Setari Cookie-uri

Mare nevoie de un sfat...

In sfarsit mi-am facut curaj ca sa zic asa , sa postez aici , problema mea este ca am avut o relatie tensionata si destul de ciudata cu o fata ceva mai maricica decat mine , am cunoscut-o pe internet , au trecut aproximativ 3 luni pana ne-am vazut , cred ca amandoi am avut retineri in privinta asta , s-a intamplat , ne-am intalnit , de vis ce pot spune... pentru mine era intruchiparea idealului de femeie , fata din vis tocmai capatase culoare , iesise la lumina , totul a fost magic si ma simteam de parca ar fi prima fiinta umana , simteam ca atunci am fost nascut , un nou inceput... dar cand ceva este prea frumos sa fie adevarat , de obicei este , n-am fost o exceptie , daca in conversatiile noastre intrau alti barbati cunoscuti de ea , vorbea despre ei de parca ar fi fost fiecare vreo minune in viata ei , prin asta imi starnea gelozie dar mai mult durere , tot vorbind intr-o zi se comporta foarte ciudat , nu vroia sa imi spuna ce are , am convins-o , mi-a spus ca a fost violata , nu puteam sa nu o cred dar treaba era cu dus si intors , inainte de primele momente sexuale din relatia noastra imi tot spunea insistent ca are retineri , o data ajunsi acolo acele retineri au disparut , cu toate acestea se comporta ca o fata indragostita nebuneste de mine , nu ezita sa imi arate ca ma iubeste , dar totusi semnele de intrebare existau , parca era tot mai dezinteresata de mine , n-am fost iubitul perfect , nu pot da vina pe ea , am avut greselile mele destul de grave , mai presus de orice am fost foarte gelos , a trecut timpul usurel , pe la inceputul lui iulie am primit un telefon in care mi se spunea cu rautate sa o las in pace ca el este iubitul ei venit din Italia , era o farsa de prost gust , nu stiam , stiam doar ca vorbind cu ea mi-a spus despre primul ei care este culmea... in Italia , o luna de zile relatia noastra din cauza asta a devenit tensionata , multe certuri , lipsa de incredere (am aflat la 6 luni dupa despartire cine era la telefon) , pe 28 iulie urma sa fie ziua mea , in incercarile ei de a ma linisti mi-a dat cadou inainte de ziua mea un fel de verigheta , pe langa o bratara , verigheta a fost pentru mine ceva ciudat dar placut , i-am multumit si fara sa caut sa o ranesc am intrebat-o daca este un simplu inel sau chiar are o semnificatie anume , mi-a spus ca are o valoare sentimentala foarte mare , a fost mai bine dar tot tensionata relatia dupa , iar cu 2 zile inainte de ziua mea se comporta ciudat , ne-am spus noapte buna ca de obicei , apoi m-a sunat la 12 plangand , ea simte ca se intampla ceva , am linistit-o , a adormit , ma suna pe la 3 plangand foarte tare ca a murit matusa ei , a 2 a zi s-a imprumutat de bani , m-am oferit sa o ajut , nu a vrut , m-am oferit sa merg cu ea , nu a vrut , e inmormantare si eu sunt necunoscut acolo... acolo a stat cateva zile , spune ca nu ar fi avut semnal la telefon , mi-am petrecut ziua singur am anulat tot ce planuisem , a venit inapoi , ne-am intalnit , un comportament exagerat de ciudat , venise duminica , trebuia sa ne intalnim avea zi libera de la servici , nu a vrut , facea figuri , cauta sa ma supere , facea orice stia ea ca nu-mi place , s-a lasat cu cearta , am clacat am injurat-o , am acuzat-o ca a fost cu altcineva acolo , nu ma mandresc cu comportamentul meu , dar pentru ea a picat la fix treaba asta , m-a parasit ... nu stiu ce s-a suparat atata , ulterior in incercarile mele disperate de a ne impaca am aflat ca tocmai domnul din italia venise , frumos nu ? mi-a spus ca daca intr-o luna de zile ma calmez ne impacam , eu am o pasiune pentru masini , m-a acuzat ca am iubit masinile mai mult decat pe ea , am picat examenul pentru permisul de conducere intentionat , nu mi-a pasat ca aveam nevoie de el , nu i-a pasat , a trecut acea luna , mi-a zis adio definitiv , mi-am luat si permisul dupa , ea fiind din buzau s-a intors acasa , nu mai aveam cum sa dau de ea... :) , vorbeam ocazional la telefon , se chinuia sa ma raneasca , ceea ce demonstreaza ca nu are suflet rau dar vroia sa scape de mine... m-a sunat sa-mi spuna ca pleaca la mare , inainte de craciun m-a sunat sa-mi spuna ca pleaca la munte , deci nu eram un 0 pentru ea , ii trimiteam poezioare , incercam sa sun , se supara ca ea este cu iubitul ei , mi-a zis si ca are copil , ca s-a maritat... pe 3 august anul trecut m-a parasit , de atunci... nu mai dorm bine , nu mai gandesc la capacitate maxima , am o viata dezordonata si data peste cap , toate relatiile mele dupa ea au durat o zi , maxim o saptamana , nu pot trece peste faptul ca ea oricum era , era buna cu mine , nu era rea , iar daca era , era cu un scop , spre binele meu... ador felul cum se imbraca , poarta , arata... vulnerabil dupa relatia cu ea unele fete au incercat sa profite de mine , de atunci am devenit imposibil , am avut zile bune si rele , dar ieri 26 august a facut 25 de ani , atunci am realizat cat sunt de vulnerabil inca in fata ei , i-am urat toate cele , mi-a trimis un multumesc sec , asta la 12 noaptea , pe zi alt mesaj , un mersi iar sec... noaptea am visat-o , m-am trezit bulversat , de ziua mea ea nu a dat nici cel mai mic semn , presimt ca nu din rautate , ci poate crezand ca asa ma supar si o uit , n-am uitat-o... singur de capul meu in mai bine de un an nu am reusit sa o uit , de aceea am nevoie de un sfat , orice sfat , am realizat ca timpul trece pe langa mine iar eu nu-mi pot trai viata... la cateva luni dupa despartire , era singura , m-a sunat am stat pana la 3 noaptea , sau dimineata nici nu mai stiu... la telefon , prin tot ce face imi lasa multe intrebari fara raspuns pe care mi le pun in fiecare noapte inainte sa adorm si dimineata cand ma trezesc... Va multumesc anticipat si imi cer scuze ca am scris atata , dar in alte cuvinte nu stiu cum sa o spun... chiar am nevoie de un sfat , numai bine .
Denver
Postat pe 27 August 2009 00:13
Buna! Ti-am citit "povestea" si sper ca nu te superi ca am pus ghilimelele pentru ca nu stiu cum sa-i spun, povestea ta de dragoste este infricosatoare, nu mi-as dori sa traiesc vreodata asa ceva....ce sa-ti zic...sfaturi ...este usor sa dai sfaturi...important este sa iti dai seama de ceea ce simti fata de ea si sa te gandesti daca chiar merita sentimentele pe care i le porti. Parerea mea este ca daca o iubesti atat de mult trebuie sa lupti pentru ea....cand iubesti nimic nu-ti sta in cale...Tu esti singurul care decizi....Cam atat am avut sa-ti zic, sper ca nu te-am suparat.Iti doresc sa fi fericit!
alex11
Postat pe 27 August 2009 00:28
Nicicum sa ma supar , stiu ca este infricosatoare , nu sunt cel mai intreg om la cap ca sa zic asa , sper sa nu se inteleaga foarte gresit ce zic eu aici , nici ea nu era tocmai "intreaga" doar a stat aproape un an cu mine , deci da ceva infricosator , simt foarte multe pentru ea , in fiecare zi de atunci ma trezesc cu gandul ca voi gasi o metoda sa o fac sa se razgandeasca , nu prea pot , orice subiect caut imi da peste nas cumva , o mai las un timp , incerc sa-i propun sa fim iar amici , fara aceste mesaje incordate , daca o sun nu raspunde , nici la orice mesaj nu raspunde , daca accepta sa fim iar amici , o mai las un timp apoi ii propun o iesire la o cafea , merg in buzau nu conteaza , cine stie ... daca ne e dat sa fim impreuna vom fi , daca nu sigur voi ajunge si in punctul in care voi uita... multumesc de raspuns :)
Denver
Postat pe 27 August 2009 00:42
M-am uitat.. special sa-ti vad varsta.. pentru a putea intelege (?) ce se intampla. Asa este, diferenta este mare... Iar tu, fara vina ta, o faci uriasa.
Amandoi sunteti foarte "intregi" la minte... numai ca, fiecare pe felia voastra, pe dorintele si asteptarile varstei voastre. I-ai placut, e posibil sa o fi prins intr-o perioada de nesiguranta, de singuratate, vulnerabila sufleteste... si ti-a cedat. Totusi, la varsta ei.. ce aduce ziua de maine intr-o relatie are alta conotatie decat are la 18 ani ai tai.... (19 acum).
Nu intru in amanunte... dar, daca va impacati va fi ... tot pe termen scurt. Va continua calvarul amandurora inutil. Trebuie sa faci ceva sa te rupi sufleteste de ea. Sa intelegi ca NU SE POATE!! Eu una, nu vad sa se poata.. Ce ati avut voi.. a fost "o iubire de-o vara". Nu avea sorti de izbanda oricum.
Nu stiu ce sfat sa-ti dau pentru a te rupe... In asemenea situatii nu-i suficient sa-ti spuna toata lumea: las-o, uit-o.. sa adormi si sa te trezesti alt om. Doar in tine poti gasi resursele necesare.. Incepe prin a constientiza ca s-a terminat.. sau ca TREBUIE sa se termine. Daca vei intelege cu adevarat asta, restul vine de la sine...
rashela
Postat pe 27 August 2009 02:28
Vulnerabila intradevar era , dar nu-i vorba numai de asta , eu avand 17 ani cand am cunoscut-o ea 23 , eu leu ea fecioara , initial a fost cu cantec varsta mea pentru ea , tot vorbind a renuntat sa creada ca asta ar fi o problema , diferentele la nivel de gandire erau altele... eu eram agitat si sucit la minte ca vroiam sa-mi deschid o afacere cu parintii , ea vroia sa iasa intr-un club in ceva , aici a fost greseala mea recunosc , nu-i placea deloc pasiunea mea pentru auto , pentru ea eram egoist , prea gelos , cuvintele ei au fost ca eu ii controlez viata , in rest aveam cate ceva in comun , relatia curgea de la sine , uneori era o adevarata drama , alte ori un izvor de fericire , ceva care am uitat sa mentionez , mi-a zis cu gura ei ca e mai bine pentru ea cu tipul cu care este acum , are casa , masina , bani , dar parca mi-a zis-o cu gura altuia , ori poate a avut nevoie de o relatie scurta pana se intorcea el , ori nu stiu , am incercat autosugestia , am incercat multe , fata asta pentru mine a fost prea mult... daca nu ma durea atata as fi crezut ca este o ambitie prosteasca de care sa nu fiu constient , nu mai vorbeste deloc cu mine , cred ca si asta are o legatura , poate vorbind cu ea intr-un fel infrunt ce simt , sau nu stiu... nu prea mai stiu multe , dupa ce a plecat ea , m-am inmuiat de tot , am ramas fara ultimul firicel de ambitie , multumesc de raspuns , sper sa-mi revin candva dar acum sunt foarte slab psihic
Denver
Postat pe 27 August 2009 10:20
In primul rand te felicit pentru ca ai avut curajul a scrii despre problema ta !!! Este primul pas spre vindecare..inseamna ca ai identificat-o ca pe "o mare problema". In locul tau as lua_o ca pe o relatie din care am plecat matur...o lectie de viata. Desigur nu este foarte placut la varsta ta sa incepi cu relatiile "esec"....dar esti in avantaj fata e altii care incep siropos si apoi se prabusesc. Se spune : daca esti in gropa nu continua sa sapi!". Bucura-te ca s-a intamplat. la timp..ca stii atat de multe lucruri acum....ca ea si-a gasit ce-i trebuie .....acum este randul tau sa te echilibrezi....scrie despre ce simti...lucreaza cu tine ( vezi ce puncte forte ai)..fa sport. schimbati lookul..joaca-te cu tine pana ajungi TU...cel care stie ce doreste....viata este un joc.....i-ati jucariile si cauta un alt partener...
pacifista
Postat pe 27 August 2009 11:27
De la: sadora, la data 2009-08-27 11:27:09In primul rand te felicit pentru ca ai avut curajul a scrii despre problema ta !!! Este primul pas spre vindecare..inseamna ca ai identificat-o ca pe "o mare problema". In locul tau as lua_o ca pe o relatie din care am plecat matur...o lectie de viata. Desigur nu este foarte placut la varsta ta sa incepi cu relatiile "esec"....dar esti in avantaj fata e altii care incep siropos si apoi se prabusesc. Se spune : daca esti in gropa nu continua sa sapi!". Bucura-te ca s-a intamplat. la timp..ca stii atat de multe lucruri acum....ca ea si-a gasit ce-i trebuie .....acum este randul tau sa te echilibrezi....scrie despre ce simti...lucreaza cu tine ( vezi ce puncte forte ai)..fa sport. schimbati lookul..joaca-te cu tine pana ajungi TU...cel care stie ce doreste....viata este un joc.....i-ati jucariile si cauta un alt partener...



Multumesc frumos , intradevar curaj , pentru ca de atunci m-am tot gandit sa scriu aici dar nu am putut , nici in alte parti , "ai fost o lectie de viata " astea au fost cuvintele mele cand m-a parasit , asa o consider de atunci , mai matur m-am considerat la inceput , acum ma consider mai slab , constiinta prea incarcata , inainte poate eram mai rautacios in privinta multor persoane , poate uram pe multi , aveam mai multa ambitie , dar am devenit exact cum m-a vrut ea intr-un final , din pacate prea tarziu si evident mie nu-mi este benefic deloc , chiar daca uneori durea , cu gelozie cu tot , cu orice facea , o acceptam asa , ii spuneam ca ma doare dar niciodata ca as pleca de langa ea din cauza asta , ea si-a pus ambitia sa ma uite si a reusit , dupa despartire cand mai vorbeam se chinuia sa fie rea , avea ezitari , vedea ca ma doare se oprea , apoi se chinuia mai departe sa ramana pe pozitie , dupa mintea mea asta sucita cred nu i-a fost tocmai usor , acum nu am de unde sa stiu exact , dar se vedea de la o posta ca nu este in largul ei...
Denver
Postat pe 27 August 2009 12:21
Gnadurile nu ti le poti controla ! Incearca sa eviti sa o mai cauti, sa eviti lucrurile care iti aduc aminte de ea, este f greu...stiu ! Dar face bine, crede-ma ! Chit ca este greu, refugiaza-te in alte activitati ! Fii mai ambitios ca se poate ! Oricum de intors la tine nu se va intoarce, deci te consumi degeaba !
Summer_
Postat pe 27 August 2009 12:26
O relatie nu trebuie sa aduca nefericire ,confuzie , nesiguranta. O relatie cu bune si "rele" e aia in care te certi te impaci , comunici , rezolvi problema si mergi mai departe .Relatia descrisa de tine are unele elemente dar la limita maxima a andurantei (si aici ma refer in special la rabdare )pentru orice om .Ea te suna si iti da mesaje ca sa te "starneasca "-o face doar ca sa isi dovedeasca ei ca inca mai are influenta asupra ta-.

Sfatul meu :UIT-O si LAS-O .Traieste-ti viata cat mai frumos -fara EA . Iti urez mult SUCCES si sa fi FERICIT.Ai grija de tine.

geanina85
Postat pe 27 August 2009 12:37
De la: geanina85, la data 2009-08-27 12:37:48O relatie nu trebuie sa aduca nefericire ,confuzie , nesiguranta. O relatie cu bune si "rele" e aia in care te certi te impaci , comunici , rezolvi problema si mergi mai departe .Relatia descrisa de tine are unele elemente dar la limita maxima a andurantei (si aici ma refer in special la rabdare )pentru orice om .Ea te suna si iti da mesaje ca sa te "starneasca "-o face doar ca sa isi dovedeasca ei ca inca mai are influenta asupra ta-.

Sfatul meu :UIT-O si LAS-O .Traieste-ti viata cat mai frumos -fara EA . Iti urez mult SUCCES si sa fi FERICIT.Ai grija de tine.



Multumesc frumos de urari , m-am gandit mult si la chesti cu influienta , dar poate spre dezavantajul meu nu o pot vedea ca pe o persoana rea... ma mint singur crezand ca ar mai fi ceva , dar fericirea fara ea a fost in portii extrem de mici si doar datorita reusitelor proprii , nu am reusit sa gasesc o persoana ok care-mi poate fi alaturi , sunt mereu in garda si datorita starii mele majoritatea vor sa profite... singura chestie care ma ajuta este pasiunea mea care acum din pacate stagneaza , sunt atat de vulnerabil... :|
Denver
Postat pe 27 August 2009 13:27
De la: Summer_, la data 2009-08-27 12:26:27Gnadurile nu ti le poti controla ! Incearca sa eviti sa o mai cauti, sa eviti lucrurile care iti aduc aminte de ea, este f greu...stiu ! Dar face bine, crede-ma ! Chit ca este greu, refugiaza-te in alte activitati ! Fii mai ambitios ca se poate ! Oricum de intors la tine nu se va intoarce, deci te consumi degeaba !



Mi-am rearanjat lucrurile prin camera , am incercat mai multe , nu reusesc asa , naspa e ca venea destul de des la mine , si nu pot sa nu ma gandesc , cum intru in camera nu fac decat sa ma uit unde ii puneam mereu papuceii ce o asteptau... uneori visez atat de puternic incat ma trezesc si imi ia ceva timp pana sa realizez ca a fost doar un vis...
Denver
Postat pe 27 August 2009 13:30
De la: Summer_, la data 2009-08-27 12:26:27Gnadurile nu ti le poti controla ! Incearca sa eviti sa o mai cauti, sa eviti lucrurile care iti aduc aminte de ea, este f greu...stiu ! Dar face bine, crede-ma ! Chit ca este greu, refugiaza-te in alte activitati ! Fii mai ambitios ca se poate ! Oricum de intors la tine nu se va intoarce, deci te consumi degeaba !

felicitari Summer..buna indrumare.....trebuie sa acceptam ca relatiile fac parte din viata nostra...ca trecutul luam cu noi pentru a putea trai in viitor...este mai simlu sa te gandesti la ea cu placere....sigur au fost si intamplari superbe...sa-i accepti alegerea...vei constata in timp ca va ramine doar o amintire...
pacifista
Postat pe 27 August 2009 20:37
Aseara am fost plecat cu cineva , cu treaba... nu exista sa nu fac ceva sa nu bata gandul spre ea , ascultand radio cu gandul la ea au inceput melodii numai de dragoste , ma gandeam la greselile mele si a inceput ceva de genul "it`s your fault" , ma simteam in zona crepusculara , mi-ar fi placut sa mai vorbeasca cu mine , sa o intreb daca este ea intradevar o fiinta rea ori incearca doar sa ma faca pe mine sa renunt la idee .
Denver
Postat pe 28 August 2009 13:29
Iti inteleg framantarile...si zecile de intrebari care iti trec prin minte. Dar, ceea ce se intampla e absolut firesc. Tu inca iubesti, ea nu. Nu e deloc "rea" cu tine.. e naturala. E asa cum ai fi si tu.. agasat, deranjat... de o persoana pe care nu o (mai) iubesti. Nu te intereseaza ca-l ranesti, nu te intereseaza ce vrea, ce a fost si cum a fost. Are si ea amintirile pe care le ai si tu.. doar ca ale ei au devenit cu adevarat amintiri.... Tu tot astepti sa fie un cosmar din care sa te trezesti... Ea nu.
Nu te mai intreba DE CE? In iubire. acest "de ce" n-are niciun rost. Raspunsul e doar.. ASA SE INTAMPLA INTOTDEAUNA!!! Cu totii am trecut prin asta.. si o sa mai trecem pana la gasirea acelei persoane.. alaturi de care vor trece anii peste noi.
Stiu ca n-ai rabdare.. si mai stiu ca nu poti inchide ochii sa vezi viitorul...... dar cu siguranta vei zambi peste ani acestor amintiri.
rashela
Postat pe 28 August 2009 13:52
De la: rashela, la data 2009-08-28 13:52:34Iti inteleg framantarile...si zecile de intrebari care iti trec prin minte. Dar, ceea ce se intampla e absolut firesc. Tu inca iubesti, ea nu. Nu e deloc "rea" cu tine.. e naturala. E asa cum ai fi si tu.. agasat, deranjat... de o persoana pe care nu o (mai) iubesti. Nu te intereseaza ca-l ranesti, nu te intereseaza ce vrea, ce a fost si cum a fost. Are si ea amintirile pe care le ai si tu.. doar ca ale ei au devenit cu adevarat amintiri.... Tu tot astepti sa fie un cosmar din care sa te trezesti... Ea nu.
Nu te mai intreba DE CE? In iubire. acest "de ce" n-are niciun rost. Raspunsul e doar.. ASA SE INTAMPLA INTOTDEAUNA!!! Cu totii am trecut prin asta.. si o sa mai trecem pana la gasirea acelei persoane.. alaturi de care vor trece anii peste noi.
Stiu ca n-ai rabdare.. si mai stiu ca nu poti inchide ochii sa vezi viitorul...... dar cu siguranta vei zambi peste ani acestor amintiri.

se simte maturitatea gandirii...ai dreptate..insa cand esti in foc este greu sa iei decizii pertinente...din afara este mai simplu...sigur in timp, daca va reveni pe forumuri va sti sa dea "sfaturi"..
pacifista
Postat pe 28 August 2009 14:19
Daca chiar vrei sa vezi daca e rea doar ca sa vada ce influienta are asupra ta sau daca o face din cauza ca nu te-a uitat nu-i mai trimite nici un mesaj , nimic, las-o in pace si cand te cauta ea ii spui ca ai trecut peste ca ai o relatie frumoasa si fericita. Si dupa reactia ei vei putea sa-ti dai seama.
Dar mai bine incearca niste relatii de amicitie cu alte fete si o sa vezi ca dupa un timp lucrurile o sa se mai schimbe. Iesi mai mult cu prietenii. Gandeste-te la un lucru pe care ti l-ai dorit mereu sa faci ...poate ca acum e momentul ..... iti ocupa timpul. Si nu te mai invinovati pentru reactiile pe care le-ai avut ... nu multi si le pot controla...multi nici nu isi dau seama.
Incearca sa mergi mai departe si ai grija de tine
botyk
Postat pe 28 August 2009 14:58
Chiar ma ajuta sfaturile tuturor , nu neaparat sa-mi revin , ci sa-mi inteleg mai bine situatia , bodyk ai foarte mare dreptate , dar uneori ma framantam atat de tare incat nu rezistam , un mesaj , un apel , orice.... nu ma puteam abtine , incerc sa ies cat mai mult , uneori prefer sa fac ceva nebunesc ori mai bine zis prostesc decat sa ma gandesc la ea...
Denver
Postat pe 29 August 2009 00:11
E si asta un inceput ... doar ai grija cat de nebunesc e acel ceva
botyk
Postat pe 29 August 2009 14:34
De la: botyk, la data 2009-08-29 14:34:16E si asta un inceput ... doar ai grija cat de nebunesc e acel ceva


eh momentan masina este in lucru , nu am cu ce sa circul , desi nu ma incanta ideea poate este mai bine asa , cat am avut masina pe maini numai tampenii faceam... numai atunci uit de ea... ma rog inainte de permis in primele zile cand m-a parasit am alergat cu cineva in spate pana am cazut si mi-am facut un genunchi varza , deci oricum ar fi , oricat de rau ar fi , daca uit mie-mi convine... nu inteleg cum de s-a intamplat asa ceva cu mine , sunt sufletist de fel , mi s-au mai intamplat una alta , dar nu asa , inainte sa o cunosc pe ea am trecut printr-o relatie ciudata rau , un an de zile am stat singur , doar relatii de prietenie , am cunoscut-o pe ea , am dat totul la o parte si mi-a fost bine , chiar imi facea viata mai pozitiva fata asta , aveam mai multa ambitie , dupa ea n-am reusit sa mai cunosc pe nimeni care sa ma faca sa uit , cred ca noi leii avem punctele noastre slabe care ne doboara ... multe amintiri care as vrea sa le retraiesc , prima data cand am trecut pe unde locuia mi s-a facut rau , m-am albit tot si nu mai stiam pe ce lume sunt , prima data cand am trecut pe unde am avut prima intalnire , acelasi lucru... acum ma duc de nebun prin acele zone si ma gandesc la ea cu ochii inchisi , de cate ori treceam pe acolo era inevitabil un mesaj macar... involuntar imi apar imaginile in fata ochilor de cum o asteptam cu sufletul la gura sa vina , imi sarea in ochi imediat in tramvai plin de oameni pe langa ea , venea si o luam in brate si o tineam asa sus in timp ce-i spuneam cat de mult o iubesc si mi-a fost dor de ea , n-as dori nimanui sa fie asa moale ca mine...
Denver
Postat pe 29 August 2009 18:58
Nu cred ca a trecut nici jumatate de ora cand m-am trezit ca umpleam de lacrimi acelasi prosop pe care l-am umplut si cand m-a parasit , nimeni si nimic nu ma poate ajuta cand pe mine psihicul ma doboara , undeva spre toamna acum 2 ani am cunoscut-o , pe 3 ianuarie 2008 am avut prima intalnire , cu cat bate mai mult spre iarna cu atat ma simt mai debusolat , nesigur pe mine si afectat , iarna trecuta nu a fost o exceptie , nici macar un revelion decent nu am putut avea , totul consta in autosugestie , pe cand eu daca imi spun ca nu-mi mai pasa si incerc sa o uit intervin alti factori si parca atunci mi-e mai rau... oricum daca ea e fericita prefer sa ma doara pe mine si sa ramana fericita .
Denver
Postat pe 31 August 2009 10:31
am fost casatorit 12 ani cu o femeie.am iubito,credeam ca suntem o familie,dar am gresit.acum1 luna a plecat la parintii ei -motivul?acolo este casa ei familia ei.dupa 12ani nu am reusit sa o cunosc.astia sunt oameniiintr-o luna nu sa interesat de 3 ori de copii-apropo avem 2 copii care au ramas la mine.nu trebuie sa ne gandim numai la trecut,trebuie sa ne gandim si la noi ,poate exista cineva si pt noi.eu ce sa fac sa ma inpac cu ea numai pt copii?cu mine cum ramane?mai pot avea incredere? si eu ma scol noapte si plec de nebun cu masina,merg cu viteza mare,depasiri riscante,muzica la maxim.nu eram asa inainte sa ma despart,dar simnt nevoia sa fug sa numai stiu de nimic si de nimeni
kudika063686
Postat pe 31 August 2009 10:46
ti-am citi povestea, nu am avut rabdare sa citesc si celelate postari...parerea mea este ca nu o vei uita niciodata...din pacate ai cunoscuto mult prea devreme, tu erai prea mic pt ea, prea imatur, barbatul leu se maturizeaza destul de greu, e fff gelos si posesiv, in schimb cand iubeste o face pana la sange si nimeni nu-i intelege dramatismul ce-l inconjoara, pt leu teatrul joaca un mare rol!!!! din aceasta cauza poate ca si pierde fff mult, iar ea mai matura decat tine, o femeie careia ii place perfectiunea era clar k ii va fi fff greu sa reziste langa tine, nu o vei uita vreodata dar daca vrei poti trece peste aceasta intamplare din viata ta, vei vedea ca daca gandesti la rece de fapt iubirea nu a fost si nu e asa mare, vei vedea ca poti sta si cu alta fata doar lasa dramatismul deoparte, sfat de la o leoaica bafta.....
bruneagra25
Postat pe 31 August 2009 10:59
De la: kudika063686, la data 2009-08-31 10:46:25am fost casatorit 12 ani cu o femeie.am iubito,credeam ca suntem o familie,dar am gresit.acum1 luna a plecat la parintii ei -motivul?acolo este casa ei familia ei.dupa 12ani nu am reusit sa o cunosc.astia sunt oameniiintr-o luna nu sa interesat de 3 ori de copii-apropo avem 2 copii care au ramas la mine.nu trebuie sa ne gandim numai la trecut,trebuie sa ne gandim si la noi ,poate exista cineva si pt noi.eu ce sa fac sa ma inpac cu ea numai pt copii?cu mine cum ramane?mai pot avea incredere? si eu ma scol noapte si plec de nebun cu masina,merg cu viteza mare,depasiri riscante,muzica la maxim.nu eram asa inainte sa ma despart,dar simnt nevoia sa fug sa numai stiu de nimic si de nimeni



Imi pare rau pentru problema dvs. ori de cate ori ma gandesc cat de mult ma doare pe mine realizez ca sunt mic copil , mai am un prieten parasit de nevasta cu copil , alt prieten care a fost parasit de nevasta cam cand m-a parasit domnisoara pe mine , nu am vorbit niciodata cu el despre asta , cert este ca ni se intampla tuturor... dragostea nu face diferente , ne loveste indiferent ce ar fi , din pacate nici durerea , indiferent de varsta , chiar si cei mai rai dintre noi au parte de ea ... acum nu ma mai mir ca eu n-am reusit sa o cunosc dupa un an , cam asa au fost si spusele ei , acolo ii este familia , acolo ii este locul , mi-a reprosat ca eu nu m-as muta la buzau pentru ea , desi as fi putut trai si acolo dar nu o mutare definitiva... asta este...
Denver
Postat pe 31 August 2009 12:41
traieste in prezent si detaseazate de trecut..vor veni si zile mai bune!
roz5blue6lila7
Postat pe 31 August 2009 12:56
De la: bruneagra25, la data 2009-08-31 10:59:24ti-am citi povestea, nu am avut rabdare sa citesc si celelate postari...parerea mea este ca nu o vei uita niciodata...din pacate ai cunoscuto mult prea devreme, tu erai prea mic pt ea, prea imatur, barbatul leu se maturizeaza destul de greu, e fff gelos si posesiv, in schimb cand iubeste o face pana la sange si nimeni nu-i intelege dramatismul ce-l inconjoara, pt leu teatrul joaca un mare rol!!!! din aceasta cauza poate ca si pierde fff mult, iar ea mai matura decat tine, o femeie careia ii place perfectiunea era clar k ii va fi fff greu sa reziste langa tine, nu o vei uita vreodata dar daca vrei poti trece peste aceasta intamplare din viata ta, vei vedea ca daca gandesti la rece de fapt iubirea nu a fost si nu e asa mare, vei vedea ca poti sta si cu alta fata doar lasa dramatismul deoparte, sfat de la o leoaica bafta.....


Leoaico in mare parte ai dreptate , sunt gelos , posesiv , traiesc o drama , dar imatur nu ma considera , ii placeau multe la mine , dar la cum se purta ea uneori nu aveam cum sa nu fiu gelos , vroia sa fie cat mai libera , daca era prea apropriata de cineva si ii atrageam atentia sarea in sus , i-am zis sa mai puna ceva pe ea ca era slabuta , mi-a reprosat ca vreau sa ii conduc viata , sa o fac exact cum imi place , cateva zile mai tarziu i-a spus cineva acelasi lucru , habar nu am cine , imi zice ca vrea sa-mi faca pe plac , sa ma faca fericit , am mirosit-o si i-am zis , nu a negat , s-a suparat de parca tot eu eram de vina , detalii relativ minore dar care contaza , nu vroiam o femeie perfecta , dar am obsesia de a cere sinceritate , este un detaliu foarte important , eh cu toate astea , tot o am in suflet , nu s-a pus problema sa o parasesc pentru lucrurile care ma deranjeaza , pacat ca aceasta iubire nu era reciproca... leoaico tu ai dreptate , dar problema asta combinata cu alte probleme ma fac un om foarte slab psihic , nu-mi este usor sa trec peste , sper doar sa apara o fata matura care sa ma puna pe picioare .
Denver
Postat pe 31 August 2009 12:59
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-08-31 12:56:17traieste in prezent si detaseazate de trecut..vor veni si zile mai bune!


spre asta ma orientez , dar trecutul ma cam urmareste in anumite cazuri...
Denver
Postat pe 31 August 2009 13:04
De la: Denver, la data 2009-08-31 12:59:27
De la: bruneagra25, la data 2009-08-31 10:59:24ti-am citi povestea, nu am avut rabdare sa citesc si celelate postari...parerea mea este ca nu o vei uita niciodata...din pacate ai cunoscuto mult prea devreme, tu erai prea mic pt ea, prea imatur, barbatul leu se maturizeaza destul de greu, e fff gelos si posesiv, in schimb cand iubeste o face pana la sange si nimeni nu-i intelege dramatismul ce-l inconjoara, pt leu teatrul joaca un mare rol!!!! din aceasta cauza poate ca si pierde fff mult, iar ea mai matura decat tine, o femeie careia ii place perfectiunea era clar k ii va fi fff greu sa reziste langa tine, nu o vei uita vreodata dar daca vrei poti trece peste aceasta intamplare din viata ta, vei vedea ca daca gandesti la rece de fapt iubirea nu a fost si nu e asa mare, vei vedea ca poti sta si cu alta fata doar lasa dramatismul deoparte, sfat de la o leoaica bafta.....


Leoaico in mare parte ai dreptate , sunt gelos , posesiv , traiesc o drama , dar imatur nu ma considera , ii placeau multe la mine , dar la cum se purta ea uneori nu aveam cum sa nu fiu gelos , vroia sa fie cat mai libera , daca era prea apropriata de cineva si ii atrageam atentia sarea in sus , i-am zis sa mai puna ceva pe ea ca era slabuta , mi-a reprosat ca vreau sa ii conduc viata , sa o fac exact cum imi place , cateva zile mai tarziu i-a spus cineva acelasi lucru , habar nu am cine , imi zice ca vrea sa-mi faca pe plac , sa ma faca fericit , am mirosit-o si i-am zis , nu a negat , s-a suparat de parca tot eu eram de vina , detalii relativ minore dar care contaza , nu vroiam o femeie perfecta , dar am obsesia de a cere sinceritate , este un detaliu foarte important , eh cu toate astea , tot o am in suflet , nu s-a pus problema sa o parasesc pentru lucrurile care ma deranjeaza , pacat ca aceasta iubire nu era reciproca... leoaico tu ai dreptate , dar problema asta combinata cu alte probleme ma fac un om foarte slab psihic , nu-mi este usor sa trec peste , sper doar sa apara o fata matura care sa ma puna pe picioare .

crede-ma cunosc un caz aproape identic cu al tau, ea fecioara, el leu de aceeasi varsta, el fff gelos face crize din orice, ea incearca sa nu-l bage in seama ca sa nu se certe cu el, mai exact ii da pace, lucrul asta il enerveaza mai tare crezand ca are dreptate sa-i faca scandal, apoi el isi cere scz k o iubeste si de aia e gelos bla bla...pt mine astea se num relatii masochiste din care e mai bine sa iesi mai devreme decat mai tarziu...cat despre tine...esti mult prea tanar pt a bocii pt o oarecare....lumea ta nu a inceput si nu se va sfarsii la ea
bruneagra25
Postat pe 31 August 2009 13:11
Tu aveai 17 si ea 23? V'ati cunoscut pe net? Erai gelos...era impulsiva. Astfel de relatii nu merg. S'a maritat pt k asa a simtit...a facut copil pt ca si'a dorit. Nu te'a sunat de ziua ta ca sa o uiti(asa cum tu ai spus). Probabil crede ca se poate juca cu tine. Dar trezeste'te, tu nu esti decat un copil in ochii ei! Revino'ti baiete,simtete barbat,asta esti. Nu'ti mai consuma noptile gandindu'te la o persoana care nu da 2 bani pe tine. Incearca sa cunosti pe cineva,de data asta nu de pe net...din grupul tau de prieteni...de oriunde in alta parte. Succes!
ayyryynn
Postat pe 31 August 2009 13:16
De la: ayyryynn, la data 2009-08-31 13:16:41Tu aveai 17 si ea 23? V'ati cunoscut pe net? Erai gelos...era impulsiva. Astfel de relatii nu merg. S'a maritat pt k asa a simtit...a facut copil pt ca si'a dorit. Nu te'a sunat de ziua ta ca sa o uiti(asa cum tu ai spus). Probabil crede ca se poate juca cu tine. Dar trezeste'te, tu nu esti decat un copil in ochii ei! Revino'ti baiete,simtete barbat,asta esti. Nu'ti mai consuma noptile gandindu'te la o persoana care nu da 2 bani pe tine. Incearca sa cunosti pe cineva,de data asta nu de pe net...din grupul tau de prieteni...de oriunde in alta parte. Succes!



Dureros dar intr-o oarecare masura ma amuza , la fel faceam si noi numai ca uneori realiza si ea ca greseste si imi da motive sa fiu gelos , incerca sa stompeze certurile pur si simplu fugind de mine , ii era somn ii era orice , numai sa scape , ma suparam ca nu vrea sa ne discutam problemele , de cateva ori ne-am certat la mine... si ne-am impacat cu scantei , nicio fata nu mi-a mai oferit aceleasi sentimente , doar banalitati... pe cand cu ea am trait totul la superlativ , ei bine nu imi pare rau ca am postat , usurel mi se deschid ochii
Denver
Postat pe 31 August 2009 13:34
De la: ayyryynn, la data 2009-08-31 13:16:41Tu aveai 17 si ea 23? V'ati cunoscut pe net? Erai gelos...era impulsiva. Astfel de relatii nu merg. S'a maritat pt k asa a simtit...a facut copil pt ca si'a dorit. Nu te'a sunat de ziua ta ca sa o uiti(asa cum tu ai spus). Probabil crede ca se poate juca cu tine. Dar trezeste'te, tu nu esti decat un copil in ochii ei! Revino'ti baiete,simtete barbat,asta esti. Nu'ti mai consuma noptile gandindu'te la o persoana care nu da 2 bani pe tine. Incearca sa cunosti pe cineva,de data asta nu de pe net...din grupul tau de prieteni...de oriunde in alta parte. Succes!


Nu stiu daca s-a maritat , de copil nici atat , mi-a raspuns cu da la intrebari , nu mi-a zis ea , pentru mine relatia asta este ceva fara sfarsit , neincheiat , a fugit pur si simplu inapoi in buzau , nu am vorbit macar o data calumea despre ce s-a intamplat , la cateva zile dupa mi-a zis simplu ca se saturase sa-i conduc viata... ma rog , ma tot gandesc ca a fost si nu va mai fi , atunci ma macina si mai tare cand ma gandesc la cat de placut a fost , eram in largul meu , fara jena , fara rusine... eram eu si pe ea nu o deranja , ma accepta asa
Denver
Postat pe 31 August 2009 13:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
imi raspunde cineva? 5 De la: priest 6 Aprilie 2009 09:48
Cred ca este o iubire imposibila intre mine si el,am nevoie de sfaturi dar fara mistouri va rog 20 De la: missy91 20 Martie 2011 22:17
INTERNET Si Relatii 243 De la: 15 Mai 2012 16:34
oare sunt doar o distractie pentru el?? :(( 31 De la: geo_x 28 Iulie 2009 23:15
un raspuns va rog.. 8 De la: kudika143709 14 Martie 2010 12:29