Setari Cookie-uri

neintelegere

buna ma numesc flori si am 24 de ani. locuiesc cu viitorul meu sot care are 2 copi dintro casatorie anterioara la divort instanta a hotarat ca, copii sa ramana la mama.el sufera foarte mult dupa ei si mia spus ca se gandeste la orice sa aiba din nou copii langa el. pe fosta sotie adica mama copiilor nu o mai doreste langa el dar mia spus ca prefera sa traiasca cu ea in chin dar sa aiba copii langa el. ce sfaturi imi dati ca sa nu imi pierd viitorul sot pe cre il iubesc enorm de mult si sunt foarte disperata nu stiu ce sa mai fac ca sa nu il pierd. astept raspunsuri.
flory_dany_86
Postat pe 11 Aprilie 2010 22:44
1. Eu l-as sfatui pe om sa se intoarca la copiii lui. Ti-o fi tie greu dar copiilor le e si mai greu. Si lui ii e si mai greu fara ei.

2. La varsta asta nu poti sa te gandesti ca nu ai nicio sansa si sa-ti fie teama ca ramai singura. De-asta nici nu ai de ce sa fii disperata. Daca ai sa procedezi corect acum, in ciuda faptului ca ti-e greu, ai sa ai constiinta linistita toata viata. Nerezolvarea unei situatii complicate nu este decat o sursa de suferinta prelungita, nu te baza pe miracole.

3. Controleaza-ti emotiile. Isteria nu ajuta pe nimeni. Lipsa de control emotional e apanajul prostilor, e dizgratioasa si enervanta pentru ceilalti. Fii desteapta si eleganta.

4. Ocupa-ti timpul pe care il vei castiga dupa despartire cu slefuirea ta, astfel incat sa devii mai dezirabila pentru un barbat. Mai ales ca tu nu poti aspira la barbati de calitate cata vreme nu cunosti bine limba romana. Daca vei fi o doamna, vei avea parte de un domn, vei fi curtata de oameni de calitate. Daca ramai semi-analfabeta nu se vor uita la tine decat niste amarati.

5. Invata sa te descurci pe cont propriu. Obtine un job care sa te ajute sa traiesti decent. Repet, e foarte important, daca nu inveti sa scrii, n-ai nicio sansa. Nu vei depasi nivelul de vanzatoare pe salariu minim.

Esti tanara, ai toata sansele din lume. Numai sa nu-ti fie lene.
errinne
Postat pe 12 Aprilie 2010 10:49
De la: flory_dany_86, la data 2010-04-11 22:44:22buna ma numesc flori si am 24 de ani. locuiesc cu viitorul meu sot care are 2 copi dintro casatorie anterioara la divort instanta a hotarat ca, copii sa ramana la mama.el sufera foarte mult dupa ei si mia spus ca se gandeste la orice sa aiba din nou copii langa el. pe fosta sotie adica mama copiilor nu o mai doreste langa el dar mia spus ca prefera sa traiasca cu ea in chin dar sa aiba copii langa el. ce sfaturi imi dati ca sa nu imi pierd viitorul sot pe cre il iubesc enorm de mult si sunt foarte disperata nu stiu ce sa mai fac ca sa nu il pierd. astept raspunsuri.


buna! imi pare rau prin ce treci, este greu sa fi langa un om care are un trecut cu o alta femeie si mai ales cu copii! eu am crescut fara tatal meu biologic, deoarece a plecat cu o alta femeie. dar toata viata lui a stat la 2 blocuri distanta de mine, iar eu stiam de el. sincer sa-ti spun nu i-am simtit absolut deloc lipsa. mama si-a refacut viata alaturi de un om minuntat, pe care il consider tatal meu..defapt nu-l consider, chiar este!
in legatura cu tine, eu zic ca un om nu poate sta luanga o femeie doar pentru a fi alaturi de copii. Acum gandeste asa doar ca ii e foarte dor de copii, dar nu poti trai langa o femeie doar pentru copi! iti doresc numai bine si sa iti rezolvi problemele!te pup
chetegalina
Postat pe 24 Aprilie 2010 18:14
Tu chir vrei si poti sa cresti accei copii cu dragoste si sa le oferiun sprijin real? Sau doar il iubesti pe el?
grace003710
Postat pe 28 Aprilie 2010 09:26
dar fosta lui sotzie vrea sa se intoarca la el?? sau se gandeste sa`si refaca viatza cu altcineva?

eu zik sa incerci sa te pui si in locul ei... dak si u o sa ai unu-doi copii cu el si dupa o sa te lase si pe u sa se duca la alta?
an_ny_ta
Postat pe 29 Aprilie 2010 08:43
Ajutati-ma cu un sfat!Trebuia sa am nunta pe 28 aug 2010(stabilit cu restaurant si formatia di aprilie 2009-arvuna)Acum pe 29 martie a murit tatal lui,voi ce parere aveti sa continuam sau nu?L-am lasat pe el sa decida desi asteptam un raspuns afirmativ,eu am fost pt a continua.La priveghi sora lui vorbea cu o persoana si ii spunea ca nu are cum sa continuie nunta sub nici o forma,ca maica-sa nu are nici un venit si cu ce traieste pana peste 2 ani cand va iesi la pensie?Toata povestea a fost de fata cu mine,el nefiind acolo.Noi urma sa ne mutam in apart pe care el la luat acum 3 ani,si pe care noi l-am facut la cheie.Pe 26 apr mi-a spus ca a vb cu sora lui si ca nu mai fc nimic ,iar banii de la rest ni da ea,ca va fc ea botezulcopilului ei in localul nostru.Mi-a picat fata.I-am spus sa ramana cu sora-sa ca eu daca nu fac pe 28 nu voi mai fc niciodata cu el. El ma tot roaga,sa ne impacam dar nu renunta la orgoliul de a face nunta.Voi ce ziceti?
gabita_grace
Postat pe 29 Aprilie 2010 16:33
De la: gabita, la data 2010-04-29 16:33:32Ajutati-ma cu un sfat!Trebuia sa am nunta pe 28 aug 2010(stabilit cu restaurant si formatia di aprilie 2009-arvuna)Acum pe 29 martie a murit tatal lui,voi ce parere aveti sa continuam sau nu?L-am lasat pe el sa decida desi asteptam un raspuns afirmativ,eu am fost pt a continua.La priveghi sora lui vorbea cu o persoana si ii spunea ca nu are cum sa continuie nunta sub nici o forma,ca maica-sa nu are nici un venit si cu ce traieste pana peste 2 ani cand va iesi la pensie?Toata povestea a fost de fata cu mine,el nefiind acolo.Noi urma sa ne mutam in apart pe care el la luat acum 3 ani,si pe care noi l-am facut la cheie.Pe 26 apr mi-a spus ca a vb cu sora lui si ca nu mai fc nimic ,iar banii de la rest ni da ea,ca va fc ea botezulcopilului ei in localul nostru.Mi-a picat fata.I-am spus sa ramana cu sora-sa ca eu daca nu fac pe 28 nu voi mai fc niciodata cu el. El ma tot roaga,sa ne impacam dar nu renunta la orgoliul de a face nunta.Voi ce ziceti?


Adica tu sa nu faci nunta dar sora-sa sa faca petrecere???? Ea nu poate sa isi boteze copilul si atat?? sau ea nu tine doliu? mda e nasol cand ai totul pregatit si vine o veste d-asta si te da cu totul peste cap.Eu zic sa vb cu logodnicul tau sa ii pui si problema asta.Stiu ca tu ti-ai dori sa continuati cu nunta si ai dreptate intr-un fel viata merge inainte mortii nu se mai intorc.Dar eu o tin pe a mea, ea cum poate sa faca botez iar voi nu puteti sa faceti nunta :-?. Cel mai bine e sa vb pt alta data la restaurant :) ca sa nu pierdeti banii. Imi pare rau pentru ce ti se intampla :( Dar acum asta nu inseamna ca trebuie sa dai cu piciorul fericirii.Vorbeste cu el, trebuie sa va intelegeti reciproc.
Multa bafta!
angel_ou_demon_grace
Postat pe 29 Aprilie 2010 20:29
exact asta ma deranjat foarte mult,nu a fost pentru amandoi tata?Ea de ce poate si el nu?
gabita_grace
Postat pe 30 Aprilie 2010 11:27
De la: gabita, la data 2010-04-30 11:27:28exact asta ma deranjat foarte mult,nu a fost pentru amandoi tata?Ea de ce poate si el nu?


Uite astazi am vorbit cu un unchi de-al meu care este preot si l-am intrebat de problema ta cu nunta. Si a zis ca poti foarte bine sa iti faci nunta dar daca el vrea sa tina doliu poate sa nu danseze.Dar acelasi lucru la zis si el, sora lui cum poate sa faca petrecere? ca tot dantzuiala e. A zis ca nunta si botezul tre sa fie un prilej de bucurie pentru ca 2 persoane se unesc sa isi formeze propria familie iar botezul e bucuria de a aduce pe lume un copil. Tatal lui sunt sigura ca de acolo de sus e alaturi de el.Iti urez multa bafta
angel_ou_demon_grace
Postat pe 30 Aprilie 2010 12:57
De la: gabita, la data 2010-04-29 16:33:32Ajutati-ma cu un sfat!Trebuia sa am nunta pe 28 aug 2010(stabilit cu restaurant si formatia di aprilie 2009-arvuna)Acum pe 29 martie a murit tatal lui,voi ce parere aveti sa continuam sau nu?L-am lasat pe el sa decida desi asteptam un raspuns afirmativ,eu am fost pt a continua.La priveghi sora lui vorbea cu o persoana si ii spunea ca nu are cum sa continuie nunta sub nici o forma,ca maica-sa nu are nici un venit si cu ce traieste pana peste 2 ani cand va iesi la pensie?Toata povestea a fost de fata cu mine,el nefiind acolo.Noi urma sa ne mutam in apart pe care el la luat acum 3 ani,si pe care noi l-am facut la cheie.Pe 26 apr mi-a spus ca a vb cu sora lui si ca nu mai fc nimic ,iar banii de la rest ni da ea,ca va fc ea botezulcopilului ei in localul nostru.Mi-a picat fata.I-am spus sa ramana cu sora-sa ca eu daca nu fac pe 28 nu voi mai fc niciodata cu el. El ma tot roaga,sa ne impacam dar nu renunta la orgoliul de a face nunta.Voi ce ziceti?


Gabita, sa-ti spun ceva: viii cu viii si mortii cu mortii. Daca s-ar fi intamplat cu 2 zile inainte de nunta, mai ziceam sa nu mai faceti nunta, dar din martie pana in august e destul ca sa se vindece de suferinta, daca e asa. Iar el ar trebui sa hotarasca lucrurile astea impreuna cu tine, nu cu sora-sa.
miresssssica
Postat pe 30 Aprilie 2010 17:35
De la: miresssssica, la data 2010-04-30 17:35:43
De la: gabita, la data 2010-04-29 16:33:32Ajutati-ma cu un sfat!Trebuia sa am nunta pe 28 aug 2010(stabilit cu restaurant si formatia di aprilie 2009-arvuna)Acum pe 29 martie a murit tatal lui,voi ce parere aveti sa continuam sau nu?L-am lasat pe el sa decida desi asteptam un raspuns afirmativ,eu am fost pt a continua.La priveghi sora lui vorbea cu o persoana si ii spunea ca nu are cum sa continuie nunta sub nici o forma,ca maica-sa nu are nici un venit si cu ce traieste pana peste 2 ani cand va iesi la pensie?Toata povestea a fost de fata cu mine,el nefiind acolo.Noi urma sa ne mutam in apart pe care el la luat acum 3 ani,si pe care noi l-am facut la cheie.Pe 26 apr mi-a spus ca a vb cu sora lui si ca nu mai fc nimic ,iar banii de la rest ni da ea,ca va fc ea botezulcopilului ei in localul nostru.Mi-a picat fata.I-am spus sa ramana cu sora-sa ca eu daca nu fac pe 28 nu voi mai fc niciodata cu el. El ma tot roaga,sa ne impacam dar nu renunta la orgoliul de a face nunta.Voi ce ziceti?


Gabita, sa-ti spun ceva: viii cu viii si mortii cu mortii. Daca s-ar fi intamplat cu 2 zile inainte de nunta, mai ziceam sa nu mai faceti nunta, dar din martie pana in august e destul ca sa se vindece de suferinta, daca e asa. Iar el ar trebui sa hotarasca lucrurile astea impreuna cu tine, nu cu sora-sa.



Da asta am zis si eu, dar acum nu poate sa oblige baiatul sa se insoare :( trebuie sa vb cu el pana la urma trebuie sa te inteleaga si pe tine.Daca la anu ii moare altcineva ce faceti? din cate am vazut si tu ai avut ceva inmormantari la tine in familie dar tu ai zis sa mergi mai departe. Ia-l usurel de manuta si stati de vb si spune-i ca pe tine nu te intereseaza ca el sa discute chestiile astea cu sora lui ca nu ramane cu ea ci cu tine. Mi s-a pus pata pe sora-sa :)) Iar treaba e urmatoarea referitor la maica-sa .. De ce nu o ajuta fie-sa? daca mai are 2 ani pana la pensie :-? de ce mereu trebuie ca baiatul sa ajute parintii. Iar doliu o sa tina mereu in suflet. Nu stiu ce sa iti mai zic, e o situatie nasoala, pentru ca tu ai pus suflet ..
Iti doresc multa bafta si astept vesti de la tine
angel_ou_demon_grace
Postat pe 30 Aprilie 2010 18:06
Va multumesc din suflet ca imi sunteti aproape,va pup pe toate.Vza mai tin la curent cu toate.
gabita_grace
Postat pe 1 Mai 2010 08:22
De la: flory_dany_86, la data 2010-04-11 22:44:22buna ma numesc flori si am 24 de ani. locuiesc cu viitorul meu sot care are 2 copi dintro casatorie anterioara la divort instanta a hotarat ca, copii sa ramana la mama.el sufera foarte mult dupa ei si mia spus ca se gandeste la orice sa aiba din nou copii langa el. pe fosta sotie adica mama copiilor nu o mai doreste langa el dar mia spus ca prefera sa traiasca cu ea in chin dar sa aiba copii langa el. ce sfaturi imi dati ca sa nu imi pierd viitorul sot pe cre il iubesc enorm de mult si sunt foarte disperata nu stiu ce sa mai fac ca sa nu il pierd. astept raspunsuri.



de cat timp va cunoasteti si ce varsta are el?Si apoi ,tu te vezi mama a 2 copii care nu sunt ai tai?copii care iti va vorbi mereu de mama lor?crezi ca a-i suporta sa o tot vezi pe mama copiilor "viitorului tau sot" saptamanal?Crezi ca va fii totul plin de intelegere?Hai sa ne gandim ca daca el a zis ca ar fii in stare sa traiasca alaturi de fosta sotie in chinuri pt copii,de ce nu o face ?De ce nu a ramas?Mie sincer nu-mi miroase a bine.Adio dar raman cu tine,sau?Sincer ,cu mana pe inima iti spun ,esti tanara ,ai toata viata inainte ,fa-ti copii tai.Raspunde la intrebarilede mai sus si incearca sa le gandesti logic.Niciodata nu va fii al tau .Prioritari pt el sunt copii din ce-mi spui tu .Tu vei fii mereu pe locul 5..7..10??Nu vei face fata .Dar alegerea este a ta.Gandeste-te.Pup
kmykmy_grace
Postat pe 8 Mai 2010 18:30
tarot_healthy
Postat pe 11 Mai 2010 15:06
http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=mellynda&id_user=16713
flavystyle
Postat pe 12 Mai 2010 00:24
pentru domnisoara flori: cunosc cazuri in care el este la a doua casnicie, are un copil din cea anterioara si, culmea, reuseste sa impace lucrurile de minune.. adica isi iubeste actuala sotie si copiii.. atat.. cunosc cazuri in care mereu vine vorba de fosta, de ce putea sa fie, bla bla bla.. acum, tu il cunosti mai bine.. cam pe unde se incadreaza? mi se pare un om minunat ca isi iubeste copiii, pana la sacrificiu insa nu trebuie confundat sacrificiul, cu prostia.. 'fericirea' copiilor, contra nefericirea lui? sau cum ar veni? in primul rand, sa iti raspunzi tu la cateva intrebari: 1. Ai fi in stare sa ii iubesti copiii, sa ii consideri parte din familia TA? 2. Poti gasi solutii la durerea lui? (poate vizita saptamanala, vacante petrecute cu ei, ce stiu eu..
KALI03
Postat pe 17 Mai 2010 03:17
pentru domnisoara flori: cunosc cazuri in care el este la a doua casnicie, are un copil din cea anterioara si, culmea, reuseste sa impace lucrurile de minune.. adica isi iubeste actuala sotie si copiii.. atat.. cunosc cazuri in care mereu vine vorba de fosta, de ce putea sa fie, bla bla bla.. acum, tu il cunosti mai bine.. cam pe unde se incadreaza? mi se pare un om minunat ca isi iubeste copiii, pana la sacrificiu insa nu trebuie confundat sacrificiul, cu prostia.. 'fericirea' copiilor, contra nefericirea lui? sau cum ar veni? in primul rand, sa iti raspunzi tu la cateva intrebari: 1. Ai fi in stare sa ii iubesti copiii, sa ii consideri parte din familia TA? 2. Poti gasi solutii la durerea lui? (poate vizita saptamanala, vacante petrecute cu ei, ce stiu eu)..
KALI03
Postat pe 17 Mai 2010 03:17
pentru domnisoara flori: cunosc cazuri in care el este la a doua casnicie, are un copil din cea anterioara si, culmea, reuseste sa impace lucrurile de minune.. adica isi iubeste actuala sotie si copiii.. atat.. cunosc cazuri in care mereu vine vorba de fosta, de ce putea sa fie, bla bla bla.. acum, tu il cunosti mai bine.. cam pe unde se incadreaza? mi se pare un om minunat ca isi iubeste copiii, pana la sacrificiu insa nu trebuie confundat sacrificiul, cu prostia.. 'fericirea' copiilor, contra nefericirea lui? sau cum ar veni? in primul rand, sa iti raspunzi tu la cateva intrebari: 1. Ai fi in stare sa ii iubesti copiii, sa ii consideri parte din familia TA? 2. Poti gasi solutii la durerea lui? (poate vizita saptamanala, vacante petrecute cu ei, ce stiu eu)..
KALI03
Postat pe 17 Mai 2010 03:17
imi cer scuze pentru repetarea mesajului.. ma omoara tehnologia asta.. :)
KALI03
Postat pe 17 Mai 2010 03:42
Ai 24 de ani. eu zic sa te gandesti bine daca vrei sa ti legi viata de un om care mai ae 2 copii.am si eu o rietena care -a casatorit asa . acum au si i copilul lor.,si des si -ar mai dori unul , 4 e deja cm mult. in fiecare eekend cei 2 copii sunt la ei, la fel si in concedii. La un moment dat osa ajunga sa te dernjeze treaba asta.


iar pt fata cu nunta, eu zic sa-l inteleaga si pe el.e o durere foarte mare sa ti pierzi un parinte. preferi o nnta cu un mire trist?doar ca sa ti saisfaci orgoliul?E posibil ca in ziua nuntii sa apara regretele ca nu e si tatal lui alaturi de el i sa se duca naibii toata nunta. mi bine o amanati.
happycorazon
Postat pe 17 Mai 2010 09:14
am postat un mesaj ieri ca raspuns la problema fetei cu nunta.. vad ca nici pana azi nu mi-a aparut.. si am dat sa fie postat.. in schimb, mi-au aparut alte trei identice.. fain.. o iau de la capat.. pe scurt, de data asta: fa nunta la anul, daca il iubesti si respecti.. nu trebuie sa tii doliu, dar gandeste-te ca era tata socru.. respecta alegerea viitorului sot.. da, iubitul meu, ai dreptate.. asa facem.. si pentru ca stiu ca si surioara ta simte la fel si ar vrea sa tina doliu, eu zic sa lasam banii pentru sala, mutam numai data.. nu o mai complicam si pe ea.. faci tu cumva, subtil de tot, sa nu ii iasa ei planurile.. caci, sincer, chiar mi se pare aiurea sa faca petrecere de botez la sala.. si tu sa stai asa, pana la anul.. fie insa, daca il iubesti, faci asta.. fara a dramatiza deloc, din contra, te arati atata de intelegatoare si prietenoasa cu familia lui.. ca el o sa inceapa singur sa isi puna intrebari in privinta surioarei.. daca e baiat destept! te pup

P.S.: E doar o parere - neavizata! ;)
KALI03
Postat pe 17 Mai 2010 22:54
GangstaTear iti multumesc din tot sufletul pentru sfatul tau,exact asa am facut am mutat doar data nuntii(18 iunie 2011)mai e f mult dar asta e ,abia avem timp sa ne mai plimbam,distram ca dupa ce ne vom muta vor veni greutatile de familie si nu va mai fi ca acum.Incerc sa fiu asa vicleana cum mi-ai zis tu.Va pip
gabita_grace
Postat pe 22 Mai 2010 09:36
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204 sau www.nuntacluj.page.tl
cj25har
Postat pe 16 Iunie 2010 13:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fetelor vreau sa imi vand rochita de mireasa 4 De la: charolina99_yahoo_com 31 Martie 2014 15:38
buna 1 De la: kudika371183 24 Februarie 2011 20:02
familie unita ? 8 De la: cj25har 4 Iunie 2010 13:07
nunta in sine 7 De la: cj25har 4 Iunie 2010 12:45
la ce momente speciale v-ati gandit pt seara nuntii? 77 De la: redroxace 4 Noiembrie 2009 00:40