Setari Cookie-uri

SOT INFIDEL

Ce faceti daca aflati ca sotul va este infidel?
caurea_grace
Postat pe 10 Octombrie 2008 20:57
Nu ma speria...
fantome
Postat pe 11 Octombrie 2008 11:47
aa.nuuu..era o intrebare doar... sa impartim si noi pareri....eu cred ca nu l-as ierta...cred ca as divorta. voi?
caurea_grace
Postat pe 14 Octombrie 2008 10:30
Sicer... nu stiu.
E usor sa spun ca as divorta , nu cred ca as fi capabila sa-l iert. Intrebarea care as pune-o inainte ar fi: ce motive a avut sa ma insele?
Sa nu credeti ca i-as cauta lui scuze, dar as fi curioasa sa vad daca am avut si eu vreo vina, macar sa stiu pt viitor.

fantome
Postat pe 14 Octombrie 2008 15:12
daca il iertati o sa-i scoateti ochii toata viata
123girl
Postat pe 4 Noiembrie 2008 09:42
as divorta... cred ca e singura chestie care daca mi-ar face-o nu l-as ierta!

Postat pe 4 Noiembrie 2008 13:47
Cred ca sunt destul de multe lucruri peste care nu se poate trece, infidelitatea fiind doar unul.
fantome
Postat pe 4 Noiembrie 2008 15:51
sot infidel - brrr, cred ca nicio nevasta nu siar dori asta...si totusi: daca m-ar insela sotul...cred ca as vrea sa aflu de ce, in primul rand...apoi - in functie de starea mea din perioada respectiva as da "sentinta" iertat ori alungat?
Si in plus de asta... am invata un lucru minunat: ca trebuie sa ne iubim pe noi mai mult ca niciodata!
de fapt... de asta se intampla ca barbatul sa faca lucrurile astea..pentru ca noi uitam ceva ce am invatat de mici: printesa trebuie cucerita, nu printul. Noi trebuie sa avem hobby-uri..nu totul se invarte in jurul lui, sa stim sa spunem NU fara sa ne simtim rele ... si mai ales: sa nu devenim "aladin" pentru casa si barbatul nostru..iar dorintele noastre sa fie ceva de domeniul trecutului.
In fine...multe teorii, multe pareri... asta e una din ele: a mea!
2007Lau_grace
Postat pe 4 Noiembrie 2008 16:49
teoria e buna insa practica ne omoara...situatiile difera si mi-as dori din tot sufletul ca nimeni sa nu treaca prin asa ceva, ....sau macar daca tot e sa se intample sa fie cum i-am spus eu sotului meu " treaba ta ce faci atata timp cat e nu aflu"...dar mereu asta se afla mai devreme sau mai tarziu...
anka_hanneman
Postat pe 6 Noiembrie 2008 03:17
Infidelitatea, indiferent de partea cui a avut loc, este si o lipsa de respect. In ziua de azi nu numai barbatii sunt infideli, ci si femeile, stiu destul de multe cazuri. Si stiti ce ma frapat? Mai bine de jumatate din barbati au iertat sau au trecut peste impas.
fantome
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:34
cica orice om merita a doua sansa. dar oare daca face si a doua oara cum sa se puna problema?
greu si cu femeile sau ploadele astea care desprt case
123girl
Postat pe 7 Noiembrie 2008 15:46
mama nu ar avea motive ca il satisfac in toate dar daca mar insela ias da o palma sati tina fata in apa rece o luna! si dupa aia am pleca si nu mai uita in urma mea si a doua zi divort!
MIRESICA_ADY
Postat pe 9 Decembrie 2008 00:49
Am sa copii raspunsul de la alta tema ca sa nu mai scriu de 2 ori


rocsanyk3 Postat pe: 16 Decembrie 2008, ora 15:50


eu sunt sigura ca nu l-as putea ierta daca m-ar insela.... si nu as lupta deloc sa-l recuperez .... poate daca as avea vre-o 50 de ani si zeci de ani de casnicie as gandi altfel..... dar in acest moment ...la 3 luni de la nunta spun cu mana pe inima ca nu as putea trece peste asa ceva.... chiar daca el ar insista ca a gresit... sa-si cera mii de scuze n-as mai putea fi aceeasi.... nu as mai putea avea sentimente frumoase pt el...nu l-as mai putea lasa sa se atinga de mine exclus total sexul si alintarile .... toata dragostea pt el s-ar transforma in ura.... asa sunt eu ..oricat m-ar durea ...sunt prea orgolioasa ca sa pot ierta o inselare...
daca tipa respectiva nu stie ca suntem casatoriti n-am nimic cu ea... dar daca e una care stie ca suntem casatoriti mi-e mila de ea..... daca nu pot sa-l zapacesc pe el ca e de 2 ori mai mare ca mine pe aia o fac sa nu-i mai trebuiasca in viata ei barbat insurat

il las eu pe el ca sotie daca aflu ca m-a inselat inainte sa ma lase el ...... i-l las eu la amanta....n-am de ce sa-mi petrec restul zilelor langa un nesimtit cu 2 fete. Daca nu ne intelegem divort....impartirea bunurilor si mergem mai departe asa greu cum este......in nici un caz n-as sta sa ma rog de el ...hai te rog nu ma mai insela cu tarfa aia si intoarce-te la mine....Daca ma mai iubeste indiferenta mea l-ar durea mai tare si faptul ca nu vreau sa mai stiu nimic de el





De la: elenutza666, la data 2008-12-16 16:56:33

Asta spui acum la 3 luni dupa nunta,dar mai discutam dupa ce va instalati in casatorie cu adevarat,acum sunteti la inceput.
Eu una as lupta pentru el nu as divorta,si iti spun sincer de ce.Pnetru ca il iubesc prea mult ,nu pot trai fara el,si chiar daca sa presupunem ca o amanta ar interveni intre noi sunt sigura ca daca nu i-as reda eu libertatea nu ar ramane cu ea.


rocsanyk3....Postat pe: 18 Decembrie 2008, ora 03:30

Pentru ce sa lupt? pentru un nesimtit care nu a stiut sa ma aprecieze?...Daca eu stiu ca am pus tot sufletul in relatie...si am incercat sa fie totul bine din toate punctele de vedere si lui nu-i ajunge dragostea, grija si respectul meu....vrea sa ¨incerce ceva nou¨????? Eu cum am reusit sa fiu fidela, iubitoare, atenta, gospodina, etc...el e mai cocos si are dreptul sa insele si eu sa ma duc sa-i pup picioarele pt ca-l iubesc...Dar oare el ma iubea la fel de mult cand era in pat cu amanta?
Nu imi voi calca singura orgoliul si respectul fata de mine ... asa cum a gresit ¨o data¨ se poate intampla ¨de x ori¨ dupa ce ne impacam....si decat sa mai pierd din tinerete tot lasand de la mine...o iau frumusel pe dumul meu ...Alaturi de familie si prieteni oricat ar fi de greu treci peste ...

Am mentionat si eu ca poate asa gandesc acum ca avem doar 3 luni dar sper sa ma tina naravul si sa gandesc asa toata viata iar daca doamne fereste il pune pacatul sa-si gaseasca o amanta sa am aceeasi putere si sa nu stau langa o ¨lichea¨ care sa-si bata joc de mine doar pentru ca il iubesc si nu pot trai fara el .....

locuim de 2 ani jumate impreuna si nu s-a schimbat nimic dupa nunta... deci nu suntem atat de ¨neinstalati¨...

Cum spui tu: ¨si chiar daca sa presupunem ca o amanta ar interveni intre noi sunt sigura ca daca nu i-as reda eu libertatea nu ar ramane cu ea.¨
....Nu ar ramane cu ea si daca ,,,,,,dupa un timp isi mai gaseste alta amanta,,,,,iar nu-i redai libertatea pt ca-l iubesti?....


rocsanyk3
Postat pe 18 Decembrie 2008 04:01
daca sotul ar fi infidel asi divorta fara sa ma gandesc de doua ori. Nu ar avea rost sa traiesc alaturi de el toata viata stiind k a fost capabil sa ma insele...nu asi putea trece peste asta. Mi-asi lua copilul si asi divorta. Cred ca sunt doua situatii in care asi divorta fara sa ma gandesc: sa ma insele chiar si pentru o noapte si sa ma loveasca. peste lucrurile astea sigur nu asi putea sa trec
droghy89m
Postat pe 18 Decembrie 2008 11:28
Daca ar fi fost inainte de nunta si m-ar fi inselat, verdictul ar fi fost clar: adio! Fara sa ma uit inapoi! Dar daca s-ar fi intamplat dupa... mi-ar fi fost la fel de greu, dar l-as fi iertat.
Acum intervin doi "daca": 1. Alege sa ramana cu ea: la revedere! Sa-si ia adio de la toate cadourile si banii de la nunta, tot - pentru ca prostia se plateste. Si sa fereasca cel de sus sa imi aud reprosuri de la soacra... ca ii leg unul de altul si le dau drumul! 2. Daca ramane cu mine i-as spune scurt: "Toti au dreptul sa fie fraieri o data in viata, dar tu ai abuzat, baiatule! O sa fiu cu ochii pe tine si cand mergi afara cu gunoiul".
Pare desprins dintr-o comedie, asa vad eu lucrurile acum. Dar sa-l fereasca cel de sus sa calce pe bec!
geta_ocos
Postat pe 6 Ianuarie 2009 14:13
Sa va fereasca nu stiu cine...sa ii dati sfaturi sotului cum sa procedeze cu amanta, sa se transfere legaturile invers, adik sotia sa fie amanta si amanta sa fie sotia.
Si culmea, ajungi la divort, k de...te saturi si o ia de nevasta pe amanta.
E... ce ziceti de scenariile astea?
Lizzie_grace
Postat pe 11 Ianuarie 2009 08:24
Ia uitati aici cum trebuie sa arate o femela ca sa fie amanta sotului vostru:

http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/835200/Femeile-Yeti-ii-seduc-pe-barbatii-din-Caucaz/

Femele Yeti sunt urate la chip,femele romance sunt urate la minte si la suflet.

Postat pe 11 Ianuarie 2009 09:22
si eu as divortza ...nu suport sa fiu roata de rezerva..si o data ce a plekat la alta probabil ca si din curiozitate dar si din alte motive consider ca o va face mereu cu gandul ca eu il voi ierta de fiecare data cand el va face aceste mici''mari'' escapade. chiar intr-o zi l-am surprins ca se uita la o domnisoara mult mai urata si l-am intrebat ce a vazut la ea ca nu are nimik frumos...si mi-a raspuns ferm ca barbatii se uita din instinct,ca toti sunt la fel,depinde cum au dezvoltata latura asta. Si mi a mai recunoscut ca atunci cand stai mai mult cu o persoana,chiar daca dragostea pt aceea persoana se intensifica,cu timpul devine si obisnuinta si ca acei barbati care au un intelect mai scazut pot insela femeile cu persoane mullt mai urate decat cea de acasa deoarece e o noutate, pe care barbatul o vede la inceput atractiva stiind ca poate obtine placerea fizica mai usor decat cu o femeie frumoasa care necesita timp, bani, ...etc :( trist dar adevarat
my_chocolat
Postat pe 11 Ianuarie 2009 10:40
nu stiu c voi face ,o sa vad la momentul respectiv,c motiv a avut , cu c am gresit
elena77_healthy
Postat pe 11 Ianuarie 2009 10:48
Divortez! Evident
rodica80
Postat pe 11 Ianuarie 2009 11:12
Divorþ...fãrã doar ºi poate!!!!!!!
Bulina_grace
Postat pe 11 Ianuarie 2009 11:17
Probabil as divorta!
_alinaandreea_
Postat pe 11 Ianuarie 2009 12:24
Cine a zis ca lupul isi schimba parul dar naravul ba a avut mare dreptate deoarece si barbati si noi femeile sintem la fel din acest punct de vedere si sigur cine a inselat o data mai insala si alta data; in primul rand cred ca e lipsa de respect fata de ce inseamna "familia" de obicei pentru a avea o familie e nevoie de 2 persoane asa ca mare atentie pe cine va alegeti sa va fie alaturi.Sant casatorita de aproape 14 ani dar cu siguranta daca mi-as gasi sotul cu o alta femeie as divorta(am un principiu dupa care ma ghidez din acest punct de vedere nu cred decat ce vad)fara doar si poate cred ca daca eu sint casatorita cu el si imi vad de tot ce inseamna sot,copil,casa .....si el trebuie sa faca la fel daca nu fiecare ar trebui sa-si vada de ale lui.Cel mai important lucru este sa poti sa te uiti in ochi celui de langa tine fara sa-ti fie rusine si sa te gandesti cum sa ascunzi o "chestie=amant,a" eu cred ca tot o sa se afle ...asa e viata.
emilia_pop
Postat pe 11 Ianuarie 2009 12:41
aici e dicutabil....depinde de barbat...sunt barbati afemeiati..care nu se pot abtine indiferent cat de frumoasa si perfecta e sotia lui, dar sunt si barbati care sunt infideli din cauza ca sotia nu mai stie sa fie tandra, asa cum spun ei "nu mai esti ca la inceput"...e normal...relatia evolueaza, iar cu cat trece timpul mai mult dragostea si pasiunea se transforma in respect...asta este...cred ca noi nevestele trebuie sa avem in primul rand grija sa-i tinem cat mai mult indragostiti de noi...si cum? sa fim bineinteles tot timpul aranjate...sa vada ca si alti barbati ne apreciaza pt felul in care aratam ( de ex la diverse intalniri sa vina alti barbati care sa-i spuna: ce norocos esti ca ai o nevasta atat de frumoasa...), sa fi cat se poate de independenta...adica mie nu imi place ideea de femeie intretinuta...indiferent cati bani ar avea barbatul...femeia trebuie sa aiba si ea banutii ei independent facuti...adica un job bine platit sau poate chiar o afacere proprie....asta il face pe barbat sa nu se mai gandesca la faptul ca daca este infidel iar nevasta afla nu are nimic pt ca ea nu ar renunta la el pt ca depinde de el...cam asta ar fi...aa.....si inca ceva nevestelor...SA NU MAI FIM ATAT DE CICALITOARE!!!!
cam asta ar fi.....multa bafta...si casa de piatra!!!!
Silvia_Muntean
Postat pe 11 Ianuarie 2009 13:21
De la: Silvia_Muntean, la data 2009-01-11 13:21:41aici e dicutabil....depinde de barbat...sunt barbati afemeiati..care nu se pot abtine indiferent cat de frumoasa si perfecta e sotia lui, dar sunt si barbati care sunt infideli din cauza ca sotia nu mai stie sa fie tandra, asa cum spun ei "nu mai esti ca la inceput"...e normal...relatia evolueaza, iar cu cat trece timpul mai mult dragostea si pasiunea se transforma in respect...asta este...cred ca noi nevestele trebuie sa avem in primul rand grija sa-i tinem cat mai mult indragostiti de noi...si cum? sa fim bineinteles tot timpul aranjate...sa vada ca si alti barbati ne apreciaza pt felul in care aratam ( de ex la diverse intalniri sa vina alti barbati care sa-i spuna: ce norocos esti ca ai o nevasta atat de frumoasa...), sa fi cat se poate de independenta...adica mie nu imi place ideea de femeie intretinuta...indiferent cati bani ar avea barbatul...femeia trebuie sa aiba si ea banutii ei independent facuti...adica un job bine platit sau poate chiar o afacere proprie....asta il face pe barbat sa nu se mai gandesca la faptul ca daca este infidel iar nevasta afla nu are nimic pt ca ea nu ar renunta la el pt ca depinde de el...cam asta ar fi...aa.....si inca ceva nevestelor...SA NU MAI FIM ATAT DE CICALITOARE!!!!
cam asta ar fi.....multa bafta...si casa de piatra!!!!


bastiuta
Postat pe 11 Ianuarie 2009 13:30
uan doua cand e vorba se sotul infidel repede care mai decare sa zice-ti ca divortati,ca renuntati la tot,ca va lua-ti zilele si etc........nu cred ca cea mai buna solutie esti divortul.....daca a fost doar o aventura sta-ti si vb afltai ce la impins sa faca acestu lucru..eu stiu ca atunci cand iubesti ierti rice..crezi ca daca divortezi si o sa ai alt sot,iubite etc crezi ca acela ar fi usa de biserica stati linistite ca toti barbatii sunt la fel se zice ca nu e barbat daca nu incearca si cu altcineva....asa ca nu mai sariti repede la divort......(parerea mea)
aura_blonda21
Postat pe 11 Ianuarie 2009 14:56
NICIODATA O FEMEIE CA TINE NU VA PUTEA INLOCUI O NEVASTA IUBITA DE BARBATUL EI....BINEINTELES DACA BARBATUL NU E AFEMEIAT....
Silvia_Muntean
Postat pe 11 Ianuarie 2009 16:41
aici e dicutabil....depinde de barbat...sunt barbati afemeiati..care nu se pot abtine indiferent cat de frumoasa si perfecta e sotia lui, dar sunt si barbati care sunt infideli din cauza ca sotia nu mai stie sa fie tandra, asa cum spun ei "nu mai esti ca la inceput"...e normal...relatia evolueaza, iar cu cat trece timpul mai mult dragostea si pasiunea se transforma in respect...asta este...cred ca noi nevestele trebuie sa avem in primul rand grija sa-i tinem cat mai mult indragostiti de noi...si cum? sa fim bineinteles tot timpul aranjate...sa vada ca si alti barbati ne apreciaza pt felul in care aratam ( de ex la diverse intalniri sa vina alti barbati care sa-i spuna: ce norocos esti ca ai o nevasta atat de frumoasa...), sa fi cat se poate de independenta...adica mie nu imi place ideea de femeie intretinuta...indiferent cati bani ar avea barbatul...femeia trebuie sa aiba si ea banutii ei independent facuti...adica un job bine platit sau poate chiar o afacere proprie....asta il face pe barbat sa nu se mai gandesca la faptul ca daca este infidel iar nevasta afla nu are nimic pt ca ea nu ar renunta la el pt ca depinde de el...cam asta ar fi...aa.....si inca ceva nevestelor...SA NU MAI FIM ATAT DE CICALITOARE!!!!
cam asta ar fi.....multa bafta...si casa de piatra!!!!
Silvia_Muntean
Postat pe 11 Ianuarie 2009 16:42
De la: AuraCOOL, la data 2009-01-11 14:56:42uan doua cand e vorba se sotul infidel repede care mai decare sa zice-ti ca divortati,ca renuntati la tot,ca va lua-ti zilele si etc........nu cred ca cea mai buna solutie esti divortul.....daca a fost doar o aventura sta-ti si vb afltai ce la impins sa faca acestu lucru..eu stiu ca atunci cand iubesti ierti rice..crezi ca daca divortezi si o sa ai alt sot,iubite etc crezi ca acela ar fi usa de biserica stati linistite ca toti barbatii sunt la fel se zice ca nu e barbat daca nu incearca si cu altcineva....asa ca nu mai sariti repede la divort......(parerea mea)

Ok sa zicem k e asa, bun nu sarim la divort, dar stau si ma intreb si va intreb acum si pe voi, daca e invers? Daca tu k sotie/iubita il inseli ? El va mai sta sa te ierte, sa te intrebe de ce etc? Va mai intelege k nu esti femeie daca nu incerci si cu altcineva? etc
Sau pur si simplu se va arata complet scarbit, te va face c..va si nedemna de respectul unui barbat si-ti va intoarce spatele?
Astept raspunsuri, poate si din partea unui reprezentatnt al sexului masculin. (in afara de mitica pt k stiu k el ar zice ca-i cu..va si eventual ar trebui batuta cu pietre)
bastiuta
Postat pe 11 Ianuarie 2009 17:23
e foarte usor de spus....GATA DIVORTEZ....eu am fost inselata ...am iertat...si acum ne intelegem bine....problema este ca toti barbatii insala altceva este ca nu aflam noi....asa ca stati linistite ca ti fost inselate
andreeaalecsandrescu
Postat pe 11 Ianuarie 2009 18:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum ma pot obisnui cu gandul k nu- l voi mai vedea o jumatate de an..... 46 De la: shteffa 7 Martie 2021 07:01
Pianist pentru nunta ta! 13 De la: music 19 August 2013 22:24
Cand pe parinti nu ii interesaza de nunta ta 15 De la: miresssssica 30 Aprilie 2010 15:12
DESPRE MOMENTUL CAND M-A CERUT DE SOTIE...FUNNY,LA VOI CUM A FOST FETELOR? 10 De la: shteffa 29 Aprilie 2013 23:05
Vand rochie de mireasa Mirandi ivoire nr. 44, voal, bolero, crinolina, saculet -1000 lei 6 De la: kudika486335 24 Aprilie 2012 23:33