Setari Cookie-uri

masonerie

as dori sa stiu si parerile voastre referitor la masonerie si la cei care vor sa conduca lumea la new world order credtii adevart ce se intampla daca se intampla cum e posibil ca satan sa isi creeze un scaun ptr a domni lumea va este cunoscut subiectul as dori cateva sugestii si impresii va multumesc
pisicutza69
Postat pe 8 August 2010 15:57
SUNTEM ATAT DE MICI, PENTRU UN ADEVAR ATAT DE MARE!

http://www.trust-community.com/RaluSoare/Account/Register?hl=ro
bunicuta66
Postat pe 1 Noiembrie 2010 13:03
Masoni,musoni si alte vanturi tembele...De alde nenea care-si pun cearceafuri in cap si bombane prostii oculte.

Bun ...sunt printre ei si oameni din politica, pote reprezinta o refulare, un joc 'misterios" dupa cateva zile,saptamani incordate cu probleme serioase(cum sa behaie la fraieri si sa-si umple buzunarele ca deh asta-i politica ,mai ales la noi ,iar goimea pune botu')...

Chiar credeti ca-s in stare o mana de oameni sa-i conduca pe toti?Toate guvernele,toate religiile?
Eu zic ca-i un paienjenis prea mare , iar ei fabuleaza la greu , sunt intradevar situatii care pot fi manipulate intr-o oarecare masura ...dar evenimentele pot fi asa de usor scapate de sub control , inclusiv cele generate fictiv prind o viata a lor propie si se dezvolta dincolo de cat credeau "creatorii" lor.

Eu le propun astora sa joace bre' un RPG sau o strategie ceva...acolo sunt supereroi , generali sau mai stiu eu la ce se gandesc ei cand si-o freaca in baie.
The_Exile
Postat pe 1 Noiembrie 2010 13:42
De la: pisicutza69, la data 2010-08-08 15:57:00as dori sa stiu si parerile voastre referitor la masonerie si la cei care vor sa conduca lumea la new world order credtii adevart ce se intampla daca se intampla cum e posibil ca satan sa isi creeze un scaun ptr a domni lumea va este cunoscut subiectul as dori cateva sugestii si impresii va multumesc


eu sunt mason din marea loja a (....), daca vrei sa te inscri la mine in loja, trebuie sa demonstrezi ca ai aptitudinile necesare, dupa username nu s-ar zice ...insa imi place cum gandesti , se vede ca ai potential
battleofwits
Postat pe 1 Noiembrie 2010 13:49
De la: battleofwits, la data 2010-11-01 13:49:38
De la: pisicutza69, la data 2010-08-08 15:57:00as dori sa stiu si parerile voastre referitor la masonerie si la cei care vor sa conduca lumea la new world order credtii adevart ce se intampla daca se intampla cum e posibil ca satan sa isi creeze un scaun ptr a domni lumea va este cunoscut subiectul as dori cateva sugestii si impresii va multumesc


eu sunt mason din marea loja a (....), daca vrei sa te inscri la mine in loja, trebuie sa demonstrezi ca ai aptitudinile necesare, dupa username nu s-ar zice ...insa imi place cum gandesti , se vede ca ai potential


parca in masonerie nu sunt acceptate femei
visan_georgiana
Postat pe 1 Noiembrie 2010 13:54
De la: TIGRA, la data 2010-11-01 13:54:57
parca in masonerie nu sunt acceptate femei


doar anumite, femei
battleofwits
Postat pe 1 Noiembrie 2010 14:00
De la: TIGRA, la data 2010-11-01 13:54:57
De la: battleofwits, la data 2010-11-01 13:49:38
De la: pisicutza69, la data 2010-08-08 15:57:00as dori sa stiu si parerile voastre referitor la masonerie si la cei care vor sa conduca lumea la new world order credtii adevart ce se intampla daca se intampla cum e posibil ca satan sa isi creeze un scaun ptr a domni lumea va este cunoscut subiectul as dori cateva sugestii si impresii va multumesc


eu sunt mason din marea loja a (....), daca vrei sa te inscri la mine in loja, trebuie sa demonstrezi ca ai aptitudinile necesare, dupa username nu s-ar zice ...insa imi place cum gandesti , se vede ca ai potential


parca in masonerie nu sunt acceptate femei


100% garantat ca nu-s acceptate femeile Tigra!
fante_de_dorobanti
Postat pe 1 Noiembrie 2010 14:02
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-11-01 14:02:21
De la: TIGRA, la data 2010-11-01 13:54:57
parca in masonerie nu sunt acceptate femei


100% garantat ca nu-s acceptate femeile Tigra!


asa e

mlfr.ro (a nu se citi MILF )
battleofwits
Postat pe 1 Noiembrie 2010 14:08
Iluminaþii din Bavaria ºi Testamentul lor diabolic
de George Preda

Societatea secretã „Iluminaþii din Bavaria” a fost fondatã în 1776 ºi scoasã în afara legii de cãtre statul bavarez în 1785 (la mai puþin de 10 ani de la înfiinþarea sa), dupã descoperirea unor documente secrete care dezvãluiau planurile "Iluminaþilor" de a organiza revoluþii pentru rãsturnarea monarhiilor europene. În mai puþin de 10 ani de existenþã, aceastã societate secretã ºi-a pus amprenta asupra evoluþiei ulterioare a istoriei europene, dar ºi asupra celorlalte societãþi secrete, precum Francmasoneria.

A fost pentru prima datã când au fost scoase la luminã planurile secrete ale celor care conduc din umbrã aceastã planetã: "Noul Testament Diabolic", care le aparþine Iluminaþilor din Bavaria seamãnã surprinzãtor de mult cu Protocoalele secrete ale maeºtrilor francmasoni. Modul surprinzãtor ºi miraculos în care s-au petrecut lucrurile aratã fãrã îndoialã intervenþia divinã salutarã: un mesager secret a fost lovit de trãznet ºi datoritã documentelor gãsite de Poliþie asupra lui s-a fãcut o percheziþie la reºedinþa conducãtorului organizaþiei, Adam Weishaupt. Prin intermediul deconspirãrii Iluminaþilor din Bavaria s-a putut afla despre planurile oculte de dominare a lumii de cãtre un grup restrâns de oameni.

Înfiinþarea, scopul ºi organizarea

Societatea secretã Iluminaþii din Bavaria a fost fondatã în 1776 sub faþada unei organizaþii politice care avea ca scop oficial declarat „eliminarea condiþiilor negative din societate pentru a le reda oamenilor o viaþã fericitã ºi normalã” – stabilirea unei societãþi utopice, în care va fi abolitã proprietatea privatã. Implicit, organizaþia se opunea monarhiei ºi bisericii.

Fondatorul sãu este Adam Weishaupt, un evreu convertit la catolicism care a fost educat într-o mãnãstire iezuitã ºi a devenit apoi profesor universitar. Jan Van Helsing afirmã în lucrarea sa „Organizaþiile secrete ºi puterea lor în secolul XX” cã cel care a „comandat” înfiinþarea acestei societãþi secrete a fost de fapt bancherul Rotschild care l-a contactat pe Weishaupt în 1770 ºi l-a însãrcinat cu fondarea acestui ordin secret. Printre altele, chiar denumirea aleasã viza crearea unei confuzii pentru a arunca praf în ochii celor care cercetau existenþa ºi activitatea grupului secret al aºa-ziºilor „Iluminaþi” care conduc din umbrã planeta ºi societatea umanã ºi se considerã „elita” umanitãþii.

Ca majoritatea societãþilor secrete, ºi aceasta avea o organizare ierarhicã strictã alcãtuitã din 13 grade. Numai cei care se dovedeau capabili sã pãstreze intacte secretele unui anumit nivel puteau accede la urmãtorul. Ne putem reprezenta aceastã structurã ºi ca pe niºte cercuri concentrice, ascesiunea ierarhicã fiind echivalentã cu accederea la un cerc aflat mai aproape de interiorul organizaþiei. Cei aflaþi pe treptele de jos sau la exterior nici nu ºtiau de existenþa unor grade superioare.

Iluminaþii Bavarezi au împrumutat mult de la iezuiþi: sistemul de a spiona ºi de a face rapoarte, testarea slãbiciunilor membrilor, tactica de defãimare. Weishaupt a reuºit sã atragã multe personalitãþi marcante din Bavaria (actualmente cea mai mare provincie în Germania) în organizaþia sa; se spune cã ºi Mozart ºi Goethe s-au numãrat printre membri.

Descoperirea planurilor secrete de creare a Noii Ordini Mondiale a dus la închiderea organizaþiei

Pe 17 iulie 1782 a avut loc Congresul de la Wilhelmsbad, unde Iluminaþii Bavarezi au creat o alianþã cu masonii din lojile engleze ºi franceze. Ce s-a discutat la acest Congres a fost þinut în foarte mare secret. De exemplu, o personalitate a epocii, contele Virieu, mason care a participat la acest Congres, îi împãrtãºea unui prieten: „Nu pot sã-þi dezvãlui ce s-a hotãrât la acest congres. Pot numai sã-þi spun cã este mult mai grav decât crezi tu. Conspiraþia care s-a pus aici în miºcare este atât de perfect organizatã încât nu e scãpare pentru monarhie ºi bisericã.”

Adevãratele planuri ale Iluminaþilor din Bavaria au ieºit la ivealã odatã cu publicarea „Noului Testament Diabolic”. Intervenþia divinã a jucat un rol principal în revelarea acestuia: un curier al Iluminaþilor a fost lovit de trãznet când cãlãtorea de la Frankfurt la Paris cu documente compromiþãtoare asupra sa. Deºi curierul a murit, documentele au rãmas intacte ºi au fost gãsite de poliþiºti. S-a fãcut apoi o percheziþie la domiciliul asistentului lui Weishaupt ºi în urma documenteler gãsite, mai ales a descoperirii Planului pentru crearea unei Noi Ordini Mondiale, organizaþia a fost scoasã în afara legii, iar Weishaupt a fost arestat.(imaginea alãturatã, prezentã ºi pe bancnot a dolarului american este chiar simbolul Iluminaþilor din Bavaria)

Se spune cã Weishaupt ar fi reuºit sã fugã la Moscova ºi sã-ºi continue activitatea prin intermediul Lojii Marelui Orient (fondatã în acea perioadã în Franþa) pentru a declanºa Revoluþia Francezã. Se pare cã tot el a colaborat cu Karl Marx pentru redactarea „Manifestului Partidului Comunist”. Unele surse afirmã cã Weishaupt ar fi sfârºit asasinat chiar de cei care i-au comandat înfiinþarea acestei societãþi secrete, pentru cã a continuat sã foloseascã termenul de „iluminaþi”.

În 1997, în Spania, s-a înfiinþat o organizaþie de tip masonic care susþine cã este continuatoarea tradiþiei „Iluminaþilor din Bavaria”.

Vã prezentãm în continuare un fragment din documentul care dezvãluie adevãrata ideologie a „Iluminaþilor”. Acest document este chiar cel care a fost descoperit de autoritãþile bavareze. Principele Bavariei a hotãrât publicarea lui pentru a preveni astfel toate casele regale europene. În mod evident, acest avertisment a fost ignorat. Sângeroasa revoluþie francezã care a izbucnit în 1789 ºi a detronat monarhia francezã, precum ºi ºirul de revoluþii care i-au urmat erau prevãzute în acest plan.

Noul Testament Diabolic – adevãrata ideologie a Iluminaþilor din Bavaria

„Primul secret privind felul în care se poate manipula societatea este supremaþia asupra opiniei publice. Prin aceasta, se poate semãna între oameni atâta sciziune, îndoialã ºi pãreri contradictorii încât ei nu se mai pot descurca în zãpãceala colectivã ºi sunt convinºi cã nu pot avea o pãrere personalã. Trebuie dezvãluite pasiuni în rândul maselor ºi rãspândite scrieri murdare ºi lipsite de spiritualitate. Menirea presei este sã dovedeascã neputinþa neiluminaþilor în domeniul treburilor publice ºi în cel religios.

Al doilea secret este de a pune în miºcare toate slãbiciunile ºi defectele omeneºti, patimile, greºelile pânã ce oamenii nu se mai pot înþelege între ei. Trebuie combãtutã tãria personalitãþii; nimic nu este mai periculos pentru noi decât aceasta. Dacã aceastã calitate este dublatã de putere spiritualã creativã atunci ne poate dãuna mai mult decât milioane de oameni la un loc. Prin invidie, urã, discordie ºi rãzboi, prin foamete, lipsuri ºi molime, toate popoarele vor fi atât de slãbite, încât nu vor ºti cum sã iasã din impas, decât dacã se supun voinþei noastre, a Iluminaþilor.

Un stat care este epuizat de prefaceri sau conflicte interne va fi, în orice caz, o pradã uºoarã pentru noi. Vom obiºnui popoarele sã ia aparenþele drept monedã adevãratã, sã se mulþumeascã cu superficialitãþi, sã alerge numai dupã plãceri, sã se epuizeze cãutând mereu ceva nou, pentru ca în sfârºit sã asculte de noi, Iluminaþii. Iar noi vom rãsplãti masele cu venituri adecvate pentru supunerea lor. Prin degradarea moralã a societãþii, oamenii vor pierde credinþa în Dumnezeu. Prelucrate prin scrieri ºi comunicãri directe, discursuri, discuþii, masele vor fi educate în spiritul nostru, al Iluminaþilor.

Prin ºarlatanii ºi vorbe goale, oamenii trebuie sustraºi pentru ca sã nu poatã gândi cu mintea lor proprie. Oratorii politici instruiþi de Iluminaþi trebuie sã batã atâta monedã pe conceptele de libertate ºi democraþie, încât oamenii sã fie dezgustaþi de discursuri de orice nuanþã politicã ar fi ele. Ideologia Iluminaþilor însã trebuie sã le fie inoculatã necontenit. Masele sunt oarbe, nesocotite ºi lipsite de criticã, deoarece nu au ce cãuta în treburile statului. Ele trebuie stãpânite fãcându-li-se dreptatea cuvenitã, dar extrem de sever ºi cu brutalitate.

Dominaþia mondialã se obþine numai pe cãi ocolite, prin subminarea selectivã a libertãþilor, prin legi, prin ordine a electoratului prin presã, prin educaþie ºi metode de învãþãmânt, dar mai ales sub stricta þinere în secret a activitãþilor noastre. Guvernele trebuie hãrþuite pânã când, de dragul liniºtii, sã fie dispuse sã cedeze puterea. Vom aþâþa în Europa contradicþii individuale ºi naþionale, rasiale ºi religioase, astfel ca statele sã nu mai gãseascã punþi de înþelegere între ele. Nici un stat creºtin nu va cãpãta sprijin adevãrat din partea noastrã, a Iluminaþilor. Fiecare resort în stat sã aibã o funcþie importantã ºi bine definitã, astfel ca prin provocarea de perturbãri într-un resort, sã poatã fi stagnat întregul sistem statal.

Preºedinþii de stat vor fi aleºi de noi, din rândul celor care ne dau ascultare. Fiecare dintre ei trebuie sã aibã câte un punct negru, vulnerabil în trecut, pentru ca sã putem exercita presiuni asupra lor, spre a putea da legilor sensul dorit de noi ºi pentru a putea modifica constituþiile. Dându-i preºedintelui drepturi depline, ca ºi dreptul de a declara rãzboi, vom cãpãta influenþã asupra armatei.

Pe aceia din guvern care încã nu au fost recrutaþi dintre noi, îi vom invita politicos sã primeascã alte însãrcinãri, misiuni onorifice, spre a-i abate de la treburile statului. Vom corupe înalþii funcþionari ca sã sporeascã datoriile externe ale statului, spre a deveni sclavii datornici ai bãncilor noastre. Vom provoca crize economice prin speculaþii de bursã, pentru a distruge puterea monedei. Moneda trebuie sã fie atotstãpânitoare în industrie ºi comerþ.

Societatea spre care tindem sã fie alcãtuitã, în afarã de noi, dintr-o mânã de milionari ce depind de noi, din poliþie ºi soldaþi, iar în rest din cetãþeni lipsiþi de avere. Prin introducerea dreptului de vot general ºi individual, vom instaura supremaþia absolutã a maselor. Prin propagarea dreptului de a dispune de sine însuºi al fiecãrui individ, vom diminua importanþa familiei ºi valoarea ei educativã. Printr-o educaþie bazatã pe principii false, ideologii mincinoase, vom face ca tineretul sã fie indus în eroare, uºor de condus ºi depravat.

Întemeierea cât mai multor organizaþii cu nume diferite, ademenirea cât mai multora în loji publice au ca sop sã le arunce la cât mai mulþi nisip în ochi.
Prin toate metodele expuse, naþiunile vor fi silite sã cedeze Iluminaþilor dominaþia lumii.

Noul guvern mondial va trebui sã aparã ca patronul ºi binefãcãtorul popoarelor. Dacã un popor se opune, trebuie mobilizaþi vecinii ºi instigaþi la o acþiune armatã.”

Dupã cum vedem, ca ºi în cazul Protocoalelor secrete ale maeºtrilor francmasoni, toate aceste planuri au fost puse deja în aplicare. Tot ceea ce numim acum probleme ale societãþii contemporane sunt de fapt rezultatul acþiunilor din umbrã ale unor grupãri secrete de genul Iluminaþilor din Bavaria. Singura deosebire este cã astãzi ele acþioneazã sub masca oficialã a unor grupuri de dezbatere sau organisme supranaþionale, iar referirile la necesitatea maleficã de a crea o Nouã Ordine Mondialã se regãsesc în discursurile unor preºedinþi de state.

Bibliografie:

1. Jan van Helsing: Organizaþiile secrete ºi puterea lor în secolul XX, Alma, 1997
2. Conspiracy encyclopedia, the encyclopdia of conspiracy theories, Chamberlain Books, 2005
3. Vernon Staufer: New England and the Illuminati, Invisible College Press, 2005
4. John Robison: Proofs of a Conspiracy Against All the Religionsand Governments of Europe Carried on in the Secret Meetings ofFreemasons, Illuminati and Reading Societies, Kessinger Publishing,2003
5. Seth Payson: Proof of the Illuminati, Invisible College Press, 2003
6. Robert A. Wilson : Masks of the Illuminati, Dell, 1990
7. David Livingstone: Terrorism and the Illuminati: A Three Thousand Year History, BookSurge Publishing, 2007

Citiþi ºi:
Protocoalele secrete ale maeºtrilor francmasoni
Evidenþã zdrobitoare: protocoalele sunt adevãrate!
Mass-media ºi prostituþia intelectualã

Postat pe 1 Noiembrie 2010 14:09
Sorry pentru lungimea articolului ! Astia sunt scarbele de masoni!

Postat pe 1 Noiembrie 2010 14:10
De la: scorpio67, la data 2010-11-01 14:09:27....


in afara de userul anutzzza si cu tine
mai citeste careva asa ceva?
battleofwits
Postat pe 1 Noiembrie 2010 14:11
De la: battleofwits, la data 2010-11-01 13:49:38
De la: pisicutza69, la data 2010-08-08 15:57:00as dori sa stiu si parerile voastre referitor la masonerie si la cei care vor sa conduca lumea la new world order credtii adevart ce se intampla daca se intampla cum e posibil ca satan sa isi creeze un scaun ptr a domni lumea va este cunoscut subiectul as dori cateva sugestii si impresii va multumesc


eu sunt mason din marea loja a (....), daca vrei sa te inscri la mine in loja, trebuie sa demonstrezi ca ai aptitudinile necesare, dupa username nu s-ar zice ...insa imi place cum gandesti , se vede ca ai potential

Mestere ca venii vorba de username , daca tu asta crezi de el , am ceva sa-ti spun: YOU ARE EMPTY!!!

Hai sa-ti explic de ce l-am ales...Tharr= Marele Deșert Indian , i se mai zice si portile iadului.
Inainte sa ma inscriu pe aici am observat ca-s o groza de "ingerasi" si "sfintisoare" cu numele pe aici dar care au indletniciri exact deandoaselea fata de cum se cred...
Asta m-a facut sa ma gandesc la o zicala din perioada renascentista(parca): IN DIBOLO VINCIT cand o multime de oameni culti din acea vreme incep sa constientizeze ca capii religiosi(papi,episcopi,cardinali) fac atrocitati "in numele lui d-zeu" ca ei "sunt" reprezentantii lui pe pamant.Cei ce au zis acest lucru nu erau satanisti dinpotriva...e prea mult de explicat...si nu am chef acum.
Oricum sper ca ai priceput alegoria.
The_Exile
Postat pe 1 Noiembrie 2010 14:12
De la: Tharr, la data 2010-11-01 14:12:56
Hai sa-ti explic de ce l-am ales...Tharr= Marele Deșert Indian , i se mai zice si portile iadului.
Inainte sa ma inscriu pe aici am observat ca-s o groza de "ingerasi" si "sfintisoare" cu numele pe aici dar care au indletniciri exact deandoaselea fata de cum se cred...
Asta m-a facut sa ma gandesc la o zicala din perioada renascentista(parca): IN DIBOLO VINCIT cand o multime de oameni culti din acea vreme incep sa constientizeze ca capii religiosi(papi,episcopi,cardinali) fac atrocitati "in numele lui d-zeu" ca ei "sunt" reprezentantii lui pe pamant.Cei ce au zis acest lucru nu erau satanisti dinpotriva...e prea mult de explicat...si nu am chef acum.
Oricum sper ca ai priceput alegoria.


battleofwits
Postat pe 1 Noiembrie 2010 14:14
Francmason, ministru, prim-ministru. Guvernele masonice ale României

de Mihaela Gheorghiu

Motto: „Tendinþa din ce în ce mai vizibilã a masoneriei de a acapara toate funcþiile importante în stat
reprezintã un pericol pentru România.”– Radu Timofte, fost director SRI, senator PSD în Senatul României

Cãrþile de propagandã masonicã sunt ticsite cu exemple de oameni politici care în ultimii 200 de ani au fãcut parte din aceastã sectã satanicã, Francmasoneria. Când este vorba despre trecut, masonii nu se sfiesc sã se laude cât de mult au influenþat ei principalele evenimente din istoria modernã. Când vine însã vorba despre prezent, ei adoptã exact poziþia contrarie. Spre exemplu, Horia Nestorescu-Bãlceºti, mason de grad înalt ºi director al Centrului Naþional de Studii Francmasonice, afirma iritat într-un interviu în septembrie 2007: „Repet pentru a mia oarã! Francmasoneria nu pune guverne ºi nu dã jos miniºtri.” Masoneria, susþin ei cu neruºinare, este o organizaþie de caritate, total inofensivã, care nu face politicã. Într-adevãr, în faþa publicului, ea se fereºte sã ia apãrarea unui partid sau a altuia. În culise însã trage sforile tuturor jocurilor politice. Oamenii care alcãtuiesc aceastã sectã satanicã fac tot timpul politicã. ªi încã la nivel înalt, fiind plasaþi în poziþii cheie în mai toate þãrile lumii. România nu face excepþie.

Guvernele postdecembriste au fost mereu conduse de prim-miniºtri masoni

Din cele opt guverne care s-au succedat în România dupã evenimentele din decembrie 1989 (fãrã a le lua în calcul interimatele), cel puþin cinci au fost conduse în mod cert de prim-miniºtri a cãror apartenenþã la francmasonerie este confirmatã.

Petre Roman a condus primele douã guverne postdecembriste. Mason de nivel înalt, intens susþinut de Marele Orient al Franþei ºi de lojile italiene, Petre Roman participã activ în septembrie 1990 la întâlnirile cu Marele Suveran al masoneriei italiene, Elvio Schubba. Un document inedit, publicat în 1990, demonstreazã apartenenþa sa la masonerie. Este vorba despre o scrisoare care îi poartã semnãtura, alãturi de menþiunea strict secret, adresatã ca de la frate la frate, ambasadorului României la Cairo, Ion Angelescu. „Sunteþi autorizat”, scrie Petre Roman, „ca imediat dupã primirea la preºedintele Mubarak, sã îl asistaþi la ceremonia afilierii în loja Memphis-Misraim din Cairo pe trimisul nostru, fratele Gelu Voican, adept al Ordinului nostru cu gradul de Cavaler Kadosh, în Loja de Rit scoþian, rectificat ºi acceptat în care aþi primit Lumina”. Fratele Gelu Voican la care face referire ordinul lui Roman este nimeni altul decât Gelu Voican Voiculescu. Acesta ocupa pe atunci funcþia de viceprim-ministru, adicã era adjunctul lui Roman. Deputatul Vasile Matei a dezvãluit ulterior, în februarie 1998, cã Petre Roman ºi Adrian Nãstase (ministru de externe în al doilea guvern Roman) nu fac parte din aceeaºi lojã masonicã, dar sunt amândoi francmasoni.
Din 1998 pânã în 1999, România are un alt prim-ministru mason, dar provenit de pe o altã filierã: Radu Vasile. Dupã ce se converteºte peste noapte la catolicism ºi intrã în masoneria italianã, Radu Vasile are o ascensiune subitã. Se remarcã prin mai multe „performanþe” în premierã în România. Spre exemplu, este primul român care ocupã o poziþie de conducere în organismele europene, devenind vicepreºedinte al Adunãrii Parlamentare a Consiliului Europei. O altã premierã a premierului Radu Vasile este vizita Papei în România. Relaþiile sale cu lojile italiene ºi cu Opus Dei (sectã teroristã din interiorul Bisericii Catolice) îl fac sã susþinã curentul masonic ecumenist din cadrul Bisericii ºi sã intermedieze, în mai 1999, prima vizitã realizatã de un Suveran pontif într-o þarã ortodoxã, dupã schisma religioasã din anul 1054. Cu aceastã ocazie, Patriarhia Românã primeºte de la Opus Dei o donaþie în valoare de 200.000 de dolari pentru construirea Catedralei Mântuirii Neamului. Relaþiile sale de înalt nivel cu masoneria italianã fac sã fie ºi primul român primit în audienþã privatã de Papa Ioan Paul al II-lea (care ºi el a fost mason), nu o datã, ci chiar de patru ori. De altfel, Radu Vasile este cel care a tradus în limba românã Biografia Papei Ioan Paul al II-lea.
Între 1999 ºi 2000 Guvernul României este condus de un alt mason recunoscut, Mugur Isãrescu. Într-un mod inexplicabil pentru cei care nu cunosc apartenenþa sa la masonerie, Mugur Isãrescu este de 17 lungi ani guvernator al Bãncii Naþionale a României, poziþie pe care a rãmas în ciuda schimbãrilor de pe scena politicã româneascã. Puþini ºtiu faptul cã Mugur Isãrescu a fost menþinut pe aceastã poziþie la presiunile unor organisme financiare mondiale, care au ameninþat cã îºi retrag împrumuturile acordate României, de fiecare datã când s-a pus problema schimbãrii din funcþie a lui Isãrescu. Explicaþia acestei susþineri trebuie cãutatã în perioada cât acesta a lucrat la Institutul de Economie Mondialã din Bucureºti. Datoritã acestei poziþii, Isãrescu mergea deseori în SUA încã dinainte de 1989. Acolo a fost racolat de Consiliul pentru Relaþii Externe (Council of Foreign Relations) care avea nevoie sã-ºi implanteze în România un om pe care sã se poatã baza. Dupã evenimentele din decembrie 1989 Isãrescu a fost imediat activat. A petrecut o scurtã perioadã ca reprezentant comercial al României la Ambasada din Washington, apoi a devenit guvernator pe viaþã al Bãncii Naþionale. Misiunea sa era sã se asigure cã România va face împrumuturi înrobitoare, care sã o facã dependentã de organismele financiare internaþionale: Banca Mondialã, Banca Europeanã de Investiþii, Banca Europeanã pentru Reconstrucþie ºi Dezvoltare ºi Fondul Monetar Internaþional. ªi-o îndeplineºte peste aºteptãrile stãpânilor sãi. Dintr-o þarã care în decembrie 1989 nu avea deloc datorii, România are în iulie 2008 datorii externe declarate de 45,364 miliarde de euro. Puþini ºtiu ºi cã Mugur Isãrescu este membru al grupãrii masonice care face jocurile în economia mondialã – Comisia Trilateralã. De altfel, Isãrescu a avut grijã sã se înconjoare la BNR de mulþi masoni. Cel mai evident exemplu este cel al lui George Virgil Stoenescu, membru în Consiliul de administraþie al Bãncii Naþionale, dar ºi Mare Secretar General al Consiliului de grad 33 al Ritului Scoþian din România.

Este deja de notorietate faptul cã Adrian Nãstase, prim-ministru al României între 2000 ºi 2004 este mason de grad 33, cavaler de Malta ºi face parte din Clubul Rotary. Într-un interviu din anii '90, Adrian Nãstase vorbeºte despre faptul cã este cavaler de Malta, lucru pe care îl menþioneazã ºi în CV-ul postat pe site-ul Parlamentului. Eugen Ovidiu Chirovici, actualul Mare Maestru al Marii Loji Naþionale, a fost consilier pe probleme economice în cabinetul lui Adrian Nãstase.

La fel stau lucrurile ºi cu actualul prim-ministru, Cãlin Popescu Tãriceanu. Se ºtie cã acesta este fiul adoptiv al masonului Dan Amedeo Lãzãrescu, desemnat în 1990 Suveran Mare Comandor al Supremului Consiliu de Rit Scoþian Antic ºi Acceptat al României. Teoria neimplicãrii masoneriei în politicã este un basm de adormit copiii, dacã þinem cont doar de faptul cã Dan Amedeo Lãzãrescu este unul dintre cei care au reînfiinþat Partidului Naþional Liberal dupã 1989 ºi a deþinut funcþia de vicepreºedinte al PNL timp de ºapte ani. Pe vremea când Tãriceanu era ministru al industriei ºi comerþului în guvernul Ciorbea, l-a ales ca PR pe un coleg de masonerie, Corneliu Viºoianu, conducãtorul Marii Loji a României. La rândul lui, Corneliu Viºoianu este foarte bun prieten ºi partener de afaceri cu Bogdan Buzoianu, mason în Loja Alpina din Elveþia ºi Pro Mare Maestru în Marea Lojã a României, unul dintre „bãieþii deºtepþi” din afacerile cu energie electricã, patron la Energy Holding ºi protejat al premierului Tãriceanu. Valeriu Stoica, vicepreºedinte al PNL pânã în 2001 ºi preºedinte PNL în perioada 2001-2002, a declarat, de altfel, cã Tãriceanu este membru al Marii Loji a României ºi cã a încercat sã îi racoleze pe toþi liderii PNL în aceastã grupare.


Iatã deci cã cinci din cei opt prim-miniºtri ai României fac în mod cert parte din francmasonerie. Cât despre ceilalþi trei, nu s-a afirmat pânã acum explicit cã sunt masoni. Fotografiile-semnal îl dau însã de gol pe Nicolae Vãcãroiu, prim-ministru între 1992 ºi 1996. În 2007, el va fi utilizat de fraþii de lojã pentru a-l înlocui pe Traian Bãsescu, suspendat temporar din funcþia de preºedinte al þãrii de 322 (numãrul lojei Skull&Bones) de parlamentari. Înainte de numirea sa ca preºedinte interimar, ziarul masonic Ziua publica o pozã-semnal. Imaginea înfãþiºa un Vãcãroiu diabolic, în ai cãrui ochelari se reflecta un cerc alcãtuit din mâini reunite – simbol al frãþiei malefice masonice.


Theodor Stolojan, premier al României în perioada 1991-1992, povesteºte cã a fost curtat de Marea Lojã a României, din care face parte Tãriceanu: „Îmi amintesc cã acest domn Viºoianu a venit la mine ºi mi-a propus sã intru într-o lojã masonicã. I-am zis sã mã lase în pace cu prostiile”. Puþin probabil ca Stolojan sã fi refuzat totuºi pactul cu masoneria, fie ea a lui Chirovici, fie a lui Viºoianu. Cert este cã în perioada cât a fost prim-ministru s-a remarcat prin eforturile de a distruge economia româneascã alãturi de guvernatorul Bãncii Naþionale, masonul Mugur Isãrescu. De altfel, Stolojan a fost ulterior angajat la Banca Mondialã.



Un mason, doi masoni, trei masoni... un guvern

Francmasoneria nu ºi-a plasat degeaba oamenii în aceastã poziþie cheie. Primul-ministru are privilegiul de a alege membrii guvernului. Consecinþa imediatã a acestei manevre a fost cã prim-miniºtrii masoni ºi-au ales echipa din rândul propriilor colegi de lojã. Aceasta a fãcut ca în toate guvernele sã existe cel puþin doi, trei sau chiar mai mulþi miniºtri, despre care se ºtie cu certitudine cã sunt masoni.

La o privire de ansamblu asupra guvernelor româneºti de dupã ‘89 se observã chiar cã anumite nume se repetã. Lipsã de persoane pregãtite ºi dispuse sã conducã un minister? Nicidecum. Deloc întâmplãtor, cei care apar în mod repetat pe posturile de miniºtri sunt exact cei care fac parte din francmasonerie.

Unul dintre „veterani” este Sorin Frunzãverde. Într-o emisiune difuzatã de Realitatea TV, el a recunoscut cã este mason. Aceasta l-a fãcut de nelipsit în majoritatea guvernelor masonice de dupã ‘89: ministru al Mediului în Guvernul Ciorbea, ministru al Turismului în Guvernul Radu Vasile ºi de douã ori ministru al Apãrãrii în Guvernele Isãrescu ºi Tãriceanu. Apoi, când nu a mai fost ministru, Sorin Frunzãverde a primit o cãlduþã poziþie de deputat în Parlamentul României ºi mai nou este europarlamentar.

Masonul Victor Babiuc apare ºi el constant în guvernele postdecembriste, când la un minister, când la altul. Ministru de Justiþie în al doilea guvern Roman, ministru de Interne în Guvernul Stolojan, ministru al Reformei în 1998, de trei ori ministru al Apãrãrii în Guvernele Ciorbea, Isãrescu ºi Radu Vasile. Ca ºi Frunzãverde, cât nu a fost ministru a fost deputat, iar din 2005 a fost numit preºedinte al Camerei de Comerþ ºi Industrie a României, poziþie pe care a ocupat-o pânã în 2007. Despre apartenenþa lui la masonerie s-a discutat ºi în Camera Deputaþilor în 1998. Deputatul Petre Þurlea afirma atunci, contestând ridicarea colonelului Nicolae Alexandru, senator de Prahova, la rangul de general de brigadã: „Domnul Nicolae Alexandru intrã în PD în 1992. În perioada 1992-1996, este deputat din partea PD; din 1996, senator din partea PD. Domnul Nicolae Alexandru intrã în masonerie în 1997. Tot domnul Nicolae Alexandru este ridicat la gradul de general, în 1998, în timp ce ministru al apãrãrii naþionale este domnul Victor Babiuc, ºi el membru al PD, ºi el membru al masoneriei.”

În unele ministere apartenenþa la masonerie a devenit o tradiþie

Din cei nouã miniºtrii de externe care au activat pânã în prezent se ºtie cu certitudine cã ºapte sunt masoni. Adrian Nãstase a fost ministru de externe atât în guvernul Roman, cât ºi în guvernul Stolojan. I-a urmat, în guvernul Vãcãroiu (1992-1996), Teodor Meleºcanu, coleg de lojã cu Dinu Patriciu ºi Cãlin Popescu Tãriceanu. I-a urmat Andrei Pleºu, care a rãmas în aceastã funcþie preþ de douã guvernãri. Guvernul Ciorbea (1996-1997) l-a avut ca ministru de externe pe Adrian Severin ºi el membru al francmasoneriei. În guvernul lui Isãrescu, i-a urmat masonul Petre Roman. Un alt mason, Mircea Geoanã a devenit apoi ministru de externe în guvernul Nãstase. Mihai Rãzvan Ungureanu, ministru de externe între 2004 ºi 2007 aparþine tinerei generaþii ºi a fost format din familie în spiritul masonic. Tatãl sãu, prof. dr. ªtefan Ungureanu este ºi el mason ºi a ocupat poziþia de viceprimar al municipiului Iaºi. ªi cum masoneria nu îºi uitã oamenii în care investeºte, în noiembrie 2007, când nu a mai fost ministru, Mihai Rãzvan Ungureanu a fost propus ca director al Serviciului de Informaþii Externe, funcþie pe care o ocupã ºi în prezent.

La fel stau lucrurile la Ministerul de interne: Victor Babiuc (Guvernul Stolojan), Doru Ioan Tãrãcilã (Guvernul Vãcãroiu), Ioan Rus (Guvernul Nãstase) apar toþi trei pe listele de membri ai Marii Loji Naþionale.

Un alt mason declarat, Ion Caramitru a fost Ministru al Culturii timp de trei guverne: Ciorbea , Radu Vasile ºi Mugur Isãrescu.

Ministrul justiþiei din guvernul Vãcãroiu, Gavril Iosif Chiuzbaian este ºi el mason. A fost decorat cu cea mai înaltã distincþie a Supremului Consiliu al Ordinului Masonic Român, „Al.I. Cuza Princeps”. Ioan Talpeº, fost ministru de stat pentru coordonarea activitãþilor din domeniile apãrãrii naþionale, integrãrii europene ºi justiþiei este ºi el mason. La fel Dan Ioan Popescu, ministrul industriei, economiei ºi comerþului din guvernul Nãstase.

Lista poate continua, întrucât subiectul nu a fost epuizat. Aceste câteva exemple sunt însã suficiente pentru a demonstra cã masoneria minte cu neruºinare când susþine cã nu se implicã în politicã.

Postat pe 1 Noiembrie 2010 14:15
De la: pisicutza69, la data 2010-08-08 15:57:00as dori sa stiu si parerile voastre referitor la masonerie si la cei care vor sa conduca lumea la new world order credtii adevart ce se intampla daca se intampla cum e posibil ca satan sa isi creeze un scaun ptr a domni lumea va este cunoscut subiectul as dori cateva sugestii si impresii va multumesc


Intra aici si te lamuresti !


http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?lang=RO&item=5472

Postat pe 1 Noiembrie 2010 14:16
De la: scorpio67, la data 2010-11-01 14:16:06
De la: pisicutza69, la data 2010-08-08 15:57:00as dori sa stiu si parerile voastre referitor la masonerie si la cei care vor sa conduca lumea la new world order credtii adevart ce se intampla daca se intampla cum e posibil ca satan sa isi creeze un scaun ptr a domni lumea va este cunoscut subiectul as dori cateva sugestii si impresii va multumesc


Intra aici si te lamuresti !


http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?lang=RO&item=5472


maaaa ...
tu esti suparata din cauza asta? ...http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?lang=RO&item=5113

battleofwits
Postat pe 1 Noiembrie 2010 14:18
De la: battleofwits, la data 2010-11-01 14:18:05
De la: scorpio67, la data 2010-11-01 14:16:06
De la: pisicutza69, la data 2010-08-08 15:57:00as dori sa stiu si parerile voastre referitor la masonerie si la cei care vor sa conduca lumea la new world order credtii adevart ce se intampla daca se intampla cum e posibil ca satan sa isi creeze un scaun ptr a domni lumea va este cunoscut subiectul as dori cateva sugestii si impresii va multumesc


Intra aici si te lamuresti !


http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?lang=RO&item=5472


maaaa ...
tu esti suparata din cauza asta? ...http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?lang=RO&item=5113



Adica?

Postat pe 1 Noiembrie 2010 14:20
De la: scorpio67, la data 2010-11-01 14:20:52
Adica?


..nimic


battleofwits
Postat pe 1 Noiembrie 2010 14:22
De la: battleofwits, la data 2010-11-01 14:11:33
De la: scorpio67, la data 2010-11-01 14:09:27....


in afara de userul anutzzza si cu tine
mai citeste careva asa ceva?


Mai du-te in puii mei de pampalau!Du-te si te joaca cu virmele in tzarana in alta parte.
Am raspuns la subiect si atat? Am postat doua articole explicative .Nu sunt parerile mele asa ca du-te mai musca enervanta si te impusca!

Postat pe 1 Noiembrie 2010 14:25
De la: scorpio67, la data 2010-11-01 14:25:09
Mai du-te in puii mei de pampalau!Du-te si te joaca cu virmele in tzarana in alta parte.
Am raspuns la subiect si atat? Am postat doua articole explicative .Nu sunt parerile mele asa ca du-te mai musca enervanta si te impusca!

astea sunt parerile tale,
sau ale lui "grig"?

battleofwits
Postat pe 1 Noiembrie 2010 14:26
De la: scorpio67, la data 2010-11-01 14:25:09
De la: battleofwits, la data 2010-11-01 14:11:33
De la: scorpio67, la data 2010-11-01 14:09:27....


in afara de userul anutzzza si cu tine
mai citeste careva asa ceva?


Mai du-te in puii mei de pampalau!Du-te si te joaca cu virmele in tzarana in alta parte.
Am raspuns la subiect si atat? Am postat doua articole explicative .Nu sunt parerile mele asa ca du-te mai musca enervanta si te impusca!

Scorpiuto , ia un de aici si o sa te linistesti.
Fii sigura ca si eu citesc ce scrii.Daaaaaaa tu ma citesti pe mine?
The_Exile
Postat pe 1 Noiembrie 2010 14:27
De la: Tharr, la data 2010-11-01 14:27:58
De la: scorpio67, la data 2010-11-01 14:25:09
De la: battleofwits, la data 2010-11-01 14:11:33
De la: scorpio67, la data 2010-11-01 14:09:27....


in afara de userul anutzzza si cu tine
mai citeste careva asa ceva?


Mai du-te in puii mei de pampalau!Du-te si te joaca cu virmele in tzarana in alta parte.
Am raspuns la subiect si atat? Am postat doua articole explicative .Nu sunt parerile mele asa ca du-te mai musca enervanta si te impusca!

Scorpiuto , ia un de aici si o sa te linistesti.
Fii sigura ca si eu citesc ce scrii.Daaaaaaa tu ma citesti pe mine?


Dragalasu , cu mare atentie!

Postat pe 1 Noiembrie 2010 14:32
De la: scorpio67, la data 2010-11-01 14:32:50
De la: Tharr, la data 2010-11-01 14:27:58
De la: scorpio67, la data 2010-11-01 14:25:09
De la: battleofwits, la data 2010-11-01 14:11:33
De la: scorpio67, la data 2010-11-01 14:09:27....


in afara de userul anutzzza si cu tine
mai citeste careva asa ceva?


Mai du-te in puii mei de pampalau!Du-te si te joaca cu virmele in tzarana in alta parte.
Am raspuns la subiect si atat? Am postat doua articole explicative .Nu sunt parerile mele asa ca du-te mai musca enervanta si te impusca!

Scorpiuto , ia un de aici si o sa te linistesti.
Fii sigura ca si eu citesc ce scrii.Daaaaaaa tu ma citesti pe mine?


Dragalasu , cu mare atentie!


, Scorpiuto parerea mea ca aceasta adunare de oameni , majoritatea cu functii inalte, denumita masonerie, a fost creata in primul rand pt manipularea maselor, exista si 2curente unul pro - care descrie masoneria ca pe o grupare cu idealuri comune care lupta pt bunastare si un curent contra - cf caruia masoneria este o organizatie diabolica, o pseudoreligie, o organizatie ermetica si antisociala, eu inclin pt a doua parere
visan_georgiana
Postat pe 1 Noiembrie 2010 14:52
De la: TIGRA, la data 2010-11-01 14:52:08
De la: scorpio67, la data 2010-11-01 14:32:50
Mai du-te in puii mei de pampalau!Du-te si te joaca cu virmele in tzarana in alta parte.
Am raspuns la subiect si atat? Am postat doua articole explicative .Nu sunt parerile mele asa ca du-te mai musca enervanta si te impusca!


, Scorpiuto parerea mea ca aceasta adunare de oameni , majoritatea cu functii inalte, denumita masonerie, a fost creata in primul rand pt manipularea maselor, exista si 2curente unul pro - care descrie masoneria ca pe o grupare cu idealuri comune care lupta pt bunastare si un curent contra - cf caruia masoneria este o organizatie diabolica, o pseudoreligie, o organizatie ermetica si antisociala, eu inclin pt a doua parere


maiiiii
voi vreti sa va integrati amandoua in absolut

battleofwits
Postat pe 1 Noiembrie 2010 14:55
De la: TIGRA, la data 2010-11-01 14:52:08
De la: scorpio67, la data 2010-11-01 14:32:50
De la: Tharr, la data 2010-11-01 14:27:58
De la: scorpio67, la data 2010-11-01 14:25:09
De la: battleofwits, la data 2010-11-01 14:11:33
De la: scorpio67, la data 2010-11-01 14:09:27....


in afara de userul anutzzza si cu tine
mai citeste careva asa ceva?


Mai du-te in puii mei de pampalau!Du-te si te joaca cu virmele in tzarana in alta parte.
Am raspuns la subiect si atat? Am postat doua articole explicative .Nu sunt parerile mele asa ca du-te mai musca enervanta si te impusca!

Scorpiuto , ia un de aici si o sa te linistesti.
Fii sigura ca si eu citesc ce scrii.Daaaaaaa tu ma citesti pe mine?


Dragalasu , cu mare atentie!


, Scorpiuto parerea mea ca aceasta adunare de oameni , majoritatea cu functii inalte, denumita masonerie, a fost creata in primul rand pt manipularea maselor, exista si 2curente unul pro - care descrie masoneria ca pe o grupare cu idealuri comune care lupta pt bunastare si un curent contra - cf caruia masoneria este o organizatie diabolica, o pseudoreligie, o organizatie ermetica si antisociala, eu inclin pt a doua parere

BEL_AMY1
Postat pe 1 Noiembrie 2010 14:56
De la: TIGRA, la data 2010-11-01 14:52:08
De la: scorpio67, la data 2010-11-01 14:32:50
De la: Tharr, la data 2010-11-01 14:27:58
De la: scorpio67, la data 2010-11-01 14:25:09
De la: battleofwits, la data 2010-11-01 14:11:33
De la: scorpio67, la data 2010-11-01 14:09:27....


in afara de userul anutzzza si cu tine
mai citeste careva asa ceva?


Mai du-te in puii mei de pampalau!Du-te si te joaca cu virmele in tzarana in alta parte.
Am raspuns la subiect si atat? Am postat doua articole explicative .Nu sunt parerile mele asa ca du-te mai musca enervanta si te impusca!

Scorpiuto , ia un de aici si o sa te linistesti.
Fii sigura ca si eu citesc ce scrii.Daaaaaaa tu ma citesti pe mine?


Dragalasu , cu mare atentie!


, Scorpiuto parerea mea ca aceasta adunare de oameni , majoritatea cu functii inalte, denumita masonerie, a fost creata in primul rand pt manipularea maselor, exista si 2curente unul pro - care descrie masoneria ca pe o grupare cu idealuri comune care lupta pt bunastare si un curent contra - cf caruia masoneria este o organizatie diabolica, o pseudoreligie, o organizatie ermetica si antisociala, eu inclin pt a doua parere


Si eu inclin spre a doua parere din pacate.

Postat pe 1 Noiembrie 2010 15:00
De la: scorpio67, la data 2010-11-01 15:00:15
Si eu inclin spre a doua parere din pacate.


cand te inclini,
sa nu cazi din spirala
battleofwits
Postat pe 1 Noiembrie 2010 15:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cariera de succes, bani, calatorii 4 De la: 21021961 2 Aprilie 2008 07:41
Cat de mult greseste o femeie maritata , cand spune ca s-a indragostit de alt barbat , insurat si el 89 De la: _iluzie_ 5 Mai 2009 09:01
NICI NU STII CE PIERZI DACA NU CITESTI 5 De la: geo_refinantat 26 Februarie 2012 22:30
un fazan inainte de culcare 22 De la: bruni_eu 28 Aprilie 2009 20:27
ULTIMA ZI DE VOT 1 De la: ingridthebabe 19 Ianuarie 2009 10:07