Setari Cookie-uri

fashion days

cine a cumparat de pe site-ul fashion days????sunt seriosi??as vrea si eu sa cumpar dar nu stiu cum sunt ,,......
aanusk
Postat pe 22 August 2010 14:03
cel mai bine e sa mergi la magazin
negrul_de_serviciu
Postat pe 30 August 2010 15:46
Eu am cumparat de la ei, mi s-au parut seriosi, ptodusele sunt de calitate si vin foarte repede.
chitaila
Postat pe 1 Septembrie 2010 09:53
si eu am cumparat de pe www.fashiondays.ro si n-am avut nici o probleme. Produs de calitate si customer suport foarte amabil
eva11
Postat pe 11 Noiembrie 2010 15:50
Sunt super ok ca si suport iar produsele sunt de calitate. Daca ai nevoie de invitatie ca sa te inscrii foloseste link-ul asta: http://www.fashiondays.ro/invite/700404
Laura_82
Postat pe 2 Ianuarie 2011 18:46
draga kudica370050,
sincer nu cred nimic din ce ai scris tu aici legat de fashion days, eu comand de la ei de ceva vreme, am facut si reutur de produse si nu am nimiccccccccde reprosat, banii i-am primit inapoi inj 30 zile. legat de telefon si adresa se mai sunt foarte prompti!!ASADAR NU VB IN NECUNOSTINTA DE CAUZA! Chiar sunt foarte seriosi si au produse de calitate!
popandreeara
Postat pe 5 Mai 2011 12:12
sincer nici un cuvant nu e adevarat din ce spui, eu cumpar de la ei de mai bine de 1 an si ceva regulat, am facut si retururi am primit banutii inapoi...deci... iar produsele care tu le comanzi dc nu sunt din piele, oare din ce altceva pot fi. sunt descrise detailat, apropo de promotii chiar sunt super, si acest site nu este doar vla noi.... asadar pe viitor lasa parerile despre ceva ce nu ai avut ocazia sa folosesti
popandreeara
Postat pe 13 Iulie 2011 23:16
Sunt absolut NESERIOSI! am facut o comanda in urma cu o luna (in noiembrie) si nici acum nu am primit produsele sau notificare. Le-am trimis mail, politicos sa intreb cand se va face livrarea (conform cerintelor lor) Nu au raspuns. Am sunat, un tanar obraznic mi-a raspuns calm ca produsele comandate in noiembrie nu au sosit in tara si vor fi livrate dupa 5 ianuarie. Ca voi primi o notificare la exact 30 de zile dupa incheierea companiei in care mi se va comunica ca nu lucreaza de sarbatori si ca livreaza doar in ianuarie...Evident ca eu comandasem podusele lor pentru Craciun. A facut si putina bascalie, ca de...suntem firma tare. Intr-un cuvant daca nu aveti ce face cu banii comandati de la ei: dupa 3- 4 luni poate primiti produsele. DACA AVETI NOROC SA FIE LIVRATE DE PRODUCATOR. DACA NU - veti fi anuntat dupa 30 zile: ghinion nu va aducem produsul. Si daca nu va convine cititi pe site: sunt acopetiti ca au scris ca te pot notifica ca nu primesti NIMIC.
FASHION DAYS=PACALEALA ZILEI
kudika486134
Postat pe 16 Decembrie 2011 15:23

e de nota 10
kudika504840
Postat pe 9 Februarie 2012 21:59
De la: kudika486134, la data 2011-12-16 15:23:45Sunt absolut NESERIOSI! am facut o comanda in urma cu o luna (in noiembrie) si nici acum nu am primit produsele sau notificare. Le-am trimis mail, politicos sa intreb cand se va face livrarea (conform cerintelor lor) Nu au raspuns. Am sunat, un tanar obraznic mi-a raspuns calm ca produsele comandate in noiembrie nu au sosit in tara si vor fi livrate dupa 5 ianuarie. Ca voi primi o notificare la exact 30 de zile dupa incheierea companiei in care mi se va comunica ca nu lucreaza de sarbatori si ca livreaza doar in ianuarie...Evident ca eu comandasem podusele lor pentru Craciun. A facut si putina bascalie, ca de...suntem firma tare. Intr-un cuvant daca nu aveti ce face cu banii comandati de la ei: dupa 3- 4 luni poate primiti produsele. DACA AVETI NOROC SA FIE LIVRATE DE PRODUCATOR. DACA NU - veti fi anuntat dupa 30 zile: ghinion nu va aducem produsul. Si daca nu va convine cititi pe site: sunt acopetiti ca au scris ca te pot notifica ca nu primesti NIMIC.
FASHION DAYS=PACALEALA ZILEI


Se mai intampla si la firme mari, cu mult mai mari decat firma mentionata de tine. E vorba de o firma arhicunoscuta, care m-a facut sa-mi astept comanda vreo doua luni, iar dupa numeroase telefoane si e-mailuri din partea mea, sa-mi spuna ca oferta nu mai este valabila si comanda este anulata, asa ca nu ma mai mira nimic. Si m-am jurat ca nu voi mai cumpara nimic, nici online, si nici din magazine neonline, produsele firmei respective.
franziska_eu
Postat pe 10 Februarie 2012 11:25
Neseriosi:
Numai uitati-va la ce firma de curierat au apelat si in ce mod livreaza coletele:

Nr. coletului: 7046208
Data Situaþie Depozit Info
2012.05.02 - 13:29 05-Livrat 91 anca georgescu
2012.05.02 - 07:41 04-În maºinã spre livrare 91
2012.04.30 - 17:57 07-Depozitare în depozit 91
2012.04.30 - 16:08 12-Destinatarul nu este acasã 91
2012.04.30 - 09:14 04-În maºinã spre livrare 91
2012.04.27 - 09:41 07-Depozitare în depozit 91
2012.04.26 - 08:10 07-Depozitare în depozit 91
2012.04.25 - 09:32 07-Depozitare în depozit 91
2012.04.24 - 08:40 07-Depozitare în depozit 91
2012.04.23 - 20:19 07-Depozitare în depozit 91
2012.04.23 - 18:57 12-Destinatarul nu este acasã 91
2012.04.23 - 09:38 04-În maºinã spre livrare 91
2012.04.23 - 07:15 03-Intrare în depozit 91
2012.04.22 - 15:44 01-APL - Cântãrire ºi înregistrare 91 FD12-116636
Greutate: 0,5 Kg


Destinatarul nu-i acasa inseamna "NU ma deranjez sa sun destinatarul"

Iar comunicarea cu FashionDays.... la pamant! Aveam impresia ca vorbesc cu un robot.

kudika_6445
Postat pe 3 Mai 2012 01:34
De la: chitaila, la data 2010-09-01 09:53:52Eu am cumparat de la ei, mi s-au parut seriosi, ptodusele sunt de calitate si vin foarte repede.
La inceput veneau repede, acum au multi clienti si vin asa de greuu.
kudika_17683
Postat pe 1 Noiembrie 2012 00:15
https://www.facebook.com/alexandramaria.iacob/media_set?set=a.158795824317505.1073741829.100005612653326&type=1

sunt niste tzepari...
Alexandra_Maria_Iacob_1
Postat pe 6 Septembrie 2013 10:27
De la: franziska_eu, la data 2012-02-10 11:25:32
De la: kudika486134, la data 2011-12-16 15:23:45Sunt absolut NESERIOSI! am facut o comanda in urma cu o luna (in noiembrie) si nici acum nu am primit produsele sau notificare. Le-am trimis mail, politicos sa intreb cand se va face livrarea (conform cerintelor lor) Nu au raspuns. Am sunat, un tanar obraznic mi-a raspuns calm ca produsele comandate in noiembrie nu au sosit in tara si vor fi livrate dupa 5 ianuarie. Ca voi primi o notificare la exact 30 de zile dupa incheierea companiei in care mi se va comunica ca nu lucreaza de sarbatori si ca livreaza doar in ianuarie...Evident ca eu comandasem podusele lor pentru Craciun. A facut si putina bascalie, ca de...suntem firma tare. Intr-un cuvant daca nu aveti ce face cu banii comandati de la ei: dupa 3- 4 luni poate primiti produsele. DACA AVETI NOROC SA FIE LIVRATE DE PRODUCATOR. DACA NU - veti fi anuntat dupa 30 zile: ghinion nu va aducem produsul. Si daca nu va convine cititi pe site: sunt acopetiti ca au scris ca te pot notifica ca nu primesti NIMIC.
FASHION DAYS=PACALEALA ZILEI


Se mai intampla si la firme mari, cu mult mai mari decat firma mentionata de tine. E vorba de o firma arhicunoscuta, care m-a facut sa-mi astept comanda vreo doua luni, iar dupa numeroase telefoane si e-mailuri din partea mea, sa-mi spuna ca oferta nu mai este valabila si comanda este anulata, asa ca nu ma mai mira nimic. Si m-am jurat ca nu voi mai cumpara nimic, nici online, si nici din magazine neonline, produsele firmei respective.





https://www.facebook.com/alexandramaria.iacob/media_set?set=a.158795824317505.1073741829.100005612653326&type=1


Cei mai mari escroci...am gasit produse cu etichete taiate si cusute altele cu diferite branduri...
Alexandra_Maria_Iacob_1
Postat pe 6 Septembrie 2013 10:30
Sa va povestesc experienta mea cu acest site, care a inceput in toamna lui 2014. Pana atunci, tot am o prietena care vb incontinuu despre ei si isi comada non stop, doar ca ia chestii ft ieftine (e pe principiul multe si ieftine)
Eu am zis NU pt ca stiu ca achizitionez produse scumpe, sunt pe principiul invers fata de prietena mea si am spus ca nu am de ce sa ma trezesc cu tzepe.


Acum, plusuri la FD:
Produsele sunt livrate fara cost suplimentar
Nu mai probezi si nu mai bati drumuri inutile
Produsele nu sunt numai de acum 5 ani, am comandat adidasi Geox din colectia 2014–2015 cu 50% reducere, super ok! Am vazut sandale din magazinul Geox din Afi reduse pe FD la 40%, acum depinde daca cine cumpara cunoaste brandul respectiv si colectiile lor
Produse originale (pot fi si fake-uri, asa ca nu va bagati la ceasuri/ochelari de soare, genti etc)


Minusuri:
Pentru retur platesti 20 RON la DPD (asta daca nu livrezi prin posta romana)
Daca nu cunoasteti brandurile de unde va achizitionati produsele, exista riscul sa va treziti cu branduri de 2 lei la suprapret (vezi ZEE LANE, un no name care cica are reduceri la rochii de la 1000 ron la 150 ron, dar va povestesc mai jos despre ei)
Colectiile pot fi de acum 4-5 ani
Preturile nu sunt atat de mici
Strecoara si fake-uri


Acum, pana acum am comandat vreo 6 – 7 produse de la ei care au fost in regula, ma declar multumita. Am asteptat mai mult dupa o pereche de ochelari de designer, vreo 3 sapt. Problema la ei a fost ca nu au venit cu laveta. Am sunat, am intrebat, mi s-a zis ca in descrierea de pe site nu era trecuta laveta, asadar, nu au. Am cautat pe ebay si amazon si tot ce vreti, ochelarii Emilio Pucci vin cu laveta, evident. Am pastrat totusi perechea pt ca imi place f mult modelul, au venit cu card cu holograma si suport pt ei, dar nu stiu daca sunt originali deoarece sunt foarte grei, imi ramane semn pe nas dupa jumatate de ora de stat cu ei…Am vrut sa ma uit la unii orginali intr-un optinova/optiplaza, dar ei nu mai aduc Pucci. Inca traiesc cu impresia ca nu sunt originali. au fost 349 ron, de la 1200 si ceva

Ce m-a facut sa imi promit ca nu mai comand decat branduri internationale bine cunoscute (fara fitze gen designer brands aka armani si versace) a fost o tzeapa imensa cu brandul lor: Zee Lane. Am gasit o rochie maxi vaporoasa, draguta in poze, spunea ca pe ext este 85% vascoza si 15 poliester, captuseala poliester, redusa de la 1100 la 249 ron
Am zis ca e ok, comand, desi am cautat lee zane pe internet in prealabil, am gasit un site fantoma, nu puteam intra, erau doar 3 poze cu haine, porcarie! anyways, am comandat. cand am probat rochia…STUPOARE, captuseala era din aia groasa, ca de plapuma (nu exagerez, cel mai prost poliester din piata) si facea zgomot la fiecare pas, deoarece era ft gros, transpirai in el in 2 secunde dupa ce ai imbracat rochia. Prost croita, genul ala de rochie din Europa! Dublura la rochiile maxi se face cam paba la jumatatea piciorului, in rest, voalul este lasat liber, ideea cu dublura e sa nu ti se vada fundul si sanii, nu sa iti acoperi si picioarele. Rochia asta avea dublura peste tot! si fosnea!!!
Fosnea cand te deplasai, la cel mai mic pas, cand te asezi, cand te ridici, imagineaza-ti cum mergi la nunta cu asa ceva. Te invita omul la dans si tu esti transpirata ca deh, te-ai incins in dublura aia chinezarie, si mai si fosneste!!! LOL

Zee Lane este brand fantoma, nu ai contact pe site-ul lor, ei zic asa pe site: italy, Viale Monte Nero, 46, Milan. Asta e vrajeala ieftina, zee lane este un brand de la fashion days, care croiesc ca la Apaca si produsele sunt made in Romania. Cred ca aceasta rochie a fost cel mai prost produs cumparat vreodata!!! O gluma!


Nu va bagati, mergeti in magazine, probati, luati-va ce va permiteti, daca nu va permiteti Armani sau Michael Kors, luati-va din mall la reduceri, nu trebuie sa platiti firma, nu trebuie sa fim disperate sa ne luam ce nu ne putem permite, fetelor!
Ioana_Dumitrescu_2
Postat pe 13 August 2015 13:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hairstylist 1 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 13:39
Alcoolul si urmarile lui 27 De la: callybra 21 Septembrie 2015 15:27
sãnãtata 3 De la: theCat 22 Februarie 2009 10:39
De la ce varsta trecem un bebelus la intretinere? 18 De la: cuba_libre 21 Octombrie 2013 18:31
Cum se numeste modelul? 19 De la: denis_roxana 4 Martie 2011 08:34