Setari Cookie-uri

Am nevoie de un sfat si de sustinere...

Situatia in care ma aflu acum, pentru mine este foarte complicata si am impresia ca cu incetul am sa intru intr-o depresie.Sint casatorita de 7 ani si am o fetita de 6 ani...eu am 27 ani iar sotul este cu 11ani mai mare.acum am ramas insarcinata si am cam 10 sapt. de sarcina...problema e ca traim cu chirie si mai avem niste credite la banca,iar sotul nu face nimic p/u a rezolva aceasta situatie dificila pe plan financiar...el se multumeste cu serviciul care il are si nu face nimic p/u a ne schimba viitorul, pina nu-l imping eu de la spate...m-am saturat sa fiu eu mereu cea care isi bate capul cind vin serviciile comunale,cind vine ziua de plata la banca s.a.m.d.....zilele astea mi-am dat seama ca nu mai pot sa-l suport si nu cred ca vreau sa avem un viitor impreuna...mi-am dat seama ca gindim diferit si vrem de la viata cu totul diferite lucruri....el se multumeste cu ceea ce are dar eu vreau mai mult...sint intr-o situatie dificila din cauza sarcinii....nu stiu ce sa fac?s-o pastrez sau nu??vreau inca un copil dar mi-am dat seama ca nu e momentul...el isi doreste mult acest copil,nu este o persoana agresiva,si stiu sigur ca ma iubeste dar este o pers. fara un scop in viata si nu pot suporta astfel de persoane,mai ales ca deja are virsta cind ar trebui sa fie deja realizat in viata...dati-mi un sfat vizavi de aceasta situatie p/u ca nu mai pot dormi noptile si-mi dau seama ca merge vorba de viata unui copil...dar nu pot sa suport gindul ca acest copil imi schimba viata si va trebui sa mai stau sa suport monotonia sotului si grijile de zi cu zi....(poate o sa ziceti ca sint egoista,nustiu)...
naty38
Postat pe 19 August 2010 18:30
De la: naty38, la data 2010-08-19 18:30:46Situatia in care ma aflu acum, pentru mine este foarte complicata si am impresia ca cu incetul am sa intru intr-o depresie.Sint casatorita de 7 ani si am o fetita de 6 ani...eu am 27 ani iar sotul este cu 11ani mai mare.acum am ramas insarcinata si am cam 10 sapt. de sarcina...problema e ca traim cu chirie si mai avem niste credite la banca,iar sotul nu face nimic p/u a rezolva aceasta situatie dificila pe plan financiar...el se multumeste cu serviciul care il are si nu face nimic p/u a ne schimba viitorul, pina nu-l imping eu de la spate...m-am saturat sa fiu eu mereu cea care isi bate capul cind vin serviciile comunale,cind vine ziua de plata la banca s.a.m.d.....zilele astea mi-am dat seama ca nu mai pot sa-l suport si nu cred ca vreau sa avem un viitor impreuna...mi-am dat seama ca gindim diferit si vrem de la viata cu totul diferite lucruri....el se multumeste cu ceea ce are dar eu vreau mai mult...sint intr-o situatie dificila din cauza sarcinii....nu stiu ce sa fac?s-o pastrez sau nu??vreau inca un copil dar mi-am dat seama ca nu e momentul...el isi doreste mult acest copil,nu este o persoana agresiva,si stiu sigur ca ma iubeste dar este o pers. fara un scop in viata si nu pot suporta astfel de persoane,mai ales ca deja are virsta cind ar trebui sa fie deja realizat in viata...dati-mi un sfat vizavi de aceasta situatie p/u ca nu mai pot dormi noptile si-mi dau seama ca merge vorba de viata unui copil...dar nu pot sa suport gindul ca acest copil imi schimba viata si va trebui sa mai stau sa suport monotonia sotului si grijile de zi cu zi....(poate o sa ziceti ca sint egoista,nustiu)...








... NU RENUNTA LA COPIL ... e singura ''investitie'' sigura a unei femei ... esti inca tinara si multe se pot schimba ... nu arunca ura ta pentru sot asupra copilului tau ... FII POZITIVA si OPTIMISTA ... nu renunta la copii tai pentru niste nenorocite de rate la banca ... fara acest copil viata ta nu va fi mai fericita sau mai bogata ... fara acest copil sotul tau nu va deveni mai descurcaretz ...fara acest copil nu vei avea mai multe sanse se te mariti din nou (daca intentionezi sa divortezi) ... acest copil e o piatra a viitorului ... copii nu cer lucruri deosebite, nu cer haine de firma sau mincaruri speciale, vor atentie, dragoste si valori ...

... renuntarea la orice copil e o INFRINGERE, un COMPROMIS din care nu vei mai iesi ... e o victorie a NEGATIVISMULUI si PESIMISMULUI ... e si o problema imensa psihologica si fizica ...

... uita de acest topic(gind) si ai incredere ca totul se rezolva ... daca nu ceri prea mult ... de la tine insuti ...



marco918
Postat pe 19 August 2010 18:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Voi credetti in legatul cununiei??? 0 De la: 30 Octombrie 2012 02:59
Care este varsta ideala pentru a te casatori? 107 De la: mada_sabi 23 Ianuarie 2011 19:26
poate da... poate nu.. 14 De la: Sibel_16 1 Februarie 2011 15:53
MONOTONIA IN CASNICIE 50 De la: kudika_1042305 18 Iulie 2021 09:53
Sa ? sau Sa nu???what do i do?? 39 De la: kudika046697 9 Iulie 2009 15:35