Setari Cookie-uri

cum e mai bine:sa cumperi rochia de mireasa,sa o faci tu cum vrei sau s-o inchiriezi?

Buna fetelor!Am nunta anul viitor si mi-as dori foarte mult sa-mi croiesc singura rochia de mireasa.Ma pricep si am si niste idei foarte dragute dar am citit undeva ca ar aduce ghinion.Avand in vedere ca nu cred in superstitii,cunoasteti voi motive mai serioase pentru care nu ar trebui sa-mi fac singura rochia de mireasa?Astept cu nerabdare raspunsurile voastre.Multumesc!
Sardinia_86
Postat pe 23 Februarie 2010 20:34
Sincer.....totul depinde doar de bugetul tau, pentru ca se vede ca ai timpul necesar.

daca dispui deja de circa 1300 de euro, nu cred ca mai merita pentru ca in 2010 au aparut niste modele superbe, fluide, cu tot felul de noutati, fata de anii trecuti care sunt superbe, doar ....costa mai mult decat ma asteptam eu.

chiar azi am incercat una, sa vad cum ma simt in ea, desi era de anul trecut, si avea niste broderii micute inca - eu imi doresc FARA broderii si pietricele ca mi se pare peste masura de depasite....era ff ok, cam multe straturi avea....fara crinoline.....si avea un superb bolero care schimba total lookul...minune ce face un mic boolero :)

problema, de fapt reversul medaliei este ca sunt lungi, eu am doar 1.62 si cred ca sunt facute pt cam 1.80 asa ca tb taiat poate un sfert din ea :(( nu exagerez, pentru ca mie imi plac cele sirena si partea de jos e ampla de la solduri in jos.....nu pot insa sa-mi imaginez cum ar fi taiata si au si trenele astea lungi de mama mama......le tot spun tipelor, da corect.....dar tu faci sesiune de poze, care dureaza MAX 2 ore daca te incadrezi, in rest esti in miscare: cununie, biserica dans, etc etc etc...ce faci cu kilogramele de trene in plus dupa tine?????

zice azi tipa, a nu ca nu va dati seama decat seara....eu argumentam ca merg la poze in gradina botanica, iau iarba dupa mine, ce fac??

zice ca nu-mi dau sema...??? oh well la 1200 de euro tarati prin iarba cred ca ....IMI DAU FF BINE SEAMA!!

ei si uite asa ajung poate scriind pe aici oful ca o fi mai ok sa iti faci la comanda......cu stresul de rigoare: au materialele astea super care au aparut? va afi culoare ivory de ex mie mi s-a pus pata pe asta ca arata ff bine in poze, cea alba pura reflecta prea tare la blitz......or sa poata ascunde bine cusaturile si toate cele.....?? o sa se vada la final ca este facuta sau nu....etc etc....

din pacate stres este peste tot, la orice varianta ai alege ( singura ar fi sa gasesti de gata la reducere :)))

eu am mai gasit una, se numeste Pronovias Galante...superba dar costa 5500 de RON!!!!!!!!!!! sa lesin....eu fac acuma comparatie cu de ex un set de mobila pe care l-am comandat in bucatarie, ff ok la 3100 de lei......cum poate fi rochia asta atat de scumpa??

ce sa mai zic....spor la decizii :)
scrie-ne cum te gandeai sa fie modelul tau !
dreamer_healthy
Postat pe 26 Februarie 2010 17:31
parerea mea e sa cumperi rochia de mireasa in sezonul rece (chiar daca no sa te poti abtine sa te imbraci cu ea de cate ori o vezi sau sa o arati la toata lumea )pentru ca preturile sunt cu mult mai mici decat in primavara (de ex eu mi-am cumparat-o in decembrie desi aveam nunta in septembrie si ma scutit de vreo 10 milioane cel putin)....si saca nu va gasiti rochia visurilor cumparati ceva f asemanator si pana la nunta aveti timp suficient sa o saceti sa fie ceea ce ati visat dintotdeauna....eu asa am procedat si sunt f multumita...va pop...
BarbieGirl_grace
Postat pe 14 Martie 2010 09:25
scuze pt greseli sunt la munca
BarbieGirl_grace
Postat pe 14 Martie 2010 09:26
Si la mine este o problema In august-septembrie in functie de cum dau bacu ma casatoresc dar nu dispun de multi bani si nu stiu unde sa gasesc o rochie de mireasa ieftina ca de inchiriat parca nu as vrea. as vrea totusi sa o pastrez in casa si so dau la fiicele mele. Imi pare bine ca am rezolvat cu verighetele, cununia civila, masa de dupa.
Doar rochia de mireasa ramane problema si de ales rochia pentru cununia civila ca inca nu mam decis care sa o port. Oare ar merge o rochie dreapta bussines cu decolteu si cu niste pantifi decupati luciosi cu un dress???
anjula
Postat pe 14 Martie 2010 10:26
EU AM O ROCHITA DE VANZARE F FRUMOASA, POTRIVITA PT O MIREASA DE 1.60-1.65, IN STARE FF BUNA, CUL IVOIRE, TIP PTINTESA, CU BRODERIE SI APLICATII MANUALE, TALIA PUTIN INALTATA, AVANTAJEAZA FETELE MICI DE INALTIME....
EU SUNT DIN CLUJ NAPOCA
0742-166658

AS ATASA SI POZE MESAJULUI DAR NU STIU CUM
grace005168
Postat pe 14 Martie 2010 11:57
buna,rochita mea este de vanzare,este foarte usoara si sa stii ca m-am simtit foarte bine in ea.Intra si vezi pozele mele iar daca iti place lasa-mi un nr de telefon si vorbim.
danielaserif
Postat pe 14 Martie 2010 12:39
Buna. Eu vreau sa o vand rochia mea de mireasa, tip sirena din colectia White One 2009, modelul 424 insa nu am gasit pe nimeni care sa fie de intaltimea mea sau apropiat(1,64 si am vazut ca tu ai 1,62). Daca esti interesata poti sa imi scrii pe florina18olaru@yahoo.com si iti trimit mai multe detalii.
grace007543
Postat pe 15 Martie 2010 00:24
Buna. vad ca discutia a degenerat in oferte de vanzare.... Legat de intrebarea ta... Si eu urmeaza sa intru in febra alegerii unei rochii asa ca sunt cam in aceeasi situatie cu tine. Din punctul meu de vedere nu merita sa dai pe o rochie mai mult decat pe o mobila!!! Insa tinand cont de momentul special e important sa ai rochia pe care o visezi. Cred ca e destul de periculos sa o faci tu. E bine ca ai idei si o visezi intr-un anume fel, dar sfatul meu este sa mergi sa probezi cat mai multe rochii de toate felurile sa vezi ce stil te avantajeaza in primul rand si sa incerci sa o modifici pe cea care iti place conform dorintelor tale. Foooooarte important e sa ti-o faca un profesionist.
eu una am gasit un model foarte frumos insa costa in jur de 64 de milioane. Nu merita. Probabil am sa incerc sa o fac undeva in speranta ca o sa iasa mai putin. Sincer nu sunt de acord cu inchiererea. vreau sa fie rochia MEA, nu rochia altor cateva zeci de fete... Mult succes..si sper ca macar putin te-am ajutat... :*
ing3rasha
Postat pe 15 Martie 2010 12:20
Preturi foarte bune!
PENTRU MOMENTE UNICE… VREI SA AI O NUNTA FRUMOASA SAU UN EVENIMENT CU TOTUL SPECIAL? NE OCUPAM NOI DE TOT CE AI NEVOIE PENTRU A FII MULTUMIT.VREI CA MOMENTELE SA FIE DE NEUITAT FARA SA AI PARTE DE GRIJI? POTI CONTA PE NOI,PENTRU CA PUTEM FACE VISUL UNUI EVENIMENT DE POVESTE SA DEVINA REALITATE! DECORATII DIFERITE EVENIMENTE! E-mail:mclapugean@gmail.com TEL:0721465264


Apelati cu inceredere,veti fi foarte multumite!
Marry_grace
Postat pe 15 Martie 2010 12:34
Vand rochie de mireasa,culoare alba,marimea 38-40,impreuna cu voal,cercuri si pantofi(optional).
Intrati la profilul meu si veti vedea modelul...este frumoasa si usoara(e important sa nu ai o rochie care sa te oboseasca avand in vedere emotiile si agitatia care va fi in ziua cu pricina).
Pretul este negociabil!
Marry_grace
Postat pe 15 Martie 2010 12:38
si eu vand rochita de mireasa.am 1.70m si 60 kg.fusta e din volanase din tull, iar corsetul din dantela.are manecute care cad pe umeri.este foarte frumoasa si deosebita.pret 1000ron
grace006047
Postat pe 16 Martie 2010 18:18
pai si eu am rochia mea de mireasa prin casa (am avut nunta in septembrie 2009)..si nu o vand dar o inchiriez fara nici o obligatie..oricui ii place....am 1,60 insa imi venea f lunga..am purtat-o cu tcuri de 15 cm..si era pana in pamant, tip sirena..fff...mult voal...2 piese...cele interesate imi pot lasa mesaj pe cont...singura problema e sa o curete...a ramas murdarica de la nunta ..pa pa...o sa va ofer si poze..daca e vreun suflet necajit care nu isi permite sa-si cumpere sau inchirieze rochi sa ma contacteze
BarbieGirl_grace
Postat pe 22 Martie 2010 16:01
vroiam sa spun ca o imprumut ..nu inchiriez..GRATIS!!!
BarbieGirl_grace
Postat pe 22 Martie 2010 16:02
Apreciez faptul ca vreti sa ajutati si alte fete cu rochia de mireasa vanzand-o pe a voastra dar eu v-am intrebat altceva.Legat de ce spunea o miresica mai sus:de ce consideri ca e periculos s-o fac eu?Ca s-ar putea sa stric materialul si sa nu-mi iasa asa cum vreau?Hm....nu cred pentru ca am experienta in croitorie si am si un curs de design la activ.Intrebam daca ar fi motive mai serioase decat superstitiile sa nu mi-o fac eu.Gen,nu stiu,sa se agite neamurile ca e facuta de mine,sa nu-i convina la soacra etc.etc.
Sardinia_86
Postat pe 23 Martie 2010 18:50
De la: Sardinia, la data 2010-03-23 18:50:51 Apreciez faptul ca vreti sa ajutati si alte fete cu rochia de mireasa vanzand-o pe a voastra dar eu v-am intrebat altceva.Legat de ce spunea o miresica mai sus:de ce consideri ca e periculos s-o fac eu?Ca s-ar putea sa stric materialul si sa nu-mi iasa asa cum vreau?Hm....nu cred pentru ca am experienta in croitorie si am si un curs de design la activ.Intrebam daca ar fi motive mai serioase decat superstitiile sa nu mi-o fac eu.Gen,nu stiu,sa se agite neamurile ca e facuta de mine,sa nu-i convina la soacra etc.etc.


sincer, mi se pare o aberatie, sa imprumuti rochia de mireasa, ma refer la sa o imprumuti de la te miri ce ca se de moda care iti iau sume exorbitante de bani. mai bine cumperi ceva mai ieftin. sau o rochita la mana a doua. parerea mea.
iulik_flore
Postat pe 23 Martie 2010 23:26
De la: BarbieGirl, la data 2010-03-22 16:02:36vroiam sa spun ca o imprumut ..nu inchiriez..GRATIS!!!


Barbie Girl, foarte frumos gestul tau, rar mai vezi asa ceva dar stii ca s-ar putea sa te alegi cu ea distrusa sau sa ramai fara.
iulik_flore
Postat pe 23 Martie 2010 23:27
De la: iulika_flore, la data 2010-03-23 23:26:13
De la: Sardinia, la data 2010-03-23 18:50:51 Apreciez faptul ca vreti sa ajutati si alte fete cu rochia de mireasa vanzand-o pe a voastra dar eu v-am intrebat altceva.Legat de ce spunea o miresica mai sus:de ce consideri ca e periculos s-o fac eu?Ca s-ar putea sa stric materialul si sa nu-mi iasa asa cum vreau?Hm....nu cred pentru ca am experienta in croitorie si am si un curs de design la activ.Intrebam daca ar fi motive mai serioase decat superstitiile sa nu mi-o fac eu.Gen,nu stiu,sa se agite neamurile ca e facuta de mine,sa nu-i convina la soacra etc.etc.


sincer, mi se pare o aberatie, sa imprumuti rochia de mireasa, ma refer la sa o imprumuti de la te miri ce ca se de moda care iti iau sume exorbitante de bani. mai bine cumperi ceva mai ieftin. sau o rochita la mana a doua. parerea mea.


fetelor, ma scuz ptr greseli, acum am vz ce am scris, cred ca era destul de tarziu si eram prea adormita
iulik_flore
Postat pe 25 Martie 2010 00:05
da...m-am gandit si la asta...eu una nu as face una ca asta unei persoane care mi-a intins mana...in plus nu e nimic de laudat ca ai furat rochia de mireasa...m-i se pare aiurea...despre inchiriat nu sfatuiesc pe nimeni...nu inchiriati nici de la alte persona enici de la firme..pentru ca nu se stie ce se poate intampla..nu cunosc nici o mireasa care sa fi terminat nunta cu rochia impecabila...tot se mai face cate o gaurica, se mai pateaza...si cu lumea care iti calca rochia ce faci? ii bati??....o sa platesti la firma aia de la care iti iei rochia mai mult decat daca ai cumpara una noua...parerea mea
BarbieGirl_grace
Postat pe 25 Martie 2010 09:22
referitor la primul mesaj pus la aceasta tema...eu mi-am modificat rochia singura (impreuna cu mama si bunica)...si nu sa intamplat nimic..ingura chestie e sa te pricepi cu adevarat rochia de mireasa nu e orice rochie...e cea mai imp rochie din viata ta...gandeste-te bine..si daca te hotarasti...apucate de treaba...
BarbieGirl_grace
Postat pe 25 Martie 2010 09:24
De la: BarbieGirl, la data 2010-03-25 09:22:17da...m-am gandit si la asta...eu una nu as face una ca asta unei persoane care mi-a intins mana...in plus nu e nimic de laudat ca ai furat rochia de mireasa...m-i se pare aiurea...despre inchiriat nu sfatuiesc pe nimeni...nu inchiriati nici de la alte persona enici de la firme..pentru ca nu se stie ce se poate intampla..nu cunosc nici o mireasa care sa fi terminat nunta cu rochia impecabila...tot se mai face cate o gaurica, se mai pateaza...si cu lumea care iti calca rochia ce faci? ii bati??....o sa platesti la firma aia de la care iti iei rochia mai mult decat daca ai cumpara una noua...parerea mea


asa este!!!!
iulik_flore
Postat pe 25 Martie 2010 23:23
vreau si eu sa imi fac rochia de mireasa la un atelier. stie cineva un atelier bun si ieftin?
EricaMartin
Postat pe 26 Martie 2010 13:48
uitatate peste forumurile vechi..tin minte ca odata cineva a dat niste detalii referitor la un atelier f bun...in orasul meu (Barlad)...e o casa de moda care cu 20 mil iti face aproape orice rochie...lucreaza f bine..
BarbieGirl_grace
Postat pe 27 Martie 2010 08:55
Pentru miresele care vor o rochie scumpa si pe care sa nu dea multi bani - va oferim rochii de mireasa de LUX de inchiriat. Puteti purta o rochie superba la un sfert din pretul ei ! Rochii Pronovias, Demetrios, La Sposa, Maggie Sottero etc puteti gasi la noi la numai 300 - 350 de euro !

www.inchirieri-rochiimireasa.ro
elitemariaj
Postat pe 16 Mai 2010 03:46
parerea mea e sa nu inchiriati rochia de mireasa..se poate intampla orice fetele care au avut nunta cred ca va pot confirma si ele...toata lumea te calca, mai trece unul cu tigara..mai sar stropi de la vreo bautura..nu se stie...iar tu tre sa stai sa platesti dupa aceea o avere..olor le e usor sa spuna ca nu e asa..insa nutile romanesti difera de cele din afara cand esti ca un invitat stai pe scaun 3 ore dupa care pleci in luna de miere...
BarbieGirl_grace
Postat pe 17 Mai 2010 09:48
Buna.Eu am aceasta rochie de mireasa(Galante),mi-am cumparat-o in iulie si cred ca a facut toti banii (chiar daca am ramas fara mobila de bucatarie :) ) Daca momentul nu e depasit si esti inca interesata de ea ,te pot ajuta s-o ai.Este masura 34-36 si inca ff.frumoasa! :)
mail-ul meu : trandafirsimona@yahoo.com

TSL78
Postat pe 16 Septembrie 2010 17:38
Buna ziua

La salonul BestBride de pe str.Tudor Arghezi,nr.22 (in spatele hotelului Intercontinental ) gasiti rochii de mireasa ce poarta semnatura unor designer celebri: Maggie Sottero,Benjamin Roberts,Pronuptia Paris,Mori Lee,Scarlett Collection.

Oferim si serviciul de inchiriere a rochitelor de mireasa cu preturi incepand de la doar 350 RON !!!
bestbride
Postat pe 10 Noiembrie 2010 15:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lenjerie intima 1 De la: levant 27 Ianuarie 2010 09:32
Foto Video Trash The Dress 1 De la: eunescu09 30 Octombrie 2009 07:52
Vand rochie de mireasa stil REGAL 1 De la: I_Gavrilovici 18 Martie 2010 12:35
Zambetul tau pentru eternitate. 1 De la: eunescu09 26 August 2009 08:24
Vand rochie de mireasa deosebita!!! 1 De la: kudika407723 14 Iunie 2011 13:04