Setari Cookie-uri

VINE BARZA

BUNA FETELOR....OARE DE CE NICI O MIRESICA NU DESCHIDE SUBIECTUL DESPRE " VINE BARZA". TOT DISCUTII DESPRE PREGATIRILE DE NUNTA SI DUPA NUNTA DAR NICI UNA NU DIN CELE CARE AU TRECUT PRIN MOMENTELE FRUMOASE ALE NUNTII NU SPUN NIMIC DESPRE UN BEBE. MA GANDESC K SUNT FOSTE MIRESUCI :-) CARE ACUM AU UN BEBE SAU CARE ASTEAPTA....OARE DE CE NU PUNEM POZE SI CU PARTEA ASTA DE DUPA NUNTA DOAR SI SOSIREA BERZEI ESTE UN EVENIMENT SI UN SUBIECT FRUMOS DE DISCUTAT PE FORUM. CE SPUNETI FETELOR NU AR FI FRUMOS SA DISCUTAM SI DESPRE ASTA??? SA PUNEM POZE CU BURTICILE SAU CU NOII PUISORI VENITI PE LUME....SAU DE LA BOTEZ??
O SA FIU EU PRIMA CARE DESCHID SUBIECTUL
ZIUA DE 12 MAI A FOST CEA MAI FRUMOASA EXPERIENTA DIN VIATA MEA...DEOARECE ERA ZIUA SOTULUI MEU SI AM AFLAT K VINE BARZA.....A FOST CEL MAI FRUMOS CADOU PT SOTUL MEU :-))...SA VA POVESTESC CUM A FOST: BANUIAM EU CEVA DAR NU AM VRUT SA IMI FAC SPERANTE FALSE,TOATA NOAPTEA NU AM PUTUT SA DORM CU GANDUL K AS PUTEA FI INSARCINATA....DIMINEATA LA 8 M-AM TREZIT SI MI-AM FACUT UN TEST DE SARCINA...VA DATI SEAMA K ATUNCI KND AM VAZUT K SUNT 2 LINIUTE PE TEST AM SIMTIT K LESIN...IMI TREMURAU MAINILE PICIOARELE, TOT CORPUL IMI TREMURA...NU IMI VENEA SA CRED,IMI VENEA SA URLU DE BUCURIE. KND S-A TREZIT SI SOTUL MEU EU ERAM TOT UN ZAMBET SI BUCURIE PE CHIPUL MEU.DUPA CE NE-AM ASEZAT PE BALCON LA CAFEA M-A INTREBAT K CE SUNT ASA BUCUROASA K E ZIUA LUI IAR EU I-AM SPUS K AM CEL MAI FRUMOS CADOU PT EL SI I-AM PUS MANA LUI PE BURTA MEA. VA DATI SEAMA CE REACTE A AVUT: A RAMAS BLOCAT NU MAI STIA CE SA ZICA NU II VENE A CREDE. AM MAI CUMPARAT INCA UN TEST K SA SE CONVINGA EL CU OCHII LUI K ASA E. SEARA PE LA 19 AM AVUT MUSAFIRI ( PARINTII NOSTRII NASII, SURORILE LUI, NISTE PRIETENI) IAR SOTUL MEU LE-A DAT VESTEA CEA MARE K PE LANGA FAPTUL K E ZIUA LUI ASTEPTAM SI BARZA...EU NU MAI PUTEAM DE EMOTII ERAM ROSIE CA FOCU LA FATA....IN MOMENTUL IN CARE LE-A SPUS AU AVUT O REACTIE CUM NU MA ASTEPTA AU INCEPUT SA ZBIERE TOTI SI SA APLAUDE SI NE-AU FELICITAT SI IMBRATISAT....SARACU TATA DE LA EMOTII NICI NU S-A MAI PUTUT RIDICA DE PE SCAUN....CRED K A FOST UN EVENIMENT UNIC DIN VIATA NOASTRA CA O NOUA FAMILIE :-)) ASA K ASTEPT SI POVESTIOARELE VOASTE PE SUBIECTUL VINE BARZA. VA PROMIT K ATUNCI KND O SA IMI CREASCA BURTICA O SA PUN POZE CU MINE ...PUPICI DULCI DULIC DE LA O FOSTA MIRESUCA... VIITOARE MAMICA
andreeaaugustin_grace
Postat pe 14 Mai 2010 01:55
Felicitari sincere! Sa ai un copil sanatos si frumos si sa va bucurati de tot ce e mai frumos in viata de familie in fiecare zi!
Momentul acesta este minunat si schimba viata oricui...
Si cred ca e si mai important decat cel al nuntii, caci nunta trece, cu bune si cu rele, dar copiii sunt fiinte umane carora le dam viata si care ne iubesc neconditionat.
Poate de aceea nu se vorbeste aici de "barza". E un subiect mult mai vast..

Pentru toti/toate care vor sa anunte oficial starea de graviditate persoanelor dragi, realizam felicitari personalizate cu mesaj sugestiv.

Inca o data, felicitari!
avatarstuff
Postat pe 30 Mai 2010 12:01
multumesc mult
andreeaaugustin_grace
Postat pe 30 Mai 2010 21:30
De la: andreeaaugustin, la data 2010-05-14 01:55:42BUNA />
IN CARE LE-A SPUS AU AVUT O REACTIE CUM NU MA ASTEPTA AU INCEPUT SA ZBIERE TOTI SI SA APLAUDE SI NE-AU FELICITAT SI IMBRATISAT....SARACU TATA DE LA EMOTII NICI NU S-A MAI PUTUT RIDICA DE PE SCAUN....CRED K A FOST UN EVENIMENT UNIC DIN VIATA NOASTRA CA O NOUA FAMILIE :-)) ASA K ASTEPT SI POVESTIOARELE VOASTE PE SUBIECTUL VINE BARZA. VA PROMIT K ATUNCI KND O SA IMI CREASCA BURTICA O SA PUN POZE CU MINE ...PUPICI DULCI DULIC DE LA O FOSTA MIRESUCA... VIITOARE MAMICA



felicitari si ce sa zic, bine ca ai avut bafta sa ai un barbat care sa se emotioneze ( in mod placut si romantic) la auzul vestii !!:)

Varul meu s-a inchis in baie vreo 2 ore si sotia lui nu stia ce are, ce se faca, ce se intampla cu el si ne a sunat pe noi sa ne anunte de veste si ca l mai poate scoate din baie :)) cand am ajuns acasa fratele meu l a strigat sa iasa afara si el a iesit rosu la fata, plangea ca un copil, o imbratisa pe sotiee si nu se putea opri din plans... ne-am speriat toti in ziua aia (ca el e un om care nu se emotioneaza asa usor nu e sperios si nu l -a vazut nimnin plangand) dar pana la urma s a terminat cu bine :))
kudika052198
Postat pe 31 Mai 2010 18:13
felicitari! sa aveti un bebe sanatos...ca asta e cel mai important...la noi vine barza cam in 2 sapt:)asteptam sa vina pe lume minunea noastra:)un baietel...sa ai o sarcina usoara...si inca odata felicitari!
hanamaria2k
Postat pe 1 Iunie 2010 09:10
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204
cj25har
Postat pe 4 Iunie 2010 12:36
felicitari
si eu sunt o viitoare mamica, eu am acum aproape 6 luni de sarcina si ar trebui sa nasc exact de ziua sotului meu in septembrie
eu am aflat ca sunt insarcinata intr-o zi de vineri pe 22 ianuarie. eu nu prea banuiam nimik, mai ales ca inainte cu 10 zile imi facusem un stest de sarcina si iesise negativ. Si faza haioasa este ca daca am vazut ca nu sunt gravida mi-am propus sa tin o cura de slabire, pentru ca deja pusesem pe mine cateva kg in plus si vroiam sa le dau jos (aveam un eveniment in februarie si vroiam sa arat bine). Am gasit o cura in care, culmea, se manca foarte bine, cu multe fructe si lactate. Am inceput cura luni si vineri am aflat ca sunt insarcinata . Joi inainte de ziua cea mare, mama facuse un sos cu mult usturoi si mirosea asa de bine in toata casa de imi ploua in gura la propriu, si eu tot imi spuneam ca nu ma duc sa-l gust ca sunt la cura si n-am voie sa mananc la ora asta, dar pofta era mult prea mare ca sa ma abtin asa ca am zis ca merg sa iau o lingura sa gust, si de la o lingura am observat ca nu ma mai puteam opri din mancat sosul acela pe care mama il facuse de foarte multe ori pana atunci dar niciodata nu mi se paruse asa de bun ca atunci , si nu stiam eu de ce am eu asa pofte
A doua zi, vineri, am observat ca imi intarziase (mie care tot timplul mi-a venit la timp, neintarziind niciodata) m-am gandit ca ar putea fi ceva acolo, asa ca am dat fuga la farmacie si mi-am luat un test de sarcina si....surpriza a iesit pozitiv. Eram in culmea fericirii, dar in acelasi timp ma gandeam ca daca nu a fost bun testu, asa ca l-am sunat pe sot si i-am spus cand ajunge acasa sa ma astepte afara sa mergem pana la farmacie ca trebuie sa imi iau ceva urgent de acolo. Nu i-am spus nimic, si-a dat seama cand m-a vazut iesind din farmacie cu testul de sarcina . Am facut impreuna testul acasa si a iesit tot pozitiv. Am fost asa emotionati amandoi, mai ales ca nu ne asteptam sa se intample asa repede. Pana seara tot familionul stia ca sunt insarcinata si toata lumea s-a bucurat enorm pt noi.
Acum am ajuns deja in 6 luni si am aflat ca vom avea o fetita
carmela_grace
Postat pe 4 Iunie 2010 15:30
si inca ceva... cum stati cu poftele? ati inceput sa mancati vreun aliment pe care inainte il detestati?
eu spre exemplu nu mancam usturoi mai deloc, insa de cand sunt insarcinata mananc foarte mult usturoi . Nu concep o masa fara usturoi
carmela_grace
Postat pe 4 Iunie 2010 15:34
Felicitari pentru sarcina si pentru descrierea de care ne-ai lasat sa ne bucuram! Datorita tie mi-am facut cont aici, ca sa imi povestesc si eu experienta mea de fosta burtica si actuala mamica fericita!
Am o minune de baietel de aproape 10 luni , care imi umple ziua si la propriu si la fugurat!
La mine a fost de-a dreptul o minune, pentru ca vestea am primit-o de Craciun! Incercasem de ceva vreme si tot nu aveam noroc, deja imi cam pierdusem speranta, insa nu de tot! Mie nu imi intarzia niciodata, insa atunci deja trecusera o saptamana dar nici asa nu am vrut sa imi fac iluzii! M-am dus in Ajun la farmacie, mi-am luat un test, l-am facut la prima ora in dimineata de Craciun si m-am dus ff fericita sa ii ofer cadoul cel mai frumos de craciun sotului meu! Nu ii venea nici lui sa creada, pentru ca eu l-am trezit din somn cu apelativul: "Hai, nici acum CAND VEI FI TATIC NU ESTI SI TU MAI RESPONSABIL?" A crezut ca rad de el, ca nu este o gluma de facut! Insa pana la urma l-am linistit cand i-am aratat testul de sarcina!
Am avut o sarcina super usoara, incat daca nu se vedea burtica nici nu imi dadeam seama ca sunt insarcinata! Am avut si eu pofta ciudata cu usturoiul si cu ceapa! In rest, totul a fost bine!
Astept cu interes povesti despre evolutia sarcinii voastre pentru ca ma emotionez si acum cand imi aduc aminte!
Va pup!
gabitastoian_grace
Postat pe 7 Iunie 2010 15:39
buna..am fost ieri la dr si surpriza:)..mi-a zis ca e posibil sa nasc sapt asta:)se pare ce baietelul meu se grabeste sa vina pe lume mai repede cu 2 sapt..am emotii de mor...dar e normal:)...abia asteptam..sa ne tinem in brate minunea nostra:)...va pup!
hanamaria2k
Postat pe 8 Iunie 2010 07:33
ai sa vezi ca totul o sa fie bine si o sa uiti de toate durerile dupa ce o sa iti tii puiul in brate.....nastere usoara
andreeaaugustin_grace
Postat pe 8 Iunie 2010 22:49
multumesc frumos!:*
hanamaria2k
Postat pe 9 Iunie 2010 07:32
Fetelor m-am emotionat foarte tare!!! Si va doresc celor in cauza sarcina usoara iar hanamaria o nastere usoara!!! Eu n-am sa va povestesc de experienta mea ci de aceea a surorii mele care e viiotare mamica, are 5 luni si o saptamana de sarcina si chiar ieri am fost cu ea la doctor si am aflat ca va avea o fetita Teodora Maria si suntem cu totii foarte fericiti!! Ea a aflat ca e insarcinata dupa o zi dupa ziua ei de nastere, pe 22 februarie,sotul ei nu era acasa, nu a mai avut rabdare si si-a facut testul, eu eram cu ea, nu se putea uita de emotii asa ca eu am vazut cand s-au aratat cele doua liniute, am inceput sa sar de bucurie si plangeam amandoua groaznic de emotie, e un moment unic pt orice femeie si bineinteles si pt tatic! Ce sa zic asteptam cu toti sa se nasca Teodora, mai ales ca va fi tot in octombrie dupa nunta mea probabil, sper doar sa nu se grabeasca si sa ajungem din luna de miere acasa! Inca o data Sincere Felicitari!
lucky_happy
Postat pe 9 Iunie 2010 10:25
Servus viitoare mamici.

Eu sunt insarcinata in 15 saptamani. Am aflat deja ca vom avea un baietel care se va naste in jur de 5-6 decembrie.

Eu nu am avut pofte deosebite pana acum, cu exceptia fructelor. Mananc foarte multe fructe. La inceput am avut probleme cu mirosurile, nu prea suportam mirosul de mancare gatita. Si nu prea mai imi place carnea.

Pot spune ca pana acum am avut o sarcina foarte usoara. Am luat acid folic iar acum iau Centrum Materna. In rest viata continua in mod normal ca si pana acum.

Pe curand!
fantome
Postat pe 9 Iunie 2010 13:20
felicitari..sarcina usoara si bebe sanatos!
hanamaria2k
Postat pe 9 Iunie 2010 15:58
De la: hanamaria2k, la data 2010-06-08 07:33:10buna..am fost ieri la dr si surpriza:)..mi-a zis ca e posibil sa nasc sapt asta:)se pare ce baietelul meu se grabeste sa vina pe lume mai repede cu 2 sapt..am emotii de mor...dar e normal:)...abia asteptam..sa ne tinem in brate minunea nostra:)...va pup!


nu tb sa te gandesti la dureri, pentru ca o sa le uiti imediat dupa! Ca sa iti fie mai bine in "lupta" cu travaliul, trebuie sa te gandesti la minunea de baietel ca trebuie sa vina pe lume sanatos si o sa va umple ziua de bucurii si fericiri nemaiintalnite pana atunci!
Asteptam cu nerbadare sa ne spui ca sunteti bine si sanatosi!
gabitastoian_grace
Postat pe 11 Iunie 2010 08:41
Da...foarte frumoase povestile voastre, si e buna ideea ca dupa nunta sa mai spunem si de micutii ingerasi pe care ii asteptam!
Eu si sotul meu nu asteptam tocmai acum un bebe dupa nunta am plecat amandoi in Olanda la munca, doar ca bebe a avut alte planuri si a venit la noi...acum are in burtica 16 saptamani si suntem foarte fericiti! Sotul meu a plans de bucurie ca v-a fi tatic , el si-a dorit acest lucru imediat dupa nunta si eu l-am rugat sa mai asteptam putin...bebe a tinut cu el si desi nu am intentionat sa raman insarcinata acum sunt foarte fericita mai ales ca ieri am simtit bebele cum misca pentru prima data!
alcmenea
Postat pe 12 Iunie 2010 20:12
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204 sau www.nuntacluj.page.tl
cj25har
Postat pe 13 Iunie 2010 11:49
De la: fantome, la data 2010-06-09 13:20:45Servus viitoare mamici.

Eu sunt insarcinata in 15 saptamani. Am aflat deja ca vom avea un baietel care se va naste in jur de 5-6 decembrie.

Eu nu am avut pofte deosebite pana acum, cu exceptia fructelor. Mananc foarte multe fructe. La inceput am avut probleme cu mirosurile, nu prea suportam mirosul de mancare gatita. Si nu prea mai imi place carnea.

Pot spune ca pana acum am avut o sarcina foarte usoara. Am luat acid folic iar acum iau Centrum Materna. In rest viata continua in mod normal ca si pana acum.

Pe curand!



Buna .. o intrebare se vede deja ce este de la 15 saptamani? eu am 11 sapt si 5 zile si mor de curiozitate..ne dorim foarte tare o fetitza dar pana la urma sanatos sa fie.
O sarcina usoara!
alinaunika
Postat pe 14 Iunie 2010 15:01
Buna viitoare si actuale mamicute! Noi am fost la primul control acum 3 zile si aveam 8 saptamani si 3 zile. Doamna doctor ne-a programat peste o luna sa ne spuna si ce va fi: fetita sau baietel.Ne dorim orice, sanatos sa fie. Va doresc sarcina usoara si multaaaa sanatate!
daniela1987
Postat pe 14 Iunie 2010 16:06
Fetelor, viitoare mamici ,

Sa aveti parte de o sarcina usoara, de nastere usoara SI cel mai

important lucru,

sa aveti copii sanatosi , frumosi si NOROCOSI

grace002227
Postat pe 14 Iunie 2010 22:17
De la: fantome, la data 2010-06-09 13:20:45Servus viitoare mamici.

Eu sunt insarcinata in 15 saptamani. Am aflat deja ca vom avea un baietel care se va naste in jur de 5-6 decembrie.

Eu nu am avut pofte deosebite pana acum, cu exceptia fructelor. Mananc foarte multe fructe. La inceput am avut probleme cu mirosurile, nu prea suportam mirosul de mancare gatita. Si nu prea mai imi place carnea.

Pot spune ca pana acum am avut o sarcina foarte usoara. Am luat acid folic iar acum iau Centrum Materna. In rest viata continua in mod normal ca si pana acum.

Pe curand!




Buna .. o intrebare se vede deja ce este de la 15 saptamani? eu am 11 sapt si 5 zile si mor de curiozitate..ne dorim foarte tare o fetitza dar pana la urma sanatos sa fie.
O sarcina usoara!


Da, se vede! Eu aveam 13 saptamani cand am primit vestea. Acum cred ca depinde si de cum e pozitionat bebelusul.
La 13 saptamani am putut sa-l vad foarte bine, cu capsor, cu manute, cu picioruse. I-am numarat degetelele de la o mana... :) A fost foarte emotionant. Nu se poate descrie in cuvinte.

Sanatate maxima si pe curand!

fantome
Postat pe 15 Iunie 2010 13:45
buna fetelor..a venit barza la noi:)pe 10.06.2010..la ora 21:30..am nascut dupa un travaliu de 3 h jumate un baietel de 3,600 si 52 de cm:)..care a luat nota 9:)nu a plans din toti plamanii:)...a primit numele de Rares Ionut:)....este cel mai inaltator sentiment sa-i spui puiului tau "bine ai venit pe lume":)...va doresc tuturor..sarcini usoare..bebelusi sanatosi si norocosi!va pup!
hanamaria2k
Postat pe 20 Iunie 2010 16:01
Felicitari! Sa fiti sanatosi!!!
fantome
Postat pe 22 Iunie 2010 13:32
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli consumat. Tel de contact 0746762204. Deasemenea oferim servicii de foto video de maistru fotograf cu vechime in domeniu de peste 20 ani, porumbei voiagiori, si unghii tehnice!!!
cj25har
Postat pe 11 Iulie 2010 12:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nume sau numere pentru mese? 7 De la: flowerpower 28 Februarie 2010 18:20
Portofoliu Fotografie - Site personal 1 De la: whitewizzard 30 Iulie 2011 11:59
Interesant pentru viitorii miri 11 De la: Anama 5 Ianuarie 2010 19:21
CINE CUMPARA BUCHETUL MIRESEI SI AL NASEI? 99 De la: fantome 2 Decembrie 2009 13:48
Job pentru acasa 1 De la: marianbt 12 Decembrie 2009 17:35