Setari Cookie-uri

Am nevoie de ajutor...cred

nicossia
Postat pe 28 August 2010 10:57
nicossia
Postat pe 28 August 2010 10:57
De la: stem_29, la data 2010-08-27 23:33:25
De la: nicossia, la data 2010-08-27 22:03:20Ma tot gandesc ce sa-ti scriu ca sa te sprijine cumva si nu prea gasesc.Acuma,in minunea de timp pe care-am prins-o,de ce sa te plangi mai repede?! Crezi ca-i vreo femeie romaneasca sa se descurce zi de zi,cum spui tu?
Pentru greseli,se plateste.La fel pt timp pierdut,ocazii ratate,frica de actiune si de gura lumii... ce-i facut,e bun facut .Nu trebuie sa ne scuzam in fata nimanui pt ca traim,dar ar trebui sa faci ceva si pt tine .Sa te-mpaci cu tine,sa te respecti,sa te iubesti.
Ideea lui Marco e si mai buna.
....cred !


Tu ai inteles ce ai scris?
Eu nimic.:)))
Asa.Si ?
nicossia
Postat pe 28 August 2010 11:06
"Crezi ca-i vreo femeie romaneasca sa se descurce zi de zi,cum spui tu?"

Barbie30
Postat pe 28 August 2010 11:15
barbiii ce zici
thadoogback
Postat pe 28 August 2010 11:20
De la: thadoogback, la data 2010-08-28 11:20:00barbiii ce zici


Iote ca a aparut si un barbat "romanesc"
Barbie30
Postat pe 28 August 2010 11:24
TREBUIE DOAR SA CREZI IN TINE...NU INSEAMNA CA DACA AI PUS ACATISTE LA BISERICA DZEU TRE SA TE AJUTE...IA CITESTE PS IN BIBLIE:EU TE AJUT DAR AJUTATE SI TU SINGUR...DECI MERGI IN CONTINUARE LA BISERICA CU INCREDEREA IN TINE NU MAI ASTEPTA AJUTOR DIN CER NU STII NICIODATA CINE SAU CE TE VA AJUTA SI SOARELE VA LUMINA SI LA FEREASTRA TA.AI INCREDERE IN CEEA CE FACI CALAUZESTETI PASII SINGURA NU TE MAI DEPRIMA GANDESTE TOTUL O SA FIE BINE,TREBUIE SA FIE BINE MULT NOROC IN VIATA SI SANATATE MAXIMA.NU UITA NUTI PIERDE NICIODATA INCREDEREA IN TINE.
kudika093251
Postat pe 29 August 2010 13:43
PAREREA MEA E CA,,,,TE AUTODISTRUGI PSIHIC,,,GANDINDUTE CA ESTI VICTIMA,DEPINDE IN CE MEDIU TRAIESTI POSIBIL NU ESTI APRECIATA LA ADEVARATA VALOARE DIN LIPSA DE RESPECT A CELOR DIN APROPIEREA TA DACA CINEVA TI PUNE O ETICHETA ASA RAMAI ETICHETATA,SCHIMBA-TI LOCATIA SI FI OPTIMISTA,,FRUNTEA SUS,,
kudika045776
Postat pe 29 August 2010 19:13
isa314343
Postat pe 29 August 2010 20:51
De la: nicossia, la data 2010-08-28 11:06:46
De la: stem_29, la data 2010-08-27 23:33:25
De la: nicossia, la data 2010-08-27 22:03:20Ma tot gandesc ce sa-ti scriu ca sa te sprijine cumva si nu prea gasesc.Acuma,in minunea de timp pe care-am prins-o,de ce sa te plangi mai repede?! Crezi ca-i vreo femeie romaneasca sa se descurce zi de zi,cum spui tu?
Pentru greseli,se plateste.La fel pt timp pierdut,ocazii ratate,frica de actiune si de gura lumii... ce-i facut,e bun facut .Nu trebuie sa ne scuzam in fata nimanui pt ca traim,dar ar trebui sa faci ceva si pt tine .Sa te-mpaci cu tine,sa te respecti,sa te iubesti.
Ideea lui Marco e si mai buna.
....cred !


Tu ai inteles ce ai scris?
Eu nimic.:)))
Asa.Si ?

SI nimic. incoerenta totala.
stem_29
Postat pe 29 August 2010 21:04
De la: Barbie30, la data 2010-08-28 11:24:21
De la: thadoogback, la data 2010-08-28 11:20:00barbiii ce zici


Iote ca a aparut si un barbat "romanesc"


stem_29
Postat pe 29 August 2010 21:05
Mai ai inca de ...........crescut spiritual(nu prea intelegi multe)
collura
Postat pe 30 August 2010 10:38
Mi-am mai revenit un pic. Mi s-a incalzit inima cind am constatat ca exist printre voi.Eu privita in ansamblu nu sunt asa labila dar...sunt momente in care o iau razna cu toata fiinta mea.Probabil ca am uitat sa am grija de mine sau cum se spune sa ma iubesc dar si aici exista un dar.De cind ma stiu a trebuit sa am grija de cite cineva, la inceput surorile mai mici,cu necesitatile varstei si cu dorinta ca lor sa nu le lipseasca nimic din ceea ce mi-a lipsit mie, continuand cu o lupta de 8 ani cu un cancer pulmonar de care suferea tata si acum ma lupt cu diabetul mamei. E o stare de frica permanenta, frica cu care am invatat sa traiesc .
Am primit multe sfaturi bune de la voi, mi-ati spus lucruri pe care le stiam dar pe care nu stiu cum sa le pun in ordine. Copii eu nu mai fac - sunt prea batrina pt asta- dar sufletul meu se duce catre o adoptie, probabil ca voi stii cind a venit momentul potrivit pt asta.Acum ma dedic coltului meu de rai de acasa care imi da stabilitate si liniste.
O saptamana minunta sa aveti cu totii
yna1968
Postat pe 30 August 2010 12:52
CRED CA MA REGASESC IN RINDURILE TALE,DESI EU AM UN LOGODNIC ACUM SI INAINTE DE ASTA O CASNICIE ESUATA.CRED CA PACATUL NOSTRU ESTE CA IUBIM INTOTDEAUNA PE CINE NU TREBUIE SI DIN DORINTA DE A AVEA O FAMILIE IERTI PINA TE CALCA CU PICIOARELE DAR TOT ACOLO SE AJUNGE...E INEVITABIL.DACA TE SIMTI LINISTITA,DUTE LA BISERICA DAR AI NEVOIE DE MULT MAI MULT DE ATIT,INCEARCA SA TI FACI PRIETENE CU CARE SA IESI,CU CARE SA POTI VB DESPRE CE TE DOARE CINDVA,CU TIMPUL VA FI MULT MAI USOR,SI INCEARCA SA FI ACTIVA IESI TOT TIMPUL UNDEVA CA IN CASA NU O SA TE VADA NIMENI SA TE IA UNDEVA LA O CAFEA.AM AVUT O CASNICIE DE 8 ANI,NU M AM CERTAT NICIODATA CU SOTUL MEU,NE JUCAM TOT TIMPUL ,GLUMEAM TOT TIMPUL,NE COMPLECTAM UNUL PE ALTUL PINA S A INDRAGOSTIT DE ALCINEVA SI S A RUPT TOT,AM CREZUT CA NU O SA MAI IUBESC, DAR ACUM IL IUBESC PE LOGODNICUL MEU SI SINT INDRAGOSTITA DIN NOU,NU MI VINE SA CRED,DAR NU STIU DE CE SINT TOT PESIMISTA,POATE CA NU A MERS PRIMA DATA.AI GRIJA DE TINE,DOAR TU POTI SA O FACI CUM TREBUIE ,IN REST NIMENI, SI CIND ESTI MAI DISPERATA GINDESTETE CA NU ESTI SINGURA,SINT MULTE FEMEI CARE SIMT LAFEL,DACA S AR VEDEA PE CHIPURI,CU SIGURANTA AR FI MULTA TRISTETE IN JUR.NU TE MAI GINDI UNDE AI GRESIT,DACA A FOST VINA TA S AU NU ,NU O SA STI NICIODATA.POATE A FOST SA FIE.OCUPATI MINTEA CU ALCEVA,DOVEDESTETI TIE CA ESTI BUNA,CA INCA SE POATE,CUMPARATI NISTE HAINE SI BUCURATE DE CE VEZI IN OGLINDA,TOATE TREC INTR UN FEL.
gabisimari
Postat pe 3 Septembrie 2010 11:35

eu te inteleg , probabil ai si un psihic mai fragil si asta accentuiaza starile de frustrari , mergi pe calea bisericii , nu o abandona , d-zeu nu are o bagheta magica cu care sa faca minuni peste noapte , el vrea perseverenta , iubire , fapte bune , probabil este o karma pe care trebuie sa duci pana la capat , nu se stie ce ai gresit in vietile anterioare si acum le platesti .Daca simti nevoia sa vb cu cineva si care te intelege , poti intra pe privat , e posibil sa iti schimb perceptia despre viata ta.Eu cred ca ar trebuii sa fii mai optimista si un sfat , cauta cartea sau filmul ,,The secret '' (Secretul ), inca se mai gaseste cartea pe piata , costa in jur de 28 lei , iti poate schimba viata .
banalulanonim
Postat pe 3 Septembrie 2010 16:40
Cautã CAUZA tuturor frustrãrilor tale , încearcã sã nu repeþi greºelile cãci altfel nu ai rezovat nimic...ºi nu trãi în trecut...ºi apoi o sã gãseºti ºi soluþia ...între timp încearcã sã te relaxezi ..trebuie , e imperios necesar.. ..gândeºte-te la ce ai realizat în viaþã ..ce aºteptãri doreai de la viaþã...gândeºte-te la TINE la ceea ce vrei... ca sã-þi poþi gãsi drumul în viaþã...încã nu e târziu,.....dacã mai lungeºti agonia nu ajungi nicãieri ,doar mai devreme la un psihiatru sau în mormânt...se spune " mergi din timp la psiholog ca sã nu ajungi la psihiatru" care nu mai are ce -þi face, doar sã te drogheze cu medicamente...Scuzã-mi duritatea ,dar aºa e ºi viaþa durã,dacã nu ºtii s-o gestionezi te doboarã....
Shocata
Postat pe 7 Septembrie 2010 13:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce se considera inselat? 32 De la: andreapanaite 13 Iulie 2012 18:59
banal 4 De la: cryss088 31 Iulie 2007 17:36
PUERIL, PUERIL, PUERIL-dezamagire totala 1 De la: luizaandra 25 Iunie 2007 11:45
dap super 1 De la: tazy 24 Mai 2007 13:25
dragostea din visul meu 3 De la: ccocolina 4 Septembrie 2007 07:09