Setari Cookie-uri

Prostioare...

Va rog mult sa-mi raspundeti si mie la o intrebare: In primele zile de menstruatie poti ramane insarcinata?e vorba de fapt despre prima zi in care prietenul meu a ejaculat inauntru...Stiu ca nu e bine si trebuia sa fiu mai responsabila, dar s-a intamplat.Mentionez ca nu iau anticonceptionale si nu am luat nici pastila de a doua zi...Astept un raspuns...fara certuri va rog mult!!!
GiulyBaby
Postat pe 20 August 2010 15:37
Ai zis sa nu te certam, dar nu inteleg tu unde erai cand s-a intamplat asta. Nu ramai insarcinata in timpul menstruatiei.
Boca
Postat pe 20 August 2010 19:30
De la: GiulyBaby, la data 2010-08-20 15:37:15Va rog mult sa-mi raspundeti si mie la o intrebare: In primele zile de menstruatie poti ramane insarcinata?e vorba de fapt despre prima zi in care prietenul meu a ejaculat inauntru...Stiu ca nu e bine si trebuia sa fiu mai responsabila, dar s-a intamplat.Mentionez ca nu iau anticonceptionale si nu am luat nici pastila de a doua zi...Astept un raspuns...fara certuri va rog mult!!!


Nu iei ca esti la ciclu, si e gata blisterul, nu ca nu iei anitconceptionale:))))
D'soara, ovulatia nu are loc cand femeie are menstruatie:)
( asta daca-mi amintesc eu bine, scrie in manualul de clasa 8-a..de anatomie)

stem_29
Postat pe 20 August 2010 19:40
De la: Boca, la data 2010-08-20 19:30:31 nu inteleg tu unde erai cand s-a intamplat asta

se ascundea pe dupa tampon
on topic: stai linistita, pt ca asa cum ti-a zis si boca nu ramai gravida pe timpul menstruatiei...totusi daca ai o viata sexuala regulata ar fi bine daca te-ai gandi si la alte metode de contraceptie, pt ca cea a calendarului nu este cea mai sigura dintre ele!
miss_darine
Postat pe 20 August 2010 19:44
miss.... nu fi naiva! ce calendar sa tina ea, daca instalatoru' ala ejaculeaza peste tot
Boca
Postat pe 20 August 2010 19:48
De la: Boca, la data 2010-08-20 19:48:39miss.... nu fi naiva! ce calendar sa tina ea, daca instalatoru' ala ejaculeaza peste tot


Nu a luat pastila in acea zi, ca doar era gata blisterul
Astepta menstruatia:)))
stem_29
Postat pe 20 August 2010 19:51
De la: Boca, la data 2010-08-20 19:48:39miss.... nu fi naiva! ce calendar sa tina ea, daca instalatoru' ala ejaculeaza peste tot

da' poate e mecanic
miss_darine
Postat pe 20 August 2010 19:58
De la: miss_darine, la data 2010-08-20 19:58:09
De la: Boca, la data 2010-08-20 19:48:39miss.... nu fi naiva! ce calendar sa tina ea, daca instalatoru' ala ejaculeaza peste tot

da' poate e mecanic

mecanic ce face "monte", ca acum e la moda sa fi policalificat
_calandrinon_
Postat pe 20 August 2010 20:06
ma miram sa intelegi! da`lasa, nu-i bai, e seara si esti obo!
100101
Postat pe 20 August 2010 20:15
De la: kyru, la data 2010-08-20 20:15:44ma miram sa intelegi! da`lasa, nu-i bai, e seara si esti obo!
stem_29
Postat pe 20 August 2010 20:17
De la: kyru, la data 2010-08-20 20:15:44ma miram sa intelegi! da`lasa, nu-i bai, e seara si esti obo!


o fi avand legatura cu faptu' ca imparatul avea trei fete
Ame_ly
Postat pe 20 August 2010 20:28
De la: Sanndy, la data 2010-08-20 20:12:17Kyru ce legatura are sperma cu Fat-Frumos! :)) de unde aceasta asociere?


hmmmmm, daca am face o analiza si cu Ileana Cosanzeana ar avea...si cu cei 7 pitici
mitura
Postat pe 20 August 2010 20:31
De la: mitura, la data 2010-08-20 20:31:00
De la: Sanndy, la data 2010-08-20 20:12:17Kyru ce legatura are sperma cu Fat-Frumos! :)) de unde aceasta asociere?


hmmmmm, daca am face o analiza si cu Ileana Cosanzeana ar avea...si cu cei 7 pitici

..si vine lupu la porcusori acasa...
_calandrinon_
Postat pe 20 August 2010 20:38
Era vorba de contraceptia aceea de urgenta.Stiu si eu care e rolul anticonceptionalelor dar nu vreau sa iau pentru a nu produce vreun dezechilibru hormonal ducand astfel la acumulare de kg in plus...Oricum multumesc pentru raspunsuri chiar si celor care au impresia ca am cazut din copac...
GiulyBaby
Postat pe 21 August 2010 18:57
De la: GiulyBaby, la data 2010-08-21 18:57:24Era vorba de contraceptia aceea de urgenta.Stiu si eu care e rolul anticonceptionalelor dar nu vreau sa iau pentru a nu produce vreun dezechilibru hormonal ducand astfel la acumulare de kg in plus...Oricum multumesc pentru raspunsuri chiar si celor care au impresia ca am cazut din copac...


ce draguta esti tu! crezi ca cel mai mare rau pe care ti-l pot face anticonceptionalele este...ingrasarea?!
Narcisa_tesfio
Postat pe 25 August 2010 13:28
De la: GiulyBaby, la data 2010-08-21 18:57:24Era vorba de contraceptia aceea de urgenta.Stiu si eu care e rolul anticonceptionalelor dar nu vreau sa iau pentru a nu produce vreun dezechilibru hormonal ducand astfel la acumulare de kg in plus...Oricum multumesc pentru raspunsuri chiar si celor care au impresia ca am cazut din copac...


noooooooooooooo...................tu ai cazut din ceva mult mai inalt , copacul este mult prea jos sa produca asemenea efecte!
fante_de_dorobanti
Postat pe 25 August 2010 13:32
De la: GiulyBaby, la data 2010-08-21 18:57:24Era vorba de contraceptia aceea de urgenta.Stiu si eu care e rolul anticonceptionalelor dar nu vreau sa iau pentru a nu produce vreun dezechilibru hormonal ducand astfel la acumulare de kg in plus...Oricum multumesc pentru raspunsuri chiar si celor care au impresia ca am cazut din copac...


Care-i contraceptia de urgenta?
Le-ai amestecat toate de le-a luat norocul:)))
Lasa, nu-ti bate capul, cert e ca in timpul menstruatiei nu ramai insarcinata.
Iar referitor la ingrasat.......
Poti sa te ingrasi in timp ce le iei ( chiar daca faci pauza), sau sa slabesti.
Poti sa te ingrasi brusc si mult cand le lasi definitiv pt. a avea un copil.....sau poti avea norocul ( ceea ce e foarte putin probabil) sa ramai cum esti.
Insa se poate si dupa N ani de a le lua sa nu mai poti face copii decat cu fel de fel de tratamente. Asta tine si de varsta femeii......si multe altele.
Anticonceptionalele actioneaza hormonal, si fiecare organism " le percepe" altfel.
stem_29
Postat pe 25 August 2010 13:59
Imi imaginez ca multi dintre dumneavoastra si-au gresit cariera si nu s-au facut medici ginecologi..imi pare rau ca nu am atat de multa experienta incat sa-mi permit luxul de a nu pune intrebari "prostesti" in opinia unora..Oricum era o intrebare, nu obliga pe nimeni la raspuns,dar pe viitor stiu sa nu mai postez pe forum nimic ca nu putini sar calul si se vad indreptatiti sa judece...
GiulyBaby
Postat pe 25 August 2010 17:09
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-08-25 13:32:47
De la: GiulyBaby, la data 2010-08-21 18:57:24Era vorba de contraceptia aceea de urgenta.Stiu si eu care e rolul anticonceptionalelor dar nu vreau sa iau pentru a nu produce vreun dezechilibru hormonal ducand astfel la acumulare de kg in plus...Oricum multumesc pentru raspunsuri chiar si celor care au impresia ca am cazut din copac...


noooooooooooooo...................tu ai cazut din ceva mult mai inalt , copacul este mult prea jos sa produca asemenea efecte!


kudika226898
Postat pe 30 August 2010 01:54
De la: GiulyBaby, la data 2010-08-25 17:09:29Imi imaginez ca multi dintre dumneavoastra si-au gresit cariera si nu s-au facut medici ginecologi..imi pare rau ca nu am atat de multa experienta incat sa-mi permit luxul de a nu pune intrebari "prostesti" in opinia unora..Oricum era o intrebare, nu obliga pe nimeni la raspuns,dar pe viitor stiu sa nu mai postez pe forum nimic ca nu putini sar calul si se vad indreptatiti sa judece...


Acum, nu te supara si tu, dar a ramane insarcinata nu e o "prostioara" (cum ai numit tu topicul). Si nici nu vreau se intri in panica, dar in "Sexologia" lui Tudorel Stoica scrie ca EXSITA situatii, extrem de rare, ce-i drept, cand ovulatia are loc in timpul menstruatiei. Si ramai insarcinata, nah!

Ideea este insa alta. Tu iti imaginezi ca, toate fetele de ti-au raspuns pe aici, stiu toate astea dupa nspe mii de relatii sexuale, dupa cateva avorturi, dupa experiente pe propria piele, sa vada cum iese, cu par sau fara par? NU! Ele s-au documentat. De-a lungul timpului. Pe unde aveau acces la vremea respectiva. Daca incepi sa pui intrebari de genul asta pe un forum DUPA ce ti-ai inceput viata sexuala, atunci e jalnic. Habar nu ai in ce te-ai bagat! Si ce te poate astepta... DUPA. Lasa-le sa rada, sa te ironizeze daca-i cazul. Citeste tot ce scriu ele, ca-i de bine. Si de vrei sa stai in cap cand faci sex, vezi ce zice google INAINTE. Niciodata DUPA!
rashela
Postat pe 30 August 2010 03:49
De la: GiulyBaby, la data 2010-08-25 17:09:29Imi imaginez ca multi dintre dumneavoastra si-au gresit cariera si nu s-au facut medici ginecologi..imi pare rau ca nu am atat de multa experienta incat sa-mi permit luxul de a nu pune intrebari "prostesti" in opinia unora..Oricum era o intrebare, nu obliga pe nimeni la raspuns,dar pe viitor stiu sa nu mai postez pe forum nimic ca nu putini sar calul si se vad indreptatiti sa judece...


Nu vad niciun mesaj prin care sa te judece cineva, fetele sunt mirate cum unele ( nu ma refer doar la tine) bagati in gura fel de fel de medicamente doar ca se vand la farmacie si sunt " comestibile".
Probabil ca la pozitii sexuale majoritatea sunteti mai documentate decat la capitolul " ce patesc daca....iau N ani anticonceptionale, daca CUMVA raman insarcinata...etc.) cand o sa va raspundeti singure la toate aceste intrebari ...o sa sititi... cam cum stau treburile.
Majoritatea lucurilor sa spun asa le invatam din documentat, insa nu inteleg de ce esti asa incisiva.....si la facultate intai inveti lucrurile teoretic,( citind) dupa care seminarii, practica.....intelegi?:)....niciodata nu o sa incepi direct cu practica:)......cam asa e si in viata:)....in fine, un lucru e cert, ' domnia si prostia se platesc":)
stem_29
Postat pe 30 August 2010 09:05
De la: Boca, la data 2010-08-20 19:48:39miss.... nu fi naiva! ce calendar sa tina ea, daca instalatoru' ala ejaculeaza peste tot


pe bune, clar spuneti voi rautati dintr-astea din frustrare. altfel nu-mi explic cum cand o persoana iti cere un sfat tu tii neaparat sa faci remarci "inteligente". stii ca de fapt asta aduce argumente pro prostiei, nu?
raluk86
Postat pe 6 Septembrie 2010 19:17
ce rautaciosi ....bine k le stiti voi pe toate....dar de fapt nu stiti nimik
pysykutz
Postat pe 10 Septembrie 2010 13:27
De la: pysykutz, la data 2010-09-10 13:27:08ce rautaciosi ....bine k le stiti voi pe toate....dar de fapt nu stiti nimik


Ai venit pe topicul asta si ai facut exact ceea ce reprosezi fetelor: adica n-ai dat nici un sfat, doar ai aruncat o sageata intepatoare. Vezi ce e usor e sa nu spui nimic si doar sa bati campii?

Lumineaza-le din proria-ti experienta, daca poti.
rashela
Postat pe 10 Septembrie 2010 15:32
De la: pysykutz, la data 2010-09-10 13:27:08ce rautaciosi ....bine k le stiti voi pe toate....dar de fapt nu stiti nimik


Am impresia ca "nimik" e in mintea ta mereu...
Barbie30
Postat pe 10 Septembrie 2010 15:36
Mai, oameni buni, dar pe ce lume traiti voi?
In fiecare cartier de oras exista un cabinet de planificare familiala unde o doctorita draguta sau o asistenta iti spun toate optiunile pe care le ai:
-medicamente, sterilet, etc.
-acolo au calificarea si datoria de a da aceste sfaturi
-ce discutam noi aici e socializare pur si simplu, dar fara folos
-pentru cine nu stie, persoanele fara venituri (eleve, studente, casnice, etc. primesc gratuit aceste medicamente)
judgingamy
Postat pe 10 Septembrie 2010 16:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hormonii gen 3 De la: tarot 10 Iunie 2010 18:14
Candida 4 De la: cristiman 3 Iulie 2011 22:23
tratament pt eventratie 6 De la: office_salinasusesi_ro 18 Iunie 2010 21:22
dureri in timpul actului sexual 19 De la: alice88 16 Martie 2011 11:21
schimbare Ph bucal 18 De la: office_salinasusesi_ro 23 Februarie 2010 21:21