Setari Cookie-uri

Chiar ai nevoie de marire de sani?!

Observ ca exista pe net concursuri avand ca "premiu" o operatie de marire de sani, ceea ce ma face sa ridic unele semne de intrebare:
1) De ce suntem ahtiati dupa lucruri artificiale?
2) De ce nu ne multumim cu ce ne-a dat natura?
3) De ce nu apreciem frumosul in adevaratul sens al cuvantului?
4) De ce consideram ca felul in care aratam conteaza mai mult decat cel in care gandim si actionam?
5) De ce ne inselam pe noi insine?
6) Ce ne face sa credem ca un bust mare ne va face sa trecem mai usor peste greutatile de zi cu zi?
7) De ce stam in fata oglinzii si observam doar coaja nu si miezul?
8) De ce nu multumim providentei ca avem toate membrele la locul lor?
9) De ce uitam ca unii semeni de-ai nostri nu vad, nu aud, au diferite afectiuni, etc?
10) De ce nu ne dam seama ca cel mai mare handicap al nostru este lipsa de obiectivitate?
11) De ce nu suntem fericiti in pielea noastra?
12) De ce apreciem kitsch-urile?
13) De ce cosideram ca vom fi iubiti mai mult daca vom "modifica" ce ne-a dat natura?
14) De ce credem ca vom trece de interviuri daca nu vom fi naturali?
15) De ce gandim ca vom fi respectati mai mult cand privirile se vor opri doar la partile anatomice?
16) De ce suntem siguri ca vom fi apreciati mai mult daca suntem in pas cu moda?
18) De ce banuim ca partenerii sexuali vor avea orgasme multiple cand vor atinge sanii artificali?
19) De ce? De ce? De ce?

... si lista de intrebari ar putea continua la nesfarsit...

In concluzie, parerea mea este ca atat timp cat exista comunicare, respect si iubire intr-o relatie restul nu mai conteaza! Invata sa comunici, sa te descoperi alaturi de partener, sa fii fericita cand va tineti de mana pe strada, sa zambesti cand ii auzi vocea la telefon, sa te bucuri chiar si cand nu-ti aduce un buchet de flori dar macar iti "aduce" dragostea lui!

Sa fiti iubite de cine vreti si mai ales de cine trebuie!




dolphinmind
Postat pe 17 August 2010 10:18
De la: dolphinmind, la data 2010-08-17 10:18:13Observ ca exista pe net concursuri avand ca "premiu" o operatie de marire de sani, ceea ce ma face sa ridic unele semne de intrebare:
1) De ce suntem ahtiati dupa lucruri artificiale?
2) De ce nu ne multumim cu ce ne-a dat natura?
3) De ce nu apreciem frumosul in adevaratul sens al cuvantului?
4) De ce consideram ca felul in care aratam conteaza mai mult decat cel in care gandim si actionam?
5) De ce ne inselam pe noi insine?
6) Ce ne face sa credem ca un bust mare ne va face sa trecem mai usor peste greutatile de zi cu zi?
7) De ce stam in fata oglinzii si observam doar coaja nu si miezul?
8) De ce nu multumim providentei ca avem toate membrele la locul lor?
9) De ce uitam ca unii semeni de-ai nostri nu vad, nu aud, au diferite afectiuni, etc?
10) De ce nu ne dam seama ca cel mai mare handicap al nostru este lipsa de obiectivitate?
11) De ce nu suntem fericiti in pielea noastra?
12) De ce apreciem kitsch-urile?
13) De ce cosideram ca vom fi iubiti mai mult daca vom "modifica" ce ne-a dat natura?
14) De ce credem ca vom trece de interviuri daca nu vom fi naturali?
15) De ce gandim ca vom fi respectati mai mult cand privirile se vor opri doar la partile anatomice?
16) De ce suntem siguri ca vom fi apreciati mai mult daca suntem in pas cu moda?
18) De ce banuim ca partenerii sexuali vor avea orgasme multiple cand vor atinge sanii artificali?
19) De ce? De ce? De ce?

... si lista de intrebari ar putea continua la nesfarsit...

In concluzie, parerea mea este ca atat timp cat exista comunicare, respect si iubire intr-o relatie restul nu mai conteaza! Invata sa comunici, sa te descoperi alaturi de partener, sa fii fericita cand va tineti de mana pe strada, sa zambesti cand ii auzi vocea la telefon, sa te bucuri chiar si cand nu-ti aduce un buchet de flori dar macar iti "aduce" dragostea lui!

Sa fiti iubite de cine vreti si mai ales de cine trebuie!







Dupa cum vad eu pozica ta, tu cu siguranta nu ai nevoie de marirea lor
Eu nici atat, am cupa C, plus ca-s si baba, nu mai particip la concursuri de frumusete

Acum serios, de nebune, si de inconstiente. Nici sa n'aud de dinastea.
stem_29
Postat pe 17 August 2010 10:21
stem_29, si daca eram femeie la fel gandeam... :)
Am deschis acest topic pentru ca am observat ca la acest concurs au participat foarte multe doamne si domnisoare si am cam ramas socat... Chiar nu le inteleg...
Toti suntem frumosi si minunati, insa cateodata o luam razna fara motiv...
dolphinmind
Postat pe 17 August 2010 10:26
De la: dolphinmind, la data 2010-08-17 10:26:49stem_29, si daca eram femeie la fel gandeam... :)
Am deschis acest topic pentru ca am observat ca la acest concurs au participat foarte multe doamne si domnisoare si am cam ramas socat... Chiar nu le inteleg...
Toti suntem frumosi si minunati, insa cateodata o luam razna fara motiv...




Inconstienta maica, inconstienta.
Parca toata frumusetea si intelepciune sta in 2 tzate, scuza-ma dar chiar nu inteleg nici eu.
stem_29
Postat pe 17 August 2010 10:42
nu am participat la concurs, dar pot spune ca si eu am in plan asa ceva. da, intr-adevar, multe fete poate sunt doar superficiale, nu au nicio problema si totusi recurg la acest "moft".

dar ce te faci cand starea ta naturala de frumusete cu care ai fost inzestrata chipurile se deterioreaza?
nu vreau sa sar calul si nu vad ce alt exemplu ar fi bun, dar tu ce ai face daca de la varsta de 20 de ani pur si simplu ti s-ar fleoscai treaba? sa presupunem ca se intampla o nefacuta si nu mai arata ca cea a unui baiat tanar si nu mai vrei sa te uiti nici tu la ea, dar sa o mai si arati.

ce vreau sa spun este ca in unele situatii e necesar si nu mai dezvolt.
Boca
Postat pe 17 August 2010 10:45
De la: Boca, la data 2010-08-17 10:45:12nu am participat la concurs, dar pot spune ca si eu am in plan asa ceva. da, intr-adevar, multe fete poate sunt doar superficiale, nu au nicio problema si totusi recurg la acest "moft".

dar ce te faci cand starea ta naturala de frumusete cu care ai fost inzestrata chipurile se deterioreaza?
nu vreau sa sar calul si nu vad ce alt exemplu ar fi bun, dar tu ce ai face daca de la varsta de 20 de ani pur si simplu ti s-ar fleoscai treaba? sa presupunem ca se intampla o nefacuta si nu mai arata ca cea a unui baiat tanar si nu mai vrei sa te uiti nici tu la ea, dar sa o mai si arati.

ce vreau sa spun este ca in unele situatii e necesar si nu mai dezvolt.


Eu zic ca e necesar dupa ce consultam un medic, altfel in niciun caz.
Eu sustin asta pt. ca am niste ani si altfel vad lucrurile, in sensul ca sanul e sensibil, si nu se stie niciodata...
Uite, sa zicem, ce ai alege intre ( doamneee fereste) 4-5 ani cu sani siliconati... dupa un cancer frumos...sau sanii mai lasati, pana asa pe la 80 de ani?:)
Eu la asta m-am referit, ca daca n-ar exista atatea risuri.....as fi d'acord ca fiecare sa-si faca " moftul" cum doreste.

Repet, e parerea mea.
stem_29
Postat pe 17 August 2010 11:41
Ma bag si eu in seama acuma...dar eu am o operatie pe san, una mica, din motive medicale, si-au trecut 4 ani de-atunci si tot ma doare din cand in cand. Oare ce senzatie au femeile alea cand se trezesc cu o taietura de 7 cm sub ambii sani?
_Cryssa_
Postat pe 17 August 2010 12:47
De la: crysa_tm, la data 2010-08-17 12:47:09Ma bag si eu in seama acuma...dar eu am o operatie pe san, una mica, din motive medicale, si-au trecut 4 ani de-atunci si tot ma doare din cand in cand. Oare ce senzatie au femeile alea cand se trezesc cu o taietura de 7 cm sub ambii sani?
nu stiu si nici nu vreau sa-mi imaginez, mie mi-e frica de ac dar de bisturiu
yumy
Postat pe 17 August 2010 12:53
De la: crysa_tm, la data 2010-08-17 12:47:09Ma bag si eu in seama acuma...dar eu am o operatie pe san, una mica, din motive medicale, si-au trecut 4 ani de-atunci si tot ma doare din cand in cand. Oare ce senzatie au femeile alea cand se trezesc cu o taietura de 7 cm sub ambii sani?


Nici eu n-am habar, si recunosc ca nici nu m-am documentat cum e cu taieturile..etc.
Pai in tinerete nu le simti chiar asa:) mai un ciupit, mai uiti, insa cu trecerea anilor.......
stii vorbele alea: " domnia si prostia, se platesc".
stem_29
Postat pe 17 August 2010 13:00
dar mai e si vorba aia ca baba sufera la frumusete asa ca nu-mi pasa cat sufera cele care isi pun silicoane, ele au ales asta
yumy
Postat pe 17 August 2010 13:01
sunt mai multe metode, nu trebuie sa fie neaparat o taietura si nici sa aiba 7 cm.
bineinteles ca un consult iti poate deschide ochii mai larg. este posibil ca operatia nici macar sa nu poata fi realizabila, daca pielea nu este destul de elastica si tesutul bun te trimite acasa. e pacat cand li se intampla asta unora care chiar ar avea nevoie, iar altele pot sa si-o faca desi nu este deloc imperios necesar.

si sunt constienta si recunoscatoare ca am toate membrele si nu sufar de cine stie ce handicap, pentru ca sunt oameni cu probleme mult, mult mai grave, dar daca intr-o zi o sa-mi permit sa fac ceva pt a-mi imbunatati aspectul si felul in care ma simt in pielea mea de ce sa nu fac asta? cu ce este diferit in a-ti transforma sanii care arata ca niste stafide in ceva mai aproape de adevar fata de a-ti reface dantura in momentul in care nu mai poti salva ceva din ea?
Boca
Postat pe 17 August 2010 13:07
frumusetea si inteligenta unei femei nu stau in cupele sutienului ci in modul in care se exprima, in felul in care stie sa se faca placuta printr-o soapta, printr-un zimbet, prin simtul umorului. Daca totul pe lume s elimiteaza la marimea din sutien, e trist...
negrul_de_serviciu
Postat pe 17 August 2010 13:08
De la: negrul_de_serviciu, la data 2010-08-17 13:08:00frumusetea si inteligenta unei femei nu stau in cupele sutienului ci in modul in care se exprima, in felul in care stie sa se faca placuta printr-o soapta, printr-un zimbet, prin simtul umorului. Daca totul pe lume s elimiteaza la marimea din sutien, e trist...


Adica dupa tine o femeie cu un bust de la mama natura, mai maricel nu prea are nimic in cap, nu?:)astea mai tzatoase nu prea stiu sopit, asa-i?:))))))
Cam asa ai relatat.
Oricum aici era vorba despre operatiile estetice, nu despre sanii naturali
stem_29
Postat pe 17 August 2010 13:11
De la: stem_29, la data 2010-08-17 13:00:09
De la: crysa_tm, la data 2010-08-17 12:47:09Ma bag si eu in seama acuma...dar eu am o operatie pe san, una mica, din motive medicale, si-au trecut 4 ani de-atunci si tot ma doare din cand in cand. Oare ce senzatie au femeile alea cand se trezesc cu o taietura de 7 cm sub ambii sani?


Nici eu n-am habar, si recunosc ca nici nu m-am documentat cum e cu taieturile..etc.
Pai in tinerete nu le simti chiar asa:) mai un ciupit, mai uiti, insa cu trecerea anilor.......
stii vorbele alea: " domnia si prostia, se platesc".


Iti spun eu stem: eu am o taietura de 3 cm, mica si de fiecare data cand se schimba vremea sau cand mi-e frig sau la menstruatie ma doare de mor. Repet, taietura e de 3 cm. Aveam 23 de ani cand am facut operatia, deci eram tanara rau. Inchipuie-ti ca taietura aia pt silicoane este destul de adanca pentru mai nou ti le pune sub glandele mamare, practic cumva pe coaste (bleah...mi s-a ridicat paru pe mine). Eu am o prietena ce si-a pus si vreau sa spun ca a stat 2 saptamani la pat dupa operatie si de-abia dupa 6 luni s-a vindecat complet rana. Ahhh sa nu mai zic ca ramai cu cicatrici super urate sub sani.
_Cryssa_
Postat pe 17 August 2010 13:11
De la: crysa_tm, la data 2010-08-17 13:11:28
De la: stem_29, la data 2010-08-17 13:00:09
De la: crysa_tm, la data 2010-08-17 12:47:09Ma bag si eu in seama acuma...dar eu am o operatie pe san, una mica, din motive medicale, si-au trecut 4 ani de-atunci si tot ma doare din cand in cand. Oare ce senzatie au femeile alea cand se trezesc cu o taietura de 7 cm sub ambii sani?


Nici eu n-am habar, si recunosc ca nici nu m-am documentat cum e cu taieturile..etc.
Pai in tinerete nu le simti chiar asa:) mai un ciupit, mai uiti, insa cu trecerea anilor.......
stii vorbele alea: " domnia si prostia, se platesc".


Iti spun eu stem: eu am o taietura de 3 cm, mica si de fiecare data cand se schimba vremea sau cand mi-e frig sau la menstruatie ma doare de mor. Repet, taietura e de 3 cm. Aveam 23 de ani cand am facut operatia, deci eram tanara rau. Inchipuie-ti ca taietura aia pt silicoane este destul de adanca pentru mai nou ti le pune sub glandele mamare, practic cumva pe coaste (bleah...mi s-a ridicat paru pe mine). Eu am o prietena ce si-a pus si vreau sa spun ca a stat 2 saptamani la pat dupa operatie si de-abia dupa 6 luni s-a vindecat complet rana. Ahhh sa nu mai zic ca ramai cu cicatrici super urate sub sani.


Brrrrrrr!
stem_29
Postat pe 17 August 2010 13:13
De la: crysa_tm, la data 2010-08-17 13:11:28
De la: stem_29, la data 2010-08-17 13:00:09
De la: crysa_tm, la data 2010-08-17 12:47:09Ma bag si eu in seama acuma...dar eu am o operatie pe san, una mica, din motive medicale, si-au trecut 4 ani de-atunci si tot ma doare din cand in cand. Oare ce senzatie au femeile alea cand se trezesc cu o taietura de 7 cm sub ambii sani?


Nici eu n-am habar, si recunosc ca nici nu m-am documentat cum e cu taieturile..etc.
Pai in tinerete nu le simti chiar asa:) mai un ciupit, mai uiti, insa cu trecerea anilor.......
stii vorbele alea: " domnia si prostia, se platesc".


Iti spun eu stem: eu am o taietura de 3 cm, mica si de fiecare data cand se schimba vremea sau cand mi-e frig sau la menstruatie ma doare de mor. Repet, taietura e de 3 cm. Aveam 23 de ani cand am facut operatia, deci eram tanara rau. Inchipuie-ti ca taietura aia pt silicoane este destul de adanca pentru mai nou ti le pune sub glandele mamare, practic cumva pe coaste (bleah...mi s-a ridicat paru pe mine). Eu am o prietena ce si-a pus si vreau sa spun ca a stat 2 saptamani la pat dupa operatie si de-abia dupa 6 luni s-a vindecat complet rana. Ahhh sa nu mai zic ca ramai cu cicatrici super urate sub sani.

deja m-ai speriat nu mai vreau sa aud de taieturi
yumy
Postat pe 17 August 2010 13:14
Asta e bine, daca v-am speriat...e complet aiurea sa iti bati joc singura de corpul tau. Sunt oameni care fac zeci de interventii chirurgicale numai ca sa fie sanatosi iar femeile se duc si se opereaza total aiurea, din lipsa de ocupatie.
_Cryssa_
Postat pe 17 August 2010 13:18
eu una incerc pe cat posibil sa stau departe de ace si bisturiu, dar nu mereu poti sa te mentii departe, se mai intampla si accidente cat despre cele care se macelaresc cu buna stiinta no coment fiecare ramane cu ce alege
yumy
Postat pe 17 August 2010 13:21
De la: Boca, la data 2010-08-17 10:45:12nu am participat la concurs, dar pot spune ca si eu am in plan asa ceva. da, intr-adevar, multe fete poate sunt doar superficiale, nu au nicio problema si totusi recurg la acest "moft".

dar ce te faci cand starea ta naturala de frumusete cu care ai fost inzestrata chipurile se deterioreaza?
nu vreau sa sar calul si nu vad ce alt exemplu ar fi bun, dar tu ce ai face daca de la varsta de 20 de ani pur si simplu ti s-ar fleoscai treaba? sa presupunem ca se intampla o nefacuta si nu mai arata ca cea a unui baiat tanar si nu mai vrei sa te uiti nici tu la ea, dar sa o mai si arati.

ce vreau sa spun este ca in unele situatii e necesar si nu mai dezvolt.


Draga Boca,

Comparatia ta nu prea are sens... Daca "se fleoscaia treaba" mergeam la un medic psiholog cu siguranta, insa chiar nu merge aceasta comparatie... Daca deschideam topicul pe "probleme ale aparatului genital la femei" era altceva...
dolphinmind
Postat pe 17 August 2010 14:53
De la: dolphinmind, la data 2010-08-17 14:53:21
De la: Boca, la data 2010-08-17 10:45:12nu am participat la concurs, dar pot spune ca si eu am in plan asa ceva. da, intr-adevar, multe fete poate sunt doar superficiale, nu au nicio problema si totusi recurg la acest "moft".

dar ce te faci cand starea ta naturala de frumusete cu care ai fost inzestrata chipurile se deterioreaza?
nu vreau sa sar calul si nu vad ce alt exemplu ar fi bun, dar tu ce ai face daca de la varsta de 20 de ani pur si simplu ti s-ar fleoscai treaba? sa presupunem ca se intampla o nefacuta si nu mai arata ca cea a unui baiat tanar si nu mai vrei sa te uiti nici tu la ea, dar sa o mai si arati.

ce vreau sa spun este ca in unele situatii e necesar si nu mai dezvolt.


Draga Boca,

Comparatia ta nu prea are sens... Daca "se fleoscaia treaba" mergeam la un medic psiholog cu siguranta, insa chiar nu merge aceasta comparatie... Daca deschideam topicul pe "probleme ale aparatului genital la femei" era altceva...
stem_29
Postat pe 17 August 2010 15:02
Am mai dat un exemplu in afara de acela. Dar normal, cand nu ai nicio problema si te simti de nota 10 in pielea ta de ce sa te pui in locul celuilalt. "De ce, cand eu sunt asa superficiala si mi-e usor sa vorbesc doar ca sa judec si sa nu tac?"

dolphinmind, ti-am inteles punctul de vedere si ai dreptatea ta. Eu am vorbit din cu totul alt punct de vedere, dar se pare ca mai am scapari la capitolul exprimare pt ca nu ma fac inteleasa. Prefer sa-mi ignorati in continuare postarile decat sa "ne radem" atat.

Pace voua cu sani perfecti.
Boca
Postat pe 18 August 2010 10:05
Cum poti utiliza o pereche de patofi cu toc, o geanta si un nud gratios pentru a intra la scoala? http://www.facebook.com/photo.php?pid=30851931&id=1332832643&subject=129389303749416 Aici gasiti raspunsul:D Un raspuns neconventional si indraznet;) Daca va place, dati un Like la pagina Scoala ADC si apoi un LIke la poza. E o concurenta mare pentru Scoala de Publicitate:( :*:* Va multumesc!!!
valentina_v
Postat pe 18 August 2010 12:28
Ma,da nu se gandesc la alta chestie...cum sa porti dupa tine doua corpuri straine...adica e destul de greu sa te descurci si cu aia naturali...chiar daca nu sunt mari...dar sa ai ceva ce nu ar trebui sa fie acolo de la inceput agatat de tine
Mai uitati-va la emisiuni cu operatii estetice...s-au modernizat foarte mult,dar orice interventie chirurgicala,oricat de neinsemnata,inseamna sa deschizi un tesut si, chiar dupa vindecare acolo locul o sa ramana sensibil.Plus ca desi am vazut medici experimentati facand astfel de operatii...care arata chiar bine in final,nimic dezgustator sau prea fals...in timpul operatiei o macelareau pur si simplu pe biata fata,ce instrumente folsoeau si cu ce dezinvoltura umblau prin corpul ei...
myaunik
Postat pe 15 Septembrie 2010 21:45
De la: dolphinmind, la data 2010-08-17 10:26:49stem_29, si daca eram femeie la fel gandeam... :)
Am deschis acest topic pentru ca am observat ca la acest concurs au participat foarte multe doamne si domnisoare si am cam ramas socat... Chiar nu le inteleg...
Toti suntem frumosi si minunati, insa cateodata o luam razna fara motiv...


Domnule draga , sunt obsedate de LOOCK , de imaginea aia insipida de papusi barbie , fada si complet lipsita de consistenta .Vor victorii facile care constau doar in bani , cadoauri si distractie , lucruri efemere ca viatafluturilor de noapte in general .Uitati-va la Dragusanca , la Mantea , la multe altele care se lasa tarnosite de toti neisparvitii care au un portofel plin.Si oare sunt fericite , implinite ? Nici decum .Sunt mai mereu singure , le mai ia unul , altul , le foloseste si apoi le arunca.Nu le intereseaza sa aiba o educatie, nu au nici un fel de caracter , nu au nici un fel de profunzime , sunt doar rebuturi care arata bine.si nu pentru mult timp: varsta , graviatia si noptile petrecute in dezmat si bautura isi vor spune cuvantul mult mai repede decat se asteapta .

Postat pe 15 Septembrie 2010 22:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dermatologie 1 De la: kudika_1043738 21 August 2022 21:14
tratamemt cu celule stem adulte 15 De la: karlla57 1 Octombrie 2012 23:50
par permanent cretz 2 De la: AnoOtza 31 Ianuarie 2010 10:21
pt cristina lavinia 7 De la: 2499 27 Iunie 2010 12:35
lotiune pentru unghii 29 De la: simoniknails 10 Noiembrie 2010 21:55