Setari Cookie-uri

buna

ma numesc andreea si sunt din iasi.asi vrea si eu parerea voastra am cunoscut pe net un baiat deosebit imi place foarte mult de el,pot sa spun ca a fost iubire la prima vedere desi am vazut doar pe camera web si vorbim prin intermediul internetului si la telefon.il cunosc de un an si jumatate iar acum 2 luni mia cerut sa fiu iubita lui,am acceptat am fost foarte fericita cand mia spus cea ce simpte pentru mine.noi ne iubim foarte mult el mia promis ca va veni in romania si ca imi va face o supriza cum nam avut niciodata.nu stiu cred ca ma va cere in casatorie spun asta pentru ca mia daca cateva apropouri.ce credeti ca relatia noastra va merge.vreau sa aud si parerile voastre.oare distanta ne va desprati
deea_andreea_
Postat pe 11 Mai 2010 12:42
Buna Andreea,
Nu pot spune decat 2 lucruri:
1. Nu o poti numi relatie daca nu v-ati vazut deloc face 2 face. Pot fi ft diferite persoanele online decat in realitate, poti ascunde ft usor defecte, poti arata o imagine a ta diferita de realitate. Sfatul meu e sa va vedeti, sa stati impreuna ceva timp (nu doar virtual) sa vedeti daca sunteti compatibili.
2. In ceea ce priveste casatoria gandeste-te ft bine... daca el este plecat si nu va reveni va trebui sa pleci si tu, sa te adaptezi unde este el, sa renunti la tot ce ai in tara (prieteni, familie, colegi, job) si sa stii ca nu e usor.
Unde este plecat? Incearca sa te documentezi, sa vezi daca iti place in tara respectiva (stil de viata, obiceiuri), daca stii limba lor.
Eu am trecut prin asta, am venit la sotul meu dupa nunta si mi-a fost foarte greu, tinand cont ca in tara aveam o situatie buna, job bun, familia, prietenii... am renuntat la tot, am venit aici unde nu il stiam decat pe sotul meu., unde nu aveam nimic in afara de el, sunt nevoita sa fac cursuri de limba (limba germana, nu stiam inainte si nu e ft usor de invatat, nu e genul de limba pe care o "prinzi din mers"), sa fac tot posibilul sa ma integrez.
b_ralu_83
Postat pe 11 Mai 2010 12:59
tarot_healthy
Postat pe 11 Mai 2010 15:24
Eu iti spun ca intalnirea cea adevarata este putin altfel decat pe NET. Trebuie putina acomodare. Cred ca e bine, sa discutati de la inceput sa nu se simta frustrat nici unul, daca nu se intampla minunea den prima. Poate sa mearga legatura foarte bine dealtfel. Succes!
Evike_grace
Postat pe 29 Mai 2010 18:27
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204
cj25har
Postat pe 4 Iunie 2010 12:13
Andreea,acum tu esti foarte indragostita si nu stiu cat vei intelege sau ce concluzii vei trage din toate sfaturile primite pana akum.Ca sa fiu concisa..eu nu am incredere in aceste RELATII VIRTUALE!...am avut prietene care au avut mult de suferit din cauza barbatilor cunoscuti prin intermediul internetului..
Deschide-ti bine ochii si nu te lasa purtata de val.
Marry_grace
Postat pe 7 Iunie 2010 16:21
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204
cj25har
Postat pe 9 Iunie 2010 10:39
si mie mi sa intamplat la fel cu iubita mea..ea erea in Franta eu in sibiu..am vorbit 7 luni si ne-am indragostit pe net:D...knd a venit in Romania ne-am cunoscut si am rams impreuna..avem 2 ani jumate akm..conteaza sa fie ibire adevarata
fmariusandrei
Postat pe 16 Iunie 2010 16:29
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli consumat. Tel de contact 0746762204. Deasemenea oferim servicii de foto video de maistru fotograf cu vechime in domeniu de peste 20 ani, porumbei voiagiori, si unghii tehnice!!!
cj25har
Postat pe 11 Iulie 2010 12:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
4 perechi de nasi 1 De la: kudika_1039917 5 Februarie 2020 00:21
Fotografie si filmare profesionala - Bucuresti 2 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:43
Amenajari si decoratiuni 10 De la: Jannine 3 Iulie 2010 18:28
CE PARERE AVETI DESPRE "IESIRILE INTRE BAIETI" ALE BARBATILOR? 24 De la: raluk4coco_grace 10 Decembrie 2015 16:22
ce tematica ai alege pt o noapte a burlacitelor??? 24 De la: cj25har 10 Iunie 2010 11:25