Setari Cookie-uri

Nunta in luna August ~ idei tomnatice, dar vesele!

Dupa cum se deduce usor din titlul subiectului, voi avea nunta in luna August, spre final ori septembrie pe la inceput. M-am tot gandit si ras-gandit, dar chitibusara cum sunt, vreau ca totul sa iasa perfect :) !
De'ceea, va rog pe voi, miresici tomnatice, sau de vara tarzie, sa m-ajutati cu sfaturi si idei. Ca sa detaliez putin, nunta va avea loc la Suceava, dar momentan miresica si ginerica sunt in Bucuresti. Nasii din Ploiesti, iar mare parte (nu majoritatea, undeva la 40%) din nuntasi sunt de prin sud. Stiu ca trebuie sa iau in calcul numarul total de invitati si numarul celor care necesita cazare; sa aleg o pensiune unde sa se poata si odihni... DAR... Am nevoie de idei... Inclusiv cele legate de obiceiuri... Ce-ar fi ideal sa pastrez din toata recuzita, avand in vedere ca iese din discutie luatul nasilor de-acasa si tot trambalaul (save God!) :)
Cine poate sa-mi dea si mie niste detalii referitoare la costuri, preturi de localuri, muzica. Nu-i mare graba, ca nunta va fi la anu'n toamna, dar daca tot am atata timp, vreau sa am un raport cheltuieli/ calitate subunitar, si nuntasi incantati :)
raudia
Postat pe 1 Februarie 2010 15:40
N-a avut nimeni nunta in august/septembrie de curand?!
raudia
Postat pe 3 Februarie 2010 10:52
http://www.e-nuntadevis.ro
andrea28
Postat pe 5 Februarie 2010 22:44
Eu am avut-o anul trecut in septembrie.. dar nu in Bucuresti, ci in Arad, unde sunt alte preturi.
Nu prea te pot ajuta la costuri, pentru ca peste inca 1 an cred vor fi alte preturi.
Fa o lista provizorie cu invitatii.. o sa mai adaugi sau o mai scoti, vei vedea :)
Cauta locuri din timp in functie de un numar aproximativ de invitati. Multe localuri au pachete pentru nunti - meniu, aranjamente.. si de cele mai multe ori sunt destul de avantajoase - trebuie sa traiasca si ei. Iti recomand sa negociezi, trebuie incercat mereu..
Daca nu-ti plac decoratiunile lor, inchiriaza doar sala, ospatarii si mancarea. Poti lua restul de la firme care decoreaza sali de nunti.. Ai vreme sa vezi oferte.. se vor organiza cateva pana te casatoresti tu si ai vreme sa alegi ce-ti place mai mult.
Noi am facut nunta intr-un club.. si nu am platit chirie cum se mai plateste la unele restaurante.. huse si funde le-am luat de la o firma.. decorul l-am facut eu cu niste prietene.. nu am avut flori pe mese, ci doar niste flori origami, suport rotund de oglinda pe care erau lumanari si nasturi.. As zice ca am platit vreo 2000 lei pe tot..
Muzica depinde.. daca luati dj, costurile sunt mici de la 100 la 300 euro (nu stiu preturile in zona ta).. daca vreti trupa, la fel.. depinde de cat de cunoscuti sunt.. :)
Mancarea.. pe noi ne-a ajuns cam 150 lei de pers (cu tot cu bautura). Am avut bufet suedez..
Hainele voastre.. costumul lui de la 600 la 2500 lei.. cu pantofi cu tot.. Rochia ta.. la fel.. de la 800 la 8000 lei.. Asta tu stii cat te poti intinde.
Fa lista cu toate aspectele.. roaga-i pe cei apropiati sa te ajute si implica-i.. ai nevoie de ajutor..
adeana
Postat pe 19 Februarie 2010 14:30
preturi minime!

PENTRU MOMENTE UNICE… VREI SA AI O NUNTA FRUMOASA SAU UN EVENIMENT CU TOTUL SPECIAL? NE OCUPAM NOI DE TOT CE AI NEVOIE PENTRU A FII MULTUMIT.VREI CA MOMENTELE SA FIE DE NEUITAT FARA SA AI PARTE DE GRIJI? POTI CONTA PE NOI,PENTRU CA PUTEM FACE VISUL UNUI EVENIMENT DE POVESTE SA DEVINA REALITATE! DECORATII DIFERITE EVENIMENTE! E-mail:mclapugean@gmail.com TEL:0721465264
Activam in Timisoara dar si-n toata tara!!
Marry_grace
Postat pe 1 Martie 2010 11:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
din cauza crizei imi vine sa anulez nunta 101 De la: avatarstuff 5 Aprilie 2010 11:53
merita decoratiunile florale? 72 De la: magic_angels 26 Aprilie 2010 00:12
Cedez restaurant nunta 2 De la: Dementa 19 Iulie 2010 23:00
vand rochie mireasa 1 De la: geanina_jane 8 Martie 2010 17:39
Plicuri de pus banii 3 De la: daniellem 24 August 2010 23:53