Setari Cookie-uri

iubesc dar simt ca nu-s iubita ...

Buna! acum 3 ani am cunoscut un tip pe net, am fost impreuna 4 luni toate bune si frumoase ca in orice rel dupa care el a renuntat la acesta rel pe motivul ca suntem din orase dif si nu o sa ne mai vedem asa des , tocmai venise vacanta mare.Am suferit dar am reusit sa trec peste cu toate ca il placeam foarte mult. Dupa 1 an m-a sunat , tocmai ma mutasem si eu in Buc , aici si el era la fac , am inceput sa iesim desi el atunci avea pe cineva , am acceptat situatia ( dupa care a renuntat la ea ) … de data asta a fost ceva mai mult intre noi .eu m-am implicat f mult deoarece il iubeam . A fost primul din viata mea si imi este greu sa renunt la el . Am continuat sa ne intalnim 1 an jumate dupa care s-a mutat la el in oras . Acum ma suna rar dar cand vine in Buc ne intalnim de fiecare data. Spune ca tine la mine dar simt ca nu face nimic pentru mine .Imi doresc f mult sa fim impreuna desi el nu isi doreste in momentul de fata o rel serioasa ci doar sa se realizeze pe plan profesional. Oare sa renunt la el?  nu vreau nici sa irosesc timpul degeaba gandindu-ma la el….sa treaca timpul pe langa mine si sa ma trezesc ca defapt sunt singura ….nu stiu ce sa fac il am in minte, in suflet tot timpul.Am incercat sa mai ies si cu alti baieti dar ii complar cu el.mai pot oare sa fac ceva ca sa fim impreuna ?
P.S eu am 23 ani el 24.as fi vrut sa va spun mai multe dar nu vreau sa va plictisesc. Astept un raspuns ! Multumesc!
grace009079
Postat pe 30 Mai 2010 13:42
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204
cj25har
Postat pe 9 Iunie 2010 10:40
[ Oare sa renunt la el?  nu vreau nici sa irosesc timpul degeaba gandindu-ma la el….sa treaca timpul pe langa mine si sa ma trezesc ca defapt sunt singura ….nu stiu ce sa fac il am in minte, in suflet tot timpul.Am incercat sa mai ies si cu alti baieti dar ii complar cu el.mai pot oare sa fac ceva ca sa fim impreuna ?
P.S eu am 23 ani el 24.as fi vrut sa va spun mai multe dar nu vreau sa va plictisesc. Astept un raspuns ! Multumesc!
[/quote]

Ar trebui sa te concentrezi si tu pe cariera ta si pe ce faci dupa facultate , sa te aranjezi si tu profesional si sa ai viata ta independenta de el; sa iesi in lume sa cunosti si alte persoane, nu stii de unde cunosti pe cineva care are aceleasi idei ca ale tale si care e disponibil unde esti si tu.

Ar trebui sa te concentrezi mai mult pe viata ta, aspiratiile tale, visele tale decat sa astepti de la el ceva.. oricum in urmatorul an sau 2 oricum tipul nu va veni sa te caute sa -ti puna marea intrebare si daca stai sa astepti si sa nu ai ochi decat pt el s -ar putea sa ti spuna ca a gasit pe altcineva ...
asa ca la treaba , organizeaza=ti viata fara el! daca te cauta f bine , daca nu , nu mai trage de el sau de relatie si nu mai spera degeaba, mai bine deschide ochii si vezi cine mai e prin preajma ta cu aceleasi dorinte pt viitor ca si tine !
muta bafta !
kudika052198
Postat pe 19 Iunie 2010 17:59
daca te complaci in situatia asta...treaba ta! daca nu,inceteaza orice legatura cu el si mergi mai departe! barbatul asta nu te iubeste! doar se foloseste de tine.atat!
vaiana
Postat pe 26 Iunie 2010 08:40
o relatie trebuie sa fie compusa din doi oameni fericiti si multumiti unul cu celalalt. tie ce iti ofera asa-zisa relatie pe care o ai cu el? pt ca daca va vedeti doar din joi in paste, asta nu este relatie. el profita de faptul ca il iubesti si probabil se simte bine cu tine in pat. din partea lui nu este mai mult.nu crede in vorbe, pt ca, sunt sigura ca nu il doare gura sa spuna ca ii este dor de tine. dorul si sentimentele se dovedesc cu fapte. vorbe poate spune oricine!
decat sa iti pierzi timpul cu un barbat care nu simte nimic pt tine, mai bine ti-ai lua gandul de la el (stiu ca este greu pt ca il iubesti)si te-ai concentra spre o relatie care sa iti ofere satisfactie. o sa suferi dupa el, dar avand in vedere ca si acum suferi, nu o sa fie f greu. da-i sufletului tau si tie ce meritati: fericire si multumire sufleteasca.
nu iti mai pierde timpul langa un barbat care nu te merita.
inainte de toate gandeste-te ca meriti ce este mai bun si ca nu trebuie sa te multumesti cu putin.
bafta si incredere in tine!
mentoss07_grace
Postat pe 26 Iunie 2010 09:48
tipu e cumva din craiova?
onebuna
Postat pe 26 Iunie 2010 10:06
daca el nu e pregatit ptr o relatie serioasa e clar k nu prea vrea multe de la tine decat sa se simta bine din cand in cand. te-ai gandit ce a simtit fata respectiva cu care era cand se intalnea cu tine daca a aflat sau cum a fost momentulk despartirii. acum vrei sa fii u in locul ei si el sa mai umble cu alta? veza-ti de viata ta si incearca sa fii fericita!! timpul le rezolva pe toate si iti vei gasi omul care sa te iubeasca cu adevarat! nu iti mai pierde vremea de pomana. bafta
vyrtual
Postat pe 26 Iunie 2010 10:30
De la: vyrtual, la data 2010-06-26 10:30:46daca el nu e pregatit ptr o relatie serioasa e clar k nu prea vrea multe de la tine decat sa se simta bine din cand in cand. te-ai gandit ce a simtit fata respectiva cu care era cand se intalnea cu tine daca a aflat sau cum a fost momentulk despartirii. acum vrei sa fii u in locul ei si el sa mai umble cu alta? veza-ti de viata ta si incearca sa fii fericita!! timpul le rezolva pe toate si iti vei gasi omul care sa te iubeasca cu adevarat! nu iti mai pierde vremea de pomana. bafta


te referi la mine cumva? /:)
onebuna
Postat pe 27 Iunie 2010 13:39
tocmai am term masterul am un job ok ...asta nu inseamna ca nu imi doresc ceva si mai bun...am perspective in ceea ce priveste cariera nu-mi fac probleme pe partea asta.....cu dragostea nu pot spune ca-mi merge momentan asa bine. iar de cautat nu-l caut mai nou el ma cauta i-am spus ca nu o sa-l mai sun. desi imi place de el imi dau seama ca nu ne potrivim ca si caracter ...eu imi doresc mai multe de la viata asta ....incerc sa renunt la el desi nu imi este asa usor pt ca imi place.Chiar daca "ne-am despartii" , adica nu ne-am mai intalnii ( pt ca o rel nu pot spune ca este) el o sa aiba tot timpul un loc in sufletul meu.as vrea sa stiu ce simte el cu adevarat pt mine.El spune ca simte ceva ca altfel nu mai venea in Buc pr mine. Oare asa sa fie?de ce ma mai cauta? oricum pt " relatia" asta nu stiu daca mai pot face ceva....cred ca am facut aproape tot ce mi-a stat in putinta.....Prietena mea tot timpul mi-a spus sa renunt la el, ca nu face de mine ....am renuntat la orgoliu la tot...m-am gandit ca in dragoste nu tr sa exista asa ceva
Multumesc pt sfaturi!
Va pup!
P.S. nu este din Craoiva
grace009079
Postat pe 27 Iunie 2010 16:46
De la: grace009079, la data 2010-06-27 16:46:28tocmai am term masterul am un job ok ...asta nu inseamna ca nu imi doresc ceva si mai bun...am perspective in ceea ce priveste cariera nu-mi fac probleme pe partea asta.....cu dragostea nu pot spune ca-mi merge momentan asa bine. iar de cautat nu-l caut mai nou el ma cauta i-am spus ca nu o sa-l mai sun. desi imi place de el imi dau seama ca nu ne potrivim ca si caracter ...eu imi doresc mai multe de la viata asta ....incerc sa renunt la el desi nu imi este asa usor pt ca imi place.Chiar daca "ne-am despartii" , adica nu ne-am mai intalnii ( pt ca o rel nu pot spune ca este) el o sa aiba tot timpul un loc in sufletul meu.as vrea sa stiu ce simte el cu adevarat pt mine.El spune ca simte ceva ca altfel nu mai venea in Buc pr mine. Oare asa sa fie?de ce ma mai cauta? oricum pt " relatia" asta nu stiu daca mai pot face ceva....cred ca am facut aproape tot ce mi-a stat in putinta.....Prietena mea tot timpul mi-a spus sa renunt la el, ca nu face de mine ....am renuntat la orgoliu la tot...m-am gandit ca in dragoste nu tr sa exista asa ceva
Multumesc pt sfaturi!
Va pup!
P.S. nu este din Craoiva



intrebam pt ca asa cunosc si eu un bun amic care a fost cu faculta la buc si a avut o prietena acolo...dar s-au despartit pt ca el revine in oras nu vrea sa ramana in buc....stiu ca tot asa vrea sa se realizeze profesional...si gandirea lui e ca o relatie la distanta nu va rezista...si ca la inceput si cand va avea servici va fi f greu...poate asa e si in cazul fostului tau prieten...poate ca simte ceva dar nu crede ca relatia va rezista la distanta...
onebuna
Postat pe 27 Iunie 2010 21:58
Vad ca deja esti pe punctul de a renunta la el, si intr-un mod foarte sanatos. Aste este drumul cel bun. Mergi inainte!
Evike_grace
Postat pe 30 Iunie 2010 00:30
nu. la cine a postat subiectul!!
vyrtual
Postat pe 1 Iulie 2010 08:04
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli consumat. Tel de contact 0746762204. Deasemenea oferim servicii de foto video de maistru fotograf cu vechime in domeniu de peste 20 ani, porumbei voiagiori, si unghii tehnice!!!
cj25har
Postat pe 11 Iulie 2010 12:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
decoratiuni in Tg-Mures 7 De la: cj25har 4 Iunie 2010 12:55
PENTRU MOMENTE UNICE… 2 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:26
Maraton kangoo jumps in Bucuresti 1 De la: grace006880 23 Decembrie 2009 16:18
cantine ieftine AJUTOR 2 De la: marry 29 Martie 2010 18:46
Cum sa-l invat sa joace pe muzica populara si sa danseze pe muzica usoara???? 8 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:05