Setari Cookie-uri

iubire imposibila

buna fetelor sunt Angel, traiesc ceva ce nu pot descrie.Sunt casatorita de 16 ani am 2 copii frumosi ,sotul meu este singurul barbat din viata mea, anul trecut mi s/a intamplat ceva ,treceam printr/o perioada f grea din viata mea la momentul respectiv am primit sms de la un barbat kum k ma place f mult al cunosteam .....si am inceput sa vrb. prin sms foarte des dar ....nu am accepta niciodata sa ma intalnesc cu el, iar el a acceptat pana sunt eu pregatita sa accept .Avem un an de cand vorbim doar la telef. si nu ne/am intalnit niciodata nu k nu mi/as fii dorit chiar f mult ,din tot sufletul dar imi erea teama pentru k si el are familie si copii, si in primul rand nu am dorit sa/mi insel sotul.Am luat decizia k nu are rost sa mai vrb.eu nu o sa pot niciodata sa/mi insel sotul, dar decand s/a incheiat totul simt k ma topesc de dorul lui (de vocea lui mai bine spus)nu stiu ce sa fak ,sufar enorm ..........nu stiu ce se intampla k mine ...oare m/am indragostit de el de vocea lui?.......nu stiu daca si el simte la fel.........am preferat sa sufar doar eu decat sa sufera alti.Spuneti/mi ce sa fac
grace008730
Postat pe 10 Mai 2010 13:54
Eu zic sa-ti vezi de viata ta si sa incerci sa te duci intr-o vacanta cu sotul fara copii ...sa-ti schimbi nr de tel si sa vezi daca iti mai iubesti sotul sau nu ...
Din cate spui tu il iubesti pe sotul tau si nu vrei sa il inseli dar eu vorbitul la telefon tot inselat il consider, la fel ca vorbitul pe messenger sau mailuri si alte chestii care dureaza atat de mult timp.... ca nu vorbesti cu un prieten comun sau cu un fost coleg de clasa de fata cu sotul tau ... ai o relatie extraconjugala. Crezi ca daca sotul tau afla ca vorbesti la telefon cu alt barbat nu o sa se simta inselat?
Pe tipul asta nici nu il cunoasti, la telefon ca si pe internet poti sa spui toate minciunile care iti vin in minte si ar fi urat sa descoperi ca nu e chiar asa cum il stiai tu si sa fii dezamagita de realitate.
rocsanyk3
Postat pe 10 Mai 2010 15:33
Problema este k il cunosk a lucrat unde lucrez eu ,dar nu am schimbat cu el atunci nici 3 vorbe ,dupa ce a plecat de aici a inceput sa trimita sms si sa ma sune ,treceam printr/o perioada grea ma certasem k sotul meu care alesese pe altcineva in locul meu si al copiilor , poate si asta a fost motivul de am acceptat sa vrb. k acest barbat.Ma intrebai cum se simte sotul meu daca ar afla , probabil nu bine dar..........el decate ori m/a inselat si eu am trecut cu vederea de dragul lui si al copiilor,cand am avut nevoie de el nu a fost langa mine , noi femeile trebuie sa ne sacrificam totdeauna ptr. familie ,dar ei de ce nu o fak?
grace008730
Postat pe 11 Mai 2010 16:51
pai cum eu nu sunt ghicitoare nu aveam de unde sa stiu ca el te-a inselat ....din mesajul tau se intelege ca aveti 2 copii e singurul barbat... relatia perfecta si el barbatul perfect care nu merita inselat, totul ok timp de 16 ani pana sa apara tipul cu mesajele in peisaj ...
daca spui ca sotul tau nu te respecta ca sotie, te-a inselat si nu esti fericita langa el poti sa-ti gasesti pe cineva dar inainte sa iesi cu acest barbat ar fi bine sa te informezi ce fel de relatie are el cu sotia si daca sunt o familie normala sa nu continui cu mesaje chiar daca el te cauta ...
rocsanyk3
Postat pe 11 Mai 2010 18:34
Mersi pertu raspuns , nu stiu cat de multa incredere pot sa am in acest barbat nu il conosc atat de bine ......probabil el vrea doar o aventura ,.......nu stiu cat de bine se intelege cu sotia lui ,si am preferat sa rup legatura cu el definitiv sunt niste copii la mijloc si nu vreau sa sufere,am preferat sa sufar in continuare si sa raman alaturi de sotul meu.
I/am m/ai dat o sansa sotului ptr. copii ,chiar daca sufar eu si ma gandesc la acel o data trebuie sa trec peste asta .
grace008730
Postat pe 12 Mai 2010 11:22
Buna ,nu stiu ce sa mai fac .......m/a sunat si eu kum nu am putut rezista am raspuns si a zis chiar daca a fost deacord sa nu mai vrb.la telf. nu poate renunta la mine ai erea dor sa ma auda ,Nu stiu ce sa mai fac sunt intr/o mare dilema imi fac singura rau ,de ce nu pot sa n/ui mai raspund la telf.?
grace008730
Postat pe 14 Mai 2010 13:51
Trebuie sa iei o decizie ... Ori cu el ori fara el. Ai o varsta si tu nu mai esti copil ... esti responsabila de faptele tale. Te-ai gandit la cum ar rectiona el daca ar afla nevasta-sa? Crezi ca ar renunta la ea ca sa te sune in continuare sau si-ar schimba nr de tel si i-ar zice ca ai fost doar o lipsa de ocupatie...Daca crezi ca poti sa-i ierti infidelitatile sotului tau ramai pentru familie dar daca nu esti fericita refati viata ori langa telefonist ori langa oricare altul care te face fericita. Daca continui asa o sa suferi tot tu si nu o sa poti sa fii linistita
rocsanyk3
Postat pe 15 Mai 2010 10:09
Cred ca pana la urma tot il vei insela, daca nu cu asta, cu altul, pentru ca in sufletul tau nu il ierti pt escapadele lui, si esti si constienta, ca asta se va intampla cat vei trai cu el. Daca vei avea o legatura cu un barbat insurat, ori mai devrema, ori mai tarziu nevasta-sa va afla si daca ai fantezie, iti dai seama ce va trebui sa auzi de la ea! Si culmea e ca vei sti ca are si dreptate! Daca esti curioasa inceearca!
Evike_grace
Postat pe 29 Mai 2010 18:16
lol daca sotul tau te testeaza daca a pus el pe cineva sa te sune si sa te verifice
looolll trebuia sa ii spui asa de la bun inceput dupa mine si asta e tot ca genu de inselaciune
minciuna
dar ai o familie si un barbat ce a dorit sa aiba o famnilie cu tine si tu acum o strici si va suferi fata si baiatu deci e mult ca tu de un an sa vb cu alt barbat
regret dar ai gresit si pana sa nu afle sotu tau de la alta persoana eu iti sugerez sa ii spui tu de treaba asta


rricarda2003
Postat pe 31 Mai 2010 19:34
Draga mea, nimic din tot ce-i pe pamantul asta, bun sau rau, nu-i mai important pentru tine ca persoana ta. Si nu uita un lucru: n-ai decat o viata. Nici mai mult, nici mai putin... doar una. Si eu cred ca, avand doar una, meriti sa fii fericita. Sa te simti nu numai mama si sotie... ci mai ales... sa te simti femeie, sa te simti respectata, sa te simti iubita, sa te simti dorita. Sa simti ca nu ai doar obligatii, ci si drepturi. Si in primul rand, dreptul de a fi fericita. Dupa cum spui tu, sotul deja te-a inselat de "n" ori... deci e clar ca nu te respecta, poate nici macar nu te mai iubeste... Te-a inselat... si te va mai insela, daca tot a mai facut-o. Ma intreb... cand oare ati petrecut impreuna cateva ore, macar... doar pentru voi? Inteleg ca inca esti destul de tanara.. si ma intreb, daca de-acum te consolezi cu ideea ca trebuie sa renunti la toate dorintele tale... la toate visele tale... doar pentru ca... esti femeie si ca, vezi doamne, femeia trebuie sa suporte orice pentru copii si pentru un sot care n-o prea mai merita, cum crezi ca iti va fi dupa ce copiii isi vor vedea de viata lor... si tu vei ramane cu o singuratate in doi? Asa ca... sfatul meu... analizeaza-ti exact situatia... pune-te acolo unde ti-e locul...adica pe locul principal... si ia masuri care sa te avantajeze pe tine... nu tine cont de ce cred sau gandesc altii. Nu ei sunt cei ce sufera... ci tu.
miha59ella
Postat pe 1 Iunie 2010 08:31
De ce iubire imposibila? Nimic in lumea asta nu e imposibil. Daca tu crezi ca nu mai merge casnicia, divorteaza si dupaia incearca sa-ti refaci viata sa fii fericita. Nu cred ca trebuie sa te sacrifici tu de dragul lui si peste o perioada de timp uita de sacrificiul facut de tine si te insala din nou. Incearca sa vb serios cu el si pune-i in vedere ca daca mai continua sa mearga aiurea ai sa iei si tu masuri pt ca nu mai poti sa te sacrifici numai tu. Iti doresc mult noroc si fericire.
FlowerAngels
Postat pe 1 Iunie 2010 09:38
tarot_healthy
Postat pe 1 Iunie 2010 11:48
ce sa faci? sa revii cu picioarele pe pamant. cred ca nici el nu are o inalta calitate morala daca face asta. Cei mai multi nu vor sa se desparta de familia lor, vor numai asa, o aventura. Deci stai si cantareste bine daca merita
maria_doina
Postat pe 1 Iunie 2010 18:37
imposibil nu e.. doar ca nu e moral.. ce sa faci?! buna intrebare.. tu nu il cunosti indeaproape.. pe individul cu telefonul.. la munca erati colegi.. acum sunteti un fel de 'lasa-ma sa te las, dar nu te-as lasa'.. in primul rand, gandeste-te daca sotul tau e potrivit pentru tine sau nu.. apoi, daca alegi ca vrei despartirea.. afla cum sta treaba cu sotia.. nimanui nu ii place sa fie inselat, iar tu stii prea bine cum e.. eu una nici nu m-as uita la un barbat insurat.. te-ai gandit ca poate ti-ai format un scenariu in capusor.. iar cand te vei intalni cu el si vei sta de vorba.. poate iti va parea exact opusul? nu vreau sa te descurajez.. insa cantareste lucrurile.. si alege ce e mai bine pentru tine.. iar aud de copii.. un copil NU e fericit intr-o familie in care exista tensiune.. asta sa fie clar.. :)
KALI03
Postat pe 1 Iunie 2010 18:52
cu multi ani in urma si eu aveam conversatii de acest gen la telefon .m-am intilnit cu personajul misterios care imi dedicase si poezii dar am fost tare dezamagita de fizic.
eu zic sa fie micul tau secret ti-ai pus problema daca ati face dragoste si ti-ar placea ar merita sa-ti distrugi casnicia si pe a ta si pe a lui?
se zice ca in viata e bine sa traiesti clipa dar nu e o regula, depinde de persoana... mai depinde si de cel de linga tine
stii citeodata mi se pare cam banala toata aceasta viata deci te casatoresti, faci copii si ei cresc si tu imbatrinesti, sentimentele se transforma din iubire in obisnuinta si apar tot felul de probleme....deci daca vrei doar o aventura eu zic sa-ti gasesti pe cineva daca asta simti ca vrei dar vezi sa nu te stie nimeni...
kudika027543
Postat pe 2 Iunie 2010 12:05
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204
cj25har
Postat pe 4 Iunie 2010 12:13
buna ziua
eu una daca as fi in situatia ta mi-as centra tot dorul asta catre sotul meu..as incerca sa ii ofer lui ceea ce simt pentru altul,as incerca sa redescopar ceea ce m-a atras la el si sa incerc sa il uit pe acel ,,trecator,, din viata mea,mai ales ca din cate inteleg sotul tzau nu e un om rau..fa ceva pentru el,pt ca e pacat.poate celalalt a reusit asta si tu stai si suferi.felicitari pentru decizia ta de a renunta la telefoane...un motiv in plus sa vezi ca esti puternica
bafta multa
simplueu3
Postat pe 6 Iunie 2010 19:19
De la: grace008730, la data 2010-05-14 13:51:36Buna ,nu stiu ce sa mai fac .......m/a sunat si eu kum nu am putut rezista am raspuns si a zis chiar daca a fost deacord sa nu mai vrb.la telf. nu poate renunta la mine ai erea dor sa ma auda ,Nu stiu ce sa mai fac sunt intr/o mare dilema imi fac singura rau ,de ce nu pot sa n/ui mai raspund la telf.?


ok..sa zicem ca pana la urma accepti sa va intalniti sau stiu eu ce sa faceti si care va fi finalul?sau continuarea?
sa nu cumva pe el sa il incite faptul ca este aproape imposibila relatia,ca lupta este incitanta si ca tot ce inseamna chinul acesta este provocator...si sa nu mai fie incitant si provocator atunci cand lupta o sa se termine ci din contra...
se merita oare draga mea,sa te chinui tu?intalnestete cu el(desi nu e nici moral nici corect)dar macar vezi cu adevarat ce simti dupa intalnire(eu in mintea mea sper sa nu fii prea incantata macar ca nu te mai chinui dupa aceea si sa dai sansa meritata fam.)
eu asa as face.
multa bafta si liniste sufleteasca
simplueu3
Postat pe 6 Iunie 2010 19:35
Buna.
Din cate am inteles, baiatul de la telefon a acceptat sa va intalniti cand tu vei fi pregatita. Analizeaza-te daca esti pregatita sa faci pasul acesta, daca da atunci stabiliti o intalnire sub un pretext ca sunteti amici si iesiti la o cafea.Fata in fata iti vei da seama de ceea ce simti si poti afla multe lucruri despre el, sotia , copii...in ce relatie mai sunt.
Atentie, nu te lasa vrajit de farmecul lui, fii o buna amica si comporta-te normal.
Dupa aceasta intalnire iti poti forma o alta impresie buna sau rea, depinde de cum va decurge conversatia si atat...!
In functie de aceste lucruri iti poti da seama ca poate totul a fost in imaginatia ta si a fost un joc al seductiei.
Apoi incearca sa-l recuceresti pe sotul tau, vezi de ce este nemultumit si din ce motiv te-a inselat, poate nu ii oferi ceea ce isi doreste, stai de vorba cu el, incearca sa il seduci prin toate mijloacele, iar daca nu reusesti sau daca sotul tau nu incerca din rasputeri sa fiti din nou doi indragostiti, este mai bine sa va despartiti, macar ai incercat si ai luat decizia cea mai buna.
Apoi incearca sa iti gasesti fericirea alaturi de altcineva neinsurat sau divortat, poate fi chiar si baiatul de la telefon in cazul in care isi da seama ca te iubeste si relatia lui nu mai merge deloc cu sotia si decide sa divorteze pentru tine, sa fiti amandoi impreuna pana la adanci batraneti.
Multa bafta, sunt sigura ca iti vei gasi linistea si intelepciunea in a lua cele mai bune decizii pentru tine cat si pentru copii.
Bafta.
Mihaela1981_grace
Postat pe 20 Iunie 2010 20:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FAC ARANJAMENTE FLORALE 1 De la: kudika376932 17 Martie 2011 07:41
Cati dati darul de nunta la cei care au fost deja la nunta voastra? 1 De la: kudika_985696 19 Aprilie 2015 21:53
MACHIAJ PROFESIONIST GALATI - PROBA GRATIS 9 De la: kudika106939 10 Decembrie 2011 15:34
Ce sa fac cand socrii nu suporta ginerele? 20 De la: grace006564 29 Aprilie 2013 23:02
imi vand rochitza!!!! 15 De la: v3rdeatza 2 Ianuarie 2010 11:07