Setari Cookie-uri

ajuta-ti-ma!!

buna! care ma ajuta si pe mine cu un sfat??? de ceva vreme am cunoscut un barbat e cu 2 ani mai mare ca mine! el e divortat si are o fetita de 2 anisori! fetita sta la ma-sa( ea fiind casatorita deja cu amantul), vine la el doar 1 sapt pe luna! ma inteleg destul de bine cu el, dar nu pot trece peste faptul ca are un copil parintii mei nu stiu de el inca si de problemele lui, si chiar daca ar sti nu stiu daca ar reactiona asa de bine..... ce sa fac??? sa il las??? sau sa continui relatia???sumtem oarecum la inceput de relatie( vro 3 luni)...
kudika128221
Postat pe 18 August 2010 07:59
De la: kudika128221, la data 2010-08-18 07:59:51buna! care ma ajuta si pe mine cu un sfat??? de ceva vreme am cunoscut un barbat e cu 2 ani mai mare ca mine! el e divortat si are o fetita de 2 anisori! fetita sta la ma-sa( ea fiind casatorita deja cu amantul), vine la el doar 1 sapt pe luna! ma inteleg destul de bine cu el, dar nu pot trece peste faptul ca are un copil parintii mei nu stiu de el inca si de problemele lui, si chiar daca ar sti nu stiu daca ar reactiona asa de bine..... ce sa fac??? sa il las??? sau sa continui relatia???sumtem oarecum la inceput de relatie( vro 3 luni)...


1) daca "EA" e casatorita, nu-i este amant, ii e sot, d'soara.....io fi fost.....
2) daca iubirea TA fata de el se bazeaza pe situatia lui care a avut-o, atunci mai bine lasa-l.
Cand iubesti, nu vezi aceste detalii, INSA trebuie sa constientizezi ca daca continui relatia, EL o viata are obligatii.........asta inseamna vacante cu fiica lui ( si cu tine sau fara tine, depinde cum stii sa-ti apropii copilul, insa lui nu-i poti interzice sa iasa cu copila, daca o faci te va lasa fara doar si poate, chiar de-i faci si tu un copil) ...mers in sf. de saptamana la tine acea copila.....iti place sau nu, un om cu obligatii e cu obligatii ( o viata!) .....daca-l vrei pe el, il iei cu tot cu " pachet"...
Mama ta e cea mai in masura sa-ti dea sfaturi, eu zic sa discutati.
Succes!
stem_29
Postat pe 18 August 2010 08:43
De la: kudika128221, la data 2010-08-18 07:59:51buna! care ma ajuta si pe mine cu un sfat??? de ceva vreme am cunoscut un barbat e cu 2 ani mai mare ca mine! el e divortat si are o fetita de 2 anisori! fetita sta la ma-sa( ea fiind casatorita deja cu amantul), vine la el doar 1 sapt pe luna! ma inteleg destul de bine cu el, dar nu pot trece peste faptul ca are un copil parintii mei nu stiu de el inca si de problemele lui, si chiar daca ar sti nu stiu daca ar reactiona asa de bine..... ce sa fac??? sa il las??? sau sa continui relatia???sumtem oarecum la inceput de relatie( vro 3 luni)...


Tu ne intrebi pe noi ce sa faci?
1.ai stiut de la inceput ca el e insurat si are un copil,daca aveai o problema cu copilul ai fi putut sa te retragi
2."ma inteleg destul de bine cu el" suna cam ca o frectie la un picior de lemn.
3.parintii tai nu au de ce sa fie impotriva daca tu il iubesti si el te iubeste,ceea ce e prea devreme ca sa poti spune.
Barbie30
Postat pe 18 August 2010 09:51
nu era insurat cand l-am cunoscut! era divortat deja de vro 2 ani! sa tinut de mn vro cateva luni, acceptasem sa iesim la un suc sa mai vb cateceva. amandoi treceam printr-un moment delicat, inevitabilul s-a produs( in sensul ca am accepat o relatie cu el), desi nu imi doream acest lucru. pe fetita am cunoscut-o, o scumpete de fetita. m-a acceptat in preajma ei, e bucuroasa de fiecare data cand ne vedem. noi doi ne intelegem destul de bine, ne mai ciondanim noi din cand in cand, dar ne impacam repede.ma gandesc la viitor.... daca continui, ce vor spune ai mei parinti, care nu is prea deacord cu situatii de genu :(, cum o sa ne fie noua ca si cuplu, cum ne vom descurca! eu tind sa cred ca am o problema pe chestia asta. ma ast sa ma sfatuiti! nu am nevoie de batjocora si de critici. asta e cazul meu, daca poate cineva sa ajute cu un sfat ii multumesc!
kudika128221
Postat pe 18 August 2010 10:33
Tu esti genul care nu iese din cuvantul parintilor?Mie una asa imi pare!

Barbie30
Postat pe 18 August 2010 10:44
Dar tu il iubesti pe barbatul asta sau nu? Te intreb, pt ca din felul in care vorbesti am senzatia ca nu prea esti sigura de sentimentele tale. Daca l-ai iubi, nu ti-ai mai pune atatea intrebari: ca e divortat, ca are copil, ca ce va zice mamica... Raspunsul nu-l poti gasi pe un forum, ci la tine... Daca nu esti indragostita de el, mai bine lasa-l in pace, ca mai mult ii complici existenta. Sunteti doar de cateva luni impreuna, si tu deja te intrebi daca se merita sa mai continui relatia. Pai ce-o sa te faci peste un an?
Micael
Postat pe 18 August 2010 10:45
parintii mei sunt un pic mai severi si conservatori( mai ales tatal meu), cam asc de ce spui ei, totusi stau in casa la ei chiar daca am servici si banii mei. tin f mult la EL, ma atrage f mult! cand sutem impreuna ne linistim amandoi, ne consolam doar stand unul in bratele celuilat .
kudika128221
Postat pe 18 August 2010 10:57
De la: kudika128221, la data 2010-08-18 10:57:24parintii mei sunt un pic mai severi si conservatori( mai ales tatal meu), cam asc de ce spui ei, totusi stau in casa la ei chiar daca am servici si banii mei. tin f mult la EL, ma atrage f mult! cand sutem impreuna ne linistim amandoi, ne consolam doar stand unul in bratele celuilat .


Eu zic sa ne spui acum ce si cum sta treaba pentru ca daca afla dupa 1-2 ani si te pune sa renunti la el o sa fie mult mai greu pentru tine sa executi ordinul lui tata!
Barbie30
Postat pe 18 August 2010 11:00
da aici pe kudika toti aveti nevoie de ajutor....chiar nu puteti sa va ajutati singure????si dupa aia va plangeti de ce ajungeti sa fiti luate la mishto si ironizate....va zic eu pentru ca sunteti fraiere, credeti ca un forum poate sa va ajute mai mult decat voi, inca din prima ma subestimati, mi-e mila de voi....sper doar sa gasiti pe acel cineva care sa va accepte asa , eu unul prefer femeile puternice.....
mihai_frv_1986
Postat pe 18 August 2010 11:03
De la: kudika128221, la data 2010-08-18 10:57:24parintii mei sunt un pic mai severi si conservatori( mai ales tatal meu), cam asc de ce spui ei, totusi stau in casa la ei chiar daca am servici si banii mei. tin f mult la EL, ma atrage f mult! cand sutem impreuna ne linistim amandoi, ne consolam doar stand unul in bratele celuilat .


Pai si ce va opreste sa va mutati impreuna? Sau nu aveti unde sta...
Micael
Postat pe 18 August 2010 11:05
da tu cati ani ai fata draga ce iti mai conduc parintii viata?
size_back
Postat pe 18 August 2010 11:08
De la: mihai_frv_1986, la data 2010-08-18 11:03:56da aici pe kudika toti aveti nevoie de ajutor....chiar nu puteti sa va ajutati singure????si dupa aia va plangeti de ce ajungeti sa fiti luate la mishto si ironizate....va zic eu pentru ca sunteti fraiere, credeti ca un forum poate sa va ajute mai mult decat voi, inca din prima ma subestimati, mi-e mila de voi....sper doar sa gasiti pe acel cineva care sa va accepte asa , eu unul prefer femeile puternice.....


Mai este nevoie si de sclave.....
Barbie30
Postat pe 18 August 2010 11:08
De la: Barbie30, la data 2010-08-18 11:08:31
De la: mihai_frv_1986, la data 2010-08-18 11:03:56da aici pe kudika toti aveti nevoie de ajutor....chiar nu puteti sa va ajutati singure????si dupa aia va plangeti de ce ajungeti sa fiti luate la mishto si ironizate....va zic eu pentru ca sunteti fraiere, credeti ca un forum poate sa va ajute mai mult decat voi, inca din prima ma subestimati, mi-e mila de voi....sper doar sa gasiti pe acel cineva care sa va accepte asa , eu unul prefer femeile puternice.....


Mai este nevoie si de sclave.....

da si se cred multe femei atat de destepte.....cand de fapt sunt niste sclave.....
mihai_frv_1986
Postat pe 18 August 2010 11:12
am 23 de ani! nu mi-o conduc, dar vor sa o dirijeze, cica. nu sunt sclava nimanui, numai ca voiam niste pareri.
kudika128221
Postat pe 18 August 2010 11:13
De la: kudika128221, la data 2010-08-18 11:13:28am 23 de ani! nu mi-o conduc, dar vor sa o dirijeze, cica. nu sunt sclava nimanui, numai ca voiam niste pareri.

si te-ai gandit la ce pareri o sa primesti inainte de a scrie aici?
mihai_frv_1986
Postat pe 18 August 2010 11:16
De la: kudika128221, la data 2010-08-18 11:13:28am 23 de ani! nu mi-o conduc, dar vor sa o dirijeze, cica. nu sunt sclava nimanui, numai ca voiam niste pareri.


Hai sa iti spun ceva!Eu in locul tau as incerca sa imi dirijez singura viata(a cam trecut vremea cand aveai nevoie sa te ghideze cineva)nimeni nu alege pentru tine,dar cred ca esti putin la mana lor, financiar vorbind.Daca ei pun mai presus de toate fericirea ta,nu au cum sa nu accepte,insa daca au alte planuri cu tine atunci e cam nasol.
Barbie30
Postat pe 18 August 2010 11:18
planuri.... mmm... prea mult spus... vor sa am o viata fericita, sa nu regret mai tarziu alegerile mele. sa nu vin acasa sa imi plang de mila!
kudika128221
Postat pe 18 August 2010 11:21
planuri.... mmm... prea mult spus... vor sa am o viata fericita, sa nu regret mai tarziu alegerile mele. sa nu vin acasa sa imi plang de mila!
kudika128221
Postat pe 18 August 2010 11:21
De la: kudika128221, la data 2010-08-18 11:13:28am 23 de ani! nu mi-o conduc, dar vor sa o dirijeze, cica. nu sunt sclava nimanui, numai ca voiam niste pareri.


stai fata ..usurel...nu te nervoza ca faci riduri!
in primul rand trebuie sa iti dirijezi tie mintea...pt ca acel copil n-are nicio vina..si apoi daca il iubesti crede-ma ca il iubesti cu tot cu copil..si accepti ca il are..
in al 2 lea rand..logic ca parintii sunt mai reticenti la situatia asta...dar nu traiesc ei cu el ci tu!
in al 3 lea rand cand intri pe un forum si postezi trebuie sa te astepti si la pareri bune si rele!
size_back
Postat pe 18 August 2010 11:21
draga mea nu stiu c sa zik da eu in locul tau las lasa in pace,nu e de tn. un barbat no sa renunte la copilu lui pt tn si no so uite nici pe prima nevasta. credema si eu is trecuta prin multe si am vb si eu cu un barbat insurat si stiu cum e. o sa ajunga sa te sune mama lui sau fosta nevasta si o sa te faca cu apa si otet. asa ca mai bn stai pe fundu tau ca stai bn. baieti mai sant pe lumea asta,doamne ajuta
kudika017543
Postat pe 18 August 2010 11:22
De la: kudika017543, la data 2010-08-18 11:22:37draga mea nu stiu c sa zik da eu in locul tau las lasa in pace,nu e de tn. un barbat no sa renunte la copilu lui pt tn si no so uite nici pe prima nevasta. credema si eu is trecuta prin multe si am vb si eu cu un barbat insurat si stiu cum e. o sa ajunga sa te sune mama lui sau fosta nevasta si o sa te faca cu apa si otet. asa ca mai bn stai pe fundu tau ca stai bn. baieti mai sant pe lumea asta,doamne ajuta


asta-i doar experienta ta...totusi sa nu o luam ca model...
size_back
Postat pe 18 August 2010 11:24
De la: kudika128221, la data 2010-08-18 11:21:22planuri.... mmm... prea mult spus... vor sa am o viata fericita, sa nu regret mai tarziu alegerile mele. sa nu vin acasa sa imi plang de mila!


Atunci gandeste-te bine daca e cazul sa faci pasul asta ca sa nu te dai cu capul de pereti mai tarziu.Ce reprezinta el pentru tine?Ce simti cand il ai in preajma?Poti oare sa ai grija de copilul lui daca o sa fie nevoie? Crezi ca pe viitor o sa te deranjeze daca el din salariul lui ii da copilului?Daca o sa ai un copil crezi ca o sa reusesti sa treci peste eterna faza cu "parca are mai multa grija de copilul lui cu cealalta.parca ii cumpara mai multe,parca se joaca mai mult cu el .."?Sunt intrebari pe care trebuie sa ti le pui tu si sa gaseste in interiorul tau raspunsurile.
Barbie30
Postat pe 18 August 2010 11:26
De la: kudika017543, la data 2010-08-18 11:22:37draga mea nu stiu c sa zik da eu in locul tau las lasa in pace,nu e de tn. un barbat no sa renunte la copilu lui pt tn si no so uite nici pe prima nevasta. credema si eu is trecuta prin multe si am vb si eu cu un barbat insurat si stiu cum e. o sa ajunga sa te sune mama lui sau fosta nevasta si o sa te faca cu apa si otet. asa ca mai bn stai pe fundu tau ca stai bn. baieti mai sant pe lumea asta,doamne ajuta


ea are 23, tu ai 20, vrei sa pleci de acasa ca se certau ai tai de la bani si ii dai lu' asta sfaturi ca esti trecuta prin multe. e bine de tot!
Boca
Postat pe 18 August 2010 11:31
De la: Boca, la data 2010-08-18 11:31:47
De la: kudika017543, la data 2010-08-18 11:22:37draga mea nu stiu c sa zik da eu in locul tau las lasa in pace,nu e de tn. un barbat no sa renunte la copilu lui pt tn si no so uite nici pe prima nevasta. credema si eu is trecuta prin multe si am vb si eu cu un barbat insurat si stiu cum e. o sa ajunga sa te sune mama lui sau fosta nevasta si o sa te faca cu apa si otet. asa ca mai bn stai pe fundu tau ca stai bn. baieti mai sant pe lumea asta,doamne ajuta


ea are 23, tu ai 20, vrei sa pleci de acasa ca se certau ai tai de la bani si ii dai lu' asta sfaturi ca esti trecuta prin multe. e bine de tot!

auzi..vezi ca ea stie multe sa faca evident!
size_back
Postat pe 18 August 2010 11:36
De la: size_back, la data 2010-08-18 11:36:58
auzi..vezi ca ea stie multe sa faca evident!


mai, eu nu contest, dar tot imi da cu rest. fac si o rima.. hau-hau
Boca
Postat pe 18 August 2010 12:14
De la: Boca, la data 2010-08-18 11:31:47
De la: kudika017543, la data 2010-08-18 11:22:37draga mea nu stiu c sa zik da eu in locul tau las lasa in pace,nu e de tn. un barbat no sa renunte la copilu lui pt tn si no so uite nici pe prima nevasta. credema si eu is trecuta prin multe si am vb si eu cu un barbat insurat si stiu cum e. o sa ajunga sa te sune mama lui sau fosta nevasta si o sa te faca cu apa si otet. asa ca mai bn stai pe fundu tau ca stai bn. baieti mai sant pe lumea asta,doamne ajuta


ea are 23, tu ai 20, vrei sa pleci de acasa ca se certau ai tai de la bani si ii dai lu' asta sfaturi ca esti trecuta prin multe. e bine de tot!


Tu esti mortala!
stem_29
Postat pe 18 August 2010 12:20
Eeiiii, n-as vrea sa cred ca am asemenea puteri, dar na...
"Senchiu"
Boca
Postat pe 18 August 2010 12:25
De la: Boca, la data 2010-08-18 12:25:00Eeiiii, n-as vrea sa cred ca am asemenea puteri, dar na...
"Senchiu"


ia ca ai, cred ca azi am citit tot ce ai postat, am ras..moamaaa
stem_29
Postat pe 18 August 2010 12:26
De la: stem_29, la data 2010-08-18 12:26:16
ia ca ai, cred ca azi am citit tot ce ai postat, am ras..moamaaa

imi place, imi place sa fac lumea sa rada! m' rusinez
Boca
Postat pe 18 August 2010 12:28
De la: Boca, la data 2010-08-18 12:28:44
De la: stem_29, la data 2010-08-18 12:26:16
ia ca ai, cred ca azi am citit tot ce ai postat, am ras..moamaaa

imi place, imi place sa fac lumea sa rada! m' rusinez
stem_29
Postat pe 18 August 2010 12:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
IUBIRE INTERZISA???? 27 De la: kudika105006 10 Martie 2011 16:25
CUM ITI DAI SEAMA CA E DRAGOSTE ADEVARATA? 22 De la: kudika_1042254 1 Iulie 2021 20:21
Atrctie si indiferenta 17 De la: Maria_santal 19 Iulie 2009 17:40
Din nou aceeasi "dilema".. 36 De la: just_laura 27 Aprilie 2009 14:07
eu am 20 de ani...el are 41...vreau pareri:D:X 391 De la: alexa_bebe 4 Martie 2011 12:35