Setari Cookie-uri

Cum sa il opresc de bautura?

DIN CAUZA VOASTRA SE APUCA DE BAUTURA,CA NU BEAU TOTI...
GODZILA
Postat pe 18 Noiembrie 2011 23:09
De la: GODZILA, la data 2011-11-18 23:09:22DIN CAUZA VOASTRA SE APUCA DE BAUTURA,CA NU BEAU TOTI...

Cata rautate,ai fost cumva ranit in dragoste?
broscoiu
Postat pe 18 Noiembrie 2011 23:21
De la: broscoiu, la data 2011-11-18 23:21:54
De la: GODZILA, la data 2011-11-18 23:09:22DIN CAUZA VOASTRA SE APUCA DE BAUTURA,CA NU BEAU TOTI...

Cata rautate,ai fost cumva ranit in dragoste?
...CA NU BEAU TOTI
GODZILA
Postat pe 18 Noiembrie 2011 23:26
si eu ma aflu cam in aceeiasi situatie ca si tiner ca totu va fii .nu stiu ce sa mai fac.are perioade cind nu pune garm de bautura in gura apoi revine si bea pina la ultimul ban din casa.nul mai intereseaza ca nu avem ce minca.am incercat in toate felurile sal fac sa inteleaga ca nu e bine ptr el ceea ce face si ca ma distruge psihic si pe mine dar cind bea nu ai cu cin e sa te intelegi.inebuneste.se transforma e foarte violent si nu mai gindeste.il iubesc f f mult dar nu stiu cit voi mai putea sa continui asa.am incercat sa plec dar nu am reusit sa stau prea mult timp plecata.am sperat si sper sa inteleaga ca nu e buna bautura
cind bea nu mai pot de nervi zic ca plec si ma duc la dracu dar a doua ,a treia zii cind revine la realitate si ai cu cine vb ma intorc din drum si sper ca totul va fii bine.bautura e boala grea si nu cred ca se poate lasa daca nu are vointa.intrun timp ma apucasem si eu sa beau si faceam numai rele vro 3 luni eram zii de zii beata dar am realizat ca in primul rind imi fac mie rau si mam oprit.dar asta doar cu vointa mea.la al meu nu cred ca mai sunt seanse asa ca gindestete bine la ce vrei sa faci.gindestete ca ai un copil care nu are nici o vina si nu merita sa traiasca in mediul asta pentu cai cauzeaza f mult.iti doresc tot binele din viata
kudika_17209
Postat pe 29 Septembrie 2012 20:04
De la: kudika_17209, la data 2012-09-29 20:04:58si eu ma aflu cam in aceeiasi situatie ca si tiner ca totu va fii .nu stiu ce sa mai fac.are perioade cind nu pune garm de bautura in gura apoi revine si bea pina la ultimul ban din casa.nul mai intereseaza ca nu avem ce minca.am incercat in toate felurile sal fac sa inteleaga ca nu e bine ptr el ceea ce face si ca ma distruge psihic si pe mine dar cind bea nu ai cu cin e sa te intelegi.inebuneste.se transforma e foarte violent si nu mai gindeste.il iubesc f f mult dar nu stiu cit voi mai putea sa continui asa.am incercat sa plec dar nu am reusit sa stau prea mult timp plecata.am sperat si sper sa inteleaga ca nu e buna bautura
cind bea nu mai pot de nervi zic ca plec si ma duc la dracu dar a doua ,a treia zii cind revine la realitate si ai cu cine vb ma intorc din drum si sper ca totul va fii bine.bautura e boala grea si nu cred ca se poate lasa daca nu are vointa.intrun timp ma apucasem si eu sa beau si faceam numai rele vro 3 luni eram zii de zii beata dar am realizat ca in primul rind imi fac mie rau si mam oprit.dar asta doar cu vointa mea.la al meu nu cred ca mai sunt seanse asa ca gindestete bine la ce vrei sa faci.gindestete ca ai un copil care nu are nici o vina si nu merita sa traiasca in mediul asta pentu cai cauzeaza f mult.iti doresc tot binele din viata



Pacat,ori de cate ori aflu sau citesc astfel de tragedii familiale,intreb cat de mult mai poate duce,o femeie,o asemenea povara,,si ea,viata,imi raspunde ,ca enorm de mult!!
kudika_15804
Postat pe 29 Septembrie 2012 20:09
Buna,

Am si eu o intrebare, daca sotul meu bea in fiecare seara cate 1-2 sau chiar 3 beri iar in weekend cate o sticla de wisky, inseamna ca a devenit alcoolic?
floryna_l_lazy
Postat pe 11 Noiembrie 2012 00:05
Din pacate problema bauturii devine foarte serioasa la barbati de la o varsta nu stiu de ce , nu inteleg. Unii pot intelege cu una cu doua , altii sunt dependenti , un sfat de la o persoana care a reusit sa treaca peste eu zic ca este o slutie , sau mersul la doctor impreuna.
kudika_17683
Postat pe 14 Decembrie 2012 21:32
De la: floryna_l_lazy, la data 2012-11-11 00:05:24Buna,

Am si eu o intrebare, daca sotul meu bea in fiecare seara cate 1-2 sau chiar 3 beri iar in weekend cate o sticla de wisky, inseamna ca a devenit alcoolic?
nu,inseamna ca vrea sa scape de tine...
kudika_22593
Postat pe 14 Decembrie 2012 22:25
Bautura si tigarile sant ca un drog,cine se apuca cu greu se mai lasa!!!
Titanika
Postat pe 14 Decembrie 2012 23:45
Aproape....e doar inceputul....!!!
marika_maria
Postat pe 15 Decembrie 2012 00:06
Aceasta sectiune gazduieste lista Fotografilor Premium de Nunta din Romania. Madvideo.ro este colaborator direct cu toti fotografii afisati in aceasta categorie. Mentionam ca madvideo.ro nu impune achizitionarea de servicii complete foto video. Pentru fiecare fotograf listat exista link catre site-ul oficial al acestuia. Ordinea listarii este filtrata de “Buget” si “Data Inscrierii”. In momentul contactarii unuia dintre fotografi, nu uita sa specifici site-ul de referinta “ http://madvideo.ro/fotograf-de-nunta/ “
kudika_32791
Postat pe 1 Mai 2013 06:24
De la: floryna_l_lazy, la data 2012-11-11 00:05:24Buna,

Am si eu o intrebare, daca sotul meu bea in fiecare seara cate 1-2 sau chiar 3 beri iar in weekend cate o sticla de wisky, inseamna ca a devenit alcoolic?


Da.
kudika_32792
Postat pe 1 Mai 2013 09:11
De la: kudika_17209, la data 2012-09-29 20:04:58si eu ma aflu cam in aceeiasi situatie ca si tiner ca totu va fii .nu stiu ce sa mai fac.are perioade cind nu pune garm de bautura in gura apoi revine si bea pina la ultimul ban din casa.nul mai intereseaza ca nu avem ce minca.am incercat in toate felurile sal fac sa inteleaga ca nu e bine ptr el ceea ce face si ca ma distruge psihic si pe mine dar cind bea nu ai cu cin e sa te intelegi.inebuneste.se transforma e foarte violent si nu mai gindeste.il iubesc f f mult dar nu stiu cit voi mai putea sa continui asa.am incercat sa plec dar nu am reusit sa stau prea mult timp plecata.am sperat si sper sa inteleaga ca nu e buna bautura
cind bea nu mai pot de nervi zic ca plec si ma duc la dracu dar a doua ,a treia zii cind revine la realitate si ai cu cine vb ma intorc din drum si sper ca totul va fii bine.bautura e boala grea si nu cred ca se poate lasa daca nu are vointa.intrun timp ma apucasem si eu sa beau si faceam numai rele vro 3 luni eram zii de zii beata dar am realizat ca in primul rind imi fac mie rau si mam oprit.dar asta doar cu vointa mea.la al meu nu cred ca mai sunt seanse asa ca gindestete bine la ce vrei sa faci.gindestete ca ai un copil care nu are nici o vina si nu merita sa traiasca in mediul asta pentu cai cauzeaza f mult.iti doresc tot binele din viata


Sper sa reusesti sa te desparti de acel alcoolic, macar din dragoste pentru copilul tau. Niciun copil nu merita sa traiasca sub acelasi acoperis cu un parinte dependent de alcool sau de droguri.

Personalitatea copilului tau e in plina formare, daca el vede la voi doi ca beti, ca va injurati, ca nu aveti ce manca pentru ca tatal toaca banii pe bautura, ce exemplu va lua el de la voi, ce se va alege de viitorul lui?

Nu ruina viitorul copilului si desparta-te definitiv de iubitul sau sotul tau.
kudika_32792
Postat pe 1 Mai 2013 09:16
Ati incercat grupurile Alcoolicilor Anonimi?

Aflati mai multe la adresa: http://www.alcooliciianonimi.ro
kudika_969380
Postat pe 23 Iunie 2014 01:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help!!!!!! 1 De la: MONYK_ADRIANA 21 Septembrie 2009 10:30
Casa in Bucovina 1 De la: rox_rbz 8 Decembrie 2011 18:05
rochie de inchiriat 2 De la: silvestra 7 Martie 2009 16:01
iubirea mea, iubitel, pui, pufulete, ciocolatica mea, grasutu` meu, dragul meu .....cum ne alintam iubitul? 13 De la: flore 23 Iunie 2010 21:07
VAND ROCHIE DE NASA ERSA ATELIER 2 De la: cassey_tarot 18 Mai 2010 14:33