Setari Cookie-uri

Vand/inchiriez rochita de mireasa

Buna viitoarelor miresici,
Am fost si eu de curand mireasa si as vrea sa-mi valorific rochita, care, fara subiectivism, a fost superba. M-am simtit ca o printesa in ea, a fost foarte comoda (va sfatuiesc sa tineti cont si de aspectul acesta cand v-o alegeti) nici nu mai vroiam sa mi-o dau jos de pe mine seara.
Am cautat mult prin case de moda, targuri si magazine rochita despre care atunci cand e pe mine imbracata sa zic "asta e" fara sa mai am indoieli. Vanzatoarele imi tot ziceau ca nu exista asa ceva, ca nici o mireasa nu are sentimentul asta, incat la un moment dat dupa ce probasem enorm de multe rochite chiar am inceput sa le cred. Eram necajita ca eu nu o sa imi gasesc rochita pe care mi-o imaginam eu - simpla, eleganta si cu ceva... inexplicabil in cuvinte (binenteles in bugetul pe care il aveam alocat... cu 4000 euro imi gaseam, dar de unde atata...) Spre fericirea mea, cand am imbracat rochita asta chiar am simtit ca ea este. Asa ca nu le bagati in seama pe vanzatoarele care vor doar sa isi vanda marfa si va zic ca va sta bine bla bla... daca voi nu simtiti ca aia e ce cautati, ca oricate ati incerca dupaia nu gasiti una mai frumoasa, nu v-o cumparati si nu va descurajati, dupa zeci de rochite probate o sa gasiti ceea ce cautati.
Eu incerc sa o descriu in cateva cuvinte, poate se potriveste vreuneia dintre voi:
Rochita e marimea 36-38( eu am 1.67m inaltime, 52 kg - se poate regla cu snur in spate), dintr-o bucata, in forma literei A, de culoare ivory si se prinde dupa gat. Are un strat de saten sau tafta subtire nu stiu exact ce e, apoi 1 strat de voal plisat finut si marunt de-a lungu, apoi un strat de voal de care e prinsa dantela tot de-a lungul, doar cateva fasii de sus pana jos cam la distante de 30 cm o fasie de alta. In partea de jos, rochita se termina cu o portiune cam de 4 cm doar de voal ondulat la margine. Am avut cercuri si crinolina.
Sunt convinsa ca din descriere mea nu ati inteles mare lucru, dar daca va veti uita la poze o sa asociati ce am vrut sa spun cu ce vedeti in poze si o sa intelegeti mai bine.
Daca doriti mai multe detalii, mai multe poze sau orice alte informatii legate de rochita sau de organizarea nuntii, sfaturi, orice, puteti sa imi scrieti la adresa mihamess@yahoo.com
Eu sunt din Tg. Mures, rochita e de vanzare sau de inchiriat, iar la pret ne putem intelege.
Bafta viitoarelor miresici!

grace006419
Postat pe 11 August 2010 10:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa-l ceri tu in casatorie poate fi naspa ???? 74 De la: denis_roxana 8 Februarie 2011 13:03
pareri 5 De la: alecsia123 25 Februarie 2015 15:20
Vrei sa fii frumoasa purtand bijuterii unicat?? 1 De la: grace008724 11 Iunie 2010 15:18
Vand rochie de mireasa stil REGAL 7 De la: I_Gavrilovici 13 Ianuarie 2010 19:24
Cauti o rochita superba si pe care ti-o permiti? 3 De la: bestbride 14 Martie 2010 12:40