Setari Cookie-uri

Incercari in zadar!

Buna tuturor! Sunt singur de foarte multa vreme. Acum imi place mult de o fata, cu care sunt amic foarte bun de o buna perioada de timp. De curand ea s-a despartit de prietenul ei, cu care era impreuna de vreo 3 ani, si a spus ca nu are de gand sa se mai impace cu el. Eu mi-am zis ca aceasta este sansa mea si am incercat sa ma apropii de ea cat mai mult. Am inceput sa ii fac diverse favoruri pe care ea le-a apreciat: cand am fost la mare cu grupul, i-am platit eu tot desi eram acolo doar ca amici, i-am facut un cadou deosebit pt ziua ei etc.
Totusi ea mi-a spus, mai in gluma, mai in serios, ca deocamdata inca il are in suflet pe fostul, si ca dupa o astfel de relatie ai nevoie de timp de refacere etc. Mi-a spus ca eu neavand relatii pana acum nu stiu cum e. Mai apoi, dupa inca vreo cateva saptamani imi spune ca nu putem fi impreuna, ca ma apreciaza mult, dar e mai bine sa nu stricam o prietenie frumoasa si o relatie profesionala buna (suntem si colaboratori din punct de vedere prrofesional). Acest lucru m-a afectat foarte tare intrucat eu imi doresc enorm sa fiu cu ea, deja am facut o obsesie pt. ea.
Mai mult de atat, initial imi daduse niste semnale ca ar vrea sa fie cu mine, imi raspunde la unele gesturi tandre, de apropiere, imi spunea ca poate vom avea o relatie impreuna, ca va fi cum va vrea soarta etc.
Cum credeti ca as mai putea sa ii atrag atentia si sa reusesc sa incep o relatie cu ea?
johnnie_walker
Postat pe 6 August 2010 00:03
Nu fi insistent, nu trebuie sa ii atragi atentia, daca ea va vrea sa aiba o relatie cu tine iti va da de inteles, insa din moment ce nu face niciun pas las-o balta ! Chiar ti-a spus ca are nevoie de timp pt a se reface dupa relatia terminata, si asa este, nu ai cum sa dai delete unei relatii de 3 ani si sentimentelor investite in relatie !
Chiar nu este cazul sa strici de tot relatiile cu ea, ai rabdare !
Summer_
Postat pe 6 August 2010 00:11
... in primul rind sa nu mai fii pompalau ... in al doilea rind e cam aiurea cu una care viseaza la un gogu care a pompato si ia umplut capul de povesti ...sa nu ajungi ca tu sa o platesti iar altul sa o ''mentina'' in forma ... ca sint multe muieri care nu prea gindesc cu capul ci cu picioarele ... asa ca trebuie sa te asiguri ca ''fostul'' va fi sters definitiv de pe lista ... ei amintestei ce prietena a avut el si ce bine s-a inteles cu ea ... lui, daca poti, spunei ca ea a mai fost cu altii macar prin apropouri ... trebuie doar sa te asiguri ca cearta s-a transformat in ura ... si gata ...

marco918
Postat pe 6 August 2010 00:14
Sa stii ca de cand mi-a spus sa ii acord timp au trecut totusi cateva luni. Si repet, initial (asta inseamna chiar dupa finalul relatiei cu fostul) chiar ea se comporta fata de mine ca si cum ar vrea sa fim impreuna. Si nu parea afectata atat de tare de ruperea relatiei. Iar acum, dupa 3-4 luni, timp in care a fost singura si in care teoretic trebuia sa se mai fi racit fata de fostul, tot nu vrea sa imi raspunda favorabil. In tot acest timp ea a ramas amica cu fostul ei prieten, iar el oricum urmeaza sa plece din oras.
mihai_oanca
Postat pe 6 August 2010 00:31
nu te arunca asa fara sa fii sigur
asa o patisem si eu cu fosta amica o posibila nunta?
eu am intervenit sa schimbam rel din amici in prietenii
si dupa cateva sapt s-a gasit pe altu
iar dupa alte 2luni k a gresit k tot de mine ie dor,minciuna
si finalu se marita anu asta cu altu.(dar si aici vroia sa ma faca sa-i intorc nunta)
cati are in realitate habar nam,ia schimbat k pe ciorapii,mai rau k maicasa care are 40 si divortata de multi ani nare aventuri cat are fisa in 2 ani
defapt asta a fost motivu care ma deranjat ne stabila in rel ...
alyn27
Postat pe 6 August 2010 00:41
Buna.Ar tb sa te gandesti f bine.Ea vrea sa fie cu tine pt ca te iubeste sau pt ca ii este comod?Ai spus ca iti da impresia ca vrea sa fie cu tine dar te refuza totusi.Dar, anumite favoruri iti accepta.Nu stiu care este situatia ta materiala dar poate din cauza asta te tine"in sah".Daca te iubea era cu tine.Poate ii convin doar favorurile facute de tine.Eu zic sa vb clar cu ea sa o intrebi ce vrea de fapt.Dupa cateva luni, de cand zici ca s a despartit de fostul, ii "trecea".Nu este pregatita sa fie cu tine.Poate nu a intalnit pe cineva si prefera sa iasa cu tine.dar nu cred ca te iubeste.Nu mi o lua in nume de rau.
ibis
Postat pe 6 August 2010 13:28
mi-a placut faza cu cheltuitul

anastasia_m
Postat pe 6 August 2010 13:31
De la: ibis, la data 2010-08-06 13:28:55Buna.Ar tb sa te gandesti f bine.Ea vrea sa fie cu tine pt ca te iubeste sau pt ca ii este comod?Ai spus ca iti da impresia ca vrea sa fie cu tine dar te refuza totusi.Dar, anumite favoruri iti accepta.Nu stiu care este situatia ta materiala dar poate din cauza asta te tine"in sah".Daca te iubea era cu tine.Poate ii convin doar favorurile facute de tine.Eu zic sa vb clar cu ea sa o intrebi ce vrea de fapt.Dupa cateva luni, de cand zici ca s a despartit de fostul, ii "trecea".Nu este pregatita sa fie cu tine.Poate nu a intalnit pe cineva si prefera sa iasa cu tine.dar nu cred ca te iubeste.Nu mi o lua in nume de rau.


Ultima data mi-a spus ca totusi nu vrea sa aiba o relatie cu mine. De fapt, mi-a zis ca ii place de mine dar ca nu vrea o relatie in general, nu neaparat cu mine. Cica ii este mai bine asa singura.
johnnie_walker
Postat pe 6 August 2010 15:11
De la: johnnie_walker, la data 2010-08-06 15:11:54

Ultima data mi-a spus ca totusi nu vrea sa aiba o relatie cu mine. De fapt, mi-a zis ca ii place de mine dar ca nu vrea o relatie in general, nu neaparat cu mine. Cica ii este mai bine asa singura.

f bine las-o in singuratatea ei
miss_darine
Postat pe 7 August 2010 12:41
De la: anastasia_m, la data 2010-08-06 13:31:41mi-a placut faza cu cheltuitul





esti rea

dar aminteste-ti ca e criza :P
ploidevise
Postat pe 7 August 2010 12:55
De la: johnnie_walker, la data 2010-08-06 00:03:51
Totusi ea mi-a spus, mai in gluma, mai in serios, ca deocamdata inca il are in suflet pe fostul, si ca dupa o astfel de relatie ai nevoie de timp de refacere etc.

Mi se pare corect
[/quote]Mai apoi, dupa inca vreo cateva saptamani imi spune ca nu putem fi impreuna, ca ma apreciaza mult, dar e mai bine sa nu stricam o prietenie frumoasa si o relatie profesionala buna (suntem si colaboratori din punct de vedere prrofesional).
[/quote]
ori nu vrea sa se arunce intr-o relatie care e foarte posibil sa se sfarseasca la un moment dat (am impresia ca sunteti tinerei) si apoi sa piarda atat un prieten, cat si un colaborator, ori nu se simte atrasa de tine fizic.

Faptul ca ti-a raspuns la anumite gesturi, este iarasi normal, mai ales dupa o despartire (dureroasa, presupun). Asa suntem noi facute, sa raspundem la afectiune tot cu afectiune.

Mai bine las-o in pace o perioada.
kitty_krieger
Postat pe 7 August 2010 13:21
De la: johnnie_walker, la data 2010-08-06 15:11:54

Ultima data mi-a spus ca totusi nu vrea sa aiba o relatie cu mine. De fapt, mi-a zis ca ii place de mine dar ca nu vrea o relatie in general, nu neaparat cu mine. Cica ii este mai bine asa singura.
Pa ce-i asa greu de'nteles ca fata ,pentru moment, uraste relatiile......fii doar amabil si prietenos ,castiga-i increderea si asa vei fi cel mai bun prieten al ei...la ce-ti trebuie relatii Of ,of sabloanele ,sabloanele...
cristinxxx
Postat pe 7 August 2010 13:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Obsesie 12 De la: kudika_1019941 7 Decembrie 2016 11:32
Iubire sau prietenie? 11 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:50
e oare imposibil??Cum sa o fac sa inteleaga ca eu imi doresc tot dar nu reusesc? 68 De la: prozatos 30 Octombrie 2010 13:20
uni oameni sunt mult prea tacuti... 34 De la: rubya_healthy 15 Septembrie 2011 04:50
poveste de viata 16 De la: loveactualy 1 Aprilie 2009 18:49