Setari Cookie-uri

Help! Nu mai stiu ce sampon sa folosesc!

Buna!...Va rog sa ma ajutati in privinta samponului, nu mai stiu ce sampon sa folosesc....Am folosit Nivea si mi se ingrasa parul la 2 zile, Wash & Go am facut matreata..deci era ingorzitor, head and shoulders mi'a facut matreata foarte multa....chiar nu mai stiu ce sa folosesc..aveti vreo idee?:D..
Multumesc!
___Anna___
Postat pe 24 Ianuarie 2010 11:41
Puteti incerca aceste sampoane:
http://www.abc-cosmetics.ro/catalog
Se pot comanda prin internet sau telefon. Nu sunt genul sa laud pentru ca nu stiu ce tip de par aveti insa trebuie sa stiti ca sunt sampoane terapeutivce. Aprecierea o puteti face doar dumneavoastra dupa ce le testati.
Nutrisan
Postat pe 24 Ianuarie 2010 12:03
BUNA ,
La farmacie se gasesc din gama T-gel sampoane pt toate tipurile de par ,faci un tratament si iti garantez ca vei vedea diferenta eu am folosit recomand cu caldura .
kyri
Postat pe 24 Ianuarie 2010 12:12
va multumesc foarte mult!
___Anna___
Postat pe 26 Ianuarie 2010 14:54
SI EU AM INCECAT MULTE SAPOANE DAR AM PIERDUT PARUDE LA CHIMICALE ACUM MA SPAL CU SAPUN DE CASA SI LAURMA IMI DAU CU PUTIN GASAMESTECAT CU APACA LA UNICA SI PARUL SA REVENIT DELA CHIMIC
kudika079972
Postat pe 31 Ianuarie 2010 16:14
Daca va spalati cu acel sapun, cum va face parul?
___Anna___
Postat pe 1 Februarie 2010 10:20
Numai cu galbenus de ou si vei avea rezultate excelente .
SUCCES !

IOANA1947
Postat pe 2 Februarie 2010 15:12
Foarte bun galbenusul de ou , sau incearca varianta potrivita pentru tipul tau de par din gama Herbosophy - o gasesti in farmaciile Sensiblu (eu il folosesc pe cel cu germeni de grau ).Eu sunt foarte multumita , parul are o stralucire sanatoasa , are volum si tinuta . Nu e nici foarte scump, cca 15 lei /250 ml.
mkiss260
Postat pe 2 Februarie 2010 15:25
va multumesc foarte mult
Acum folosesc Nivea...Si am parul frumos si ondulat doar dupa 2 zile de la spalare..k apoi se ingrasa si......
___Anna___
Postat pe 2 Februarie 2010 17:19
De la: AnoOtza, la data 2010-01-24 11:41:33Buna!...Va rog sa ma ajutati in privinta samponului, nu mai stiu ce sampon sa folosesc....Am folosit Nivea si mi se ingrasa parul la 2 zile, Wash & Go am facut matreata..deci era ingorzitor, head and shoulders mi'a facut matreata foarte multa....chiar nu mai stiu ce sa folosesc..aveti vreo idee?:D..
Multumesc!


Sampoanele Krauter - germane sunt foarte bune si ieftine. Cauta-ma la loapersonal@yahoo.com
kudika028076
Postat pe 10 Februarie 2010 16:57
Poti folosi ALOE JOJOBA SHAMPOON +ALOE FIRST,cu rezultate exceptionale.Incearca ce ai de pierdut,foloseste numai produse naturale,ai grija si la alimentatie.Daca doresti mai multe informatii -maragind@yahoo.com
kudika100110
Postat pe 11 Februarie 2010 16:58
Sampoane, dar si alte cosmetice naturale gasiti pe www.shoptni.info
colnago
Postat pe 11 Februarie 2010 17:04
De la: AnoOtza, la data 2010-01-24 11:41:33Buna!...Va rog sa ma ajutati in privinta samponului, nu mai stiu ce sampon sa folosesc....Am folosit Nivea si mi se ingrasa parul la 2 zile, Wash & Go am facut matreata..deci era ingorzitor, head and shoulders mi'a facut matreata foarte multa....chiar nu mai stiu ce sa folosesc..aveti vreo idee?:D..
Multumesc!


hello!
iti recomand sincer un sampon extraordinar, pe baza de aloe de la Herbalife ,este incredibil! exista in doua variante: pt par normal,respectiv pentru par vopsit sau degradat
rezultatele se vad f repede!detalii:www.siluetaideala.ro
kudika129174
Postat pe 25 Februarie 2010 23:08
foloseste un sampon pentru copii Johnson!s (are ph-ul mic,delicat) sau Bio Krauter pe baza de plante din plafar.Iti vor insanatosii pielea capului si implicit parul .Testat pe mine. Plus ca mi s-a indesit foarte mult dupa 2 luni .
oficup
Postat pe 20 Martie 2010 13:27
De la: AnoOtza, la data 2010-01-24 11:41:33Buna!...Va rog sa ma ajutati in privinta samponului, nu mai stiu ce sampon sa folosesc....Am folosit Nivea si mi se ingrasa parul la 2 zile, Wash & Go am facut matreata..deci era ingorzitor, head and shoulders mi'a facut matreata foarte multa....chiar nu mai stiu ce sa folosesc..aveti vreo idee?:D..
Multumesc!


ar mai trebui sa vezi si cauza pt care ti se ingarasa parul mai des si esti predispusa la matreata, de obicei e interna, deficit mineral, tulburari endocrine... cu samponul e ca atunci cand pui covoare curate, dar nu maturi si speli podeaua inainte...
camiflorea
Postat pe 20 Martie 2010 15:35
eu dc ma spal cu sapun nu mai pot baga mana in el ..calt se face
rubya_healthy
Postat pe 21 Martie 2010 08:27
buna! incearca (din farmacii)Selegel.Este sampon tratament impotriva matretii, te speli de 2 ori/sapt. timp de 1-2 luni.Este super... Si poti sa continui tot din gama lui cu samponul pt intretinere...
adystefanica@yahoo.com
Postat pe 21 Martie 2010 21:45
incearca si label.m de la toni&guy.eu il folosesc de 4 luni si imi merge foarte bine.mi-a disparut si matreata si le cumpar foarte usor de pe www.luxbeauty.ro.si oricum sunt produse profesionale iar diferenta se vede de la o posta
maria1980maria
Postat pe 29 Aprilie 2010 17:14
In primul rind nu folosii sampoane a caror ingrediente incepe cu: apa, sodium lauril sulfat, pe urma tot feluri de parabeni,EDTA, alte chimicale. Din pacate sampoanele obisnuite din comerti cam toate contin aceste substante nocive.Sampoane si alte cosmetice numai cu ingrediente naturale poti achizitiona de la firma Tahitian Noni International
colnago
Postat pe 30 Aprilie 2010 15:17
eu.folosesc.numa.sunsilk.
rubya_healthy
Postat pe 1 Mai 2010 15:14
De la: AnoOtza, la data 2010-01-24 11:41:33Buna!...Va rog sa ma ajutati in privinta samponului, nu mai stiu ce sampon sa folosesc....Am folosit Nivea si mi se ingrasa parul la 2 zile, Wash & Go am facut matreata..deci era ingorzitor, head and shoulders mi'a facut matreata foarte multa....chiar nu mai stiu ce sa folosesc..aveti vreo idee?:D..
Multumesc!


Buna,

Daca ai asfel de probleme ai putea incerca un sampon de la farmacie special pentru par gras. Exista insa si posibilitatea sa incerci un sampon care in general iti era ok si sa adaugi in el zeama de lamaie sau aloe.

Uite mai multe sfaturi:
http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=47&sid=e5e3086a32c18a26d23501a7088b98be

Monicamm85
Postat pe 11 Mai 2010 12:32
De la: ___Anna___, la data 2010-01-24 11:41:33Buna!...Va rog sa ma ajutati in privinta samponului, nu mai stiu ce sampon sa folosesc....Am folosit Nivea si mi se ingrasa parul la 2 zile, Wash & Go am facut matreata..deci era ingorzitor, head and shoulders mi'a facut matreata foarte multa....chiar nu mai stiu ce sa folosesc..aveti vreo idee?:D..
Multumesc!

Salon EMA STIL, Brasov:
Din comert iti recomand samponul Orzene pentru par gras sau samponul Alpecin A2 pentru par gras. Nu sunt scumpe si au eficacitate.
Daca ai acces la saloane de infrumusetare poti incerca sampoane de la firma Fudge, Goldwell sau Joico.
Succes
emaema2008
Postat pe 3 Iulie 2010 08:00
H&S, daca nu ai matreata iti face el!
Iti recomand Alpecin C1
Barbie30
Postat pe 3 Iulie 2010 08:04
Pote ceva de la naturisti? De doi ani folosesc acelasi sampon si sunt foarte multumita! Sampon+balsam=tratament! Parul nu mai cade,nu am matreata si are un aspect foarte sanatos.Folosesc cam 3 flacoane pe an pentru ca este foarte concentrat! Poate te ajuta si pe tine!
o zi faina!
elena_moldovan64@yahoo.com
kudika189811
Postat pe 7 Iulie 2010 08:32
Buna fetele, eu folosesc de 2 ani sampoane BIO de la Life-Care, sunt sampoane din Germania si sunt foarte multumita de ele. Pana aum 2 ani aveam un par aspru si rebel si de cand folosesc aceste sampoane parul meu este fin si are aspect sanatos.
Daca doriti sa incercat si voi contactati-ma pe mess: adimona83@yahoo.com sa va spun cum puteti intra in posesia lor.
Dupa parerea mea sunt produse infinit mai bune decat orice altceva se gaseste pe piata pana acum. Calitatea germana este incontestabila!
Sa aveti o zi buna si un par sanatos
adimona
Postat pe 7 Iulie 2010 16:11
Din nou, dogmatizatii Lifecare, Forever, Amway si povestile cu finalul "Contacteaza-ma"...ba, viu chiar aveti creierele spalate....de nu pricepeti ca nu va contacteaza nici dracu', doar lumea s-a tapit cu voi....
kudika226898
Postat pe 12 Iulie 2010 23:23
Poti incerca un sampon regenerant Gerovital Plant (www.farmablu.ro/farmacie/gerovital-pl-sampon-regenerantx125ml). Iti mai recomand un sampon-tratament foarte bun, care se numeste Phytonectar, pe care l-a folosit mama la recomandarea medicului, atunci cind a inceput sa-i cada parul dupa o interventie chirurgicala, si a da rezultate foarte bune. Noi nu-l gaseam la farmacia din cartier, asa ca l-am cumparat online: www.farmablu.ro/farmacie/sampon-tratament-par-uscat-degradat-phytonectar
lorelei_lory
Postat pe 15 Iulie 2010 14:09
te tenteaza sa folosesti si label.m?eu folosesc sampoane si balsamuri de cateva luni si sunt excelente.mi le comand de pe www.luxbeauty.ro nsi sunt foarte multumita.si inca ceva sunt produse profesionale folosite in saloanele cu renume in bucuresti
gabriella30
Postat pe 22 Iulie 2010 14:11
iti recomand CLEAR,eu il folosesc numai pe cel portocaliu,ala imi face bine,tu poti incerca cel care ti se potriveste,dar cred ca tot cel portocaliu iti va face bine daca zici ca ai matreata,daca iti cade si parul cu atat mai mult foloseste-l pe asta
danielaxyz
Postat pe 22 Iulie 2010 16:22
Label.m este gama profesionala de la Tonu & Guy. Am lucrat cu produsele lor. Cel mai mult mi-au placut cele de styling. Aveau un singur minus, sa zic asa ... nu miroseau deloc.
Am inteles ca cei de la aceasta firma au scos cateva produse neutre din punct de vedere olfactiv, tocmai pentru a nu se suprapune peste parfumul personal al clientului.
Interesant, nu?
emaema2008
Postat pe 22 Iulie 2010 16:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Indreptarea nasului ! 24 De la: Allesia_Luiza_1 31 Octombrie 2016 14:29
colagenul marin,alternativa naturala a implantului cu botox 4 De la: healthy001487 4 Septembrie 2009 23:18
Buze uscate si crapate… 28 De la: kudika_M486940 28 Decembrie 2011 17:12
ce mai groaznica problema, epilatul si firele crescute sub piele :( 1 De la: cristinita_rumanita 3 Iulie 2011 01:10
remedii naturiste 8 De la: dorin131 22 August 2011 16:08