Setari Cookie-uri

privesc relatia la un mod mai serios decat el?

Buna tuturor. Am si eu o problema, concluzionata intr-o intrebare.
Sunt cu prietenul meu de 3 ani, eu 26, el 33 de ani, nu stam impreuna, ne iubim, desi am avut o groaza de probleme si obstacole in relatie dar am supravietuit oarecum. Insa, acum cateva zile am aflat ca e invitat la o nunta a unui prieten bun de-al lui mutat in Anglia, pe care eu l-am cunoscut o data, si si-a facut planul sa mearga, fara sa ma cheme. Zicea ca vrea sa faca o excursie prin Londra daca tot merge acolo, de vreo sapt si m-am oferit sa merg si eu, sa fie ca un concediu. Dar parca tot evita sa imi dea un raspuns concret, mi-a spus ba ca nu are bani pt amandoi (desi eu am pt mine suficienti si o stie), ba ca nu stie nici el sigur ce face, tot felul de scuze pe care le-a mai folosit cu alte ocazii. Precizez ca nu e prima nunta la care nu ma ia, sau de care nu mi-a spus decat in ziua nuntii. Am inceput sa imi pun reale probleme si intrebari cu privire la ceea ce vrea el de la mine. Caut eu ceva mai serios de la el decat el de la mine? Nu ma vede inca persoana potrivita sau o posibila sotie sau pur si simplu partenera pe care si-o doreste? Nu mai stiu ce sa cred, daca ma puteti ajuta cu o parere, un sfat? Mersi
helenam
Postat pe 10 August 2010 16:53
da' lui i-ai spus ca vrei o relatie mai mult decat serioasa!?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 10 August 2010 16:57
nu i-am spus ca vreau casatorie pt a nu presa aiurea cand nici macar eu nu ma simt pregatita pt pasul asta in sine. dar l-am intrebat, in schimb, de multe ori ce vrea de la mine, i-am spus ca nu priveste relatia asa serios si de fiecare data raspunsul era ba ca vorbesc aiurea, ba ca el ma iubeste, orice dar nimic concret, sau nimic din ceea ce mi s-ar fi parut normal sa aud.
helenam
Postat pe 10 August 2010 17:01
De la: helenam, la data 2010-08-10 17:01:38nu i-am spus ca vreau casatorie pt a nu presa aiurea cand nici macar eu nu ma simt pregatita pt pasul asta in sine. dar l-am intrebat, in schimb, de multe ori ce vrea de la mine, i-am spus ca nu priveste relatia asa serios si de fiecare data raspunsul era ba ca vorbesc aiurea, ba ca el ma iubeste, orice dar nimic concret, sau nimic din ceea ce mi s-ar fi parut normal sa aud.


spune-i un raspicat : pa si pusi!!
da' fii serioasa, asaaaaa, sa intre in banuieli!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 10 August 2010 17:07
Intuitia ta este buna. Atunci cand un tip te ia la o nunta este ca si cum ar recunoaste oficial ca relatia voastra este serioasa.
Daca dupa 3 ani el inca nu e pregatit sa recunoasca lumii asta, nici nu va fi vreodata. Si mai ales sa fie invitat la o nunta pe meleaguri straine, sa-ti arunce in fata ca vrea sa faca si o excursie la Londra (unde banuiesc ca n-ai mai fost tu), astea fara tine... asa ceva nu se face. Si mai are si 33 de ani!
Sunt sigura ca tine la tine si-i esti draga, dar nu cred ca te iubeste. Cand iubesti pe cineva nu te feresti sa arati lumii asta.
kitty_krieger
Postat pe 10 August 2010 22:04
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-10 16:57:48da' lui i-ai spus ca vrei o relatie mai mult decat serioasa!?


nu,i-a dat link
mitura
Postat pe 10 August 2010 22:18
De la: mitura, la data 2010-08-10 22:18:51
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-10 16:57:48da' lui i-ai spus ca vrei o relatie mai mult decat serioasa!?


nu,i-a dat link



Barbie30
Postat pe 10 August 2010 22:20
Unde mai pui ca nici macar nu locuiti impreuna. La varsta voastra, aproape ca ar fi fost de la sine inteles ca aveti (ar trebui sa aveti) o relatie serioasa. Si totusi o tratati ca pe o poveste din adolescenta: stam, vedem cum merge, fiecare cu viata lui ca doar avem timp.
Da. Si eu cred ca privesti relatia intr-un mod fals. Pentru ca despre asta e vorba. Tu vezi ceva ce nu exista. Pacat! Chestiile astea imi par triste. Cu atat mai mult cu cat oamenii au sarit un prag al varstei.
Nici nu stiu ce as face in locul tau. E clar ca amana raspunsul pentru ca nu-si doreste o scena, nu pentru ca nu stie ce vrea. I-o fi spus amicul din Anglia ce "bucati" bune are printre invitati, ca i-o fi gasit deja un ghid sa-i arate orasul, asa ca numai insotit nu trebuie sa se duca.
rashela
Postat pe 10 August 2010 22:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Exista vreo speranta in a reinvia o iubire distrusa in timp? 63 De la: kudika387249 25 Aprilie 2011 20:37
....o iubire sf cu un viol 20 De la: bruneagra25 24 Iunie 2009 15:40
ce ma fac fetelor? 41 De la: kudika_973077 15 Octombrie 2014 13:51
Am nevoie de un sfat si de sustinere... 2 De la: marco918 19 August 2010 18:46
unde este greseala? 11 De la: MissRainbow 18 Iulie 2012 22:41