 0742005031


FOTO

Pachet Basic
400 fotografii digitale predate pe DVD personalizat;

Pachet Silver
400 fotografii digitale predate pe DVD personalizat;
100 fotografii 13×18 pe hartie;
1 album 13×18 cu 100 de pagini;
40 fotografii 20×30 pe hartie;
1 album 20×30 imitatie piele cu 40 de pagini;
20 colaje foto personalizate;

Pachet Gold
500 fotografii digitale predate pe DVD personalizat;
200 fotografii 13×18 pe hartie;
2 albume 13×18 cu 100 de pagini;
40 fotografii 20×30 pe hartie;
1 album 20×30 imitatie piele cu 40 de pagini;
40 colaje foto personalizate;

Pachet Complet
Numar maxim de fotografii digitale predate pe DVD personalizat;
200 fotografii 13×18 pe hartie;
2 albume 13×18 cu 100 de pagini;
80 fotografii 20×30 pe hartie;
2 album 20×30 imitatie piele cu 40 de pagini;
60 colaje foto personalizate;

VIDEO

Pachet Basic
4 ore filmari cu procesare completa pe computer si predare pe DVD;
Dubluri la toate discurile (personalizate cu carcasa);

Pachet Silver
4 ore filmari cu procesare completa pe computer si predare pe DVD;
Generic cu cele mai importante momente ale nuntii si cadre speciale;
Dubluri la toate discurile (personalizate cu carcasa);

Pachet Gold
5 ore filmari cu procesare completa pe computer si predare pe DVD;
Generic cu cele mai importante momente ale nuntii si cadre speciale;
Dubluri la toate discurile (personalizate cu carcasa);

Pachet Complet
6 ore filmari cu procesare completa pe computer si predare pe DVD;
Generic cu cele mai importante momente ale nuntii si cadre speciale;
1 dvd cu rezumatul nuntii (~60 minute);
Dubluri la toate discurile (personalizate cu carcasa);

www.filmarinuntigalati.ro ---- o alta alegere.
CmnPhotography
Postat pe 7 Decembrie 2009 14:20
Pt grace007310,
Cred ca un claun nu e trist in nici o situatie, de ce ar fi trist la o nunta?
Poate ca ar fi trebuit sa dau mai multe detalii. Copilasii de care vorbesc sint fetita noastra, nepotii din ambele parti, fetita nasilor si ai unor foarte buni prieteni. Unde mai pui ca sotul e francez, iar noi locuim in Anglia. Astfel incit dintre toti copilasii astia numai fetita noastra vorbeste cele 3 limbi.

Partea cu clovnul este o surpriza pe care o pregatim pentru copii.
Vrem sa organizam si alte surprize pentru "cei mari" (chiar am luat citeva ideii de pe site )

Pt dorinausvat,
Am fost cu fetita la circ, in primavara, si a fost tare incintata. Dupa aceea le povestea tuturor prietenilor despre claun, cel cu pantofii mari! Chiar ne amintea prin vara de claun. (Cred ca de fapt aici e saminta ideei noastre)
Astfel incit nu cred sa avem vreo surpriza neplacuta din partea lor mai ales ca si ceilalti copii au fost la circ si nu am auzit ca s-a lasat cu plinsete.
Ai putea sa-mi recomanzi pe cineva?

viorela_grace
Postat pe 8 Decembrie 2009 14:02
ptr copii cred ca ar fi super, adev e k copilasii chiar se plictisesc groaznic la astfel de evenimente
iulik_flore
Postat pe 8 Decembrie 2009 23:29
Eu as veni cu copilul la nunta doar daca ar avea peste 3,4 ani si doar sa il tin vreo ora sau 2 maximm dupa care sa il duc acasa la somn (cu bunica sau bona). la ce sa chinui copilul toata noaptea? Oricum cand il aduci primele 2 ore, il aduci sa ti-l vada rudele care pote pana tunci nu ti l-au vazut..verisori, matusi indepartati,etc..stiti cum e la evenimente d-astea..se strang toti si atunci se mai vad unii cu altii ca altfel:)) :))ca in rest nu vad de ce ai aduce un copil mic la nunta..sincer:))
cristinne83
Postat pe 9 Decembrie 2009 10:32
intr-un fel asa e, il aduci poate dc chiar nu ai cu cine sa il lasi.

asa a fost la nunta nasilor mei, automat a fost toata familia prezenta, inclusiv bunicii adik socrii si va dati seama k au trebuit sa ia si copilasii dupa ei.

insa nici un fel de problema, cea mare a dormit pe canapele, insa la o ora destul de tarzie, iar cel mici n carucior

dehhhh, ce sa ii faci, mai sunt si situatii limita in care chiar nu ai ce face...
iulik_flore
Postat pe 9 Decembrie 2009 12:12
Nu prea avem de ales.
Partea buna este ca facem nunta la restaurantul unui hotel unde invitatii nostri de peste hotare se vor caza, cel putin pentru noaptea nuntii.
Planul este ca cei mici sa doarma supravegheati de bunici, dar asta probabil ca se va intimpla destul de tirziu.

Scuza-ma cristinn, dar ai copii?

Copiii vor fi destul de implicati la nunta. Fetita noastra, fetita nasilor si nepotica vor fi domnisoarele de onoare si 3 nepotei vor fi cavalerii de onoare!
Abia astept sa le fac rochitele la fetite!

viorela_grace
Postat pe 9 Decembrie 2009 13:56
nu am copii inca, imi doresc in viit. f apropiat.

Avan in vedere ca e vb de fetita voastra a mirilor, ok.. e f important sa fie langa voi si nu contest nici importanta celorlalti copilasi la nunta, eu spun numai ca nu i-as tine decat la inceput, plus o ora 2, dupa, dar atat. Copilul se plictiseste repede si mai bine doarme la ora 00 noaptea decat sa umble hai hui prin restaurant:)) parerea mea.

In plus e perfect daca aveti o camera de hotel pt acestia, noaptea.

PS: eu sunt cu sechele;)) la nuntile unde am fost in timp asta ... copii care au fost tinuti mult mai mult dect trebuie: au fost chinuiti, de plictiseala se tranteau pe jos, zbierau, plangeau, trageau de toate cele pe acolo, au devastat decoratiunile, unii pusti car tot gustau cand de colo cand de colo cate o gura de alcool, deveneau f obraznici, nu te mai intelegeai cu eisi am ajuns la concluzia ca la un eveniment nu poti tine 12 ore un copil mic ca iti bati joc de el:))
cristinne83
Postat pe 9 Decembrie 2009 15:34
Buna cristinn,

Mi-am dat seama ca la asta te gindeai.
Nu vom tine copiii pina foarte tirziu pentru ca n-are sens, oricum cred ca vor fi super obositi, poate nici nu vor fi treji la 10 seara (la asta ma refeream cind am spus tirziu)
Fetita noastra e foarte activa si din cauza asta pe la ora 8 seara e in pat. Citeodata se intimpla sa adoarma inainte de masa.

Daca faceam nunta acum 10 ani cind nu aveam copii nici noi, nici nasii, nici frati/cumnate, ar fi fost altceva dar asa......

Imi dau seama ca se pot ivi probleme cu copiii la nunta si inteleg de ce multi parinti isi lasa odraslele acasa dar eu sper sa nu avem probleme.






viorela_grace
Postat pe 9 Decembrie 2009 19:57
Eu zic ca daca sunt multi copilasi poti lua un animator. Nu clovn. Majoritatea copiilor se sperie. Mai bine un personaj de poveste, o printesa, un pirat, Peter Pan.
Sunt unii animatori f priceputi, care pot sa i antreneze la dans, sa i puna sa faca toti aceleasi miscari, si cred ca ar fi un moment dragut pt toti invitatii.
happycorazon
Postat pe 10 Decembrie 2009 10:28
De la: happycorazon, la data 2009-12-10 10:28:13Eu zic ca daca sunt multi copilasi poti lua un animator. Nu clovn. Majoritatea copiilor se sperie. Mai bine un personaj de poveste, o printesa, un pirat, Peter Pan.
Sunt unii animatori f priceputi, care pot sa i antreneze la dans, sa i puna sa faca toti aceleasi miscari, si cred ca ar fi un moment dragut pt toti invitatii.


sincer, eu nu suport clovnii, mi-e frica de ei, mi se par prefacuti si imi amintesc de papusa Chuchy, nu stiu de ce

acum...nu stiu ce impact ar avea asupra copiilor, poate lor le place si poate ei nu o cunosc pe papusa Chucky
iulik_flore
Postat pe 10 Decembrie 2009 19:31
interesant...dar parca nu la nunta mea :)) sa vad la altii cred
kudika_17683
Postat pe 28 Iulie 2013 15:26
La nunti si inmormantari nu poti multumi pe toata lumea. Daca cineva vrea un clovn la nunta, poate sa cheme. Pana aucm nu am fost la nicio nunta la care sa fie invitat vreun clovn si nu stiu ce efect poate avea asipra invitatilor sau al copiilor. Poate ne povesteti din experienta ta cum a fost :-P
yumy
Postat pe 28 Iulie 2013 15:53
ioi
nuuuuuuuu
e nunta ta nu petrecere cu mascarici
nunta e a ta si a mirelui, nu o transforma intr-o petrecere pt pici
oricum nu vei multumii pe toata lumea
inevitabil o sa apara o soacra , o cumatra sau o vecina de palier care sa strambe din nas
personal cam asa vad o nunta:
cununia religioasa fara prea multa lume ca nu e miting si nici vreo promotie la magazin
si o petrecere mica dupa ca unde e muzica si dans e si voie buna
eu vad nuntile foarte restranse cu cei ce se bucura cu adevarat pt tine
nu sa dai un purcoi de bani pe o rochie (pe care apoi sa te chinui s-o vinzi in ideea ca vei mai recupera ceva)in speranta ca te invidiaza o fosta mireasa sau o fata batrana
ioi ce-mi vine sa-mi vars aici tot naduful
dar poate supar pe cineva si nu vreau sa fure mireasa si sa n-o mai returneze
oricum am fost indulgenta
nunta nu o sa fie chiar mica, mica
poti sa primesti cateva persoane
de exemplu...un preot, niste nasi....hai treaca de la mine...invita si una bucata ginerica
casa de piatra!
maria-ioana
Postat pe 28 Iulie 2013 16:59

Hey,

Pentru animatori, clovni la nunta, botez sau orice fel de petreceri pentru copii , va recomand cu incredere si firma Cool Party Events.
Mai multe gasi aici:

http://www.animatoripetrecericopii.com

si aici: http://www.petrecericopii.net

Pupici

ramonastan
Postat pe 16 Iulie 2015 03:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vand rochita,crinolina,juponul, voalul, jarteluta si evantaiul cu 500ron .... si costumul ginerelui,mar 50 la 250ron...negociabile :) 2 De la: petrutza25girl 31 Martie 2014 15:39
Rochita de cununie 1 De la: kudika323397 6 Octombrie 2010 16:32
Vand rochie de mireasa Mirandi ivoire nr. 44, voal, bolero, crinolina, saculet -1000 lei 6 De la: kudika486335 24 Aprilie 2012 23:33
vand rochia mea de mireasa 1 De la: Meli80 6 Ianuarie 2010 11:39
Marturii 65 De la: invitatiinunta 13 Septembrie 2016 02:01